درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۶-۸-۱۳۹۷, ۰۵:۴۱ عصر 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
از گم شدن پرونده مربي منشوري تا محروميت استقلال و پرسپوليس در ليگ قهرمانان
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 9,117
تاریخ عضویت: ۲۳ شهريور ۱۳۸۹
اعتبار: 31
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
از گم شدن پرونده مربي منشوري تا محروميت استقلال و پرسپوليس در ليگ قهرمانان

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، نشست تخصصي كارشناسات و منتقدان فوتبال ايران در قالب برنامه كافه فوتبال شب گذشته با حضور اهالي فوتبال از جمله حسن حبيبي، رضا رجبي، ناصر ابراهيمي، محمد پنجعلي، محمدحسن انصاري‌‌فرد، عبدالرحمن شاه‌حسيني، حسن روشن، سعيد فائقي، كاظم اوليايي، علي لطيفي، محمد مؤمني و كارشناسان داوري از جمله علي خسروي و مصطفي مميز و 2 تن از نمايندگان مجلس، حشمت‌ا.. فلاحت‌پيشه و سيد جلال يحيي‌‌زاده و همچنين مسئولان فدراسيون فوتبال به ميزباني كافه فوتبال با مديريت ناصري و همت فدراسيون در كمپ تيم‌هاي ملي شب گذشته برگزار شد.
در اين جلسه كارشناسان، منتقدان و اهالي فوتبال در حضور مسئولان فدراسيون در مورد اساسنامه فدراسيون و مجمع هيأت رئيسه فدراسيون به بحث و بررسي پرداختند.
ابتداي جلسه با صحبت‌هاي فائقي، معاون اسبق سازمان تربيت بدني آغاز شد. وي با اشاره به فرهيخته بودن جمع اهالي فوتبال، در مورد ورزش و فوايد آن به صحبت كردن پرداخت و خواستار تداوم چنين جلساتي شد.

تاج در ادامه اين جلسه وارد بحث شد و از حضار خواست تا ضمن انتقاد، رعايت ادب را هم بكنند. وي در مورد انتشار اساسنامه گفت: آن را با ايراد ثبت كرديم و در آن نوشتيم كه قرار نيست تمام دردهاي فوتبال را درمان كند. شايد اين اساسنامه نتواند نقشه راه را مشخص كند، اما با آن مي‌توان عملكرد افراد را مشخص كرد.

به گزارش فارس در ادامه كافه فوتبال، مصطفي مميز، كارشناس داوري فوتبال بحث را اينگونه ادامه داد: مي‌خواهم در مورد كاري كه تخصصش را دارم، حرف بزنم. مشكل داوري ما اساسا اين است كه كسي به داور احترام نمي‌گذارد. بنيان داوري بر اساس شك و ترديد بوده و امروز با نقد كارشناسان تا حدودي اين ابهامات از بين رفته است.
وي افزود: من براي دفاع از داوران ابتدا سعي كردم اعتماد جامعه فوتبال را به دست بياورم، چراكه بدترين نوع دفاع، بد دفاع كردن است.
مميز با سؤال از تاج كه با تعويض‌هاي مكرر رئيس كميته داوران چه اتفاق مثبتي در اين زمينه رخ داده است؛ از وي خواست تا اگر سند مي‌نويسند اين كار با حضور كارشناسان انجام شود.
وي انتخاب رئيس كميته داوران را بر حسب رابطه خواند و از مسئولان درخواست كرد تا با تدوين قانون، افراد را انتخاب كرده و از رفتار سليقه‌اي بپرهيزند.

در ادامه جلسه عزيز محمدي، رئيس سازمان ليگ برتر اساسنامه فدراسيون را منطبق با اساسنامه فيفا دانسته و خواستار خصوصي شدن باشگاه‌هاي دولتي شد. وي با بيان اينكه در برخي استان‌ها براي انتخابات هيأت‌ها اعمال نفوذ مي‌شود، از فوتبالي‌ها خواست تا كار فوتبال را دست بگيرند.
اوليايي، مديرعامل سابق پاس همدان در اين جلسه صحبت‌هايش را اينگونه آغاز كرد كه اگر مديريت مي‌كنيم بايد استعداد و سواد ان را داشته باشيم. وي از فدراسيون خواست زماني كه نمي‌تواند كميته داوران را اداره كند اين نهاد مستقل اداره شود تا در اين مورد منتقدان به مسئولان فدراسيون فوتبال انتقاد نكنند. اوليايي همچنين رئيس شدن عزيز محمدي در اتحاديه فوتبال را در منافات با مقررات دانست.

تاج در ادامه جلسه در مورد انتخاب افاضلي گفت: ما براي وي جلسه گذاشتيم اما يك جا نوشت سرمربي و همه انتقاد كردند. اما او مربي نيست و خودش هم اين موضوع را مي‌داند.
وي با بيان اينكه اگر امروز دولت كمكش را از فوتبال قطع كند ليگ با حضور 2 تيم آغاز مي‌شود؛ تأكيد كرد: همان 2 باشگاه هم در پشت پرده از حمايت‌هاي دولتي برخوردار هستند. وي در اين بخش با با بيان اينكه بايد به سمت خصوصي سازي حركت كنيم به صحبت‌هايش پايان داد.

ناصر ابراهيمي، سرمربي سابق تيم ملي نيز كه در اين جلسه حضور داشت با اشاره به اينكه در ايران انقلاب ورزشي صورت نگرفت، گفت: بارها اعلام كرده‌ام بايد چيزهاي خوب قبل از انقلاب را امروز در قالب اسلامي دربياوريم. طي 31 سال 15 رئيس تربيت بدني عوض شده‌اند، اما در آلمان در 60 سال 5 نفر عوض شده‌اند.
وي خواستار جدايي ورزش از سياست شد تا با عوض شدن رئيس جهمور تغييرات به ورزش كشيده نشود.
ابراهيمي الگوبرداري از فوتبال تركيه را خواستار شد و افزود: بازيكن به تيم‌هاي پايه پرسپوليس فرستادم، اما 6 ميليون تومان پول از وي خواستند.
ابراهيمي تأكيد كرد: ما امروز زنگ تفريح تيم‌هاي حاشيه حليج فارس شده‌ايم و در حال تبديل به تيم‌هاي درجه سوم هستيم، اما هنوز براي يك پنالتي، قلعه‌نويي را به مجلس مي‌كشانيم.

رضا رجبي، ديگر پيشكسوت حاضر در جلسه به شدت از انتخاب افاضلي براي تيم اميد انتقاد كرده و شرايط كار در تيم‌اي پايه‌اي را سخت و دشوار دانست. وي دراين مورد گفت: امروز در فوتبال پايه شرايطي حاكم است كه برخي تن به ناصداقتي‌ها مي‌هند. وي خواستار تصويب قانوني شد تا بودجه‌اي جداگانه براي فوتبال پايه در باشگاه‌ها درنظر گرفته شود.
محمد پنجعلي نيز از بيداد كردن روابط در فوتبال پرده بداشت و صحبت‌هايي را براي حاضرين انجام داد.

به گزارش فارس در ادامه جلسه كافه فوتبال كه به مدت 3:30 ساعت انجام شد؛ عبدالرحمن شاه حسيني، رئيس سابق كميته انضباطي با اعلام اينكه فوتبال ما پتانسيل آن را ندارد كه به بخش خصوصي واگذار شود؛ گفت: من با تاج و عزيزمحمدي در مباني اختلاف نداريم و تنها در روش‌هاي اجرايي اختلاف نظر داريم.
عزيزمحمدي نيز در مورد حفظ سهميه‌هاي ليگ برتري در ليگ قهرمانان آسيا صحبت كرد و گفت: از سعيدلو خواسته‌ام تا سريعتر براي استقلال و پرسپوليس هيأت مديره تشكيل دهند تا مشكلي براي حضورشان در ليگ قهرمانان آسيا پيش نيايد.

علي لطيفي، ملي‌پوش سابق ايران خواستار تشكيل اتحاديه بازيكنان شد و از شاه حسيني بابت دريافت طلبش بعد از 4 سال تشكر كرد.
وي همچنين از فدراسيون خواست به شايعاتي مبني بر اينكه گفته مي‌شود يك مربي منشوري با كمك يكي از مداحان اهل بيت پرونده‌اش در كميته انضباطي گم شده است، پاسخگو باشد كه تاج آن را در همان لحظه تكذيب كرد.

محمدحسن انصاري‌فرد، مديرعامل راه آهن يكي از آخرين افرادي بود كه به ارائه نظراتش پرداخت. وي كمك دولت به باشگاه‌ها را بي عيب دانسته و دخالت دولت در فوتبال را كار خطايي دانست.
وي فشار سياسي فيفا به فوتبال را امري بي مورد دانست و فيفا را عامل گسترش فوتبال در جهان دانست.
انصاري فرد از خواص خواست تا با هم براي كمك به فوتبال قانوني را تصويب كنند و براي درآمد فوتبال از تلويزيون خواستار تصويب قانون شد.

عزيزمحمدي نيز در همين مورد گفت: مهران مديري با فيلمش نيم ساعت مردم را سر كار مي‌گذارد و ميلياردها پول در مي‌آورد، اما در فوتبالي كه 500 ميليارد پول رد و بدل مي‌شود اگر بتوانيم حق فوتبال را بگيريم، ديگر كمك دولتي‌ها را نمي‌خواهيم.
در پايان جلسه شب گذشته سيد جلال يحيي زاده، نماينده مجلس به صحبت براي حاضرين پرداخت. وي گفت: همه دم از قانونگرايي مي‌زنيم، اما در اجراي آن مشكل داريم. ما طبق برنامه بايد تا پايان برنامه توسعه چهارم تا آخر سال 88 كل ورزش را به بخش خصوصي واگذار مي‌كرديم. در زمينه تيم هاي استقلال و پرسپوليس هم كه رئيس جمهور دستور داد، اتفاقي نيافتاد و بدانيد با دستور كتبي و ... نمي‌توان خصوصي سازي كرد. تا زماني كه ورزش به اين شكل دولتي بماند به قهقرا مي‌رود.

وي با اتفاقي دانستن حماسه ملبورن افزود: اگر داور گل ايران را افسايد اعلام كرده بود، هيچگاه اين حماسه به وجود نمي‌آمد. بايد براي ادامه راه مربي كاربلد براي تيم ملي فوتبال ايران انتخاب كنيم كه علم داشته باشد.
يحيي‌زاده افزود: كجاي قانون نوشته كه استقلال و پرسپوليس 2 سال بدون هيأت مديره اداره شوند.
وي در مورد وزارتخانه شدن ورزش گفت: اين كار را كرديم تا وزير پاسخگو باشد تا اگر كار بي ربطي انجام داد به وي كارت قرمز بدهيم. در اين زمينه ديگر اظهار نظر فايده‌اي ندارد و كار از دست مجلس خارج شده است

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
دوست ندارم از استقلال جدا شوم
پیشکسوت باشگاه استقلال اعتقاد دارد این تیم روی پاشنه قلعه‌نویی می‌چرخد و مدیران این ب
مظلومی: صدرنشینی استقلال ربطی به فتح الله زاده ندارد ؛ استقلال روی پاشنه قلعه‌نویی می
پرسپوليس از ذوب‌آهن، ملوان و تراكتورسازي چند امتياز مي‌گيرد؟
عذرخواهی عمران‌زاده از کادر پزشکی استقلال
عباسفرد جایگزین مهاجم پرسپوليس در تیم ملی شد
قلعه‌نويي نمي‌گذارد به پرسپوليس بروم
اگر در پرسپوليس مي‌ماندم اين تيم را قهرمان مي‌کردم
فتح اله زاده:مجیدی برای چهار بازی به استقلال بازمی گردد/عماد رضا جایگزین توزی می شود
پرتاب ساندويچ در مراسم تجليل از قهرمانان!

هیچ وقت نشد بهت بگم که من چقدر دوست دارم

نشد بهت یه روز بگم که من فقط تو رو دارم

صبح ها به یاد پا میشم شبها به یاد می خوابم

هیچ وقت نشد نفهمیدی که بی تو دنیا ندارم

تو همه دنیایی منی امروز فردا منی
[/font]
[font=Times New Roman]

شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
[url=http://www.pic.iran-forum.ir/][/url]
۱۶-۱۰-۱۳۸۹ ۰۳:۲۷ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جدال سرنوشت ساز نمایندگان همدان برای بقا در کورس قهرمانی maryam joon19 0 1,285 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  شرایط خاص فدراسیون مانع از ادامه همکاری شد maryam joon19 0 1,255 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  خوش خدمت‌ها پاسخگوی جام‌حذفی باشند/ پیدا کردن جانشین افشین سخت است maryam joon19 0 1,138 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  اسامی 30 بازیکن برای غرب آسیا اعلام شد/ رویارویی کی‌روش و رایکارد maryam joon19 0 1,129 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  فوتبال ایران 14 پله در رده‌بندی فیفا صعود کرد/ 4 آسیا، 44 دنی maryam joon19 0 1,200 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان