درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۴-۷-۱۳۹۷, ۰۱:۵۸ صبحارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
ثبت 9 دي‌ در تقويم رسمي كشور
نویسنده پیام
کاربر 10 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 23,074
تاریخ عضویت: ۱۵ آذر ۱۳۸۸
اعتبار: 37
سپاس ها 0
سپاس شده 78 بار در 75 ارسال
ارسال: #1
ثبت 9 دي‌ در تقويم رسمي كشور

 

سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: در اولين جلسه شوراي فرهنگ عمومي ، ثبت گراميداشت روز نهم دي‌ماه را در تقويم جمهوري اسلامي ايران تصويب خواهيم كرد:


به گزارش فارس ، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در گردهمايي دبيران اقامه نماز دستگاه‌هاي اجرايي و فعالان عرصه نماز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: روز گذشته رهبر معظم انقلاب در ديدار با هزاران تن از مردم قم، نهم دي‌ماه به واسطه حركت عظيم و فوق‌العاده مردم در تاريخ ماندگار دانستند و فرمودند: راهپيمايي نهم دي تجلي قدرت خدا و حركتي ماندگار در تاريخ انقلاب است و اين حركت مردم اتمام حجت براي همه است.

وي افزود: راهپيمايي مردم آب سردي بود به روي آتشي كه ديگران و بيگانگان شعله ور كرده بودند. اين حركت تمام برنامه‌ها و توسعه آنها را بر باد داد و ثابت كرد مردم بر عهد و پيماني كه بسته‌ان،د اعتقاد دارند. ما در جلسه شوراي فرهنگ عمومي اين روز را درتقويم جمهوري اسلامي ايران به ثبت خواهيم رساند.

وي همچنين در سخنان ديگري درباره فلسفه نماز گفت: اگر به نماز اهتمام داشته باشيم، در همه امور پيشتاز بوده و در صورت مواجهه با فتنه‌ها مي‌توانيم فرازها و فرودها را با موفقيت سپري كنيم. توسعه غرب و آمريكا نمي‌تواند نگراني ايجاد كند بلكه انحطاط و عقب‌گرد و دور ماندن از نماز است كه باعث مي‌شود در برون هم به شكست برسيم.

حسيني بيان كرد: اهل نماز، اهل ولايت و امامت هستند و اهميت اين موضوع باعث شده تا در دولت و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نگاهي ويژه به نماز داشته باشيم. در دور سوم سفرهاي استاني و در چهار سفر هيأت دولت به چند استان كشور يك بند به احداث، تعمير، تجهيز و بهسازي مصلاها ، مساجد و نمازخانه‌هاي استان‌ها اختصاص داده شده است.

وي در پايان سخنان خود گزارشي كوتاه از عملكرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره نماز ارائه داد.

بايد براي اقامه نماز غيرت به خرج دهيم

در ادامه اين مراسم، حجت‌الاسلام محسن قرائتي، رئيس ستاد اقامه نماز كل كشور با اشاره به ارائه گزارش مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي پيرامون عملكردي كه اين وزارتخانه در بحث نماز داشته‌اند، گفت: اگر تاكنون كاري انجام شده، همه لطف خدا بوده است. مدير خوب كسي است كه راه‌هاي نرفته را ببيند و نه اينكه راه‌هاي رفته را بازگو كند.

وي افزود: اينكه كارهاي گذشته را بيان كنيم، براي شكرگزاري خوب است اما يادمان باشد كه به انجام نداده‌ها بايد فكر كنيم و در نماز آنچه به آن نرسيده‌ايم، باور است.ما نسبت به نماز غيرت نداريم. بايد براي اقامه نماز و برپايي نماز جماعت، سوزي داشته باشيم تا بتوانيم ديگران را نسبت به آن جذب كنيم.

وي در ادامه درباره معنا و مبناي هنر گفت: معناي هنر اين است كه راحت بفهميم در قلبمان اثر بگذارد و از قلب ما بيرون نرود. اثر هنرمندانه ، سريع، عميق و ماندگار است.

قرائتي در ادامه با يادآوري اين نكته كه مجلس و دولت، قانون تصويب مي‌كند، اما قانون ستاد اقامه نماز را چه نهادي تصويب كرده است، گفت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي از ما دعوت كرد تا در جلسه‌اي پاسخگوي مسائل مطرح شده آنها باشيم كه من آن دعوت را رد كردم. چون آنها هزينه‌هاي ستاد اقامه نماز را متقبل نشده‌اند.

وي همچنين با اشاره به بحث اختصاص نيم درصد از درآمد دولت براي فضايل اخلاقي گفت: دولت اين قانون را به تصويب رسانده اما آن را فراموش كرده است و هيچ دستگاه و ارگاني اين قانون را اجرا نمي‌كند.متأسفانه خروجي حوزه و دانشگاه ما خوب نيست. اگر ديديم هركسي كه با سوادتر است، ادب و اخلاص بيشتري دارد، خروجي مراكز علمي ما مثبت است.

سالن‌هاي سينما به نمازخانه مجهز مي‌شوند

همچنين حجت‌الاسلام سليماني، دبير ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و مشاور وزير در سخناني به ارائه گزارشي از عملكرد ستاد مطبوعش پرداخت و گفت: باتوجه به راهكار و تركيب ستاد اقامه نماز در سال‌هاي اخير، گام‌هايي برداشته شده كه اهم فعاليت‌هاي آن شامل فعاليت‌هاي انتشاراتي، سينمايي، سمعي و بصري، جشنواره‌اي، اطلاع‌رساني و تبليغي‌، عمومي، بين‌المللي و ابتكاري در سال 87 بوده كه نسبت به يك سال پيش از آن يعني سال 86 داراي رشد كيفي و كمي بوده است.

وي در خصوص برنامه هاي سال 88 اين ستاد گفت: برگزاري جشنواره نماز و نيايش‌، آموزش حضوري و غيرحضوري كاركنان دولت، برگزاري نمايشگاه عكس با موضوع نماز، تهيه و توزيع 4 هزار بسته آموزش كاركنان و آموزش تصحيح قرائت نماز از جمله برنامه‌هاي ما براي سال جاري است. استمرار حمايت از توليد فيلم‌هاي كوتاه‌، بلند و انيميشن با موضوع نماز‌، احداث نمازخانه در سالن‌هاي سينما، حمايت از نشريات و خبرگزاري‌هايي كه به اخبار نماز بها مي‌دهند، استمرار حمايت از نشر به اهتمام جذب نوجوانان براي حضور در مساجد و ترويج و تعميق فرهنگ نماز به خانواده‌ها از ديگر برنامه‌هاي وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامي براي سال 88 است.

وي در پايان سخنان خود اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به جنگ نرمي كه عليه انقلاب در حال انجام است، «معنويت» توانايي محافظت از ما را دارد و نماز در اوج مسائل معنوي قرار دارد.

«نماز» نماد جامعه اسلامي است

همچنين حجت‌الاسلام متوسل، قائم‌مقام ستاد اقامه نماز كل كشور در سخناني انتظارات اين ستاد از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برشمرد و گفت: وزارت فرهنگ كه متولي فرهنگ جامعه است، بايد به نماز يعني مهم‌ترين فرهنگ جامعه اسلامي، توجه بيشتري داشته باشد. در اين وزارتخانه بايد افرادي به صورت مشخص و معين مسئول اقامه نماز باشند.

وي افزود: اين مسئوليت در حال حاضر به كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد سپرده شده، اما در ساختار وزارتخانه ، تعيين شخص مسئول براي اقامه نماز پيش‌بيني نشده است. توجه به اين امر مي‌تواند براي تحول بيشتر در بحث نماز كمك شاياني كند.

گردهمايي دبيران اقامه نماز دستگاه‌هاي اجرايي و فعالان عرصه نماز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، صبح امروز در سالن اجتماعات دبيرخانه فرهنگ عمومي و با شركت اعضاي ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.

در اين مراسم، تعدادي از دست‌اندركاران و افراد برتر اين ستاد در سراسر كشور تقدير شدند.موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
تير خلاص بر پيكر آمار رسمي كشور
وزارت بهداشت: نیمی از مبتلایان به سل در كشور به سل ریوی مبتلا هستند
حمایت ویژه دولت برای راه اندازی قطار شهری در پنج كلانشهر كشور تا پایان سال 91
ارایه خدمات سلامت به مسافران نوروزی در 450 منطقه كشور
سفرهای نوروزی در كشور 30 درصد افزایش یافت
75 درصد حوادث تعطیلات نوروزی در جاده های كشور رخ می دهد
آموزش زایمان طبیعی اولویت اساسی دانشكده های مامایی در كشور است
66 هزار كیلومتر پروژه راه و راهسازی در سطح كشور در حال اجراست
400 میلیون دلار كالا امسال از گمركات گیلان به خارج از كشور صادر شد
صیانت از منابع طبیعی كشور به هم افزایی و تعامل دستگاه های مرتبط نیاز دارد
۲۱-۱۰-۱۳۸۸ ۰۸:۵۸ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 983 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,002 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,470 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,759 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان