درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۹-۶-۱۳۹۷, ۰۷:۱۰ صبح

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
علي دايي بهترين گلزن جام ملت هاي آسيا
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
اعتبار: 31
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
علي دايي بهترين گلزن جام ملت هاي آسيا

هشت ايراني در چهارده دوره گذشته رقابت هاي فوتبال جام ملت هاي آسيا عنوان آقاي گل و جايزه كفش طلايي را به دست آورده اند. رقابت هاي فوتبال جام ملت هاي آسيا از سال 1956 آغاز شد و تا به امروز چهارده دوره آن برگزار شده است. پانزدهمين دوره اين رقابت ها نيز از روز جمعه هفته جاري 17 دي ماه در قطر آغاز خواهد شد و 16 تيم براي به دست آوردن جام قهرماني با يكديگر به رقابت مي پردازند.
بر اين اساس در چهارده دوره گذشته اين مسابقات هشت ايراني جايزه بهترين گلزن مسابقات را كسب كرده تا از اين لحاظ فوتبال كشورمان سرآمد تمامي تيم هاي آسيايي باشد.
همايون بهزادي، حسين كلاني، غلامحسين مظلومي، ناصر نورايي، شاهرخ بياني، ناصرمحمدخاني، علي دايي و علي كريمي ايراني هاي هستند كه تا به امروز برنده كفش طلايي آسيا شده اند.
در تمامي چهارده دوره گذشته علي دايي در جام ملت هاي 1996 كه در امارات برگزار شد هشت گل به ثمر ساند تا بيشترين تعداد گل زده در يكدوره را از آن خود كند.
در اولين دوره اين رقابت ها كه سال 1956 در هنگ كنگ برگزار شد، 'ناهوم استملاچ' از رژيم اشغالگر قدس با 4 گل بهترين گلزن مسابقات لقب گرفت.
در سال 1960 كه كره جنوبي ميزبان اين پيكارها بود جايزه كفش طلايي به 'چو يون اوك' از كشور ميزبان رسيد كه 4 گل به ثمر رساند.
در سال 1964 كه رژيم اشغالگر قدس ميزباني بود و بسياري از كشورهاي اسلامي اين پيكارها را تحريم كردند 'ايندر سينگ' از هندوستان و ''مرادچاي اسپيگلر' تنها با 2 گل به طور مشترك آقاي گل شدند.
در سال 1968 اين پيكارها در ايران برگزار شد و تيم ملي كشورمان به مقام قهرماني دست يافت.
'همايون بهزادي' با 4 گل زده به عنوان برترين گلزنان مسابقات معرفي شد.
در سال 1972 تايلند ميزبان تيم هاي آسيايي بود و در پايان 'حسين كلاني' با 5 گل زده كفش طلا را به خانه برد و نقش زيادي در قهرماني تيم ايران داشت.
در سال 1976 ايران بار ديگر ميزباني مسابقات را برعهده گرفت و با اقتدار قهرمان شد در اين پيكارها 'غلامحسين مظلومي' و ناصر نورايي' از ايران با 3 گل به همراه 'فتحي كميل' از كويت آقاي گل شدند.
درسال 1980 كشور كويت ميزبان بود و در پايان قهرمان نيز شد كه دراين مسابقات 'بهتاش فريبا' از ايران و 'چوي سون هوو' از كره جنوبي با 7 گل بهترين مهاجمان لقب گرفتند.
در سال 1984 ميزباني هشتمين دوره جام ملت هاي آسيا برعهده سنگاپور بود كه 'شاهرخ بياني' و 'ناصر محمدخاني' از ايران به همراه 'ژيا ژو گوان' از چين با 3 گل به طور مشترك آقاي گل شدند.
در سال 1988 قطر ميزباني مسابقات را براي نخستين مرتبه برعهده گرفت و در پايان 'لي تائه هو' از كره جنوبي تنها با 3 گل به جايزه كفش طلايي رسيد.
در سال 1992 ژاپن ميزباني را برعهده داشت اما جايزه بهترين گلزن مسابقات با 3 گل به 'فهد البيشي'‌از عربستان رسيد.
در سال 1996 امارات ميزباني را برعهده داشت و ركورد گلزني يكدوره پيكارها توسط بهترين گلزن تاريخ جهان شكسته شد.
علي دايي در اين پيكارها با 8 گل و با شايستگي كامل جايزه كنفدراسيون فوتبال آسيا را به خود اختصاص داد.
دايي در مرحله يك چهارم نهايي و در ديدار با تيم ملي كره جنوبي به تنهايي 4 گل به ثمر رساند.
در سال 2000 كه لبنان ميزبان بود اين عنوان به 'لي دون گوك' از كره جنوبي رسيد كه موفق شد 6 مرتبه دروازه حريفان را باز كند.
در سال 2004 كه چين ميزباني را برعهده داشت 'علي كريمي' از ايران و 'علا هبيل' از بحرين با 5 گل آقاي گل شدند.
و در سال 2007 نيز اين جايزه به 3 بازيكن رسيد كه 'يونس محمود' از عراق، 'نا اوهيرو تاكاهارا' از ژاپن و 'ياسر القحطاني' از عربستان با 4 گل به جايزه كفش طلا رسيدند.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
فوتبال جوانان آسيا در امارات / فردا : ايران در برابر کويت مجوز صعود مي گيرد
رضا نوروزي هجدمين گلزن برتر سال 2011 جهان
ونگر بهترين مربي دهه اول قرن بيست و يکم
دايي به کميته فيفا دعوت شد
پاسخ زادمهر به دايي:‌ برايش آرزوي سلامتي دارم!‌
زلاتان: من بهترين بازيکن جهان هستم
تشويق دايي و قلعه نويي در ورزشگاه آزادي
شيرر همچنان بهترين گلزن تاريخ ليگ برتر انگليس
تيم پيكان به جمع چهار تيم برتر واليبال آسيا راه يافت
ايران نايب قهرمان کاراته آسيا شد

هیچ وقت نشد بهت بگم که من چقدر دوست دارم

نشد بهت یه روز بگم که من فقط تو رو دارم

صبح ها به یاد پا میشم شبها به یاد می خوابم

هیچ وقت نشد نفهمیدی که بی تو دنیا ندارم

تو همه دنیایی منی امروز فردا منی
[/font]
[font=Times New Roman]

شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
[url=http://www.pic.iran-forum.ir/][/url]
۱۶-۱۰-۱۳۸۹ ۰۷:۳۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

نویسنده پیام
کاربر 3 ستاره
*
غایب
اعتبار: 22
سپاس ها 0
سپاس شده 2 بار در 2 ارسال
ارسال: #2
RE: علي دايي بهترين گلزن جام ملت هاي آسيا

ميخواستم با جواب دادن به موضوع تو كه بهترين دوستمي ارسالام بشه 100 تا...........
چاكريم علي آقا":a (41):"
در جامعه اي كه سيگار كشيدن زن نشان از هرزگي ست.....
من از لبخند كودكان ميترسم.................................
۱۶-۱۰-۱۳۸۹ ۰۷:۵۴ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جدال سرنوشت ساز نمایندگان همدان برای بقا در کورس قهرمانی maryam joon19 0 1,260 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  شرایط خاص فدراسیون مانع از ادامه همکاری شد maryam joon19 0 1,225 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ عصر
  خوش خدمت‌ها پاسخگوی جام‌حذفی باشند/ پیدا کردن جانشین افشین سخت است maryam joon19 0 1,110 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ عصر
  اسامی 30 بازیکن برای غرب آسیا اعلام شد/ رویارویی کی‌روش و رایکارد maryam joon19 0 1,102 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ عصر
  فوتبال ایران 14 پله در رده‌بندی فیفا صعود کرد/ 4 آسیا، 44 دنی maryam joon19 0 1,170 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ عصر

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان