درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۳۰-۶-۱۳۹۷, ۰۹:۵۳ عصر

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
10 نكته جالب در باره گوجه فرنگي
نویسنده پیام
کاربر 2 ستاره
*
آفلاین
اعتبار: 8
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
10 نكته جالب در باره گوجه فرنگي

1- ميوه نارس گوجه‌فرنگي سمي است و بايد از خوردن آن پرهيز كرد. در گوجه‌فرنگي سبز و نارس ماده‌اي سمّي به نام سولانين وجود دارد كه خوردن آن موجب مسموميت شده و ايجاد دل پيچه، اسهال و باز شدن مردمك چشم مي‌شود.

2- در چين از جوشانده ريشه، شاخه‌ها و برگ‌هاي مسن گوجه‌فرنگي براي رفع دندان‌درداستفاده مي‌شود و خود گياه نيز خاصيت حشره‌كش دارد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
طنز جالب و خواندنی از دنیای زن و شوهر ها
نظر جالب یک ریاضیدان درباره زن و مرد !!!! ...
به افكارت عادت نكن-جالب
جند نكته براي متمايز بودن
یک حرکت جالب و باور نکردنی در ترکیه!
حقیقت های شگفت انگیز و جالب در مورد بدن انسان
جالب ترین های مهریه و طلاق در ایران
تست هوش جالب:مغزشما چند سالشه؟
دوره عمر شمع چقدر است؟! (چیستان جالب)
نتيجه جالب جراحي زيبايي روي يك سگ(عکس)
تورا در قلب شعرم میگذارم ، به نام عشق آن را می نگارم ، تمام حرف من در شعر این بود ، تورا تا بی نهایت دوست دارم "
۱۶-۱۰-۱۳۸۹ ۱۲:۵۶ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

نویسنده پیام
کاربر 2 ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #2
RE: 10 نكته جالب در باره گوجه فرنگي

3- ليكوپن موجود در گوجه‌فرنگي، نوعي آنتي‌اكسيدان است كه مانع ايجاد كلسترول بد خون مي‌‌شود و به همين دليل از بروز حملات و بيماري‌هاي قلبي جلوگيري مي‌كند. توجه داشته باشيد مصرف گوجه‌فرنگي پخته، موجب جذب ليكوپن بيشتري در بدن مي‌شود.

4- گوجه‌فرنگي حاوي انواع ويتامين‌هاي گروه ب است، به همين دليل داروي مناسبي براي رفع عصبانيت‌هاي افراد است. مصرف مداوم گوجه‌فرنگي همراه با غذا و به صورت سالاد، سيستم عصبي بدن را تقويت كرده و ‌آرامش را به همراه خواهد آورد.
تورا در قلب شعرم میگذارم ، به نام عشق آن را می نگارم ، تمام حرف من در شعر این بود ، تورا تا بی نهایت دوست دارم "

نویسنده پیام
کاربر 2 ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #3

5- گوجه‌فرنگي يكي از مهم‌ترين منابع ويتامين آ است. به همين دليل درتقويت بينايي، تقويت و سلامتي پوست و مخاط‌‌ها و رشد استخوان‌ها مفيد است.

6- گوجه‌فرنگي به دليل داشتن ويتامين‌هاي ث و آ فراوان دستگاه ايمني بدن را تقويت كرده و بدن را در برابر امراض وبيماري‌هاي عفوني مقاوم مي‌سازد.

نویسنده پیام
کاربر 2 ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #4

7- اگر پوست شماكك و مك دارد، هر روز آن را با آب گوجه‌فرنگي تميز كنيد، كم‌كم كك و مك‌ها را از بين مي‌‌برد.

8- گوجه‌فرنگي ورم مفاصل را برطرف مي‌كند و براي مبتلايان به نقرس و رماتيسم مفيد است
۱۶-۱۰-۱۳۸۹ ۱۲:۵۷ صبح

نویسنده پیام
کاربر 2 ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #5

9- گوجه‌فرنگي به دليل نداشتن سديم و قند، غذاي مناسبي براي افراد مبتلا به ديابت و فشار خون است.

10- توجه داشته باشيد خوردن گوجه‌فرنگي، براي بعضي بيماراني كه دچار حساسيت يا آلرژي (خارش بدن،قرمز شدن پوست، آسم، كهير و...) هستند، ضرر دارد.
۱۶-۱۰-۱۳۸۹ ۱۲:۵۷ صبح

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال 2016 زندگی کن 0 809 ۱۱-۱۲-۱۳۹۴ ۰۴:۳۶ عصر
آخرین ارسال: زندگی کن
Thumbs Up اندر حکایت دهه شصتی ها و دهه هفتادی ها زندگی کن 0 937 ۱۵-۷-۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ صبح
Shocked لو رفتن همسر اول علی دایی زندگی کن 0 1,473 ۱۹-۵-۱۳۹۴ ۰۸:۴۱ صبح
Lightbulb نگاهی به اثرات منفی امواج گوشی های همراه در بدن انسان زندگی کن 0 941 ۶-۵-۱۳۹۴ ۱۲:۴۸ عصر
Tongue آمریکا چهارشنبه به ایران حمله میکند زندگی کن 0 932 ۱۴-۳-۱۳۹۴ ۰۷:۱۱ عصر

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان