درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۴-۷-۱۳۹۷, ۱۱:۲۲ صبح

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
جامعه بدون بصيرت دچار انحطاط فكري و سياسي مي‌شود
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
اعتبار: 31
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
جامعه بدون بصيرت دچار انحطاط فكري و سياسي مي‌شود

نماينده ولي فقيه در سپاه محمد رسول الله(ص) گفت: اگر بصيرت در جامعه نباشد، دچار انحطاط فكري و سياسي مي‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) حجت‌الاسلام و المسلمين عبدالرحيم گواهي عصر روز چهارشنبه در مراسم بصيرت حسيني در امامزاده صالح (ع) تجريش به مناسبت سالگرد 9 دي خاطر نشان كرد: بايد همواره تبعيت و اطاعت از امام را سرلوحه كار خود قرار دهيم و اگر بصيرت و آگاهي نداشته باشيم هر آن ممكن است دچار لغزش فكري و سياسي شويم كه نمونه‌هاي آن را در تاريخ انقلاب اسلامي داريم.
وي خاطرنشان كرد: اگر دوران حضرت علي(ع) و ساير ائمه و به ويژه امام حسين(ع) را نديده‌ايم اما اين دوره را مي‌بينيم كه عده‌اي چگونه به خاطر عدم بصيرت و آگاهي و عده‌اي نيز از سر عناد با انقلاب و نظام اسلامي دچار لغزش و انحطاط شده‌اند.
وي با اشاره به مطلبي از كتاب رنج‌نامه مرحوم سيداحمد خميني كه به نقل از امام راحل كه در آن از خدا طلب مرگ مي‌كند تا خيانت دوستان را نبيند، افزود: يك چهره نفاق همچون مهدي هاشمي در منزل منتظري نفوذ پيدا مي‌كند و به گونه‌اي افكار خود را در وي تحميل مي‌كند. او حتي در منزل منتظري نماز شب مي‌خواند و اشك مي‌ريزد و كار به جايي مي‌رسد كه اعتماد وي را جلب مي‌كند به طوري كه آقاي منتظري مي‌گويد من به خودم شك دارم و روزي مي‌خواهند مهدي هاشمي را اعدام كنند نامه مي‌نويسد و مي‌گويد نماز من دروغين بود و من تو را منحرف كردم و از شما عذرخواهي مي‌كنم. اين ساده‌لوحي و ساده‌انديشي و عدم بصيرت كار را به اين مرحله مي‌رساند.
نماينده ولي فقيه در سپاه محمد رسول الله(ص) با تاكيد بر اين‌كه «ما نيز مراقب باشيم؛ چراكه اين‌گونه لغزش‌ها در هر زماني و براي هر شخصي مي‌تواند اتفاق بيفتد» ‌گفت: در ريزش‌هايي كه در كشورمان داشتيم دلسوزان نظام براي‌شان اشك ريختند، اما آن‌ها با بي‌بصيرتي همه چيز را از دست دادند و دشمن لذت برد و جشن برپا كرد.
وي با اشاره به حضور مردم در 9 دي گفت: عده‌اي با همصدايي رسانه‌هاي بيگانه مي‌گفتند جمعيت 200 نفر بود و آن‌ها نيز تماشاگر بودند اما همه ما ديديم كه چه حضور عظيم و گسترده‌اي بود.
وي تاكيد كرد: بي‌توجهي به فرامين امام جامعه اسلامي كار را به جايي مي‌رساند كه سر اباعبدالله سر نيزه مي‌رود. عبادت و اطاعت بدون بصيرت و شناخت به درد نمي‌خورد.
توليت آستان امامزاده صالح (ع) با بيان اين‌كه «اگر امام جامعه اسلامي آسيب ببيند همان حادثه عاشورا اتفاق مي‌افتد» افزود:‌اي كاش يك ذره از غيرت مردم اين دوران در زمان امام حسين(ع) بود كه به چه نحوي ايشان را به شهادت رساندند و باعث شد خون‌ها بجوشد و بعد از 1400 سال ما همچنان عزادار ايشان باشيم. اي كاش انسان‌هاي آزاده و باوجدان پيدا مي‌شدند تا وقتي به بازماندگان امام حسين(ع) خارجي مي‌گفتند به داد آن‌ها مي‌رسيدند،‌ اين به خاطر بي‌بصيرتي جامعه بود. اگر بصيرت داشتند پس از شهادت امام حسن(ع) ديگر عاشورا اتفاق نمي‌افتاد.
وي با اشاره به اين‌كه « آن‌جا كه حق را بايد گفت، نبايد سكوت كرد و همانند امام سجاد(ع)، يزيد و يزيديان را رسوا كرد» تصريح كرد: خطابه‌هاي امام سجاد(ع) چهره‌هاي نفاق را كه پشت پرده تزوير بودند برملا كرد. اكنون نيز اين قضيه مي‌تواند اتفاق بيفتد اما مردم اين دوران همه هستي‌شان را دادند و انقلاب اسلامي به بركت آگاه‌سازي عاشورا و رشادت و جانفشاني فرزندان اين مملكت ايجاد شد و زنده ماند.
وي خاطرنشان كرد: امروز همين مردم وقتي ديدند علم و خيمه امام حسين(ع) در خيابان‌ها آسيب مي‌بيند در 9 دي آمدند و آن فتنه را سركوب كردند و به تعبيري در 9 دي انقلاب ديگري برپا شد و چهره نفاق همچون مجلس يزيد رو شد.
گواهي با بيان اين‌كه «اگر بصيرت نداشته باشيم ما نيز همان حادثه كربلا را خواهيم ديد» افزود: اگر بي‌بصيرتي كنيم ممكن است سال‌هاي طولاني عقب بيفتيم در همين بحث هدفمندي يارانه‌ها دشمن مي‌خواست غائله عاشوراي ديگري توسط يك عده انسان‌هاي بي‌بصيرت داخلي راه بيندازد. البته ما قبول داريم فشار وجود دارد اما ملت آن‌قدر بصيرت دارد كه اين فشارها را همچون اوايل انقلاب و دوران دفاع مقدس تحمل كند.
وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به ترور اساتيد و دانشمندان كشور توسط دشمنان اشاره كرد و گفت: اين نهايت عجز دشمن را مي‌رساند. همين دكتر شهيد شهرياري كه در اين مكان مقدس به خاك سپرده شده مشتاق شهادت بودند و ما پيرو آن خانداني هستيم كه وقتي خواستند پس از واقعه عاشورا آن‌ها را تحقير كنند فرمودند ما جز زيبايي چيزي نديديم.
وي تاكيد كرد:‌ ملت ما آزموده شده و آزموده را آزمودن خطاست و دشمن فهميده است كه با مقدسات ما اگر در بيفتد كسي آن را تحمل نخواهد كرد.
نماينده ولي فقيه در سپاه محمد رسول الله(ص) با بيان اين‌كه «امروز نيز پس از امام راحل بايد از جانشين به حق ايشان، مقام معظم رهبري به عنوان امام زمان خود تبعيت كنيم» گفت: آن‌ها كه مي‌گويند امام(ره) را قبول داريم همان‌ها كاسه زهر را به ايشان نوشاندند و امام(ره) از دست آن‌ها از خدا طلب مرگ كرد. آن‌هايي كه امام(ره) را قبول دارند بايد امروز تابع جانشين بر حق او باشند. ملت ما يد واحده است و از خداوند مي‌خواهيم وجود اين ملت را براي امام عصر(عج) و اين مملكت حفظ كند و بر وحدت ما بيفزايد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
ارتقا و توسعه فرهنگ بیمه‌ برای آسایش جامعه امری اجتناب ‌ناپذیر است
انديشه امام و رهبري علمي و فناوري اجتماعي دانشگاه و حوزه اقتصادي سياسي
افزايش شمارمصدومان به 5000 تن/ دفن برخي اجساد بدون طي روال قانوني
اتومبیل بدون راننده در اتوبان همت تهران
عفاف و حجاب سمت و سوی اعتقادی جامعه اسلامی ما را نشان می دهد
فیلم من ترانه 15 سال دارم، روایتی ماندگار از چالش نوجوانان با جامعه
هواپیمای بدون سرنشین با وزن پروازی یك پنجم نمونه مشابه توسط محققان ایرانی ساخته شد
تشخیص سرطان مغز بدون انجام روش تهاجمی
شناسایی شیوه تبلیغ فرقه‌های نوپدید در جامعه
جامعه صهیونیستی به سمت افراطی‌گری بیشتر پیش می‌رود

هیچ وقت نشد بهت بگم که من چقدر دوست دارم

نشد بهت یه روز بگم که من فقط تو رو دارم

صبح ها به یاد پا میشم شبها به یاد می خوابم

هیچ وقت نشد نفهمیدی که بی تو دنیا ندارم

تو همه دنیایی منی امروز فردا منی
[/font]
[font=Times New Roman]

شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
[url=http://www.pic.iran-forum.ir/][/url]
۹-۱۰-۱۳۸۹ ۰۵:۴۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 984 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,002 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,470 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,759 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان