درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۶-۷-۱۳۹۷, ۱۱:۲۱ صبحارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
برنامه‌ريزي توسعه‌اي يك برنامه استعماري نوين است
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 9,117
تاریخ عضویت: ۲۳ شهريور ۱۳۸۹
اعتبار: 31
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
برنامه‌ريزي توسعه‌اي يك برنامه استعماري نوين است

احمدي‎نژاد گفت: اينكه كشورها را به 3 دسته توسعه يافته، در حال توسعه و عقب‎افتاده تقسيم كردند، به‏معناي اين است كه حركت كشورها بر اساس الگويي است كه غرب ارائه مي‌دهد.


به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به لرستان محمود احمدي نژاد رئيس جمهور صبح امروز پنج‎شنبه طي سخناني در ديدار مديران استان لرستان ضمن تقدير از كارهاي انجام‎شده در اين استان بر لزوم قدرشناسي فرصت خدمت در نظام جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد و گفت: اين فرصت (خدمت در نظام جمهوري اسلامي ايران) به راحتي به دست نيامده كه ما به راحتي آن را از دست بدهيم و همه انبيا و اولياي الهي آرزوي تنفس در چنين فرصتي را داشتند.

وي ادامه داد: همه پيامبران در خط سيري كه ترسيم شده، نقش خود را ايفا كرده‌اند كه انقلاب ما هم در اين خط سير تعريف مي‌شود و اين انقلاب ما نيز مقدمه آن اتفاق عظيمي كه پيامبر صلّي الله عليه و آله و سلّم وعده داده بود كه آن اتفاق عظيم آغاز شده است.

رئيس جمهور با اشاره به تحولات اخير منطقه يادآور شد که يك جريان سنگيني در بدنه اجتماعي ملت‌ها راه افتاده كه يك حركت بازگشتي به خط اصيل الهي و انساني است.

احمدي نژاد با بيان اينكه حضور در بهترين مقطع تاريخ و بين بهترين ملت‌ها فرصتي است كه بايد قدر ثانيه‌هاي آن را بدانيم، تاكيد كرد: امروز ساختن يك سد، جاده يا يك كارخانه فقط يك كار اقتصادي نيست بلكه يک كار انقلابي و آرماني است چرا كه دشمنان بشريت همين ظواهر مادي و اقتصادي را سند حقانيت انديشه‌شان معرفي كردند و طوري جا انداختند كه خارج از مسير آنها محال است ملتي به قله‌ها دست يابد.

وي همچنين ادامه داد: مستكبران تلاش‌هاي زيادي كردند كه بگويند امكان ندارد ملت ايران با انقلابي كه انجام داده، به قله‌هاي علم و دانش دسترسي پيدا کند كه همين الآن نيز اين تبليغات عظيم را انجام مي‌دهند چرا كه اگر ببينند ملتي با انديشه‌هاي الهي و انساني حركت كرده و به قله‌هاي سعادت رسيده منطق آنها با شكست مواجه مي‌شود.

رئيس جمهور مخالفت مستكبرين را با هسته‌اي شدن جمهوري اسلامي ايران تلاش در جهت جلوگيري از تجلي انديشه‌هاي الهي انساني ملت ايران دانست و خاطرنشان كرد: آنها با اين كارهاي خود مي‌خواهند مانع تجلي انديشه‌اي شوند كه مي‌تواند همه دنياي مردم را آباد و همه مسير كمال جاودانه يك ملت وانسان‌ها را نشان دهد.

احمدي‌ نژاد در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص ماموريت مديران استان لرستان نيز يادآور شد: در ساختن كشور 2 ماموريت وجود دارد كه ماموريت اولي عمومي و متعلق به تمام مديران است اما ماموريت دوم مديران استان لرستان جبران فاصله‌ها است.

وي بر لزوم جبران فاصله استان لرستان با ساير استان‌ها تاكيد و با بيان اينكه استان را بايد هر چه سريعتر بسازيد گفت: همه ملت ايران قبل از انقلاب مورد بغض مستكبران و طاغوت بودند و براي جلوگيري از حركت ملت ايران وزنه سنگيني به پاي آن بسته بودند اما بعضي از نقاط كشورمان همچون لرستان را به خاطر روحيه استعمار ستيزي آن به طور ويژه در فشار قرار مي دادند.

رئيس جمهور ادامه داد: فاصله پيشرفت عمراني و اقتصادي با آن چيزي كه بايد رخ مي‌داد در استان لرستان مضاعف است كه بايد جبران شود و اين شدني است و استان لرستان نيازمند جهش است.

احمدي نژاد در خصوص عوامل ساختن استان لرستان ضمن اشاره به توكل بر خدا و همدلي تغيير نوع نگاه مديران را مورد تاكيد قرار داد و گفت: بايد سقف نگاهتان را در بالاترين نقطه قرار دهيد كه در اين صورت فرصت شكوفايي استعدادهاي مردم پيدا مي‌شود.

وي همچنين با بيان اينكه بايد فرصت‌ها براي كار و سرمايه گذاري در استان ايجاد شود اظهار داشت: در توليد تنها مشكل منابع مالي نيست چرا كه كشور ما كشور فقيري نيست بنابراين بايد در مديريت‌ها و فرصت سازي‌هاي تلاش كنيد و با هر كسي كه به دنبال سرمايه گذاري است با روي باز با او برخورد كنيد.

رئيس جمهور با تاكيد مجددا با ايجاد فضاي پر نشاط براي سرمايه گذاري و كار فعال اقتصادي در استان تصريح كرد: توصيه بعدي بنده به مديران استان لرستان اين است كه مردم داراي كنيد چرا كه ما نوكر مردم هستيم بنابراين دستگاه‌هاي اجرايي بايد پناهگاه مردم باشند.

احمدي‌نژاد ادامه داد: برخي‌ جاها حل مشكل مردم فقط با پول نيست بلكه با يك تصميمي مي‌شود مشكلي را حل كرد.

وي در ادامه سخنان خود بر لزوم صرف جويي در هزينه‌هاي جاري عنوان كرد: در 4،5 سال اخير هزينه هاي مصرفي دولت با كاهش در بودجه روبه رو بوده اما باز هزينه اضافي زياد داريم كه مي‌شود از قبل صرف جويي در هزينه‌ها مشكلات زيادي از مردم را حل كرد.

رئيس جمهور بايد كار مردم را كار خودمان بدانيم چرا كه اگر احساس نوكري مردم را داشته باشيم كارها خود به خود حل مي‌شود و آن وقت خواهيم ديد كه به كارها‌ بركت مي‌افتد.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه كارهاي كلان همچون راه، راه‌آهن، صنعت و كارخانجات مهم است، يادآور است: كارهاي كلان ما را نبايد از رسيدگي به مشكلات تك تك مردم غافل كند.

رئيس جمهور در ادامه سخنان خود با بيان اينكه بايد در ساختن كشور الگو و هدف گذاري داشته باشيم، تاكيد كرد: اگر كارهاي كه انجام مي دهيم در يك راستا و هدفمند نباشد نتيجه مطلوبي نمي‌گيريم بنابراين بايد بر اساس الگوي خودمان كشور را بسازيم.

وي همچنين از برنامه ريزي توسعه به عنوان يك برنامه استعماري نوين ياد كرد و خاطرنشان كرد: اينكه كشورها را به 3 دسته توسعه يافته در حال توسعه و عقب افتاده تقسيم كردند به معناي اين است كه ما مي‌خواهيم مثل آنها شويم و در اين راه راه رسيدن به آنها حركت بر اساس الگويي است كه آنها ارائه مي‌دهند در حالي كه ما نمي‌خواهيم مثل آنها شويم چرا كه آنها به جاي خوبي نرسيده‌اند.

احمدي‌نژاد ادامه داد: برنامه ريزي توسعه يعني قرار دادند كشور در دست صهيونيست‌ها در حالي كه ما به دنبال جامعه مهدوي و آرماني هستيم از همين رو بايد روش‌ها ما با آنها متفاوت باشد.

رئيس جمهور در خصوص الگوي اسلامي ايراني نيز گفت: وجه اسلامي بودن اين الگو يعني با مباني و اعتقادات اسلامي و وجه ايراني بودن اين الگو يعني با تكيه بر روش‌ها و استعدادهاي خودمان كشور را بسازيم.

وي با بيان اينكه ايراني اسلامي يعني فهم ايران از اسلام خاطرنشان كرد: فهم ملت‌ ايران از اسلام با ديگران فرق مي‌كند. بنابراين بايد در ساختن كشور از الگوي اسلامي و ايراني استفاده كنيم.

احمدي‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به مهندسي اصيل ايراني يادآور شد: روش ايراني يعني با تكيه بر استعدادها ابتكارات ايراني حركت كنيم. چرا كه ايراني‌ها هميشه از منابع‌شان به بهترين نحو استفاده ‌كرده‌اند.

رئيس جمهور افزود: با وجود اينكه 100 سال پيش نفت و گاز نبود ولي مردم همين استان لرستان زندگي كرده‌ و خودشان را گرم مي‌كردند و با اين حال جنگل‌ها را حفظ كرده و به دست ما سپردند در حالي كه ما با داشتن نفت و گاز نمي‌توانيم جنگل‌ها را حفظ كنيم. بنابراين در روش‌ها و نگاه‌مان تغييراتي ايجاد كنيم.

وي با بيان اينكه دنبال روي غربي‌ها ابتكار عمل را از ما مي‌گيرد، گفت: اگر خودمان هدف و مسير را تعريف و ترسيم كنيم با ابتكار عمل حركت مي‌كنيم.

احمدي نژاد ادامه داد: بايد با استعداد، انديشه و فهم خود و با استفاده از تجربيات ديگر كشور را بسازيم و الي اگر 100 سال هم تلاش كنيم از آنها (كشورهاي غربي) عقب هستيم.

رئيس جمهور در خصوص لزوم تغيير در شيوه آبياري تاكيد كرد: اگر بنده در طول 30 سال جاري به جاي مديران وزارت نيرو بودم 80 درصد منابع بخش آب را به اصلاح شيوه‌هاي آبياري و 30 درصد را به بخش جمع‌آوري آب اختصاص مي‌دادم چرا كه زماني كه راندمان پايين است اول بايد راندمان را بالا برد و بعد به دنبال جمع‌آوري آب رفت.

احمدي نژاد در قسمت پاياني سخنان خود خطاب به مديران استان لرستان اظهار داشت: كارهاي جاري و مصوبات دولت ارزشمند بوده و بايد ادامه پيدا كند اما فصل جديدي را باز كنيم و با برگزاري جلساتي با حضور صاحب‌نظران، علما، انديشمندان و قشرهاي مختلف موضوعات را به بحث بگذاريم تا هر كسي روش جديدي كه دارد ارائه بدهد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
ارتقا و توسعه فرهنگ بیمه‌ برای آسایش جامعه امری اجتناب ‌ناپذیر است
تدوین نقشه راه توسعه صنعت فیروزه/ ثبت جهانی تراش فیروزه به نام ایران
استاندار خراسان شمالی:‌ دولت در توسعه گردشگری داخلی موفق بوده است
استاندار مركزی: منابع طبیعی قربانی توسعه نامتوازن شده است
معاون رییس جمهوری: توسعه پایدار نیازمند رعایت ضوابط زیست محیطی است
برنامه ویژه ای در سطح ملی برای حفاظت از تالاب انزلی در حال اجراست
ویژه ‌برنامه‌های دهه فجر فرهنگسرای خاوران اعلام شد
مهم ترین برنامه ‌های خبری روز سه شنبه كشور
مهمترین برنامه های خبری كشور در روز یكشنبه
دوران میانسالی طلایی ترین دوران برای رشد و توسعه اقتصادی است

هیچ وقت نشد بهت بگم که من چقدر دوست دارم

نشد بهت یه روز بگم که من فقط تو رو دارم

صبح ها به یاد پا میشم شبها به یاد می خوابم

هیچ وقت نشد نفهمیدی که بی تو دنیا ندارم

تو همه دنیایی منی امروز فردا منی
[/font]
[font=Times New Roman]

شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
[url=http://www.pic.iran-forum.ir/][/url]
۱۲-۱۲-۱۳۸۹ ۰۱:۴۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 984 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,004 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,472 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,760 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان