درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۱-۸-۱۳۹۷, ۱۲:۴۷ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
متن كامل گزارش كميته بررسي حوادث روز ‌٢٥ بهمن/‌١/
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 9,117
تاریخ عضویت: ۲۳ شهريور ۱۳۸۹
اعتبار: 31
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
متن كامل گزارش كميته بررسي حوادث روز ‌٢٥ بهمن/‌١/

گزارش حوادث روز ‌٢٥ بهمن امروز - چهارشنبه - توسط رييس كميسيون اصل ‌٩٠ مجلس شوراي اسلامي در صحن علني قرائت شد.
به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در جلسه‌ي علني صبح امروز مجلس شوراي اسلامي، حجت‌الاسلام‌والمسلمين نكونام، رييس كميسيون اصل ‌٩٠ مجلس گزارش مربوط به حوادث ‌٢٥ بهمن كه توسط هياتي مركب از روساي كميسيون‌هاي پنج‌گانه‌ي اصل ‌٩٠، فرهنگي، سياست داخلي و شوراها، امنيت ملي و سياست خارجي و حقوقي و قضايي تهيه شده بود، قرائت كرد.
به گزارش ايسنا، متن كامل اين گزارش به شرح ذيل است:
« گزارش از كميسيون اصل نودم(‌٩٠) قانون اساسي در مورد غائله اسراييلي، آمريكايي - انگليسي ‌٢٥ بهمن ‌١٣٨٩ به مجلس شوراي اسلامي
جناب آقاي دكتر لاريجاني
رييس محترم مجلس شوراي اسلامي
سلام عليكم
پيرو ابلاغيه حضرتعالي مبني بر بررسي آشوب مورخ ‌٢٥/١١/٨٩ تهران و تعيين هيات ويژه‌اي متشكل از روساي كميسيون‌هاي امنيت ملي و سياست خارجي، شوراها و امور داخلي، قضايي و حقوقي، فرهنگي و اصل نودم (‌٩٠) قانون اساسي، كارگروهي با جمع آوري اطلاعات لازم و برگزاري نشست‌هايي با مسئولين دستگاه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي، انتظامي، قضايي و سياست خارجي موضوع را بررسي و گزارش آن را به هيات ويژه منعكس نمود.
اين هيات پس از بحث و بررسي، گزارش‌ نهايي خود را تحت عنوان "گزارش بررسي غائله اسراييلي - آمريكايي ‌٢٥ بهمن ‌١٣٨٩" به پيوست تقديم مي‌دارد.
بر اساس اين گزارش:
‌١-اعمال مجرمانه و منحرفانه‌اي توسط خائنين به نظام جمهوري اسلامي ايران (بر اساس منابع و مستندات دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي) صورت پذيرفته كه از آن جمله مي‌توان به: حضور فعالانه سازمان تروريستي منافقين با انتشار اطلاعيه‌ها، مصاحبه‌ها و اعزام نيرو، صدور بيانيه‌هاي مختلف توسط عناصر جريان فتنه، مصاحبه‌هاي حمايت‌آميز عوامل جريان فتنه و معاندين براي تهييج افكار عمومي، استفاده از شيوه‌هاي جنگ رواني، شايعه‌سازي و دروغ پردازي در سايت‌هاي داخلي، استفاده از سلاح گرم براي پروژه كشته سازي، تعرض به اموال عمومي، ايجاد رعب و وحشت و ناامني و ... اشاره نمود.
‌٢-در جريان فتنه، رييس جمهور و وزير امور خارجه آمريكا و مقامات انگليسي و اسراييلي بي‌پروا در رسانه‌هاي ديداري و ديداري خود عليه نظام جمهوري اسلامي و اهداف آن مصاحبه‌ها و موضع‌گيري‌هاي متعددي داشته‌اند كه گوشه‌هايي از حمايت‌هاي پنهان و آشكار آنان در غائله ضدانقلابي ‌٢٥ بهمن ديده مي شود.
‌٣-سوء استفاده از مناسبت‌هاي بعدي مي‌تواند خاستگاه توطئه‌ها و برنامه‌هاي آينده نظام سلطه، غرب و جريان ضد انقلاب عليه جمهوري اسلامي ايران باشد كه بايسته و ضروري است تا با تدبير و درايت نيروهاي انقلاب از فتنه‌انگيزي آنان جلوگيري كرد.
جمع‌بندي و پيشنهاد هيات ويژه رسيدگي به شرح ذيل اعلام گرديد:
‌١-بي‌تفاوتي اصحاب سكوت موجب طمع دشمنان گرديده و اتخاذ مواضع مبهم توسط اصحاب ترديد به هيچ وجه پذيرفتني نيست. امروز حجت بر همگان تمام گشته و انتظار اين است كه به صورت قاطع و شفاف صف‌بندي خود را مشخص و نظام سلطه را از خود مايوس نمايند. طبيعي است كه اين انتظار از خواص جامعه بيشتر از ديگران است.
‌٢-غائله و آشوب ‌٢٥ بهمن يك نقشه و طرح كاملا اسراييلي - آمريكايي - انگليسي و ضدانقلابي و خائنانه عليه ملت بزرگ ايران بوده است. دعوت كنندگان و زمينه‌سازان و مشوقان ناامني كشور در آن روز همچون ميرحسين موسوي و كروبي و ديگران خائن به ملت، ضدانقلاب و مستوجب تعقيب قضايي و برخورد قاطعانه مي‌باشند.
‌٣-هيات منتخب با تكيه بر منابع و شواهد و اسناد و مدارك موجود و متقن، رسيدگي قضايي و تعقيب آقايان ميرحسين موسوي و مهدي كروبي و وابستگان و همراهان آنها را كه در غائله اخير نقش داشته‌اند، ضروري مي‌داند و صراحتا اعلام مي‌دارد توجيهي در عدم برخورد را مجاز نمي‌داند.
در ختام گزارش نيز از مقام معظم رهبري (به جهت درايت و تدبير بي‌نظير خود)، مردم عزيز ايران اسلامي و نيروهاي نظامي، امنيتي و انتظامي و جان بر كف بسيجي نيز تشكر گرديده است.
مراتب جهت استحضار و صدور دستورات لازم تقديم مي‌گردد.
محمدابراهيم نكونام
رييس كميسيون اصول نودم (‌٩٠) قانون اساسي
و رييس كميته تحقيق از غائله ‌٢٥ بهمن ‌١٣٨٩
بسم‌الله الرحمن الرحيم
گزارش بررسي غائله اسراييلي - آمريكايي - انگليسي ‌٢٥ بهمن ‌١٣٨٩
همكاران گرامي، نمايندگان محترم ملت شريف ايران
به دنبال حادثه تلخ ‌٢٥ بهمن ماه سال جاري و خروش يكپارچه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در محكوم نمودن غائله مزبور و درخواست پيگيري اين واقعه توسط هيات ويژه‌اي كه رياست محترم مجلس شوراي اسلامي تعيين نمودند، هيات فوق از روساي كميسيون‌هاي امنيت ملي و سياست خارجي، شوراها و امور داخلي، قضايي و حقوقي، فرهنگي و اصل نودم (‌٩٠) قانون اساسي مجلس شوراي اسلامي تشكيل گرديد و كارگروهي را مسئول جمع‌آوري اطلاعات لازم نمود.
كارگروه فوق با جمع‌آوري اطلاعات و برگزاري نشستي با حضور مسئولين دستگاه‌هاي امنيتي، اطلاعاتي، انتظامي، قضايي و سياست خارجي موضوع را بررسي و گزارش خود را به هيات ويژه منعكس نمود كه پس از بحث و بررسي، گزارش نهايي هيات به شرح زير به اطلاع نمايندگان محترم و ملت ايران مي‌رسد:
جريان علني فتنه پس از انتخابات رياست جمهوري سال ‌٨٨ زماني شروع شد كه جمهوري اسلامي در اوج قدرت در عرصه‌ي بين‌المللي بوده و دست برتر در اكثر معادلات جهاني را داشت به گونه‌اي كه غرب را به كرنش در برابر ايران واداشته و اتحاديه‌ي اروپا اصرار به مذاكره و ملاقات با ايران داشت.
شكست پياپي آمريكا در عرصه‌هاي سياسي عراق، افغانستان، لبنان، فلسطين و ...، حضور بيش از هشتاد درصد واجدين شرايط راي در انتخابات دهم ( بيش از چهل ميليون نفر) و برگزيده شدن رييس جمهور با ‌٢٤ ميليون راي، همگي يك قدرت نرم ملي براي جمهوري اسلامي توليد كرده بود. راهبرد جذب حداكثري و دفع حداقلي، رهبري مقام عظماي ولايت، حضور هوشيارانه مردم در تمام صحنه‌ها و حمايت علما و مراجع عظام اين چالش بزرگ و فتنه عميق را خفه نموده و راهپيمايي‌هاي ‌٩ دي و ‌٢٢ بهمن سال ‌٨٨ فتنه فوق را خاموش كرد و مردم در كنار رهبري، پيروز اين ميدان بودند.
جنبش‌هاي مردمي در تونس، مصر، يمن، اردن و بحرين كه شعار محوري همه‌ي آنها اسلام‌خواهي بود، آمريكا را در صحنه بين‌الملل به چالش جدي كشيد كه با فروپاشي حكومت‌هاي مصر و تونس، ماهيت رژيم اشغال‌گر قدس و منافع استراتژيك استكبار جهاني در منطقه دچار وخيم‌ترين بحران‌ها خواهد شد.
برنامه آمريكا براي مهار جنبش‌هاي مردمي در كشورهاي اسلامي اين است كه اولا خود را به ظاهر طرفدار مردم اين كشورها نشان دهد، ثانيا با ايجاد يك رفرم، انقلاب آنها را تبديل به اصلاحات شكلي و جزيي نمايد. براي اجراي اين نقشه، آمريكا تلاش مي‌كند نشان دهد الگوي جمهوري اسلامي الگوي موفقي نيست، لذا درصدد برآمده تا با ايجاد اغتشاش در كشور، تئوري خود را به اثبات برساند. به همين جهت آقايان موسوي و كروبي مهره‌هاي مناسبي براي صحنه‌گردانان اين ماموريت در داخل كشور تشخيص داده شدند.
اسناد اطلاعاتي حاكي از آن است كه سرويس‌هاي آمريكا، انگليس و اسراييل براي رسيدن به يك راهپيمايي به اصطلاح خروشان مردمي با اتاق فكر خارج نشينان جريان فتنه در انگليس و آمريكا به توافق رسيدند و آنها طي تماس‌هايي با سران فتنه در داخل، آنها را تحريك نمودند كه براي قضيه مصر و تونس اطلاعيه بدهند، و مردم را دعوت به حضور در خيابان‌ها به صورت غيرقانوني كنند.
اسناد اطلاعاتي نشان مي‌دهد كه آمريكا و انگليس و رژيم صهيونيستي جهت پشتيباني از اطلاعيه ميرحسين موسوي و كروبي همه گروهك‌هاي ضدانقلاب اعم از منافقين، سلطنت‌طلب‌ها، بهائيان و قوم گرايان را در ‌٢٥ بهمن به صحنه آوردند. دستگيري تعدادي از عناصر منافقين در روز ‌٢٥ بهمن نشانگر اين واقعيت است. براي انجام اين ماموريت دهها شبكه‌ي اينترنتي، دهها هزار ايميل و بيش از يك ميليون و دويست هزار پيامك به داخل كشور ارسال شد.
سردمداران هيات حاكمه آمريكا و رژيم اشغالگر قدس و انگليس با هماهنگي منافقين و سلطنت‌طلبان و ... از فراخوان موسوي و كروبي حمايت كردند.
سران فتنه داخلي عليرغم اطلاع از اين حمايت‌هاي وسيع خارجي و جريانات ضدانقلاب نه تنها درخواست راهپيمايي خود را لغو نكردند و از آمريكا و ضد انقلاب اعلام برائت ننمودند بلكه بر راهپيمايي غيرقانوني اصرار ورزيدند.
در صبح روز ‌٢٥ بهمن ابتدائا جواني را (با سابقه دو بار دستگيري) براي الگوسازي به سبك انقلاب تونس به بالاي جرثقيل فرستادند تا با شعار وي به نفع فتنه سبز، عده‌اي را براي راهپيمايي تهييج كنند. همزمان شبكه‌هاي تلوزيوني بيگانه و ضد انقلاب اين صحنه را به نمايش گذاشتند.
شلوغ‌ترين نقاط شهر به خصوص در ايام خريدهاي نوروزي به نحوي كه به طور عادي چهار راههاي ولي عصر، ميدان انقلاب، ميدان امام حسين و ... در اين ساعات مملو از مردم است را براي تجمع انتخاب كردند و با انداختن ميخ در مسير اتوبوس‌ها و از كار افتادن تعدادي از آنها، منجر به توقف اتوبوس‌هاي تندرو( خط بي‌آرتي) شد.
پياده شدن مسافران اين اتوبوس‌ها و شلوغي جمعيت پياده شده، زمينه‌ي سوء استفاده و حضور اراذل و ضدانقلاب را شكل داد تا در حدود پانزده نقطه تجمع گروهاي ‌٢٠-50 نفري با سردادن شعار عليه مسئولين نظام و آتش زدن سطل‌هاي زباله و ايستگاه‌هاي اتوبوس ماهيت ضد انقلابي خود را نشان دهند. جالب اينجاست كه هيچ‌كدام از شعارهاي دفاع از مردم تونس و مصر نبود. وجهه غالب اين شعارها، عليه نظام جمهوري اسلامي و ارزش‌هاي ملي و ديني بود.
همزمان با شروع كاريكاتور تظاهرات ‌٢٥ بهمن شبكه توييتر، تلويزيون‌هاي ماهواره‌اي الجزيره، العربيه، بي‌بي‌سي، وي‌ او اي ، يورونيوز با حجم وسيعي اين تظاهرات را پوشش مي‌دادند، ليكن پس از گذشت يك ساعت از شروع آشوب هنگامي كه با توجهي مردم و عدم استقبال و حتي رويارويي مردم با آشوبگران مواجه شدند برنامه‌هاي خود را قطع نمودند و تصاوير آرشيوي تظاهرات مردمي در ‌٢٢ بهمن و ساير مناسبت‌ها را به عنوان راهپيمايي گروه فتنه در ‌٢٥ بهمن انعكاس دادند.
اردشير اميراجمند رابط منافقين و نماينده و مشاور آقاي ميرحسين موسوي (كه رسما خود را به اين عنوان معرفي نموده) و عضو ستاد انتخاباتي و كميته صيانت از آراء، با مصاحبه‌هاي متعدد اهداف راهپيمايي را پوشش مي‌داد و بعد از راهپيمايي نيز بيانيه‌اي به اسم آقاي موسوي منتشر كرد. اين نقش را عينا آقاي واحدي سردبير اسبق و فراري روزنامه آفتاب يزد و مشاور خارج نشين آقاي كروبي ميهمان دائم بي‌بي‌سي فارسي نسبت به آقاي كروبي انجام داد و اطلاعيه‌اي به اسم ايشان تهيه و منتشر نمود.
كشته سازي، يكي ديگر از برنامه‌هاي آمريكا و انگليس و اسراييل در اين جريانات بود. طبق اسناد اطلاعاتي تيمي از منافقين ماموريت كشته سازي را به عهده داشت. اين تيم پس از شهادت شهيد صانع ژاله، خبر كشته شدن وي را از طريق سرپل خارج به منافقين منتقل و بلافاصله منافقين در سايت هرانا (ساعت ‌٨ شب) آن را منتشر مي‌كنند.
اطلاعات موثق حاكي از آن است كه حركت قاطع و سريع مجلس شوراي اسلامي در ‌٢٦ بهمن اثرات جدي روي اتاق‌هاي فكر خارج نشينان و سران فتنه و جريان‌هاي وابسته در داخل داشته و آنها به شدت از شخصيت‌هايي كه به زعم ايشان تاكنون ساكت بوده و به ميدان آمده‌اند، ناراحتند و در اين ارتباط مصاحبه‌ها و تحليل‌هاي مختلفي را ارائه داده‌اند.


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
اوج خرافه‌پرستی در منطقه‌ای مشهور به «آبادعلی» در شیراز + گزارش تصویری
75 درصد حوادث تعطیلات نوروزی در جاده های كشور رخ می دهد
بكارگیری سیستم اطلاعات جغرافیایی، جان مصدومان حوادث را نجات می دهد
مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی مردمی یوم‌الله22 بهمن
یارانه بهمن ماه از روز چهارشنبه قابل برداشت است
امیدوارم شبكه سراسری فیبر نوری در هشت سال آینده كامل شود
كاربران اینترنتی اجرای كامل قرارداد ارایه سرویس را طلب كنند
سومین جشنواره ملی بهره وری 11 بهمن برگزار می شود
وزیر ارشاد: امام خمینی (ره) انسانی كامل و مظهر همه خوبی ها بود
سیزدهمین جشنواره ابن سینا 15 بهمن برگزار می شود

هیچ وقت نشد بهت بگم که من چقدر دوست دارم

نشد بهت یه روز بگم که من فقط تو رو دارم

صبح ها به یاد پا میشم شبها به یاد می خوابم

هیچ وقت نشد نفهمیدی که بی تو دنیا ندارم

تو همه دنیایی منی امروز فردا منی
[/font]
[font=Times New Roman]

شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
[url=http://www.pic.iran-forum.ir/][/url]
۱۱-۱۲-۱۳۸۹ ۰۱:۱۹ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,142 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 985 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,006 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,474 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,762 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان