درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۶-۷-۱۳۹۷, ۱۱:۲۱ صبحارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
سازمان‌هاي بين‌المللي در جايگاه واقعي خود كه حمايت از مظلوم است قرار بگيرند
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 9,117
تاریخ عضویت: ۲۳ شهريور ۱۳۸۹
اعتبار: 31
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
سازمان‌هاي بين‌المللي در جايگاه واقعي خود كه حمايت از مظلوم است قرار بگيرند

وزراي دادگستري ايران و بلاروس ضمن ديدار با يكديگر بحث امضاي توافق‌نامه‌ي استرداد مجرمان را مورد توجه قرار دادند.
به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مرتضي بختياري در اين ديدار با بيان اين كه تعاملات بين دو كشور دوست يعني ايران و بلاروس در سطح عالي انجام گرفته است، اظهار كرد: تشريف فرمايي رييس جمهوري بلاروس در سال 2006 و همچنين عزيمت رييس جمهور اسلامي ايران در سال 2007 به اين كشور از ارتباطات بسيار خوب بين دو ملت و دو دولت دوست خبر مي‌دهد.
وي ضمن اين كه تعاملات و ارتباطات بين دو كشور بلاروس و ايران را ريشه دار و عميق خواند و خاطر نشان كرد: مردمي بودن رييس جمهور بلاروس و مديران آن از مشتركات بين دو كشور ايران و بلاروس قلمداد مي‌شود.
وزير دادگستري همچنين پيگيري و مبارزات جدي بلاروس با تروريسم و مبارزه با مفسدين اقتصادي همچنين توجه جدي به بحث پولشويي را از مشتركات اين كشور با ايران برشمرد و افزود: پيوند دولت و مردم بلاروس و مردم و دولت اين كشور باعث رشد جهشي اين كشور در بحث استقلال و عرصه‌هاي اقتصادي محسوب مي‌شود.
بختياري با بيان اين كه ما اطمينان داريم مبادله‌ي توافق‌نامه‌ي استرداد مجرمين كه قرار است انجام شود بركات زيادي در جهت تعميق ارتباطات و تعاملات دو كشور خواهد داشت گفت: از آنجا كه طبق قانون جمهوري اسلامي بايد توافق‌نامه‌ها براي تصويب به مجلس شوراي اسلامي برود تلاش خواهيم كرد كه تشريفات قانوني اين توافق‌نامه در كوتاه‌ترين زمان ممكن انجام شود.
وزير دادگستري اظهار كرد: به نظر ما يكي از دلايل مخالفت مخالفان كشور بلاروس به جهت مردمي بودن حكومت و جدي بودن اين كشور در مبارزه با تروريست‌هاي اقتصادي و امنيتي است و در اين راستا جمهوري اسلامي ايران با قاطعيت از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي مبارزه با تروريسم را در دستور كار خود قرار داده و حتي در اين زمينه قرباني‌هاي فراواني داده است و در واقع ما هم همچون جمهوري بلاروس گرفتار معاندين و دشمنان جهاني هستيم.
وي گفت: واقعا جاي تعجب دارد كه جمهوري اسلامي ايران كه بهترين شخصيت‌هايش ترور شده و به شهادت رسيدند را در بحث حقوق بشر زير سوال مي‌برند. در اين بين بايد از بلاروس به خاطر اين كه به قطعنامه‌هاي عليه جمهوري اسلامي با آگاهي راي منفي داده است تشكر كنيم.
وزير دادگستري همچنين مبارزه با تروريسم را جزء اصول مسلم و لايتغير جمهوري اسلامي ايران دانست و گفت: ما اين راه را انتخاب كرده‌ايم و قاطعانه پاي اصول خود هستيم. همان‌طور كه كشور دوست بلاروس، پايه و اصولش بر اساس آرمان‌هايي است كه به موجب آن به استقلال رسيده ما نيز بر اصول خود ايستاده‌ايم.
وي اضافه كرد: البته براي ملت‌ها دست‌هاي مرموز قدرت‌هاي جهاني و استكبار كاملا شناخته شده است و اميدواريم با خيزش بزرگي كه بين ملت‌ها در كشورهاي اسلامي به وجود آمده است سازمان‌هاي بين‌المللي در جايگاه واقعي خود كه حمايت از توده‌هاي مردم و مظلوم است قرار بگيرند.
بختياري هم‌چنين اظهاركرد: با توجه به اين كه كشور بلاروس در سال 1991 استقلال يافته است و جمهوري اسلامي ايران 20 سال جلوتر از اين كشور مستقل شده آمادگي تعاملات و انتقال تجربيات د ررابطه با مسائل قضايي با اين كشور را داريم.
وي همچنين تصريح كرد: سعي خواهيم كرد با كمك دوستان‌مان در وزارت دادگستري و وزارت امور خارجه پيش نويس‌هاي مربوطه را تهيه كنيم تا دوستان ما در كشور بلاروس كارهاي لازم را انجام دهند و جلسات آينده ما جلسات كار باشد.
وزير دادگستري همچنين با بيان اين كه مبارزه با تروريسم مبارزه ادامه داري است و بر اساس اصول انقلاب اسلامي هرگز در مبارزه با اين امر به خود سستي راه نخواهيم داد، افزود: مي‌دانيم كه اين بحث براي استكبار يك ابزار است و الا اينها كه مبارزه با تروريسم را در برنامه‌ي كاري خود قرار داده‌اند چرا تروريست‌هايي كه در ايران باعث شده‌اند تا 12 هزار قرباني در اين مسير به جاي گذاشته شود و شخصيت‌هاي بزرگي از جمهوري اسلامي گرفته شود، را در پناه خود قرار داده‌اند.
بختياري در ادامه جايگاه كشور بلاروس را به لحاظ موقعيت اجتماعي استراتژيك عنوان و اظهار كرد: با توجه به اين كه در جنگ جهاني دوم بيش از يك سوم از مردم بلاروس از بين رفتند و حادثه‌ي چرنوبيل نيز آثار سوئي در اين كشور بر جاي گذاشت، بايد گفت كه جمهوري اسلامي ايران يكي از دلايل اصلي خود در جهت مبارزه با استفاده‌ي غير صلح‌آميز از فناوري هسته‌يي را همين مسائل مي‌داند.
وي در ادامه در خصوص بحث نحوه‌ي فعاليت دفاتر اسناد و املاك دركشورمان كه در اين نشست مورد توجه وزير دادگستري بلاروس قرار گرفت، اظهاركرد: در ايران چهل هزار بنگاه معاملاتي به طور رسمي وجود دارد اما اين بنگاه‌ها حق انتقال سند را ندارند و انتقال سند در دفتر‌خانه‌هاي اسناد رسمي انجام مي‌شود ضمن اين كه در سراسر كشور 7 هزار 850 دفتر اسناد و املاك براي انتقال سندها وجود دارد و در واقع انتقال رسمي سند يك كار حاكميتي تلقي مي‌شود و جديدا نيز تدبيري انديشيده شده تا اين كار به صورت صد درصد الكترونيكي انجام شود.
در ادامه‌ي اين نشست «ويكتور ولگانف» وزير دادگستري كشور بلاروس با بيان اين كه مردم اين كشور علاقه‌ي خاص و ويژه‌اي به كشور ايران دارند و به پيشينه‌ي باستاني اين كشور آگاه هستند، گفت: اطلاع داريم كه مردم ايران مردم پرتلاشي هستند كه سياست‌هاي داخلي و خارجي‌شان را خودشان تعيين مي‌كنند و در اين راستا جناب آقاي احمدي‌نژاد طي سفر به بلاروس تاكيد كردند كه مردم ايران خودشان به صورت مستقل سياست‌ها و نوع زندگي‌شان را تعيين مي‌كنند به همين دليل مي‌توان گفت كه كشور ايران با بلاروس مشتركاتي دارد چرا كه مردم بلاروس نيز سرنوشتشان را خودشان تعيين مي‌كنند.
وي افزود: براي اين كه بين دو كشور توسعه بيشتري شكل بگيرد و مباني آنها محكم‌ شود لازم است كه مباني حقوقي دو كشور را تحكيم ببخشيم.
وي با اشاره به بحث امضاي معاهده‌ي معاضدت قضايي در امور مدني و كيفري بين دو كشور ايران و بلاروس گفت: بر همين اساس وقتي اتباع ايران به بلاروس سفر مي‌كنند خود را در خانه‌ي خود حس مي‌كنند به همين دليل ما نمي‌توانيم به دستاوردهايي كه امروز داريم قناعت كنيم به همين دليل متن توافق‌نامه‌ي استرداد مجرمين را براي امضاء آماده كرده‌ايم.
وي در ادامه با مورد توجه قرار دادن بحث تروريسم اظهار كرد: تروريسم در جهان درحال رشد است و بسياري از كشورها در حال حمايت از مردم خود در مقابل تروريسم هستند. در اين راستا در كشور بلاروس نيز قوانين بسيار قاطعانه‌اي اتخاذ شده و به تصويب رسيده است.
ولگانف همچنين تلاش كشور بلاروس در زمينه‌ي مبارزه با فساد اقتصادي و تجارت انسان را از ديگر موارد مورد توجه براي اين كشور دانست و گفت: بايد به اين مساله اشاره كنيم كه طي 5 سال اخير سطح ارتكاب به جنايات در كشور بلاروس كاهش يافته است كه ما البته به اين موضوع قناعت نمي‌كنيم و معتقديم وقتي جنايتي رخ مي‌دهد حتما حقوق تعدادي از افراد ضايع مي‌شود و بنابراين وظيفه‌ي هر دولتي است كه از حقوق مردم خود دفاع كند.
وي همچنين از وزير دادگستري كشورمان دعوت كرد تا سفري به بلاروس داشته باشد تا با ساختار وزارت دادگستري و شيوه‌ي دادرسي اين كشور از نزديك آشنا شود.
وزير دادگستري كشور بلاروس همچنين با بيان اين كه ما در بحث حمايت از حقوق كودكان و والديني كه فرزندان خود را ترك مي‌كنند قوانيني داريم، به حادثه‌ي چرنوبيل اشاره و با تاكيد بر اين كه اين حادثه يك سوم قلمرو كشور بلاروس را به مواد راديو اكتيو آلوده كرده است گفت: كشور ما يك چهارم بودجه‌ي سالانه‌ي خود را در اين راستا صرف مي‌كند و در واقع حمايت از مردمي كه در اين مناطق آلوده زندگي مي‌كنند را مورد توجه قرار داد.
قرار است امروز بعد از ظهر توافقنامه‌ي استرداد مجرمان بين كشور ايران و بلاروس در حضور رييس قوه قضاييه امضاء شود.


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با گرانفروشان برخورد می کند
زارعی:دشمن دین‌زدایی و علم‌زدایی را هدف قرار داده‌ است
سازمان دانش آموزی آذربایجان شرقی دانش آموزان را به حضور در راهپیایی 13 آبان دعوت کرد
سازمان کنفرانس اسلامی دولت آمریکا را مکلف به برخورد با مسببان این فاجعه کند
برتري غرفه‌ فولاد مبارکه اصفهان در نمايشگاه بين المللي صنايع فولاد
سازمان خصوصی‌سازی سهام شركت‌های دولتی را به طور مستقیم به تامین‌اجتماعی واگذار می‌كند
شركت آونگان اراك در آستانه تولید قرار گرفت
عواقب ناشی ازنگه داری گونه های جانوری وحشی برعهده سازمان محیط زیست نیست
71 فیلم سینمایی در مراحل مختلف تولید قرار دارند
سازمان بازرسی كل كشور برگزار می‌كند

هیچ وقت نشد بهت بگم که من چقدر دوست دارم

نشد بهت یه روز بگم که من فقط تو رو دارم

صبح ها به یاد پا میشم شبها به یاد می خوابم

هیچ وقت نشد نفهمیدی که بی تو دنیا ندارم

تو همه دنیایی منی امروز فردا منی
[/font]
[font=Times New Roman]

شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
[url=http://www.pic.iran-forum.ir/][/url]
۱۱-۱۲-۱۳۸۹ ۰۱:۵۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 984 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,004 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,472 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,760 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان