درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۳۰-۶-۱۳۹۳, ۱۲:۲۹ صبح

پرداخت قبوض رویال بلاگ
سرزمین بلاگ حامد اسکندری

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
واکنشها به فیلم موهن آمریکایی/ ازطرح تحریم آمریکاتا تسلیت گل به اوباما
نویسنده پیام
کاربر افتخاری تالار
کاربر افتخاری
**
آفلاین
اعتبار: 83
سپاس ها 3340
سپاس شده 3002 بار در 1448 ارسال
ارسال: #1
واکنشها به فیلم موهن آمریکایی/ ازطرح تحریم آمریکاتا تسلیت گل به اوباما

خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: پخش فیلم موهن علیه اسلام و پیامبر رحمت(ص)در آمریکا همچنان با واکنشهای مختلف جهانی روبرو است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تولید و پخش فیلمی موهن علیه رسول گرامی اسلام (ص) در آمریکا همچنان با واکنشهای بین المللی روبرو است.

این فیلم توسط "سام باسیل" 54 ساله کارگردان آمریکایی اسرائیلی ساکن کالیفرنیا کارگردانی شده است. وی به کینه ورزی علیه دین مبین اسلام شهرت دارد.

پخش این فیلم به اندازی خشم مسلمانان را برانگیخته است که کنسلوگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی هدف حمله خمپاره ای افراد مسلح قرار گرفت و به کشته شدن 4 آمریکایی از جمله سفیر آمریکا در لیبی منجر شد.

بنا بر اعلام الجزیره، مردم خشمگین مصر شب گذشته در مقابل سفارت آمریکا در قاهره تظاهرات ضد آمریکایی برگزار کردند. این تظاهرات به درگیری مردم با نیروهای امنیتی مصر منجر شد.

این درگیری با به آتش کشیدن یک دستگاه خودرو در نزدیکی سفارت آمریکا آغاز شد و پس از پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به سوی نیروهای امنیتی مصر به بسته شدن خیابان های منتهی به سفارت منجر شد.

در جریان این درگیری دست کم 4 نفر بازداشت و به دادستانی کل ارجاع داده شدند. در همین حال جنبش اخوان المسلمین مصر برپایی تظاهرات گسترده ضد آمریکایی در سرتاسر مصر در روز جمعه را خواستار شد.

در همین حال دولت افغانستان برای جلوگیری از مشاهده فیلم موهن آمریکایی سایت یوتیوب را فیلتر کرد. مغرب نیز شب گذشته شاهد تظاهرات صدها نفری مردم این کشور در اطراف کنسولگری آمریکا در دارالبیضا بود.

معترضان که اغلب آنها را جوانان تشکیل می دادند با سر دادن شعار "مرگ بر آمریکا" خشم خود را نسبت به توهین به مقدسات اسلامی اعلام کردند.

جوانان سودانی نیز همچون دیگر کشورهای عربی و اسلامی در مقابل سفارت آمریکا در خارطوم تظاهرات ضد آمریکایی برپا کردند.

معترضان توقف پخش فیلم موهن ضد اسلامی در یوتیوب و عذرخواهی آمریکا از مسلمانان را خواستار شدند.

مردم غزه نیز در مقابل مقر دفتر سازمان ملل متحد در این شهر تظاهرات گسترده برگزار کردند و با به آتش کشیدن پرچم آمریکا و عکس "تیری جونز" کشیش آمریکایی و عامل هتک حرمت به قرآن کریم در آوریل سال گذشته میلادی اعتراض خود را به اقدام ضد اسلامی آمریکا اعلام کردند.

جنبش اخوان المسلمین اردن نیز از کشورهای عربی و اسلامی خواست که رسما موضع واحدی را برای مقابله با اقدامات توهین آمیز آمریکا علیه مسلمانان اتخاذ کنند.

"همام سعید" دبیرکل اخوان المسلمین اردن در بیانیه ای تحریم کالاهای آمریکایی و رابطه تجاری با این کشور تا زمان عذرخواهی واشنگتن از مسلمانان را خواستار شد.

حزب الله لبنان نیز در بیانیه ای نمایش فیلم ضد اسلامی در آمریکا را اقدامی غیر اخلاقی توصیف و آن را محکوم کرد.

پاکستان نیز پخش فیلم موهن ضد اسلامی در آمریکا را اقدامی شنیع توصیف و اعلام کرد که چنین اقداماتی کینه و دشمنی میان ملتها و ادیان مختلف را در پی خواهد داشت.

در حالی که اغلب کشورهای عربی و اسلامی موضع مخالفی را علیه آمریکا اتخاذ کرده اند ترکیه موضع تامل برانگیزی را در این رابطه در پیش گرفته است.

"عبدالله گل" رئیس جمهور ترکیه در نامه ای به "باراک اوباما" همتای آمریکایی خود کشته شدن سفیر آمریکا در لیبی را محکوم کرد و به ملت و دولت آمریکا به خاطر وقوع این حادثه تسلیت گفت.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
صدیقی:بلایی که دشمن سر سوریه آورده،دامن خودش را می‌گیرد/تا ولایت هست تحریم‌ها اثری ند
وعده اوباما به طوفان زدگان آمریکایی
ترور ناکام پایین کشنده پهپاد RQ170 آمریکایی
ایران با تمدن ۷ هزار ساله را نمی‌توان با تحریم ساقط کرد
کارگردان فیلم موهن توسط پلیس آمریکا به مکان نامعلوم منتقل شد
غرب با ساخت فیلم ضدپیامبر (ص) خود را به چالش کشیده است
دخالت صهیونیستها در ساخت فیلم موهن/ عربستان سرانجام واکنش نشان داد
ساخت فیلم موهن درباره پیامبر اسلام(ص) جنایتی نژادپرستانه است
مجلس موضوع ساخت فیلم اهانت‌آمیز به پیامبر (ص) را بررسی می‌کند
فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه» در سه روز ۲۶۱ میلیون تومان فروخت
نامم را پدرم انتخاب کرد ، و نام خانوادگیم را یکی از اجدام ،
دیگر بس است ، راهم را خودم انتخاب خواهم کرد
( دکتر علی شریعتی )
غلام قمر
من غلام قمرم ، غير قمر هيچ مگو
پيش من جز سخن شمع و شكر هيچ مگو
سخن رنج مگو ، جز سخن گنج مگو
ور از اين بي خبري رنج مبر ، هيچ مگو
دوش ديوانه شدم ، عشق مرا ديد و بگفت
آمدم ، نعره مزن ، جامه مدر ،هيچ مگو
گفتم :اي عشق من از چيز دگر مي ترسم
گفت : آن چيز دگر نيست دگر ، هيچ مگو
من به گوش تو سخنهاي نهان خواهم گفت
سر بجنبان كه بلي ، جز كه به سر هيچ مگو
قمري ، جان صفتي در ره دل پيدا شد
در ره دل چه لطيف است سفر هيچ مگو
گفتم : اي دل چه مه است اين ؟ دل اشارت مي كرد
كه نه اندازه توست اين بگذر هيچ مگو
گفتم : اين روي فرشته ست عجب يا بشر است ؟
گفت : اين غير فرشته ست و بشر هيچ مگو
گفتم : اين چيست ؟ بگو زير و زبر خواهم شد
گفت : مي باش چنين زيرو زبر هيچ مگو
اي نشسته در اين خانه پر نقش و خيال
خيز از اين خانه برو ، رخت ببر، هيچ مگو
گفتم : اي دل پدري كن ، نه كه اين وصف خداست ؟
گفت : اين هست ولي جان پدر هيچ مگو
حضرت مولانا
۲۴-۶-۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 3 1,134 ۳-۳-۱۳۹۳ ۰۴:۲۳ عصر
آخرین ارسال: ghanbari93
  کاهش مسافر در پی افزایش نرخ بلیت / نجات ایرلاین‌ها از زیان‌دهی maryam joon19 0 542 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 0 529 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ عصر
  نرخ سوخت هواپیما 700 تومان شد maryam joon19 0 510 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۱۶ عصر
  فهرست کالاهای ممنوعه صادراتی در حوزه پتروشیمی در حال بازنگری است maryam joon19 0 617 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ عصر

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 750.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

جستجو در انجمن