درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۹-۶-۱۳۹۷, ۰۸:۰۵ صبح

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
ایجاد رقابت در رشته آهنگسازی به تنهایی کافی نیست
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
اعتبار: 31
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
ایجاد رقابت در رشته آهنگسازی به تنهایی کافی نیست

رقابت در رشته آهنگسازی اتفاق نیکویی در جشنواره موسیقی فجر است اما ایجاد این رقابت به تنهایی کافی نیست و باید شرایط ساخت آثار به بهترین شکل ممکن برای برگزیدگان فراهم شود.

امیر بکان آهنگساز ضمن بیان این مطلب در خصوص کم و کیف حمایت از برگزیدگان در رشته آهنگسازی در بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر به خبرنگار مهر گفت : به اعتقاد من استعدادهای شناخته شده درعرصه آهنگسازی علاوه بر حمایت های مادی و معنوی به حمایت های دیگر که به نوعی آینده ساز باشد احتیاج دارند به عنوان مثال باید شرایط ادامه تحصیل آهنگسازان برگزیده در جشنواره موسیقی فجر در کشورهای اروپایی فراهم شود و اگر این امکان ایجاد شود می توان گفت که جشنواره ای هدفمند برگزار شده است.

وی در ادامه افزود : تجربه چندین سال برگزاری جشنواره موسیقی فجر حکایت از آن دارد که برخی از گروه های موسیقی جوان شرکت می کنند و در ادامه برگزیده می شوند اما درنهایت به دست فراموشی سپرده می شوند و این نوع برگزیده شدن به هیچ عنوان کافی نیست.

امیر بکان که پیش از این قصد برگزاری جشنواره مستقل در عرصه آهنگسازی را داشت و قرار بود این جشنواره در حوزه هنری برگزار شود در ادامه صحبت های خود رویکرد جشنواره موسیقی فجر به فارغ التحصیلان این رشته تحصیلی از موسیقی را مثبت ارزیابی کرد و گفت : ایده برگزاری جشنواره مستقل ویژه آهنگسازی برای نخستین بار دو سال گذشته در زمان مدیریت من در مرکز موسیقی حوزه هنری مطرح شد اما در آن زمان مدیریت وقت آقای بنیانیان به دلیل محدودیت های فراوان همکاری لازم را به عمل نیاورد و این ایده اجرایی نشد؛ اما خوشحال هستم که امسال در جشنواره موسیقی فجر این اجرای این ایده به واقعیت پیوست و با شناختی که از آقای ریاحی دارم اطمینان دارم که جشنواره خوبی را به خصوص در حوزه آهنگسازی پیش خواهیم داشت.

این آهنگساز در ادامه افزود : اطمینان خاطرمن از خوب برگزار شدن این جشنواره در نگاه ویژه ای است که آقای ریاحی به عنوان دبیر جشنواره موسیقی فجر نسبت به این رویداد دارد چراکه اعتقاد راسخ دارم بحث جوانان و موسیقی آکادمیک در نوع تفکر ریاحی بیش از هر عنوانی اهمیت دارد از همین رو انتظار مخاطب و هنرمندان از این دوره از جشنواره بیش از دوره های گذشته است که امیدوارم مسئولان برگزاری این جشنواره هماهنگ و همراه با تفکر و دیدگاه ریاحی باشند؛ البته ناگفته نماند که شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر از هنرمندان صاحب تجربه ای چون شاهین فرهت، محمد سریر، داود گنجه ای، مسعود شعاری و فرید عمران تشکیل شده است البته خودم من هم در کنار این اساتید هستم.

وی در پایان صحبت های خود وجود دبیر خانه دائمی جشنواره موسیقی فجر را ضروری دانست و گفت : تشکیل دبیرخانه موسیقی فجر امری ضروری است چراکه اگر این دبیرخانه دایر شود گروه های جوان موسیقی می توانند در طول سال با ستاد برگزاری جشنواره در ارتباط باشند و در راستای این ارتباط است که می توان به بخش های داخلی این جشنواره سامان بخشید و آثار خوبی را از دل این رویداد بیرون آورد و در عین حال با تشکیل این دبیرخانه بخش بین الملل هم فعال تر می شود و با جدیت به کار خود می پردازد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
تنهایی بهاره رهنما بر صحنه نمایش
رقابت مجیدی و کاهانی در جایزه کتاب سال ایران
این خانه، خانه شما گرامیان نیست!
امام کاظم و ایجاد جریان فکری متقن برای جلوگیری از انحراف جامعه اسلامی
هالیوود برای رابرت دنیرو "نا محدود "نیست
جشنواره​ای که بین المللی نیست
جامعه ستیزی در ادبیات یک بیماری نیست
امیر اسفندیاری: دست ما در انتخاب فیلم‌های جشنواره باز نیست
امسال شاهد رقابت گسترده تر در جشنواره فيلم فجر هستيم
بانک هویت ژنتیک ایرانیان ایجاد می شود

هیچ وقت نشد بهت بگم که من چقدر دوست دارم

نشد بهت یه روز بگم که من فقط تو رو دارم

صبح ها به یاد پا میشم شبها به یاد می خوابم

هیچ وقت نشد نفهمیدی که بی تو دنیا ندارم

تو همه دنیایی منی امروز فردا منی
[/font]
[font=Times New Roman]

شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
[url=http://www.pic.iran-forum.ir/][/url]
۱۵-۱۰-۱۳۸۹ ۱۱:۵۷ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مرکز آموزش فنی وحرفه ای شماره چهارقزوین در 14رشته خدمات ارایه می دهد maryam joon19 0 1,171 ۱۵-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۰۲ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  پیشنهاد تاسیس بانک طلا ساناز کیانی 0 826 ۱۴-۸-۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ عصر
آخرین ارسال: ساناز کیانی
  اساسنامه دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی بازنگری شود maryam joon19 0 789 ۱۳-۸-۱۳۹۱ ۰۶:۳۶ عصر
  پیکر مرحوم آیت الله العظمی ملک حسینی در شیراز تشییع شد maryam joon19 0 833 ۱۳-۸-۱۳۹۱ ۰۶:۳۵ عصر
  حفظ رتبه اول علمی در منطقه مستلزم التزام به تعهدات دینی و ملی است maryam joon19 0 812 ۱۳-۸-۱۳۹۱ ۰۶:۳۴ عصر

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان