درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۴-۸-۱۳۹۷, ۱۱:۳۶ صبح 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
هيچ مشكلي در تأمين نفت خام از ايران نداريم
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 9,117
تاریخ عضویت: ۲۳ شهريور ۱۳۸۹
اعتبار: 31
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
هيچ مشكلي در تأمين نفت خام از ايران نداريم

مقامات هند و ايران با "فرمولي" براي پرداخت بهاء نفت از طريق يك بانك آلماني مستقر در هامبورگ توافق كردند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) روزنامه هندو چاپ دهلي با عنوان "توافق هند و ايران بر سر فرمول پرداخت ها" به قلم سوجه مهدوديه نوشت: هيأتي از بانك ها و شركت هاي نفتي هند، به رياست معاون وزارت دارايي هند، از 24 دي، سفر سه روزه اي به تهران خواهند داشت تا راه حلي دائمي براي اين موضوع پيدا کنند.
براساس اين گزارش مقامات وزارت نفت و گاز طبيعي هند گفتند که شركت ملي نفت ايران يك حساب يورويي در بانك EIH هامبورگ دارد و اين بانك، پروسه پرداخت بهاء نفت خام ايران توسط شركت‌هاي هندي را انجام خواهد داد. شركت‌هاي نفتي، از قبيل شركت پالايش و پتروشيمي منگلور، شركت نفت هند و شركت نفت اسار، بهاء نفت را به استيت بانك هند پرداخت و شعبه فرانکفورت اين بانک، پول را به حساب شرکت ملي نفت ايران در بانک EIH واريز خواهد کرد.
اس. سوندارشان، قائم مقام وزارت نفت و گاز طبيعي هند، گفت كه از زمان صدور دستورالعمل هاي جديد پرداخت هزينه ها توسط بانك مركزي هند، هيچ خللي در تأمين نفت ايجاد نشده است.
وي گفت: "محموله‌اي براي تحويل در تاريخ 18 و 19 دي در حال بارگيري در ايران است و ما هيچ مشكلي در تأمين نفت خام از ايران نداريم".
سوندارشان گفت که هيأتي از بانك‌ها و شركت‌هاي نفتي هند، به رياست معاون وزارت دارايي هند، از 24 دي، سفر سه روزه اي به تهران خواهند داشت تا راه حلي دائمي براي اين موضوع پيدا کنند.
در پي دستورالعمل بانک مرکزي هند، شركت‌هاي نفتي هند، جستجو براي يافتن بانکي اروپايي که بتواند پرداخت‌ها را به نمايندگي از شرکت ملي نفت ايران قبول کند، آغاز کردند.
اين روزنامه نوشت: گفته شد که ايران تمايل خود براي پذيرفتن بهاء نفت به روپيه را اعلام کرده است، ولي بانك مركزي هند، شک و ترديدهايي در اين خصوص داشته است. هر دو طرف در حال بررسي گزينه هاي مختلف براي پرداخت وجوه مي باشند.
مقامات هند گفتند كه پرداخت بهاء نفت خام ايران با ين ژاپن امكان‌پذير نيست، چون که تحريم‌هاي آمريکا هرگونه پرداخت بهاء نفت خام ايران به پول ژاپن را را ممنوع کرده است. اين مقامات در ارتباط با درهم امارات متحده عربي گفتند که اين هم نمي تواند راه حلي دائمي باشد؛ چراكه مقامات امارات، پرداخت ها به ايران را به دقت پايش مي کنند و ممكن است تحت فشار آمريکا، وجوه پرداختي را مسدود كنند.
به گزارش ايسنا روزنامه ايندين اکسپرس چاپ هند در اين باره نوشت: با عنوان "شركت هاي دولتي هند، بهاء نفت خام ايران را به يورو پرداخت خواهند كرد"
اين روزنامه ادامه داد: با توجه به محدوديت هاي بانکي امارات متحده عربي در تجارت با ايران و شک و ترديد دهلي نو در مورد عکس العمل ژاپن به تحريم هاي آمريکا عليه ايران، شركت ملي نفت ايران روز سه شنبه از شرکت هاي پالايشگاهي هند خواست تا بهاء نفت خام وارداتي ماه ژانويه را به يورو و از طريق يك بانك آلماني پرداخت كنند.
يك مقام شركت نفت هند گفت: "شركت ملي نفت ايران از ما خواسته است تا براي تضمين عدم اختلال در عرضه نفت خام در ماه ژانويه، يوروها را به بانك EIH مستقر در هامبورگ واريز کنيم".
با توجه به اينکه بانک مرکزي ايران در بانک EIH حساب دارد، ايران از شرکت نفت هند نيز مي خواهد تا حسابي يورويي در اين بانک ايراني افتتاح کند. ولي اين امر امکان پذير نخواهد بود، چرا که آمريکا، سپتامبر گذشته، تحريم هايي عليه اين بانک اعمال کرد.
استيت بانك هند به نمايندگي از شرکت نفت هند و از طريق شعبه خود در فرانکفورت، براي اين ماه يورو را به حساب شرکت ملي نفت ايران واريز خواهد کرد. ارز دائمي که مقامات گفتند احتمالاً يورو خواهد بود، هفته آينده در جلسه اي در تهران که هدف اصلي اش، تعيين بانک خواهد بود، مورد بررسي قرار خواهد گرفت.
تهران حاضر بود که بهاء واردات را به روپيه بپذيرد، ولي تجارت بين دو کشور به شدت به نفع ايران است. هند حدود 9 ميليارد دلار نفت خام از ايران وارد مي کند و در مقابل، ارزش صادرات اش، از جمله برنج، چاي و ماشين آلات، به ايران تنها در حدود 2 ميليارد دلار مي باشد.
ين ژاپن نيز قابل اطمينان نيست، چرا كه تحريم هاي آمريكا، پرداخت بهاء هرگونه محموله نفت خام ايران به پول ژاپن را ممنوع کرده است. درهم امارات نيز نمي تواند راه حلي دائمي باشد، چون که اين كشور خاور ميانه هرگونه پرداخت به ايران را به دقت پايش مي کند و ممكن است اين وجوه را تحت فشار آمريکا مسدود کند.
اس.سوندارشان، قائم مقام وزارت نفت و گاز طبيعي هند، گفت كه از زماني که بانک مرکزي هند، اتحاديه پاياپاي آسيايي را کنار گذاشت، هيچ خللي در تأمين نفت ايجاد نشده است.
به گزارش ايسنا روزنامه پايونير نيز گزارش مشابهي را به نقل از خبرگزاري پي تي آي با عنوان "بانک آلماني موقتاً پرداخت بهاء نفت خام ايران را انجام خواهد داد" چاپ کرده است: در انتهاي اين گزارش، پس از اشاره به دلايل فوق الذکر در امکان پذير نبودن استفاده از ين و درهم، گفته شده است که مقامات گفتند تنها گزينه باقي مانده، روپيه هند است که در جلسه هفته آينده تهران بررسي خواهد شدبهاء نفت خام ايران موقتاً از طريق بانك آلماني پرداخت خواهد شد.
روزنامه اردو زبان پرتاپ طي خبري به نقل از خبرگزاري پي.اس.آي از دهلي نو در يادداشتي با عنوان تأمين نفت خام هند توسط ايران ادامه خواهد داشت نوشت که يك مقام ارشد وزارت نفت ايران اعلام كرده است كه به رغم اختلاف نظر بر سر نحوه پرداخت بهاء نفت خام، عرضه نفت خام توسط ايران به هند ادامه خواهد داشت.
احمد قلعه باني، مدير عامل شركت ملي نفت ايران، گفت كه هند طرف معتبر و قديمي ايران در تجارت نفت مي باشد.
وي اعلام كرد که ارسال نفت به هند قطع نشده است. وي گفت که هند روزانه چهارصد هزار بشكه نفت خام از ايران مي خرد و بزرگ ترين مشتري نفت ايران مي باشد. قلعه باني افزود كه دو كشور به رغم اختلاف نظر بر سر نحوه پرداخت بهاء نفت، خواهان ادامه همكاري دوجانبه مي باشند.


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
توکلائو، نخستين سرزمين در جهان که 100% برق خود را از انرژي خورشيدي تأمين مي کند
دو آزاده فلسطيني در مجلس تاكيد كردند: ايران حمايت خود از مقاومت فلسطين را ادامه دهد
«سي‌.ان‌.ان»: اوباما در برابر ايران تسليم شده است
صندوق بين المللي پول موفقيت هاي اقتصادي خيره كننده ايران راتحسين كرد
پايه‌هاي جديد سياست خارجي مصر و چرخش به سوي ايران
بازار لوازم آرايشي در ايران برابر با 1/2 ميليارد دلار
ناوهاي ايران در راه بازگشت وارد كانال سوئز شدند
نمايشگاه بين المللي بازرگاني ايران در دوشنبه گشايش يافت
افشاي طرح حمله برق‌آساي اسرائيل به سوريه و واكنش ايران
تحليل توهم‌آميز گيتس از تحولات كشورهاي عربي در قبال ايران

هیچ وقت نشد بهت بگم که من چقدر دوست دارم

نشد بهت یه روز بگم که من فقط تو رو دارم

صبح ها به یاد پا میشم شبها به یاد می خوابم

هیچ وقت نشد نفهمیدی که بی تو دنیا ندارم

تو همه دنیایی منی امروز فردا منی
[/font]
[font=Times New Roman]

شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
[url=http://www.pic.iran-forum.ir/][/url]
۱۶-۱۰-۱۳۸۹ ۰۹:۳۴ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روند کاهش قیمت مسکن در انگلیس سرعت گرفت maryam joon19 0 1,174 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  تاثیر بیکاری بر افزایش میزان خودکشی در آمریکا maryam joon19 0 1,051 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  نگراني نخست وزير کانادا از تکرار رکود اقتصادي در جهان maryam joon19 0 1,057 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۱۲ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  واکنش بازارهاي سهام داخلي و خارجي به پيروزي اوباما maryam joon19 0 942 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۰۰ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  توکلائو، نخستين سرزمين در جهان که 100% برق خود را از انرژي خورشيدي تأمين مي کند maryam joon19 0 977 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۱:۱۴ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان