درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۳۱-۳-۱۳۹۷, ۰۷:۲۲ صبح

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
مشروح سخنان رئيس جمهور در پايان اولين روز راي اعتماد وزرا
نویسنده پیام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۶-۱۳۸۸ ۱۲:۳۴ صبح، توسط admin.)
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
اعتبار: 163
سپاس ها 686
سپاس شده 2806 بار در 1259 ارسال
ارسال: #1

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور كه در مجموع 2 ساعت و نيم براي سخن گفتن در مراسم راي اعتماد به وزرا زمان دارد، بعدازظهر امروز در دومين نوبت راي اعتماد وزراي دولت دهم، صحبت كرد و ضمن اعلام برنامه‌هاي دولت دهم به ابهامات پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور كشورمان در مدت زمان 64 دقيقه‌اي باقي‌مانده براي دفاع از كابينه دولت دهم با تقدير از موافقان و مخالفان درباره ديدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص كابينه اظهار داشت: به نظرم مي‌رسد لازم است برخي مسائل را در اين جا توضيح دهم تا وقت كمتري را در اينده از دولت و مجلس گرفته شود و البته توضيحاتم عدم احترام به نظر گوينده و مخدوش‌كردن شخصيت و كرامت گوينده مطالب آنها نيست و معتقدم برخي مسائلي كه مطرح شد ظلم به دولت دهم است در مجلس برخي مسائل را مطرح مي‌كنم تا به عنوان سند باقي بماند.
احمدي‌نژاد در بيان نكته اول خود در پاسخ به برخي انتقادات اظهار كرد: وقتي سخنان برخي از عزيزان مخالف را ديدم بعضي باورهاي اصلي در من هم تجديد شد و هم تقويت و من از ابتدا به بعضي از اين مرز‌بنديها اعتقادي نداشتم كه ما فكر مي‌كنيم مرز‌بندي‌هاي ما بايد مرزبندي‌هاي اعتقادي و مكتبي باشد. ملاك دوستي‌ها و همكاري‌هاي ما هم اعتقادي و مكتبي است.
وي ادامه داد: برخي از دوستان اصول‌گرا در انتخابات به بنده رأي نداده‌اند و برخي غيراصولگرا رأي دادند من اينها را مي‌دانم، چه آنهايي كه رأي داده‌اند و چه آنهايي كه رأي نداده‌اند محترم و عزيز هستند.
رئيس در بيان نكته دوم خود بيان داشت: بسياري از مطالبي كه به عنوان مخالفت مطرح كردند نقد دولت نهم بود و بخش مهمي از آن نقد بنده بود و اينها به نظر من ارتباطي با دولت دهم ندارد و اي‌كاش اين حرف‌ها در گذشته زده مي‌شد كه در انتخابات زده شد و بالاخره بايد نظر مردم را بپذيريم چه به نظر ما درست مي‌ايد و چه به نظر ما درست نيايد.
احمدي‌نژاد گفت: اگر به انتخابات بازگرديم كساني كه منتقد دولت نهم بودند منتقد عمده حرف‌هايشان تخريبي بود و مطلقا روي برنامه‌ها و عملكردها وارد نشدند، يك فضاي تخريبي خلق كرده‌اند و تهمت‌هاي را زدند و البته گذشت.
رئيس‌جمهور در بيان نكته سوم خود در دفاع از مسائلي كه در خصوص كابينه دهم مطرح است اضافه كرد: بعضي از دوستان براي اينكه برنامه دولت را نقد كنند طوري صحبت كرده‌اند كه وضع دولت بسيار خراب است، وضعيت سياه است و گسست در جامعه اتفاق افتاده و شرايط وخيم است.و براساس آن راهكارهاي را ارائه داده است و البته من به نقد معتقدم و نمي‌گويم كه ضعف و يا اشكالي نيست ولي بايد بگويم كه وضعيت كشور تيره و تار نيست.

* گسست اجتماعي در جامعه اتفاق نيافتاده است

احمدي‌نژاد با بيان اينكه گسست اجتماعي در جامعه اتفاق نيافتاده است اظهار كرد: در دنيا بحران مشكلات است و بيش از صد كشور دچار مشكلات سنگين است و ما هم البته مشكلاتي داريم اما وقتي مقايسه مي‌كنيم به نسبت سايرين مشكلات ما كمتر است، من مطلقا اعتقادي ندارم كه گسستي بين مردم اتفاق افتاده است.
رئيس‌جمهور گفت: 70 ميليون ملت متحدند و 40 ميليون شركت‌كننده در انتخابات با هم متحدند و اين روال كشورما بوده كه ملت در انتخابات شركت كرده و بالاخره يك عده‌اي به عنوان رأي اكثريت رأيشان بر ديگران غلبه مي‌كرد و همه مي‌پذيرفتند و البته يك عده از سياسيون نپذيرفتند و من فكر مي‌كنم اگر اين گونه بيان شود كه بين برخي سياسيون و ملت گسست ايجاد شده، درست باشد. اما اين را نبايد به ملت گسترش دهيم.
وي با بيان اينكه عده‌اي از مردم فاصله گرفتند ابراز اميدواري كرد و آنها به جريان ملت بپيوندند چرا كه ملت با هم هستند.
احمدي‌نژاد در پاسخ به انتقادات مطرح شده در خصوص خود در كابينه نيز در بيان نكته چهارم بيان كرد: برخي مي‌‌‌گويند رئيس‌جمهور داراي انديشه و فرهنگ ليبرال است البته بناي من نبود و كساني كه مستقيما به خود من نقد‌هاي را وارد كردند جوابي بدهم اما بايدگفت اين چه ربطي به دولت دهم و چه ربطي به برنامه‌ها دارد.
رئيس‌جمهور گفت: همان‌هايي كه مي‌گويند برنامه‌هاي فرهنگي دولت نهم ليبراليستي‌است همان موقع به تغيير وزير ارشاد اعتراض مي‌كنند كه البته اينها به تعارض با هم است آيا ترويج فرهنگ انقلاب و احياي گفتمان امام و انقلاب، ظلم‌ستيزي، سردادن شعار عدالت ، ايستادن در برابر قدرت فاسد جهان، روح شجاعت و ظلم‌ستيزي كار فرهنگي نيست كه آيا اين يك فرهنگ ليبراليستي است مگر يادمان رفته در گذشته چگونه بود.
احمدي‌نژاد اظهار داشت: مگر غير از اين است كه دولت نهم با آمدن خود ارمان‌هاي امام را در دست گرفت و گفتمان انقلاب را سردست گرفت اما چرا برخي گمان مي‌كنند كه فرهنگ منحصر به نحوه پوشش چند دختر‌خانم در خيابان است و اين به نظر من بالاترين ظلم به فرهنگ است، چرا برخي فكر مي‌كنند كه كار فرهنگي فقط و فقط از طريق اعمال نيروي قاهره امكا‌ن‌پذير است و البته از نظر من اين ظلم بزرگي به فرهنگ و ملت بزرگ ايران است.
احمدي‌نژاد ملت ايران را صاحب فرهنگ عظيم اسلامي دانست و گفت: ملت ايران اين راه را آگاهانه و آزادانه انتخاب كرده و پاي آن فرزندان خود را داده است و امروز نيز خواهد داد.
وي افزود: بايد اين سوال را پرسيد كه آيا مطبوعات و رسانه‌ها، حوزه‌هاي علميه ، هنرمندان و صاحب‌نظران، وزارت ارشاد، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها هيچ كدام كار فرهنگي نيست، آيا كار فرهنگي فقط قوه قهريه در برخورد با پوشش در خيابان‌هاست به نظرم اين انديشه از بنيان دچار اشتباه است.
احمدي‌نژاد كار فرهنگي را كاري دانست كه مجلس با ايستادگي براي آن بودجه تعيين كرده و همگان را به خصوص دولت را موظف به ايستادگي در برابر زياده‌خواهي‌ها مي‌كند و اين روح شجاعت و ضديت با ظلم را در كشور تقويت مي‌كند و اينها كار فرهنگي است و اينكه مردم احساس عزت و شخصيت كنند كار فرهنگي است. اما اگر خيال كنيم و با قوه قاهره و آن هم از يك زاويه بسيار محدود برخورد كنيم اين كار فرهنگي نيست و اگر كسي چنين نكند نامش ليبرال مي‌شود البته معتقديم كه بايد با گروه‌هاي سازماندهي شده توسعه فساد و فحشا در جامعه برخورد قاطع صورت گيرد.

*بعضي نبايد مشورت را تنها در گفت‌و‌گوي انحصاري با خود بدانند

وي گفت: برخي ها مي‌گويند دولت مشورت نمي‌كند و يا مي‌گويند چرا دولت با ما مشورت نكرده است، اين حرف در طول 4 سال گذشته نيز بارها گفته شده است.
وي افزود: اعضاي دولت غير از ملاقات‌هاي مردمي، با نخبگان و نمايندگان به صورت كميسيوني،‌ فراكسيوني و استاني بارها جلسه داشته‌اند و حتي در مصوبات استاني هيئت دولت نسبت به نظرات نمايندگان اهتمام شد و در جلسات استاني هيئت دولت حضور يافته‌اند؛ در طول هفته دهها نفر نيز با بنده ملاقات دارند و روزانه 20 تا 30 نامه‌ مردمي كه حاوي نقطه نظرات مختلف است را مي‌خوانم و حتي با افراد تماس مي‌گيرم و نظراتشان را جويا مي‌شوم و حتي به كودك 5 ساله كه نامه نوشته بود و يا با دانش آموز سوم دبستان كه در نقاشي خود براي ترافيك طرح داده بود، 20 دقيقه تلفني صحبت كردم و نظرش را پرسيدم.
احمدي نژاد تصريح كرد: بعضي‌ها نبايد مشورت را فقط در گفتگوي انحصاري با خودشان بدانند و اگر آن كار انجام نشد، دولت را متهم كنند، در همين دوره مجلس به صورت مكرر با 900 نماينده ملاقات داشتيم و نظراتشان را دريافت كردم و حتي هزار ساعت در جلسات شوراي راهبردي شركت كردم و در بيش از 90 درصد از زمان جلسه شنوده نظارت بودم.
رئيس جمهور با اشاره به مطرح شدن اتهام نقض قانون توسط دولت نهم گفت: مواردي كه گفتند پاسخ و توضيح دارد؛ ممكن است برداشته هاي مختلفي از قانون وجود داشته باشد اما طبق مباني حقوقي، مجري، برداشت خود را اجرا مي‌كند. الا اينكه مراكز نظارتي نظر بدهند كه آن گاه در مورد نوع اجراي يك قانون و تفسير‌هاي آن به گفت و گو مي‌پردازيم و الا ديديد كه ما قانون‌هاي مختلفي از جمله قانون مديريت مصرف سوخت را با تحمل چه فشارهاي اجرا كرديم پس نبايد از تريبون‌هاي مقدس دولت متهم به نقض قانون شود.

*پاسخ خود در خصوص ساعات كار ماه رمضان را به لاريجاني مي‌دهم

وي با اشاره به برخي از نكات مطرح شده درباره اقدامات دولت پيرامون ساعت كار ماه رمضان اظهار داشت: پاسخ اين موضوع را به آقاي لاريجاني مي‌فرستم اما اين تصميم دولت بر اساس قانون است و اگر ديديم تفسير ديگري از قانون مورد تائيد قرار گرفت،‌ آنگاه تصميم را مي‌توانيم برگردانيم.
احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه برخي‌ها مي‌گويند چرا بعضي از وزراي دولت نهم در دولت دهم نيستند، افزود: برخي‌ها از يك طرف تمام عملكرد دولت نهم را زير سوال مي‌بردند و از طرفي مي‌گويند چرا بعضي از وزراي دولت نهم دوباره انتخاب نشدند در حالي كه اين تغيير در كابينه نشانه رشد دولت است؛ وزراي قبلي هم عزيزان ما هستند و از آنها تشكر هم كردم. اما ما وارد مرحله جديدي شده‌ايم و بايد تيمي تازه نفس تر بيايد.
وي خاطر نشان كرد: اگر بخواهيم منطق عدم تغيير وزراء را بپذيريم، پس چرا هر 4 سال يكبار رئيس جمهور انتخاب شود و كابينه‌اي جديد معرفي كند؟!
رئيس جمهور ادامه داد: بعضي دوستان گفتند احمدي نژاد افراد را مطيع خود مي‌خواهد در حالي كه سخن در شان وزراء پيشنهادي و رئيس جمهور و گوينده آن نيست؛ چراكه قاعدتا در موارد اختلافي بين وزراء بايد رئيس جمهور قضاوت كند و اين حتي در انديشه ديني هم وجود دارد كه در مسافرت 2 نفره يك نفر امين باشد؛ نمي‌شود كه 21 جزيره مجزا در دولت آنقدر با هم حرف بزنند كه بخواهند تفاهم كنند، در حالي كه 80 درصد تصميمات دولت بين‌بخشي است اگر رئيس جمهور گفت كه كاري انجام شود آيا اين يك تحميل است؟!
وي تصريح كرد: بعضي‌‌ها مي‌گويند وزراء مستقل هستند اما معناي دقيق اين استقلال را مشخص نمي‌كنند در حالي كه ديده‌اند هر جا كه اكثريت وزراء به مصوبه اي راي دادند، حتي بر خلاف نظر من هم بود آن را ابلاغ كردم و اين در حالي است كه در دولت نهم بيش از 99،99 از كارهايمان بر اساس تفاهم بود و خود وزراء مسائل را حل مي‌كردند.

*مردم فردي را انتخاب مي‌كند كه مجري بهتري باشد

احمدي نژاد اظهار داشت: در همين مجلس حتي بسياري از نمايندگان به من نامه مي‌نويسند و من آن را براي وزراء مي‌فرستم آيا اگر رئيس جمهور به وزيرش گفت كه نامه نماينده را پيگيري كند، اين به معناي رابطه ارباب و رعيتي است؟ حتي همين امروز يكي از نمايندگان نامه فردي را كه مشكل داشت به من ارائه داد و از من خواست به فردي كه وامي دريافت كرده بود اما بر اثر تصادف قادر به پس دادن اقساط آن نشده است، مساعدت كنم كه من هم براي كمك مالي دستور مي‌دهم آيا اين به معناي استقلال نداشتن همكاران رئيس جمهور است؟
وي ادامه داد: فردي گفت كه مردم به برنامه ها راي نمي‌دهند بلكه برنامه‌ها ثابت است و مردم كسي را انتخاب مي‌كنند كه بتواند مجري بهتري باشد، اگر اين طور است پس چرا از صبح مي‌گويند كه چرا برنامه ندادي؟
احمدي نژاد تصريح كرد: بر اساس قانون اساسي رئيس جمهور فقط مجري قانون نيست چرا كه اگر رئيس جمهور نظر نداشته باشد پس چگونه بايد گفتمان امام و رهبري پيگيري و اجرا شود؟ در دولت‌هاي قبل چه گفتماني حاكم بود؟ چنين انديشه‌اي كه مي‌گويد دولت نبايد نظر داشته باشد از پايه بايد اصلاح شود.
وي گفت: ما از اداره كل قوانين پرسيديم و ديديم كه فقط در دولت‌هاي گذشته يك بار دولت پنجم و يك بار دولت نهم برنامه مستقل داده‌اند و الا دولتي كه هنوز شكل نگرفته است چگونه بايد برنامه دهد و اگر منظور برنامه رئيس جمهور است، در آئين نامه آن را روشن كنيد و به صورت كلي هم برنامه ها و حرف‌ها همان است كه در سياست‌هاي كلان آمده است.

*نظرات مردم و رهبري سندهاي روشني درباره موفقيت دولت نهم است

رئيس جمهور با اشاره به صحبت يكي از نمايندگان در خصوص حضور يك دانشگاهي در يكي از وزارتخانه‌ها گفت: يكي از عزيزان اشكال كرد و دانشگاه را مورد خطاب قرار داد و گفت كه همه دانشگاهيان ناراحت هستند و سرخورده شده‌اند و بنده نمي‌دانم كه چگونه از كل دانشگاه نمايندگي داشتم در حالي كه معاون بنده دانشگاهي هستند و ما اينگونه نيستيم و ساحت دانشگاه از اين گونه حرفها منزه است و چرا بايد دانشگاهيان از اين حرفها ناراحت باشند.
وي افزود: ما يك انتخابات باشكوهي را داشتيم در حالي كه دشمنان دست به دست هم داده بودند تا اين اتحاد را بشكننددر حالي كه مردم يك بار در انتخابات با حضور 40 ميليوني خود پيروز شدند و يك بار ديگر نيز پس از انتخابات توطئه دشمن را شكستند و پيروز شدند.
رئيس‌جمهور ادامه داد: دانشگاهيان بامردم و در متن مردم هستند اما برخي به گونه‌اي صحبت مي‌كنندكه انگار انتخابات مخدوش بوده است و چرا ما بايد يك حرف غير واقعي را از تريبون مجلس بيان كنيم و بعد از آن كسي كه سالمترين انتخابات را برگزار كرده به جاي اينكه به او خسته نباشيد بگوييم، بگوييم كه او چرا معرفي شده است و دانشگاهيان با معرفي او ناراحت شدند. پس ما بايد كسي كه با رمز تقلب تهران را به آشوب كشيد را وزير علوم قرار دهيم كه به نظر من اين انديشه يك انديشه اشتباه است و اين كار ما نهايت احترام به دانشگاهيان است چرا كه يك مجري خوب،‌يك مدير خوب كه استاد تمام دانشگاه است و سالم‌‌ترين انتخابات را برگزار كرده وزير علوم قرار دهيم و اين نهايت قدرداني دانشگاه است.

*وزراي پيشنهادي به هيچ گروه و دسته‌اي از قدرت وابسطه نيستند

احمدي‌نژاد با بيان اينكه برخي بيان كردند حلقه مديريت شكسته نشده است اظهار داشت: برخي اعلام كردند كه احمدي‌نژاد دوستان خود را آورده و حلقه مديريت شكسته نشده اما بدانيم كه من 70 ميليون دوست در اين كشور داريم و 290 نماينده در اين كشور هستند كه من همه آنها را دوست دارم و خودم را دوست آنها مي‌دانم و اين يك حلقه بسته نيست و بايد ببينيد اين افراد از كجاها آمده‌اند و برخي از آنها حتي از پيشنهادي‌هاي مجلس بودند و حلقه شكسته شده است چرا كه هيچ كدام از اين افراد اهل باند،‌جناح و گروه خاص و دار و دسته قدرت و ثروت نبوده بلكه از متن مردم هستند و اگر شما هم راي ندهيد آنها به دنبال كار و زندگي خودشان مي‌روند و اين شكستن حلقه مديريت است.
وي افزود: همين كه اين وزرا در اينجا به راحتي مورد نقد قرار مي‌گيرند معنايش اين استكه اين افراد در هيچ حلقه، گروه و باند و جناحي نيستند.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه اينجا برخي تلويحا و يا تصريحا مردم را به رنگ‌هاي مختلف تقسيم كرده‌اند گفت: برخي مردم را به رنگ‌هاي سياه، سفيد و خاكستري تقسيم كرده‌اند و بايد به شما بگويم و مطمئنا نظر شما نمايندگان همين است كه اين تقسيم‌بندي‌ها را قبول نداريم و ملت ايران همه سفيد هستند و البته ممكن است در برخي سياسيون افرادي خود را به رنگ‌هاي مختلف درمي‌آورند اما مردم ما همه سفيد هستند و 40 ميليون از همين مردم حضور پيدا كردند و بزرگترين حماسه سياسي دنيا را خلق كردند و كمر استكبار جهاني را شكستند و همه تئوري و مباني دموكراسي ليبرالي در هم شكستند.

*وزير كشور بايد به خوبي شرايط را مديريت كند

احمدي‌نژاد ادامه داد:‌ هر كسي كه پاي اصول انقلاب و ارزش‌ها است ما او را دوست داريم و اينگونه تقسيم‌بندي‌ها را قبول نداريم.
وي به برخي نمايندگان گفتند كه چرا يك نظامي وزير شده است، اظهار داشت: اولا شخصيت وزير معرفي شده شناخته شده است و او فردي انقلابي است و براي اعتقاداتش كار كرده و در بخش صنعت و مديريت‌هاي گوناگون موفق بوده و پاسخ اين سوال كه ما از وزير كشور چه مي‌خواهيم و وزير كشور بايد چه ويژگي‌هايي بايد داشته باشد، ‌اين است كه بايد مردمدار، اهل تعامل، سخت‌كوش و خستگي‌ناپذير،‌به تحرك درآوردن بخش‌هاي گوناگون،‌داراي روابط عمومي قوي، فهم درست از مسئله امنيت، داشته باشد و 50 درصد مسئله كشور امنيت است و وزير كشور بايد به خوبي شرايط را مديريت كند و بايد با دولت همگام و باهوش باشد و ما چنين فردي را انتخاب كرده‌ايم و اين منطقي كه برخي مي‌گويند يك نظامي نبايد حضور داشته باشد را بپذيريم بسياري از مسائل زير سوال مي‌رود.
رئيس‌جمهور با بيان مطلبي مزاح‌گونه با لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر ما اين منطق را بپذيريم كه يك نظامي نبايد وزير شود، مثلا خود آقاي لاريجاني كه رئيس مجلس هستند در گذشته سپاهي بودند و بعد از آن وزير ارشاد و پس از آن رئيس صدا و سيما شدند و خوب چون نگاه ايشان يك نگاه فرهنگي بود انتخاب شدند و خدمات ارزشمندي را در دو بخش به كشور انجام دادند و حالا چون ايشان به لحاظ ضرورت‌ها احساس تكليف كردند و در سپاه حضور پيدا كردند نبايد نماينده مجلس و يا وزير بشوند و اگر اين گونه باشد بسياري از راه‌ها بسته مي‌شود.

*تغيير وزير بهترين راهكار براي وزير ناتوان است

احمدي‌نژاد ادامه داد: مثلا وزير فرهنگ و ارشاد قبلي ما يك پاسدار بود و به پاسدار بودن خود افتخار مي‌كرد و بنده تصور مي‌كنم كه بايد تا حدودي قضايا را دقيق‌تر مشاهده و رصد كنيم.
وي در پاسخ به انتقاد برخي نمايندگان در خصوص تغيير وزرا در دولت دهم گفت: سطح دولت بالا آمده و برخي مي‌گويند كه چرا در دولت نهم وزرا تغيير مي‌كردند و ممكن است در دولت دهم چنين اتفاقي بيافتد و ما امروز در دولت دهم چنين اتفاقي را نداشته باشيم و يا در حداقل باشد، اما ما مثلا به نقطه‌اي مي‌رسيم كه يك وزير توان حركت با سرعت دولت را ندارد؛ لذا او تغيير مي‌كند و در زماني كه يك وزير نمي‌تواند با سرعت دولت حركت كند دو راهكار پيش روي ما است اول اينكه او را تحمل كنيم و در همان نقطه حركت توقف كنيم و يا در راهكار دوم نبايد كار كشور و مردم را متوقف كرد لذا او را تغيير مي‌دهيم و به حركت خود ادامه مي‌دهيم و به نظرم راهكار دوم بهترين راهكار است و چرا بايد يك فردي كه در يك نقطه به هر دليلي متوقف مي‌شود تمامي دولت به خاطر او متوقف شود؛ لذا يك دونده قوي‌تر جايگزين او مي‌شود تا از سرعت دولت كاسته نشود و دولت نهم با همه تغييرات در بخش‌هاي مختلف دولت موفقي بود.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه من نمي‌گويم كه فعاليت‌ها و كارها نقطه آرماني ما بود گفت: ما 2 سند روشن بر موفقيت دولت داريم كه اول نظر مردم و دوم نظر رهبري است و در حالي كه ما مي‌توانيم عدد و رقم ارائه كنيم اما ممكن است برخي بر آن اشكال وارد كنند اما بر اين دو سند يعني نظر مردم و نظر رهبري اشكالي وارد نيست و با همه ايراداتي كه ميگيريد دولت موفقي بود.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه يكي از نمايندگان به تمسخر گفت يك وزير براي چند وزارتخانه معرفي شده است واز عجايب دولت است گفت:‌ اولا ما چنين كاري را نكرديم و براي هر وزارتخانه يك وزير معرفي كرديم و ممكن است پيشنهادات بسيار زياد باشد اما يك نفر انتخاب شده و حتي يك نفر واحد توسط چندين نفر براي چند وزارتخانه مختلف معرفي شده بود و ما هزاران پيشنهاد دريافت كرده بوديم.
وي افزود: نظرات وديدگا‌ه‌ها در خصوص معرفي وزرا مختلف است و اين نشانه زنده بودن و باز بودن عرصه نظر و پيشنهاد است و اين عجيب نيست بلكه يك حسن و ويژگي است كه افراد گوناگون مشاركت مي‌كنند و پيشنهادات خود را براي تعيين كابينه بيان مي‌كنند.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه برخي گفتند فردي از يك وزارتخانه به وزراتخانه ديگر آمده است گفت: به نظرم اگر ما با مديريت كلان و مديريت استراتژيك آشنا باشيم اين ايراد را بيان نمي‌كنيم چرا كه در مديريت كلان مفهوم و سطح مديريت مشترك است و در اكثر وزارتخانه‌ها اين اشتراك وجود دارد و مثلا مديري كه مديريت كلان انجام داده و موفق نيز بوده به طور حتم مي‌تواند در جايگاه ديگر موفق باشد و مديري كه بتواند بشناسد و مسلط باشد از ظرفيت‌ها و نيروها به خوبي استفاده كند او مي‌تواند موفق باشد.

*تمام هزينه‌هاي انتخاب وزراي زن را به جان خريده‌ام

احمدي نژاد با اشاره به نظر برخي نمايندگان در حضور نمايندگان زن در كابينه گفت: برخي گفتند كه چرا وزراي زن معرفي كرديد و يا چرا با ما مشورت نكرديد كه البته بنده دومي را قبول دارم كه ما كوتاهي كرديم، اما اينكه چرا وزير زن معرفي كرديم پاسخ اين است كه چرا نبايد معرفي مي‌كرديم .
وي افزود:50 درصد از جامعه ما را زنان تشكيل مي‌دهند و مثلا امروز دختري كه تحصيل مي‌كند ما بايد چه افقي را برابر او قرار دهيم؟ امروز 60 تا 70 درصد فارغ‌التحصيلان دانشگاه ما را دختران تشكيل مي‌دهند و مثلا سقفي كه براي پرواز براي او تعيين مي‌كنيم كجا قرار دارد و او تا كجا مي‌تواند حركت كند؟ اگر به كسي بگوييم كه نمي‌تواني وزير بشوي با همان استدلال بايد به او بگوييم تو مديركل، معاون و مدير هم نمي‌تواني بشوي. آيا اين درست است و در كجاي فرهنگ ما قرار دارد ؟
رئيس‌جمهور ادامه داد: ما بايد از اين حضور و نظر امام راحل در خصوص حضور زنان استقبال كنيم اما شما مي‌دانيد رئيس‌جمهوري كه چنين تصميمي را مي‌گيرد در واقع كار خود را سخت مي كند و خودش را در معرض فشار قبل از انتخاب اعضاي كابينه قرار مي‌دهد و پس از انتخاب نيز رئيس‌جمهور بايد به آنها كمك دهد، لذا وظيفه رئيس‌جمهور سنگين‌تر مي‌شود و مي‌داند كه به بهانه همين كه براي اولين بار زنان را در كابينه آورده بيشتر زير ذره‌بين است و ممكن است بعدا شماتت شود، لذا بايد بيشتر كار كند و بنده اين مسائل را به جان خريدم و اينكه برخي بيايند و مطالبي را بگويند كه از اساس نادرست و تهمت‌هايي را به من بزنند، درست نيست؛ چراكه امروز يك ضرورت است و ما اگر اين ضرورت را با نگاه اسلامي و انقلابي پاسخ ندهيم بعدا بايد هزينه‌هاي سنگين‌تري را بپردازيم.
وي افزود: هم خانم كشاورز و هم خانم آجرلو و هم خانم دستجردي فداكاري كردند و اين مسئوليت را پذيرفتند و زير بار سنگين مسئوليت وزارت رفتند، برخي گفتند كه اين ولايت است كه البته من قصدم دخالت در كار علما نيست در حاليكه ولايت دست مقام معظم رهبري است و اگر يك پله پايين‌تر يعني قضاوت حساب كنيم، قضاوت در دست قوه قضائيه است و در پله بعدي قانون‌گذاري است كه باز هم آن بر عهده مجلس و شوراي نگهبان است و پله آخر آن خدمت‌گذاري و دوندگي باقي مي‌ماند كه مخصوص وزرا است و اگر ما اين منطق را بپذيريم، ديگر خانم‌ها حتي رئيس يك كارخانه هم نمي‌توانند بشوند.

*همه كمك كنيم تا وزرا موفق شوند

رئيس جمهور ادامه داد: دولت و بنده كارمان را انجام داده‌ايم و خواهش من اين است كه آن را تكميل و اجازه دهيد اين مسائلي كه درست شده و امواج فتنه بر روي اين مسائل غيرواقعي سوار شده و در حال آسيب و ضربه زدن است و در ميان مسئولان كينه درست مي‌كند، از بين مي‌برد و بنده تاكيد ندارم كه تجربه نشان داده كه زنان متعهد‌تر و پيگيرتر و جدي‌تر هستند و كمك كنيم تا آنها موفق شوند و درست است كه بار مجلس سنگين‌تر مي‌شود اما شما نيز كمك كنيد.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه همه ما يك خانواده هستيم، گفت:‌ ما بايد نيازهاي يك جامعه را جواب دهيم و مهمترين كار فرهنگي امروز كشور حضور همين سه خانم انقلابي،‌ مومن و محجبه، آرماني و انقلابي در دولت است و اين پيام انقلاب را به دنيا منتشر مي‌كند كه مشاهده كنيم كه اين انقلاب چه انسان‌هايي را در دامان خود تربيت كرده و اين افراد الگويي براي دختران و زنان ما مي‌شود. من نه تنها از حضور اين سه زن ناراحت نيستم بلكه به آن افتخار مي‌كنم و پيش خداوند جواب دارم.

*بارها و بارها جان خود را براي اين نظام در دست گرفتم

وي در خصوص راي اعتماد و اعتماد نمايندگان به وزرا گفت: هر رأيي كه نمايندگان به وزرا بدهند ما آن را اجرا و از آن تبعيت مي‌كنيم و هميشه همينطور بوده چراكه نگاه ما به اين نظام يك نگاه اعتقادي و آرماني است و زماني كه يك فرد را به مجلس معرفي كردم، اول خودم را قانع كردم.
رئيس‌جمهور در پاسخ به يكي از نمايندگان كه مطالبي را به دولت و شخص رئيس‌جمهور منتسب كرد، گفت: يكي از برادران بدترين توهين‌ها را به من بنده كرد، اما بايد بگويم كه بنده جانم را بارها و بارها براي اين نظام در دست گرفتم و خود را سپر بلاي نظام كردم البته منتي بر سر كسي ندارم و منت‌كش اين مردم و انقلاب اسلامي،‌ شهدا و آرمان‌هاي امام و انقلاب هستم اما خودم را سپر بلا كردم و برخي تصور مي‌كنند كه من اين موضوع را متوجه نمي‌شوم و برخي حالا بعد از 4 سال و30 سال كار سياسي بيايند و دهان خود را باز كنند و دولت را متهم كنند و من به شوخي به برخي دوستان گفتم كه ما كلكسيونمان تكميل شد و همه نوع اتهامي به ما زده شده بود جز اين اتهام كه امروز به ما زده شد.
احمدي‌نژاد بيان كرد: بنده هر كدام از وزرايي كه انتخاب كردم، اول خودم را قانع كردم و براي خداي متعال پاسخ روشني آماده كردم و اگر خدا از من سوال كرد كه چرا اين فرد را انتخاب كرده‌اي و يا فلان شخص را انتخاب نكرده‌اي، با فهم خودم براي آن پاسخي پيدا كردم و اول خودم قانع شدم و اين ايرادي كه در جلسات كارشناسي گرفته مي‌شود، اشتباه است چرا كه بنده تا چيزي را متوجه نشده‌ام در مورد آن نظر ندادم و بارها شد كه هزاران جلسه گذاشتم تا آن موضوع را متوجه شوم و برخي افراد در اين جا اسم برخي همكاران من را بيان كنند و با تمسخر و توهين آنها را خطاب قرار دهند و اين امر درست نيست و شخصيت رئيس‌جمهور را در برابر بلندگوها تخريب كردن،‌ صحيح نيست. بنده قصد گله كردن ندارم و از گذشته نيز تمامي كساني كه به من توهين كرده‌اند را بخشيده‌ام اما اينگونه توهين‌كردن كه به كل نظام آسيب مي‌رساند صحيح نيست.
وي افزود: بنده صدها مورد بوده است كه اقدام كردم، اما هيچ كس متوجه نشده كه آن اقدام نظر چه فردي بوده و به نام خودم اقدام كرده‌ام اما برخي امروز مي‌آيند و از اين تريبون به نام مخالفت با كابينه، احمدي‌نژاد را متهم مي‌كنند كه بايد بگويم اين حرفها مخصوص انتخابات بوده و امروز تمام شده است و اينكه برخي نمايندگان و وزرا تهديد شوند در شان دولت و مجلس و نيروهاي انقلاب نيست و بنده آن را به حساب اشتباهات مي‌گذارم و سوال اين است كه جرم ما و بنده چيست كه اين اتهامات را بايد به جان بخريم؟ ما آمده‌ايم كه خدمت كنيم و حرفهاي خود را صريح بيان مي‌كنيم و شما نيز مي‌توانيد آن را نقد كنيد.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه برخي دوستان نمي‌توانند در برابر حرف منطقي پاسخ منطقي بيان كنند، گفت: برخي ميگويند كه من حرف فلان كس را مي زنم و برخي افراد به من خط مي‌دهند و آيا اين طرز حرف زدن در خصوص اشخاص درست است؟ اگر من در خصوص فردي اينگونه حرف بزنم آيا آن پذيرفته است و ما مثلا يك منطقي در خصوص اجراي عدالت داريم و افراد مي‌توانند نظر خود را بيان كنند و يا من شما را و يا شما من را قانع مي‌كنيم و هر جايي كه قانون شد، از آن تبعيت مي‌كنيم.

*در مناظره‌ها همه خودم را كنار گذاشتم

احمدي‌نژاد با بيان اينكه بنده خودم تصميم مي‌گيرم، گفت: من خود پاسخگوي تصميمات خودم هستم و اگر خودم تصميمي را نمي‌گرفتم در برابر اين قدرت‌هاي زورگوي غربي نمي‌ايستادم و يا در همين انتخابات به ياد داريد كه برخي دوستان از همين مجلس به من گفتند كه شرايط خراب است، اما من به آنها گفتم كه نگران نباشيد و خدا مي‌داند كه من در مناظره همه خودم را كنار گذاشتم و به مناظره رفتم و تنها براي دفاع از نظام جمهور اسلامي رفتم در حالي كه هيچ كس تا اين حد خطر را نمي‌پذيرد و بنده شايد كسي را اينگونه نديده باشم و در چنين سطحي بنده هيچ كسي را مشاهده نكردم كه اين خطر را به جان بخرد كه البته شهيد رجايي و باهنر چنين خطري را به جان خريدند و بنده تصور مي‌كنم اگر شهيد رجايي بودند، چگونه عمل مي‌كردند.
وي با اشاره به حجم تخريب‌ها عليه دولت گفت: ‌اگر برخي افراد يك ريال تخلف از دولت نهم داشتند آن را به آسمان‌ها مي‌كوبيدند و چنين چيزي وجود ندارد و هر كسي تخلف كرد، قوه قضائيه دست او را قطع كند و من خودم پيگير آن هستم و اگر بچه من نيز تخلف كرد دست او را قطع كنند و اين آرمان، ميثاق و تعهد ما است.

*افتخار نظام اخذ ميثاق نامه از وزرا توسط رئيس جمهور است

رئيس‌جمهور با اشاره به ارائه يك نشريه در مجلس توسط يكي از نمايندگان گفت: يكي از نمايندگان به من گفت كه به ما برگه‌اي را نشان مي‌دهند و مي‌گويند چنين چيزي در متن ميثاق‌نامه احمدي‌نژاد با وزرا است و من پيگيري كردم و ديدم كه يكي از نمايندگان در مجله خود مطلبي را نوشته و بعد آن را به عنوان سند به نمايندگان نشان مي‌دهد در حاليكه متن ميثاق‌نامه اينجا وجود دارد و اين افتخار نظام اسلامي است كه يك رئيس‌جمهور از وزراي خود ميثاق بر ارزش‌ها و تعهد بر آرمان‌هاي انقلاب و امام و رهبري مي‌گيرد و برخي همين موضوع را مي‌آورند و آن را تبديل به منفي مي‌كنند و ذهن افراد را خراب مي‌كنند، آيا اين افراد مي‌توانند در پيشگاه خدا پاسخگو باشند؟ اينكه فردي با يك مطلب جعلي ذهن افراد را خراب كند به كجا مي‌رسد؟ البته بنده نمي‌خواستم اين صحبت‌ها تلخ شود.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه هر چند وزيري كه از اين مجلس راي اعتماد گرفت ما با او دولت را تشكيل مي‌دهيم،‌ گفت:‌ بنده تصور مي‌كنم كه يك دولت كامل و قوي ضرورت امروز كشور است و اين وزرا همه خوب هستند و انسان‌هاي مومن و مردمي و انقلابي هستند و بالاخره آنها حضور پيدا مي‌كنند و شما كمك مي‌كنيد تا باري از اين كشور را برداريد.
وي در پايان اظهار داشت:‌ همه دنيا بداند كه در جمهوري اسلامي رئيس‌جمهور، دولت، ‌مجلس، قواي سه‌گانه و ملت ايران و همه در يك سنگر واحد هستند و در برابر همه توطئه‌هاي دشمن مي‌ايستند و در اين دوره لااقل هيچ كس پيدا نمي‌شود كه از اصول و آرمان‌ها سر سوزني عقب‌نشيني كند.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
جلسه محرمانه 10 مقام ارشد با رییس‌جمهور!
دیدگاه یک حقوقدان در مورد بازدید رئیس جمهور از زندان
معاون اول رئیس جمهور از کارت هوشمند ملی رونمایی کرد
رئيس جمهور پس فردا به مناطق زلزله زده مي رود
نه به در خواست رئیس جمهور!
رييس جمهور درگذشت دانش آموزان بروجني را تسليت گفت
رییس جمهور خواهان بازدید از اوین شد
سرانجام نمایندگان مردم، «رئیس جمهور» را احضار کردند
راه‌اندازی سایت رسمی حراج هدایای رئیس‌جمهور
متن کامل سخنان عماد افروغ در برنامه پارک ملت + توضیحات تکمیلی
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۹-۶-۱۳۸۸ ۱۲:۳۴ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,060 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 937 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 967 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,432 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,711 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان

لینک دوستان