درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۳-۷-۱۳۹۷, ۱۰:۴۴ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
استخدام منشی به شرط بی بند و باری
نویسنده پیام
کاربر 3 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 502
تاریخ عضویت: ۱۹ شهريور ۱۳۸۹
اعتبار: 12
سپاس ها 0
سپاس شده 2 بار در 2 ارسال
ارسال: #1
استخدام منشی به شرط بی بند و باری

انتشار آگهی جذب نیروی کار در جراید و عدم نظارت بر آن از جمله معضلات کشور است که باعث شده گروهی از جوانانی که ناگزیر از کار و کسب درآمد هستند در شرکت هایی که هدفی جز کار و کسب حلال دارند مشغول شوند.
به گزارش جهان، دختر هر روز روزنامه می گرفت و بدون آنکه صفحات روزنامه را حتی ورقی بزند صفحه آگهی های آن را بر می داشت و تلفن به دست می گرفت و خودکار و کاغذی را هم کنار دستش می گذاشت و آدرس ها را یادداشت می کرد و به امید آنکه امروز کار مناسبی پیدا می کند از خانه بیرون می رفت! پیدا کردن کار برایش رویا شده بود وقتی فکر می کرد هزینه دانشگاه آزاد را به چه سختی فراهم کرده بود، به امید آنکه کار مناسبی پیدا می کند تمام افکارش را به هم می ریخت...
اما وقتی آن روز، آگهی استخدام دختر جوان آراسته ای را برای کار در شرکت بازرگانی دید باز تلفن را برداشت و آدرس آنجا را از زنی که پشت خط بود گرفت. به آدرسی که روی یک تکه کاغذ نوشته بود رفت و در آنجا با صف دختران جوانی روبرو شد که پشت در اتاق مسئول ثبت نام صف کشیده بودند. پس از آنکه نامش را به منشی داد روی صندلی نشست تا نوبتش شود و برای مصاحبه وارد اتاق شود...
... دختر هاج و واج به حرف های مرد جوان گوش می داد و هر چه سعی می کرد نمی توانست حرف های مرد جوان را در ذهنش حلاجی کند. احساس می کرد راه نفسش بسته شده است و هوای اتاق روی سینه اش سنگینی می کرد...


بیکاری شروع ورود به دنیای نامانوس

در بیشتر مواقع که بعضی از دختران مورد آزار و اذیت افراد قرار می گیرند به خاطر آنکه کسی متوجه ماجرا نشود و باعث آبروریزی نشود از طرح شکایت سرباز می زنند و غافل از این که این ماجرا باعث می شود که این افراد به خود جرات بدهند که دختران معصوم دیگری را مورد آزار و اذیت قرار دهند و در واقع با پنهان کاری باعث می شوند که آمار این جرائم در کشور بالا رود.
همه این مشکل به اینجا ختم نمی شود با آنکه در کشور قوانین محکم و سختی برای برخورد با این افراد قرار داده شده است اما مراجعه به دادسراهای عمومی، مطرح کردن این موضوع را برای دخترانی که از ناحیه افراد سود جو مورد آزار قرار گرفته اند دشوارتر می کند و قرار داشتن مکان هایی خصوصی برای بیان این مشکلات برای زنان آسیب دیده می تواند علاوه بر تردد راحت تر این قشر آسیب دیده راه را برای سواستفاده های بعدی توسط این افراد ببندد.
جذب زنان و دختران جوان به مشاغل بی اهمیت از جمله دغدغه های امروز جامعه ماست. ‌بسیاری از شرکت‌ها و محیط‌های تجاری خصوصی در برهه کنونی با تأثیرپذیری عموماً ناخودآگاه از اندیشه‌های اروپایی- آمریکایی نسبت به طبقه زنان و دختران، ‌پا در وادی خطرناکی گذاشته‌‌اند که گسترش و تداوم آن، ‌کرامت و شخصیت اجتماعی زنان ایرانی را که همواره در طول تاریخ زبانزد خاص و عام بوده، ‌خدشه‌دار می‌کند.
‌علاوه بر آن نباید از این نکته مهم غافل بود که اتاق فکر جنگ نرم علیه ایران و کشورهای در حال توسعه - به‌ویژه کشورهای شرقی و اسلامي - برای کشاندن یک جامعه به سمت انحطاط، ‌در نخستین شلیک نرم خود، ‌زنان و دختران آن جامعه را هدف قرار می‌دهند. ‌جنگ نرم را اگر جدی نگیریم، ‌جنگ نرم ما را جدی می‌گیرد!
*به راحتی اعتماد نکنید

اعتماد زودهنگام دختران جوان عامل بروز مشکلات بعدی است، ‌یکی از عوامل اصلی آسیب دیدن دختران در محیط‌ های کاری به ویژه شرکت‌های خصوصی اعتماد زودهنگام به همکاران و دوستان است. خانواده به ویژه پدر و مادر در این بین نقش بسزایی در آموزش دختران جوان برای برقراری ارتباط بهتر با دیگران دارند و‌ شهرهای بزرگی همچون تهران ‌شاهرگ حیاتی رشد آسیب‌های اجتماعی است.
البته نباید تاثیرعوامل اجتماعی را در این خطر بزرگ بی اهمیت دانست. رسانه ها از جمله عواملی است که باعث جايگيري این ذهنیت کور در ذهن دختران می شود که هر آشنایی در شرکت ها منجر به ازدواجی موفق خواهد شد و با پرورش این رویا در ذهن به هر نوع ارتباطی تن در می دهند و غافل از این که تنها طعمه ای برای استفاده افراد سودجو خواهند بود.
البته ذکر این نکته لازم به ذکر است که این موضوع را نمی توان به همه شرکت هایی که برای استخدام کارمند به روزنامه ها آگهی می دهند تعمیم داد اما نباید از دامی که بعضی از شرکت های خصوصی فرا روی دختران و زنان جوان گسترده اند غافل شد.

*هشدار به مسؤولان

‌تجربه کشورهای در حال توسعه نشان داده است که سرمایه‌گذاری در آموزش، ‌اشتغال و زندگی زنان موجب افزایش بهره‌وری اجتماعی می‌شود و زمینه را برای رشد و توسعه بیشتر فراهم می‌سازد؛ چرا که زنان به عنوان نیمی از پیکره جامعه که در مقطع زمانی امروز حضور آنها در عرصه‌های اجتماعی انکارناپذیر است، همواره مورد توجه برنامه‌سازان و طراحان فرهنگی بوده‌اند. ‌دختران هم از این موضوع مستثنی نیستند؛ چرا که آنها در آینده وارد این جامعه می‌شوند و به کارگیری صحیح آنها در تمامی امور می‌تواند زمینه‌ساز و بسترساز فعالیت‌های اقتصادی، ‌فرهنگی و اجتماعی و در نتیجه مشارکت فعال‌تر و ساختن کشوری آبادتر در امور اجتماعی باشد. ‌

سراب کاذب، دام فریب

دکتر ابهری آسیب شناس اجتماعی در مورد این معضل می گوید: "شاید همه ما جوانانی را در سطح شهر دیده باشیم که چند صفحه از نیازمندی های روزنامه را در دست دارند و به دنبال آدرسی می گردند و از ظاهرشان پیدا است که به دنبال کار می گردند. وقتی به محل کار می زسند با پر کردن یک برگ پرسشنامه و ضمیمه کردن مدارک خود جرقه ای از امید در قلبشان زده می شود بدون آنکه بدانند ظاهر آنها تنها ملاک برای استخدام آنهاست".
وی در ادامه می گوید: "یک شرکت که فقط یک اتاق و چند میز و صندلی سرمایه آن است و برای انتخاب منشی مدت ها افراد مختلف را ارزیابی می کند، در واقع دام فریب برای دختران گسترده است".
"اما آنها که اجبار به پیدا کردن کار دارند تا باری از دوش خانواده بردارند در پاره ای از اوقات مجبورند دعوت ناهار یا شام رئیس خود را بپذیرند و این آغاز یک زنگ خطر بزرگ است".

آگهی ها سامان دهی و ارزیابی شوند

وی می افزاید: "از آنجا که داوطلبان کار به چاپ آگهی در روزنامه استناد می کنند و با این دید که آگهی در یک روزنامه کثیر الانتشار چاپ شده است به کار در این شرکت ها اعتماد می کنند، باید فکری به حال این آگهی ها کرد".
"همچنین از آنجا که انتخاب منشی در بعضی از شرکت ها به هیچ کدام از ضوابط دینی و فرهنگی ما شباهت ندارد باید دولت بر کار و رفتار این شرکت ها نظارت داشته باشد و رسانه ها با اطلاع رسانی و آگاه سازی اجازه ندهند اجبار یک عده باعث سوء استفاده فرصت طلبان شود."
پس بهتر آن است که از یک طرف دختران و زنان جوان ضمن حفظ هوشیاری در شرایط مختلف زمینه را برای بروز این نوع معضل‌ها فراهم نکنند و از طرف دیگر مسؤولین در قیل و قال مسائل کشور و هیاهوی مشکلات، ‌توجهی مستمر و ویژه به مسائل ‌این قشر از جامعه داشته باشند.موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
آگهي استخدام يك زن جوان - جالب
استخدام چند آدم خور به عنوان برنامه نویس!!!
۹-۱۰-۱۳۸۹ ۰۱:۵۱ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال 2016 زندگی کن 0 813 ۱۱-۱۲-۱۳۹۴ ۰۴:۳۶ عصر
آخرین ارسال: زندگی کن
Thumbs Up اندر حکایت دهه شصتی ها و دهه هفتادی ها زندگی کن 0 947 ۱۵-۷-۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ صبح
آخرین ارسال: زندگی کن
Shocked لو رفتن همسر اول علی دایی زندگی کن 0 1,490 ۱۹-۵-۱۳۹۴ ۰۸:۴۱ صبح
آخرین ارسال: زندگی کن
Lightbulb نگاهی به اثرات منفی امواج گوشی های همراه در بدن انسان زندگی کن 0 945 ۶-۵-۱۳۹۴ ۱۲:۴۸ عصر
آخرین ارسال: زندگی کن
Tongue آمریکا چهارشنبه به ایران حمله میکند زندگی کن 0 937 ۱۴-۳-۱۳۹۴ ۰۷:۱۱ عصر
آخرین ارسال: زندگی کن


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان