درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۳۰-۸-۱۳۹۷, ۰۱:۰۵ صبح 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
ايران براي هرگونه همكاري در پيشرفت عراق آمادگي دارد
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 9,117
تاریخ عضویت: ۲۳ شهريور ۱۳۸۹
اعتبار: 31
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
ايران براي هرگونه همكاري در پيشرفت عراق آمادگي دارد

سرپرست وزارت امور خارجه كشورمان صبح روز چهارشنبه در راس هياتي عالي‌رتبه به منظور تبريك تشكيل دولت جديد عراق و در راستاي گسترش روابط دوجانبه و بررسي راه‌هاي افزايش همكاري و ارتقاي سطح روابط دو كشور به اين كشور سفر كرد و با جمعي از مسوولان عراقي ديدار و گفت‌وگو كرد.
ايران از امنيت پايدار در عراق حمايت مي‌كند
به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) علي اكبر صالحي هنگام ورود به بغداد مورد استقبال رسمي هوشيار زيباري ـ وزير امور خارجه عراق ـ قرار گرفت و در جمع خبرنگاران اظهار كرد: اين سفر در راستاي تبريك به دولت و ملت عراق براي تشكيل دولت جديد و گسترش روابط دوجانبه انجام شده است.
وي افزود: ايران همواره از امنيت پايدار در عراق و استقلال اين كشور و حفظ حاكميت ملي آن حمايت مي‌كند.
هوشيار زيباري ـ وزير امور خارجه عراق ـ نيز چشم‌انداز روابط دوجانبه ايران و عراق را مثبت اعلام و خاطرنشان كرد: بين ملت ايران و عراق ارتباطات گسترده‌اي وجود دارد و اميدواريم شاهد گسترش اين روابط باشيم.
صالحي در ديدار مالكي مطرح كرد:
آمادگي ايران براي مشاركت در بازسازي عراق
اولين ديدار سرپرست وزارت امور خارجه كشورمان با نوري المالكي ـ نخست‌وزير عراق ـ بود.
سرپرست وزارت خارجه كشورمان در اين ديدار اظهار اميدواري كرد كه امنيت عراق به صورت كامل برقرار شود.
به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا، صالحي در اين ديدار ضمن تبريك تشكيل دولت جديد اعلام كرد: عراق براي جمهوري اسلامي ايران از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است و مشاركت و همبستگي گروه‌هاي مختلف عراقي در دولت جديد را زمينه‌ساز اقتدار آن مي‌دانيم. اميدواريم وضعيت امنيت عراق كه نسبت به گذشته بهتر شده در آينده‌ي نزديك به صورت كامل برقرار شود.
او خاطرنشان كرد: ظرفيت‌هاي زيادي براي همكاري‌هاي دو كشور وجود دارد و جمهوري اسلامي ايران آمادگي خود را براي مشاركت در طرح‌هاي بازسازي عراق اعلام مي‌دارد.
وي افزود: همكاري‌هاي منطقه‌يي با حضور فعال ايران و عراق را به نفع منطقه مي‌دانيم و آن را بايد دنبال كنيم. عراق مي‌تواند در مجموعه كشورهاي عضو اكو نيز نقش فعال و بيش‌تري داشته باشد.
نوري مالكي نيز در اين ديدار ضمن خوش‌آمدگويي به هيات ايراني و تشكر از تبريك تشكيل دولت جديد، بر بازسازي عراق در شرايط فعلي تاكيد كرد و وحدت بين كشورهاي منطقه را حائز اهميت دانست.
نخست‌وزير عراق افزود: به دنبال گام‌هاي بلندي در گسترش روابط با جمهوري اسلامي ايران هستيم. كميسيون مشترك عالي بين دو كشور نيز به‌زودي در بغداد تشكيل خواهد شد و همه‌ي زمينه‌هاي همكاري ممكن را بررسي خواهيم كرد.
در ادامه اين سفر صالحي با هوشيار زيباري ـ وزير خارجه عراق ـ ديدار و گفت‌وگو كرد.
به گزارش ايسنا در ابتداي اين ديدار وزير امور خارجه عراق ضمن تشكر از حضور هيات ايراني در اين كشور، اظهار كرد: زمان سفر با توجه به تشكيل دولت عراق بسيار مناسب است.
او با اشاره به روابط خوب دو كشور، اعلام كرد: توافقات زيادي تاكنون صورت پذيرفته و بايد با اجرايي كردن آن‌ها روابط مستحكمي را پايه‌ريزي كنيم.
زيباري فعاليت كميته‌هاي مرزي ايران و عراق را مورد تاكيد قرار داد و گفت: به زودي كميسيون عالي مشترك دو كشور در بغداد تشكيل خواهد شد و بايد مناسبات خوب موجود را در زمينه‌هاي انرژي، حمل و نقل، برق و ساير زمينه‌ها گسترش دهيم.
وزير امور خارجه عراق، بار ديگر از حق در بهره‌مندي از انرژي هسته‌يي حمايت كرد و از سرگيري مذاكرات بين ايران و كشورهاي 1 + 5 را موجب خوشحالي مقامات كشور عراق دانست.
علي‌اكبر صالحي نيز در اين ديدار ضمن استقبال از فعاليت كميته‌هاي مشترك مرزي دو كشور به اهميت نقش كميته‌هاي مشترك كنسولي و سياسي اشاره كرد و از تشكيل كميسيون مشترك عالي دو كشور در آينده نزديك در عراق استقبال كرد.
سرپرست وزارت امور خارجه كشورمان، ابراز اميدواري كرد: عراق با عضويت كامل در سازمان اكو در آينده بتواند نقش فعال‌تري در همكاري‌هاي اقتصادي منطقه‌يي ايفا كند.
به گزارش ايسنا، در اين ملاقات بر لزوم همكاري دو كشور در بررسي وضعيت گروه‌هاي تروريستي موجود در عراق از جمله گروهك‌هاي تروريستي منافقين و پژاك بحث و تبادل شد و براي ساماندهي و ايجاد تسهيلات براي زوار ايراني در رفع مشكلات موجود مذاكرات جدي شد آمد.
صالحي در نشست خبري با زيباري:
اگر عراق در امنيت نباشد ما هم امنيت نخواهيم داشت
صالحي و زيباري پس از اين ديدار در يك كنفرانس مطبوعاتي مشترك به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا به عراق، سرپرست وزارت امور خارجه‌ي كشورمان ـ ظهر چهارشنبه در اين كنفرانس مطبوعاتي مشترك عنوان كرد: خوشحالم از اين‌كه در اولين سفر رسمي به خارج از ايران در مسووليت جديد، عراق عزيز و اين سرزمين مقدس را انتخاب كردم. اين نشان از اهميت عراق براي جمهوري اسلامي ايران دارد.
وي گفت: جمهوري اسلامي ايران و مردم ايران نسبت به مردم و دولت عراق اهميت و احترام خاصي قائلند. ما دو كشور در امتداد يك فرهنگ هستيم.
صالحي خاطرنشان كرد: از ابتداي تحولات در عراق ما مواضع اصولي و ثابتي داشتيم كه بر تماميت ارضي و ثبات و استقلال عراق تاكيد داشته است. اميدواريم هرچه زودتر كشورهاي اجنبي اين خاك مقدس را ترك كنند و عراق خود بتواند امنيت و سيادت خود را تحقق بخشد.
او در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران عراقي كه از وي درباره‌ي اقدام عملي ايران در موضوع مشكل هدايت آب‌هاي شور از سمت ايران به عراق سوال كرد، گفت: اين موضوع در ديدار با هوشيار زيباري مطرح شد و يكي از مواردي اوليه‌اي بوده است كه بعد از پذيرش مسووليت وزارت خارجه آن را پيگيري كرده و دستور داده شد از لحاظ فني مطالعه و راه حلي مورد رضايت دو طرف پيدا شود.
سرپرست وزارت امور خارجه‌ي كشورمان درباره‌ي آينده‌ي روابط دو كشور، با بيان اين‌كه آينده را بسيار روشن مي‌بينم، گفت: ايران و عراق به عنوان دو كشور همسايه چاره‌اي جز همكاري و رفع مشكلات ندارند كه تا امروز اين همكاري‌ها بسيار مثبت بوده و اميدوارم در آينده شاهد پيشرفت در زمينه‌هاي اقتصادي، تجاري و فرهنگي باشيم.
وي خاطرنشان كرد: هيچ مشكلي در راه توسعه‌ي مناسبات ايران و عراق وجود ندارد. فقط يك اراده و عزم مي‌خواهد كه موجود است و اطمينان مي‌دهم در آينده‌ي نزديك اين روابط از استحكام بيش‌تري برخوردار شود.
يكي از خبرنگاران عراقي از صالحي سوال كه با وجود تاكيد ايران، هم‌چنان برخي تشكل‌ها موضوع دخالت ايران را مطرح مي‌كنند كه صالحي در پاسخ، با تاكيد بر اين‌كه از اصول ثابت سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران دخالت نكردن در شئون ساير كشورهاست عنوان كرد: اگر كسي مناسبات ايران در 30 سال پس از انقلاب را مرور كند متوجه اين واقعيت مي‌شود كه ايران در امور داخلي هيچ كشوري دخالت نمي‌كند. اگر كسي ادعاي اين موضوع را دارد بايد اين موضوع را اثبات كند. همه مي‌دانيم كه ايران جز خيرخواهي براي ملت عراق نمي‌خواهد و اين از باب عقلانيت است؛ زيرا اگر همسايه‌ي ما در امنيت نباشد ما هم در امنيت نخواهيم بود.
وزير خارجه‌ عراق خبر داد:
تشكيل كميته‌ سياسي ايران و عراق در آينده نزديك
هوشيار زيباري ـ وزير امور خارجه‌ي عراق ـ نيز در اين كنفرانس مطبوعاتي مشترك، ضمن خيرمقدم به وي و هيات همراهش، گفت: صالحي مهمان عزيز عراق است كه در كربلا به دنيا آمده و عربي را خيلي خوب صحبت مي‌كند و اين اولين سفر وي در اين سمت به خارج از جمهوري اسلامي ايران است كه براي ابلاغ سلام و تبريك تشكيل دولت جديد عراق آمده ‌است.
وي با بيان اين‌كه تاكيد ما بر اين است كه دولت عراق بايد فراگير باشد، و روابط مستحكمي با همسايگان به‌ويژه جمهوري اسلامي ايران برقرار كند، خاطرنشان كرد: در نشست مشترك با صالحي، درباره تشكيل كميسيون مشترك عالي بين دو كشور كه قرار است به‌زودي در بغداد تشكيل شود، مذاكراتي داشتيم. هم‌چنين درباره‌ي تشكيل كميته‌ي مرزي و تثبيت و نصب ميله‌هاي مرزي، كميته‌هاي مربوطه مشغول گفت‌وگو هستند.
زيباري ادامه داد: همكاري خوبي بين دو كشور برقرار است و موضوع زوار ايراني نيز مطرح شد كه اميدواريم سر و سامان بهتري پيدا كنند.
وزير امور خارجه‌ عراق با بيان اين‌كه درباره مسائل بين‌المللي نيز مذاكراتي با صالحي داشته است، گفت: كميته‌ي سياسي بين دو كشور قرار است در آينده‌ي نزديك تشكيل جلسه دهد.
او در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران عراقي كه سوال كرد آيا موضوع منافقين هم در ديدار با صالحي مطرح شده است يا خير؟ گفت: اميدوارم راه‌حلي براي بستن اين پرونده پيدا كنيم. يك سري تعهدات انساني وجود دارد كه حاكميت عراق به آن پايبند است.
به گزارش خبرنگار ايسنا، صالحي و زيباري پس از پايان كنفرانس مطبوعاتي مشترك در مقابل نماد يادبود شهداي وزارت خارجه‌ي عراق كه دو سال پيش در جريان يك بمب‌گذاري به شهادت رسيده بودند اداي احترام كردند.
صالحي در ديدار طالباني:
تلاش‌ مي‌كنيم از مشتركات پلي براي توسعه بسازيم
علي‌اكبر صالحي در ادامه ديدارهايش با مقامات عالي رتبه عراق، بعدازظهر چهارشنبه با جلال طالباني ـ رييس‌جمهور عراق ـ ديدار و گفت‌وگو كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران به عراق،‌ جلال طالباني در اين ديدار ضمن قدرداني از پيام تبريك ايران براي تشكيل دولت جديد گفت: عراق با وجود همه مشكلات، وارد دوره جديدي شده است و اميدواريم كشورهاي منطقه اراده جدي خود براي توسعه روابط با عراق را وارد مرحله عمل كنند.
طالباني عنوان كرد: اين فضاي جديد فرصتي است براي گسترش روابط اقتصادي است.
صالحي نيز در اين ديدار گفت: ‌از فضاي جديد استقبال مي‌كنيم و تلاش‌مان اين است كه از مشتركات موجود بين دو ملت ايران و عراق پلي براي توسعه بسازيم.
او افزود: اميدواريم با عضويت كامل عراق در اكو، از ظرفيت‌هاي اكو در راستاي پيشرفت اين كشور استفاده كند.
سرپرست وزارت امور خارجه كشورمان خاطرنشان كرد: انتخابات عراق يك امتحان بزرگ بود كه ملت و دولت عراق از آن سربلند بيرون آمدند.
صالحي در ديدار رييس مجلس عراق:
پارلمان قوي براي هر كشوري مستقلي يك ضرورت است
سرپرست وزارت امور خارجه كشورمان بعدازظهر روز چهارشنبه با اسامه النجيفي رييس مجلس عراق ديدار و گفت‌وگو كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري داتنشجويان ايران (ايسنا)، علي‌اكبر صالحي در اين ديدار با ابراز خوشحالي از تشكيل دولت عراق بعد از گذشت هشت ماه گفت: پارلمان قوي براي هر كشوري مستقلي يك ضرورت است.
او هم‌چنين عنوان كرد كه پارلمان‌ كشورهاي اسلامي و آسيايي مي‌تواند زمينه‌ساز همكاري ايران و عراق باشد.
وي بر اجرايي شدن قوانين تصويب شده بين دو دولت به ويژه قانون مربوط به استرداد مجرمين نيز تاكيد كرد.
سرپرست وزارت امور خارجه كشورمان با بيان اين‌كه «شاهد امنيت و ثبات بيشتري در عراق هستيم» گفت: عراق، ‌سوريه، تركيه و ايران با هم‌پيماني يكديگر مي‌توانند به استقرار صلح و ثبات و بهبود وضعيت اقتصادي مردم كمك كنند.
او با ابراز خوشحالي از تشكيل اجلاس سراسري كشورهاي عربي كه به گفته زيباري قرار است در بغداد تشكيل شود، گفت: عراق پلي بين جهان اسلام و جهان عرب است و اميدواريم با حكمت مسوولان عراقي اين پل هرچه بيشتر استوار باشد و مردم منطقه را به يكديگر نزديك كند.
وي با بيان اين‌كه «عراق مردمي غيور و آزادي‌خواه دارد» ابراز اميدواري كرد كه استقلال و امنيت عراق هرچه زودتر به دور از وجود خارجي‌ها به طور كامل محقق شود.
صالحي در پايان ابراز اميدواري كرد كه هرچه زودتر ميزبان رييس مجلس عراق ايران باشد.
اسامه النجيفي ـ رييس مجلس عراق ـ نيز در اين ديدار با بيان اين‌كه «مردم عراق همواره به دنبال امنيت منطقه‌اي بوده‌اند» گفت: منطقه با مشكلات عديده‌اي مواجه است كه نياز به همكاري همه كشورهاي منطقه دارد تا از قبل آن شاهد ثبات و تحول منطقه باشيم.
وي در پايان گفت: سلام مرا به امام خامنه‌اي، رييس‌جمهور و ملت ايران ابلاغ كنيد.
علي‌اكبر صالحي در ادامه ديدار با مقامات عالي‌رتبه عراق با عمار حكيم رييس مجلس اعلاي اسلامي عراق ديدار و گفت‌وگو كرد.
تجربيات ايران براي رشد و توسعه عراق بسيار مفيد است
به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا، عمار حكيم در اين ديدار ضمن تشكر از حضور هيات ايراني اظهار كرد: روابط دو كشور تاريخي بوده و در طول تاريخ هيچ چيز نتوانسته به اين روابط خدشه وارد كند و فرهنگ و تمدن مشترك دو كشور بالاتر از اين امور است.
وي تشكيل دولت جديد عراق را زمينه‌اي براي توسعه روابط اقتصادي دو كشور دانست و تجربيات جمهوري اسلامي ايران را براي رشد و توسعه عراق بسيار مفيد ارزيابي كرد.
حكيم حضور و فعاليت بخش‌هاي خصوصي دو كشور را بر اين طراحي اقتصادي جديد بسيار موثر دانست و همكاري‌هاي استاني را فرصتي در اين زمينه ذكر كرد.
حكيم توجه جمهوري اسلامي ايران به همه گروه‌ها و تشكل‌هاي فعال عراق را فرصتي مثبت و تاثيرگذار دانست و فضاي سياسي عراق را نيز با توجه به تشكيل دولت وحدت ملي مساعدتر از قبل ذكر كرد.
ايران براي هرگونه همكاري در پيشرفت عراق آمادگي دارد
صالحي نيز در اين ديدار روابط خوب دو كشور همسايه كه از مشتركات فراوان تاريخي ،‌اعتقادي و فرهنگي برخوردارند را منطقي و قابل تعميق ذكر كرد.
وي افزود: دو ملت ايران و عراق بايد بتوانند به راحتي رفت ‌وآمد داشته باشند بيشترين تسهيلات بايد در اين زمينه برقرار شود.
سرپرست وزارت امور خارجه ظرفيت‌هاي فراوان نيروي انساني و منابع زيرزميني موجود در عراق را فرصتي گرانبها براي رشد و توسعه چشمگير آن در آينده ذكر كرد و خروج نيروهاي خارجي و به عهده گرفتن امور توسط مردم عراق را زمينه برقراري سريع‌تر امنيت دانست و آمادگي كشورمان را براي هرگونه همكاري و پيشرفت عراق كه موجب پيشرفت منطقه خواهد شد، اعلام كرد.
صالحي در كنفرانس مطبوعاتي مشترك با حكيم:
عراق تكثرگرايي را به خوبي ظاهر كرده است
علي‌اكبر صالحي و عمار حكيم، بعد از نشست مشتركي كه با يكديگر داشتند، عصر چهارشنبه در يك كنفرانس مطبوعاتي شركت كردند.
به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا سرپرست وزارت خارجه كشورمان در اين كنفرانس مطبوعاتي گفت: افتخار مي‌كنم با توجه به جايگاه عراق در منطقه و اهميت عراق براي ملت ايران، اولين سفرم را به عراق آمده‌ام.
وي با بيان اين كه جلسات خوب و مثبتي با رييس‌جمهور، نخست‌وزير،‌ وزير خارجه و رييس مجلس عراق و عمار حكيم داشته است،‌گفت: مسائل متنوعي در اين ديدارها مورد بحث و بررسي قرار گرفت كه اميدوارم در آينده شاهد گسترش روابط ايران و عراق باشيم.
صالحي با بيان اين كه ايران و عراق امتداد يك فرهنگ هستند كه از ازل تا ابد به هم پيوسته‌اند، عنوان كرد:‌ بايد به گونه‌اي عمل كنيم كه نزديكي دو ملت هر چه بيش‌تر نسبت به قبل افزايش يابد.
سرپرست وزارت امور خارجه كشورمان با بيان اين كه آينده روابط ايران و عراق را بسيار روشن مي‌بينم، خاطرنشان كرد: عراق نمونه‌اي از دموكراسي است كه توانسته صداهاي مختلف را با گفت‌وگو جمع كند و تكثرگرايي را به خوبي ظاهر كرده است.
وي افزود: با تاملاتي كه مسوولان عراقي داشتند توانستند اين تكثرگرايي را مديريت كنند و نمونه‌اي از آزادي در منطقه را به رخ جهانيان بكشانند.
او افزود: اميدواريم هر چه زودتر شاهد سفر عمار حكيم به ايران باشيم. بيت حكيم براي همه ايرانيان محترم است و سهم به‌سزايي در تشكيل دولت جديد داشتند.
عمار حكيم نيز ضمن خوشامدگويي به هيات ايراني بر گسترش روابط دوجانبه تاكيد كرد.
به گزارش ايسنا، سرپرست وزارت امور خارجه كشورمان پس از پايان ديدارهاي رسمي‌اش با مقامات عالي رتبه عراق، در محل سفارت ايران در بغداد حضور يافت و با كاركنان سفارت ايران به گفت‌وگو پرداخت.
صالحي قرار است در پايان ديدارش با مقامات عالي رتبه عراق، براي زيارت قبور ائمه (ع) به كاظمين سفر كند.


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
تظاهرات معدنچیان در آفریقای جنوبی همچنان ادامه دارد
قاچاقچيان مکزيکي هنگام تلاش براي عبور از مرز خودروي خود را بالاي مانع مرزي جا گذاشتند
طراحی عجیب کتاب جدید خالق آ«هری پاترآ» چه معنایی دارد؟
روزنامه هندی: احتمالا موساد در انفجار دهلی نقش دارد
شعار آمریکایی‌ها در فلوریدا: "درباره عراق دروغ گفتند،‌ درباره ایران هم دروغ می‌گویند"
استراتژی ایران و حزب‌الله بعد از خروج اشغالگران آمریکایی از عراق
بازرس سابق سازمان ملل در عراق: آمریکا «مطلقا» توان شکست ایران را ندارد
پارلمان عراق در نشستي فوق‌العاده انفجارهاي بغداد را بررسي مي‌كند
انتقاد تركيه از فرانسه براي طرح قانون مجازات منكران نسل‌كشي ارامنه
نمايندگان افغانستان و پاكستان خواستار افزايش همكاري‌هاي فيمابين شدند

هیچ وقت نشد بهت بگم که من چقدر دوست دارم

نشد بهت یه روز بگم که من فقط تو رو دارم

صبح ها به یاد پا میشم شبها به یاد می خوابم

هیچ وقت نشد نفهمیدی که بی تو دنیا ندارم

تو همه دنیایی منی امروز فردا منی
[/font]
[font=Times New Roman]

شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
[url=http://www.pic.iran-forum.ir/][/url]
۱۶-۱۰-۱۳۸۹ ۰۳:۵۸ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روند کاهش قیمت مسکن در انگلیس سرعت گرفت maryam joon19 0 1,176 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  تاثیر بیکاری بر افزایش میزان خودکشی در آمریکا maryam joon19 0 1,051 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  نگراني نخست وزير کانادا از تکرار رکود اقتصادي در جهان maryam joon19 0 1,058 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۱۲ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  واکنش بازارهاي سهام داخلي و خارجي به پيروزي اوباما maryam joon19 0 942 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۰۰ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  توکلائو، نخستين سرزمين در جهان که 100% برق خود را از انرژي خورشيدي تأمين مي کند maryam joon19 0 978 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۱:۱۴ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان