درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۶-۸-۱۳۹۷, ۰۷:۲۲ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
احمدی نژاد: «تحریم ؟ اصلا نمنه ...
نویسنده پیام
کاربر 3 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 502
تاریخ عضویت: ۱۹ شهريور ۱۳۸۹
اعتبار: 12
سپاس ها 0
سپاس شده 2 بار در 2 ارسال
ارسال: #1
احمدی نژاد: «تحریم ؟ اصلا نمنه ...

يكي دو خبرنگار خارجي در اين نشست از تحريم ها سئوال كردند و پاسخ رييس جمهوري به يكي از آنها اين بود: ' تحريم ؟ اصلاً نمنه ...' احمدي نژاد در ادامه اشاره داشت كه از كدام تحريم سخن مي گوييد و امروز اگر در ميان مردم ايران حاضر شويد به شما خواهند گفت كه تحريم ها هيچ تاثيري بر زندگي و مسير پيشرفت كشورشان نداشته است.


هتل محل اقامت رييس جمهوري در ساعات پاياني سفر دو روزه وي به استانبول، ميزباني نشست خبري دكتر محمود احمدي نژاد را برعهده داشت كه با حاشيه هاي جالبي همراه بود.

• به گزارش ايرنا، قريب يكصد خبرنگار و تصويربردار رسانه هاي نوشتاري و تصويري تركيه و نيز نمايندگان رسانه هاي بين المللي مستقر در اين كشور براي پوشش خبري اين نشست به هتل كُنراد آمده بودند.

• اين نشست خبري راس ساعت 18:40 به وقت تركيه (20:10 به وقت تهران) با حضور رييس جمهوري در محل كنفرانس خبري آغاز شد.

• دكتر احمدي نژاد را در اين نشست، علي اكبر صالحي سرپرست وزارت امور خارجه، سيد مجتبي ثمره هاشمي دستيار ارشد رييس جمهوري و اسفنديار رحيم مشايي مشاور و رييس دفتر رييس جمهوري همراهي مي كردند.

• در دو سوي هيات ايراني مستقر در جايگاه، تمثال امام راحل(ره) و حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي قرار داشت.

• به رسم احترام به ميزبان، نخستين و آخرين پرسش از رييس جمهوري را خبرنگاران تركيه اي پرسيدند. خبرنگار تلويزيون خبر ترك و شبكه تلويزيوني سامان يولو هابر به ترتيب آغازگر و پايان بخش طرح سئوال از دكتر احمدي نژاد بودند. البته در آغاز اين نشست، رييس جمهوري درباره مسايل جهاني و نيز نشست روز پنجشنبه استانبول سخناني ايراد كرد.

• اين نشست خبري از شماري از رسانه هاي تصويري تركيه و نيز شبكه خبر صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران به طور زنده پخش مي شد و در اين كنفرانس يك ساعته، 16 خبرنگار موفق به طرح سئوال خود از رييس جمهوري شدند.

• رييس جمهوري در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در اين نشست برخي نكات را به ميهمانان نشست اواخر ژانويه (اوايل بهمن ماه) استانبول يادآوري كرد و آن اين كه دور بعدي مذاكرات ايران و 1+5 مي تواند نقطه عطفي در مناسبات تهران و اين كشورها باشد و از اين رو فرصت مغتنمي است كه اين كشورها مسير تقابل را به تعامل تبديل كنند.

• دكتر احمدي نژاد كه به منظور شركت در اجلاس يازدهم سران اكو به استانبول سفر كرده بود همچنين در پاسخ به پرسشي، اين اجلاس را موفقيت آميز ارزيابي كرد و گفت كه با مديريت خوب عبدالله گل رييس جمهوري تركيه سازمان اكو در اين نشست به سطح جديدي از همكاريهاي منطقه اي ارتقا يافت.

• پاسخ رييس جمهوري به سئوال خبرنگار اعزامي ايرنا درباره قطعنامه جديد عليه ايران نيز با استقبال و تاييد نمايندگان رسانه هاي حاضر در نشست همراه بود؛ آنجا كه دكتر احمدي نژآد گفت: ادعاي مدعيان حقوق بشر امروز به يك لطيفه تكراري و بي مزه شبيه است. وي در ادامه به ضرب وشتم دانشجويان انگليسي، شنود مكالمات تلفني ، شكنجه افراد در كشورهاي غربي به عنوان مصاديقي بر سخن خويش اشاره كرد.

• هنگام قطع صداي مترجم در اين نشست خبري، رييس جمهوري به زبان تركي گفت كه صدا نمي رسد. در بخش ديگري از اين نشست و زماني كه احساس مي شد مترجم از ترجمه خسته شده ، دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه ' مترجم يورول موش' به خستگي وي و ضرورت تعويض مترجم اشاره داشت.

• يكي دو خبرنگار خارجي در اين نشست از تحريم ها سئوال كردند و پاسخ رييس جمهوري به يكي از آنها اين بود: ' تحريم ؟ اصلاً نمنه ...' احمدي نژاد در ادامه اشاره داشت كه از كدام تحريم سخن مي گوييد و امروز اگر در ميان مردم ايران حاضر شويد به شما خواهند گفت كه تحريم ها هيچ تاثيري بر زندگي و مسير پيشرفت كشورشان نداشته است.

• وي همچنين با اشاره به جايگاه كنوني اقتصاد ايران در رده هفدهم جهان به خبرنگاران ترك اين نويد را داد كه ايران در پنج سال آينده، به اقتصاد دوازدهم جهان تبديل خواهد شد.

• خبرنگار شبكه تلويزيوني 'آِي نس' تركيه ادعاي عجيبي مطرح كرد و گفت ايران با بحران قره باغ روبرو است. رييس جمهوري با رد اين موضوع به وي يادآور شد كه ايران به واسطه ارتباط خوب با جمهوري آذربايجان و ارمنستان، آمادگي خود را براي حل مسايل موجود بين اين دو كشور اعلام كرده است.

• خبرنگار يك شبكه خاص كه خود را خبرنگار شبكه جهاني بي بي سي معرفي و درخواست طرح سئوال داده بود، در زمان طرح پرسش به طرح ادعاي پربيننده بودن شبكه خود و درخواست براي مصاحبه با رييس جمهوري اسلامي ايران پرداخت و در ادامه خطاب به دكتر احمدي نژاد گفت كه چرا منوچهر متكي را در زمان ماموريت و سفر به سنگال بركنار كرده است؟

پاسخ رييس جمهوري به اين سئوال ، اينگونه بود: ' خيلي ممنون كه نسبت به مسايل داخلي ايران اين قدر حساس هستيد'

• دكتر احمدي نژاد با بيان اين كه جابجايي مسووليتها در دولت امري طبيعي است، متكي را از دوستان دولت خواند و يادآور شد: دفتر كار وزير امور خارجه يا در هواپيما يا سفر يا در جاده است و فكر نمي كنم كه مشكلي در اين زمينه وجود داشته باشد. قضيه را جدي نگيريد. چيزي از درون آن در نمي آيد (عايد شما نمي شود).

• در اين زمان خبرنگار اين شبكه خاص دوباره پرسيد با ما مصاحبه مي كنيد؟ رييس جمهوري با ظرافت از كنار درخواست اين شبكه ضد ايراني عبور كرد و به وي يادآور شد كه نقل قول درستي از متكي در رسانه ها منتشر نشده است و كسي (رييس جمهوري) كه قبل از سفر به سنگال با متكي صحبت كرده اينك روبه روي شماست... ايران كشوري آزاد است و همه حق صحبت دارند و من تعجب مي كنم كه 'بي بي سي فارسي' درباره يك مساله كوچك داخلي در ايران اين قدر حساسيت نشان مي دهد.

• رييس جمهوري به جاي خروج از درب تشريفات سالن، از درب ورودي رسانه ها خارج شد و در اين اثنا شماري از نمايندگان رسانه هاي خبري مهم تركيه و جهان با وي ارتباطي بي واسطه و صميمي برقرار كرده و درخواست خود براي گفت وگو با ايشان را طرح كردند.

• در مسير تردد رييس جمهوري در راهرو، شماري از مسلمانان تركيه و مسافران خارجي هتل به ابراز احساسات با وي پرداختند و از ديدار ايشان در استانبول اظهار خوشحالي مي كردند.
• در اين اثنا، تصوير 'امير' پسربچه ترك و دكتر احمدي نژاد در حالي كه هر دو مشتان خود را گره كرده بودند در كادر دوربين عكاسان و تصويربرداران نقش بست.

• نشست خبري رييس جمهوري ، پاياني بر سفر فشرده و دو روزه وي به استانبول بود. وي صبح روز پنجشنبه در اجلاس سران، رياست اكو را كه از اسفند 87 بر عهده ايران بود به ميزبان سپرد تا تركيه به مدت دو سال رييس اين سازمان همكاري منطقه اي باشد.

• رييس جمهوري علاوه بر سخنراني آغازين كه به ارايه گزارش عملكرد اكو در دوره سكانداري ايران اختصاص داشت، شش پيشنهاد را براي رشد همكاريهاي اقتصادي و تحكيم پيوندها ميان دولتها و ملتهاي منطقه مطرح كرد.

• از شدت تشويق حاضران در كاخ چراغان مي شد به خوبي فهميد كه كشورهاي عضو اكو از اقدامات صورت گرفته در دوره رياست ايران بر اين سازمان رضايت خاطر دارند. به گفته حاضران در اين نشست، تشويق رييس جمهوري در مقام مقايسه با ديگر مقامات شركت كننده پرشورتر و متفاوت بود.

• عبدالله گل در جايگاه رييس جديد اكو سخنان رييس جمهوري اسلامي ايران را پرمعنا خواند و به روح معنوي و عدالت محورانه آن اشاره كرد. اين سخن رييس جمهوري تركيه حاكي از روح متفاوت حاكم بر اكو نسبت به ساير سازمان هاي همكاري منطقه اي بود و شايد به نوعي نشانه تاثير روح عرفاني و عدالتخواه مشرق زمين بر دومين سازمان بزرگ همكاري منطقه اي جهان داشت .

• سران و مقام هاي شركت كننده در اجلاس استانبول، چهار تمبر ويژه اين اجلاس را در كاخ چراغان يك به يك امضا و ابطال كردند. در اين ميان امضاي رييس جمهوري اسلامي ايران بر فراز امضاي سران ده كشور عضو اكو جلوه ديگري داشت.

• عكس يادگاري پايان بخش اجلاس سران اكو بود. درسمت چپ رييس جمهوري به ترتيب روساي جمهوري افغانستان و تركيه ايستاده بودند و در سوي ديگر وي، همتاي پاكستاني وي ايستاده بود.

• علاوه بر نخست وزير تركيه كه چهارشنبه شب با حضور در محل اقامت رييس جمهوري به وي خوشامد گفته بود، رييس جمهوري ديدارهاي ديپلماتيك ديگري نيز درحاشيه اجلاس يازدهم سران اكو داشت.

• دكتر احمدي نژاد روز پنجشنبه در كاخ چراغان استانبول، با روساي جمهوري تركيه، قرقيزستان، عراق، تاجيكستان و پاكستان به طور جداگانه ديدار كرد.

• عبدالله گل در ديدار با همتاي ايراني خود هداياي ويژه اي از وي دريافت كرد : نانواسكوپ و دستگاه پيشرفته سنجش شنوايي نوزادان كه توسط متخصصان ايراني ساخته شده و از دستيابي ايران به قله هاي دانش در اين عرصه ها حكايت داشت. عبدالله گل اين موفقيت دانشمندان ايراني را ستود و چند بار به دكتر احمدي نژاد تبريك گفت.

* همسر رييس جمهوري ايران روز پنجشنبه با حضور در مدرسه ايرانيان در استانبول در جريان مسائل و مشكلات موجود در اين مركز اموزشي قرار گرفت .

• هواپيماي حامل رييس جمهوري ساعت 21:20 به وقت تركيه، فرودگاه بين المللي آتاتورك استانبول را به مقصد ايران ترك كرد و پس از طي حدود دو ساعت و 35 دقيقه مسافت هوايي از مسير آسمان آنكارا و اروميه در تهران به زمين نشست و بدين ترتيب چهارمين سفر رييس جمهوري به تركيه نيز با كارنامه اي پربار پايان يافت.


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
پس از برادران لاریجانی، احمدی نژاد هم به رهبر انقلاب نامه نوشت
صدیقی:بلایی که دشمن سر سوریه آورده،دامن خودش را می‌گیرد/تا ولایت هست تحریم‌ها اثری ند
وزیر سابق دولت احمدی نژاد:برکناری پی در پی وزیران به بدنه دولت آسیب زد
مخالفت اژه‌ای با احمدی‌نژاد
ایران با تمدن ۷ هزار ساله را نمی‌توان با تحریم ساقط کرد
شهیدی که در قبر خندید/ کدخدایی،عابدزاده و وردی‌نژاد چه گفتند/ آرزوی مهران مدیری
واکنشها به فیلم موهن آمریکایی/ ازطرح تحریم آمریکاتا تسلیت گل به اوباما
واردات خودرو تحریم شد
کتیبه‌های تخت جمشید و اشیای تاریخی ایران هدف تحریم‌های جدید
تحریم تاثیری بر پیشرفت و قدرت ایران نخواهد داشت
۹-۱۰-۱۳۸۹ ۱۲:۴۳ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,174 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 996 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,011 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,481 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,770 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان