درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۴-۷-۱۳۹۷, ۰۹:۵۶ صبحارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
چرا بلاگفا امکان استفاده از فریم (iframe) را در قالبها محدود کرده است؟
نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
********
آفلاین
ارسال‌ها: 38,512
تاریخ عضویت: ۳ اسفند ۱۳۸۷
اعتبار: 163
سپاس ها 686
سپاس شده 2806 بار در 1259 ارسال
ارسال: #1
Question چرا بلاگفا امکان استفاده از فریم (iframe) را در قالبها محدود کرده است؟

دلیل برخی محدودیتها در بخش قالبهای بلاگفا

این روزها گاهی در وبلاگها، بخش نظرات یا در فرومها مطالب اعتراض آمیز درباره برخی محدودیتها در بخش قالبهای بلاگفا میخوانم. برخی معترض هستند که چرا مثلا در قالبهای بلاگفا امکان استفاده از فریم نیست یا حتی درج کدهای جاوا برخی سایتها در قالب وبلاگ امکان ندارد.
شاید هر ماه دهها کنترل مدیریتی در جهت حفظ سلامت فعالیت و منافع در سایت اعمال می شود و نبایستی انتظار داشت که مثلا من برای هر تغییر یا کنترلی روزانه اطلاعیه بدهم. به هر حال سالگرد تاسیس بلاگفا فرصتی است که در اینباره صحبت کنم و سوالهای کاربران در اینباره را تا حدودی پاسخ دهم.

چرا بلاگفا امکان استفاده از فریم (iframe) را در قالبها محدود کرده است؟

نمونه از استفاده نادرست از فریمها در وبلاگهامسلما از ابتدای فعالیت سایت استفاده از فریمها در قالبها محدود نبوده است و آنچه باعث چنین محدودیتی شده است استفاده نادرست و حتی سوء استفاده از این امکان بوده است که برای مدتی رشد قابل توجهی هم داشت و ما را بر آن داشت که برای حفظ سلامت سایت محدودیتهایی را در این زمینه اعمال کنیم. همانطور که اطلاع دارید در اکثریت فریمها صفحاتی از سایتهای دیگر درج می شود و این در حالی است که محتوای آن در وبلاگی در زیر مجموعه سایت نمایش داده میشود. حال اگر مثلا لینکی یا محتوای غیر اخلاقی در آن فریم باشد ما نه تنها کنترلی در آن نداریم بلکه بایستی به دلیل آنکه چنین محتوایی در وبلاگهای زیر مجموعه سایت نیز هست پاسخگو باشیم و در بسیاری از موارد حتی خود وبلاگ محتوای بدون اشکالی دارد و ما شاید فقط به خاطر محتوای موجود در فریم مجبور به مسدود کردن وبلاگ شویم.اطلاع دارید که اکثر این فریمها به عنوان لینک باکس استفاده می شود و بسیاری از آنها جهت افزایش کلیک و بازدید کننده محتوای غیر اخلاقی یا نادرستی را درج می کنند که نمایش چنین محتوایی عملا ماهیت و ارزش یک وبلاگ را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. همچنین موارد زیادی دیده شد که از فریمها به عنوان شیوه ای برای فرار از کنترل ما بر اسپمها یا متخلفین استفاده شد. مثلا فرد یا افرادی دهها و گاهی صدها وبلاگ با عناوین یا محتوای غیر اخلاقی یا مهیج درست می‌کردند و در آن فقط یک فریم به سایت یا وبلاگ دیگری خارج از زیر مجموعه سایت قرار می‌دادند. حالا اگر همه این صدها وبلاگ هم مسدود می شد آنها همچنان محتوا و ترافیک خود را حفظ میکردند و باز هم به کار نادرست خود ادامه می دادند. حال براستی در کدامین وبلاگ معتبر دنیا از فریم و این شیوه لینک باکس استفاده شده است؟ ما چگونه میتوانستیم جلوی رشد صدها وبلاگ بدون محتوا یا با محتوای غیر اخلاقی که بخش اصلی صفحات وبلاگ آنها فریمها و لینک باکسهای اینگونه بوده را بگیریم؟ شاید در این میان محدودیتی برای برخی کاربرانی که استفاده صحیح از کدهای فریم نیز میکردند ایجاد شده باشد اما دربرابر حجم بالای سوء استفاده از این امکان چاره دیگری نداشتیم و البته اشاره شد که اصولا هیچ وبلاگ معتبر و درستی از فریم یا لینک باکسهای فریمی استفاده نمی کند.

چرا استفاده و درج اسکریپتهای برخی سایتهای کسب در آمد در بخش قالبهای وبلاگ محدود شده است؟
دلیل آن همانطور که در بالا نیز اشاره شده است کنترل رشد سریع و بسیار زیاد وبلاگهای اسپم و یا وبلاگهای غیر اخلاقی است. حدودا هشت ماه پیش یک بررسی و مطالعه بر روی وبلاگهای غیر اخلاقی یا وبلاگهای زرد (مانند عکس دختران یا کلیپهای آنچنانی ) داشتم و مشاهده کردم که بسیاری از آنها جهت کسب درآمد ناچیز از برخی از سیستمهای کسب درآمد ساخته شده اند. از طرفی نیز بسیاری از سایتهای کسب درآمد نیز هیچ کنترلی به وبلاگهایی که از کدهای آنها استفاده میکردند نداشتند و چه بسا که بدشان نیز نمی آمد که از این طریق ترافیک و در نتیجه درآمدی نیز کسب کنند بدون آنکه مسئولیتی بر عهده آنها باشد حال آنکه این ما بودیم که هزینه کنترل و برخورد با وبلاگهای غیر اخلاقی را می دادیم. شخصا با چند سایت مطرح در این زمینه تماس گرفتم و به آنها این مسئله را توضیح دادم برخی وعده کنترل دادند و برخی هیچ عکس العملی نشان ندادند و در نهایت مجبور شدیم که استفاده از کدهای جاوا اسکریپ برخی از این سایتها که بیشتر در وبلاگهای متخلف استفاده می‌شد را محدود کنیم. نتیجه عالی بود و در مدت کوتاهی بخش بزرگی از وبلاگهای زرد با عناوین مهیج غیر فعال شده یا حتی به سرویسهای دیگر رفتند. البته مدتی بعد همچنان برخی از شیوهای دیگر مثل درج این کدها در صفحه ای دیگر و استفاده از فریم برای نمایش آن استفاده کردند که بخشی از آنها نیز با کنترل درج فریم محدود شدند.
اما لازم است اشاره کنم که اگرچه برخی علاقمند به استفاده از اینگونه سایتهای کسب درآمد ایرانی هستند اما اگر کمی تحقیق کنید متوجه می شوید که برخی از این سایتها مشکلات زیادی در پرداخت درامد کاربران خود داشته و حتی سایت را تعطیل و مدتی بعد با نام دیگری فعالیت را شروع کردند.در عین حال الگوریتمهای برخی از اینگونه سایتها (مثل ثبت یک کلیک از هر آی پی در بیست و چهار ساعت) یا موارد دیگری باعث تضییع حقوق کاربران نیز می شود. یادآور می شوم که اینگونه سایتهای برای وبلاگهای تخصصی یا با بازدیدکننده محدود فایده چندانی نخواهند داشت.اگر فرض کنید درصد کلیک برای روی تبلیغات این سایتها در یک وبلاگ یک یا دو درصد باشد و مثلا وبلاگ هزار بازدیدکننده نیز داشته باشد عملا درآمد ماهیانه به هیچ عنوان قابل توجه نیست و البته بایستی چند ماه برای دریافت این مبلغ ناچیز نیز صبر کنید. به همین دلیل نیز بسیاری از کاربران این سایتها وبلاگهایی با عناوین مهیج (عکسهای لو رفته ، عکس دختران و...) هستند که بازدیدکننده قابل توجه و در نتیجه درآمد محسوسی از این شیوه خواهند داشت.

چرا درج لینک یا امکانات برخی سایتها در بخش قالبهای وبلاگ یا گاهی در خود پستها محدود شده است؟
یکی از مهمترین دلیل این مسئله جلوگیری از اسپم است. ما موارد زیادی را داریم که مدیران یک سایت یا وبلاگ تازه کار برای کسب ترافیک یا کسب امتیاز در موتورهای جستجو اقدام به ساخت دهها یا حتی صدها وبلاگ بی محتوا و تبلیغاتی می کنند. همچنین برخی سایتها امکاناتی دقیق مشابه درج فریم یا لینک باکس دارند و درحالیکه درج کد فریم محدود شده است آنها با استفاده از جاوا اسکریپت چنین امکانی را فراهم میکنند و متاسفانه اکثرا کنترلی هم بر محتوای لینک باکسها یا صفحات کاربران خود ندارند. همچنین مواردی نیز هست که برخی با اهدافی مثل افزایش لینک در وبلاگهای و کسب امتیاز در جستجوگرها یا انتشار گسترده لینک باکس و کدهای کسب درآمد خود اقدام به انتشار قالبهایی برای وبلاگها میکنند و گاهی حتی قالبهای طراحی شده توسط دیگر کاربران را با کمی تغییر و درج فریم یا لینک باکس خود مجددا منتشر میکنند که از جهت نیز برای قالبهای تبلیغاتی محدودیتهای ایجاد شده است.

چرا درج برخی کدهای جاوا اسکریپت در یخش قالبهای وبلاگ محدود شده است؟
دلیل اصلی سوء استفاده برخی برای تغییر خودکار آدرس وبلاگ (Redirect) به آدرس سایت یا وبلاگ دیگر و در واقع اسپم است.شاید شما نیز با وبلاگهایی برخورد کرده اید که به محض ورود به آنها به سایت یا وبلاگ دیگری می روید و فکر میکنم تجربه خوشایندی نیست. بخصوص اینکه درنظر بگیرید که این نقض قوانین استفاده از سایت نیز هست. ناچار شده ایم که برای کنترل این مسئله استفاده از برخی کدهای اسکریپت را محدود کنیم. این مسئله برای من نیز جالب نیست اما به هر حال این محدودیت مختصر در کدهای جاوا که برای تغییر آدرس استفاده می شود برای جلوگیری از اسپم و حفظ سلامت سایت بوده است. استفاده از بخشی از کدها نیز بدلیل به کار گیری در ویروسها و تروجانهایی که از طریق صفحات وب منتشر می شوند محدود شده است و شاید بلاگفا جزو معدود سایتهایی است برای امنیت کاربران و بازدیدکنندگان وبلاگها کنترل خاصی را برای درج اسکریپتهای خطرناک دارد.(کدهایی مثل اجرا اکتیو ایکسهای غیر معمول یا اجرا برنامه در کامپیوتر بازدیدکنندگان )

در آخر لازم است بار دیگر تاکید کنم که معدود محدودیتهایی که در بخش قالب وبلاگها اعمال شده است جهت حفظ فعالیت سالم سایت ، تداوم ادامه فعالیت ، کاهش اسپم و وبلاگهای بی محتوا، کنترل وبلاگهایی که جهت منافع و کسب درآمد اقدام به نقض قوانین سایت میکنند و حتی حقوق دیگر کاربران را ضایع میکنند (در هر وبلاگی اسپمی که در فهرست وبلاگهای به روز شده است به نوعی امکان نمایش بو کسب ترافیک بیشتر برای یک وبلاگ مناسب را کاهش می دهد) می‌باشد. همانطور که دهها یا صدها هزار کاربر از امکانات سایت استفاده ای درست و صحیح میکنند متخلفانی نیز وجود دارند که از امکانات سایت سوء استفاده میکنند و فکر میکنم برخورد با این متخلفان و جلوگیری از سوء استفاده از امکانات سایت از وظایف مدیر سایتی در ابعاد بلاگفا است.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
مخابرات در ارائه اینترنت هم تخلف کرده است
10 ترفند عالی با استفاده از رجیستری در ويندوز 8
آمریکا: هکرهای ایران به نیروی دریایی حمله کرده اند
توصیه های جدید وزارت اطلاعات هنگام استفاده از رایانه، اینترنت و تلفن
ساخت قطره چکانی با امکان تولید حجم نانولیتر
امکان چاپ از راه دور/ سازگاری چاپگرها با فناوری رایانش ابری
علاقه نیمی از سازمان‌ها به استفاده از رایانه‌های لوحی
جنجال بر سر محدودسازی استفاده از گوشی‌های قفل شکسته در امریکا
صفحه مغناطیسی مخصوص برای استفاده آسان از iPad
رکوردشکنی میلیاردی در استفاده از خدمات کلود
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۱۲-۱-۱۳۸۸ ۰۹:۴۹ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سه آنتی ویروس برتر جهان را بشناسید + چند نکته امنیتی dinator 0 809 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۱۰:۰۲ صبح
آخرین ارسال: dinator
  دستبندی زیبا برای پایان دادن به بحران Missed call dinator 0 880 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۱۰:۰۰ صبح
آخرین ارسال: dinator
  ویژگی های سیستم عامل آندروید 4.4: کیت کت dinator 0 917 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۵۹ صبح
آخرین ارسال: dinator
  ساعت ها خنده و شوخی با برنامه فکاهی + دانلود dinator 0 835 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ صبح
آخرین ارسال: dinator
  اندازه گیری سلامتی با هدفون dinator 0 726 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: dinator


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان