درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۵-۷-۱۳۹۷, ۰۱:۵۳ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون
نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
********
آفلاین
ارسال‌ها: 38,512
تاریخ عضویت: ۳ اسفند ۱۳۸۷
اعتبار: 163
سپاس ها 686
سپاس شده 2806 بار در 1259 ارسال
ارسال: #1
در باره ماهسون از نگاه سایت طرفداران ماهسون

ماهسون خواننده ای است که حس نوع دوستی و انسان پرستی اش در سرتاسر دنیا برای علاقمندان به موسیقی شناخته شده است. او زمانی که کودکی بیش نبود درد جدایی پدر و مادرش را کشید و در اجتماعی سراسر فقر و آکنده از رنج و غصه رشد یافت. ماهسون زمانی که با توجه به نعمت خدادای صدایش تبدیل به خواننده و آهنگسازی مشهور گشت هرگز درد و رنجی را که در دوران کودکی اش تحمل می کرد فراموش نکرد و همیشه به آنانی می اندیشید که هنوز در سراسر دنیا این دردها را احساس می کردند. او چندین و چند کنسرت خیرخواهانه برگزار کرده است که تمام معایدش به نفع کودکان بی سرپرست، افراد مبتلا به بیماری تالاسمی و سایر افراد نیازمند استفاده شده است. در زمانی که کودکان زیادی در جای جای دنیا مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند شبکه های تلویزیونی ترکیه با پخش آهنگ "آنم آنم" او، به مسئولان هشدار عواقب تلخ کودکان بی سرپرست را دادند و با این امر کودکان زیادی از سوء اسشما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.فاده ، آزار و اذیت و حتی قتل رهایی یافتند.

ماهسون خواننده ای است که سبک موسیقی اش را در سراسر دنیا منحصر به خودش کرده است. او در اکثر آلبومهایش از اشعاری استفاده می کند و یا اشعاری را می سراید که از زندگی، جور و ستم دنیا، ظلم ظالمان، جنگ و ستیز، انسانهای مال پرست و انسانهای ریاکار و هر آنچه که مخل زندگی آرام انسانهاست انتقاد می کند. از جمله این آهنگها عبارتند از:

آهنگ "اوکسوزلر" به معنی "یتیمان" که از جمله آهنگهای آماتور او می باشد بازگوی درد یتیمان است.

آهنگ "کارداشلیک تورکوسو" یا همان آهنگ مشهور "داغلار اوی" از آلبوم سال 1994 او که آهنگی جهانی است. این آهنگ از جنگ و ستیز و شکنجه و قتل عام انسانها انتقاد می کند. جالب است که بسیاری از آهنگسازان دنیا از جمله "مایکل جکسون" خواننده مشهور ایالات متحده از ملودی این آهنگ برای ساخت آهنگهایش استفاده کرده اند.

آهنگ "انسان حاکلاری" از آلبوم 1995 که از گم شدن و پایمال شدن حق انسانها سخن می گوید و او در این آهنگ با تکیه بر سخنان کتابهای آسمان، تورات، انجیل و قرآن مجید همه انسانها را به برادری، صلح و دوستی دعوت می کند.

آهنگ "آرکاداش" از آلبوم 1996 که اشاره به درد و رنجی که انسانها متحمل می شوند دارد و از هدر رفتن عمرشان حرف می زند.

آهنگ "ییکیلمادیم" از آلبوم 1998 که آهنگی جهانی از او می باشد. این آهنگ شرح حال خود ماهسون است که در زندگی تسلیم دردها و رنجها نشده است و با تمام سختی هایی که داشته است هنوز سرپاست و با سرنوشت در نبرد است.

آهنگ "بلالیم" او از آلبوم 1998 اگرچه مضمونی مربوط به عشق از دست رفته دارد اما دارای ملودی فوق العاده ای است که در سرتاسر دنیا و از جمله در ایران برای ساخت آهنگ از آن استفاده کرده اند.

آهنگ "کوچ" از همین آلبوم نیز اشاره به آنهایی دارد که زندگی، خانه ، کاشانه و حتی والدینشان را از دست می دهند و غربت را برای زندگی انتخاب می کنند.

آهنگ "آنم آنم" از همین آلبوم 1998، آهنگی سوزناک از ماهسون که از درد کسانی که مادرشان را و ناز و محبت او را از دست می دهند صحبت می کند.

آهنگ "اونجه انسانیم" از آلبوم سال 2000 که شعرش به هفت زبان و لهجه رایج در ترکیه سروده شده است. این آهنگ اشاره به این دارد که همه انسانها خونشان یکی است و همه باهم برادرند و نیز هیچ فرقی بین انسانها وجود ندارد.

آهنگ "اولوم وار" از همین آلبوم که ماهسون در این آهنگ به انسانها متذکر می شود که مرگ وجود دارد و روزی همه انسانها می میرند و هیچ مال و ثروتی برایشان نخواهد ماند.

سومین آهنگ از همین آلبوم 2000 آهنگ "یورولدوم" که برای اکثر علاقمندان موسیقی در سرتاسر دنیا شناخته شده است. این آهنگ از درد زندگی، انسانهای دو رو و ریاکار، نامردان، کینه و دروغ و نژادپرستان و کافران حرف می زند.

آهنگ "اورتمنیم" باز هم از این آلبوم، آهنگی است که در مدح کار بزرگ معلمان است.

آهنگ "دوستوم" دوباره از همین آلبوم دوباره از گریه و زاری، رنج غربت و زندگی در رنج و عذاب سخن می گوید.

آهنگ "کارداشه آغیت" سیزدهمین آهنگ از همین آلبوم 2000 ماهسون، که او این اهنگ را به برادرش محمود که دار فانی را وداع گفته است تقدیم کرده است.

آهنگ "اولکم آغلار" تنها آهنگ آلبوم 2001 که ماهسون در این آهنگ از دولت، جامعه، بی عدالتی، رباخواران، دزدان بیت المال، رنج و درد یتیمان و زنان بیوه و ... به خداوند بزرگ شکایت می کند.

آهنگ "غریب" از آلبوم 2002 او که بازهم شرح حال غریبی را که در غربت زندگی می کند و کس و یاری ندارد بازگو می کند.

آهنگ "کاهپه فلک" از همین آلبوم شکایت ماهسون از روزگار بی وفا را نشان می دهد.

آهنگ مشهور "وفاسیز" از آلبوم سال 2004 که یکی دیگر از شاهکارهای موسیقی ماهسون می باشد و او در این آهنگ از بی وفا بودن انسانها، زمان، راهها، سالها، زبانهایی که می گویند "دوستت دارم" و حتی مسافران سخن می گوید.

آهنگ "حایات نه غریب" از همین آلبوم، که او این آهنگ را تقدیم به استاد مرحومش "جم کاراجا" کرده است. در این آهنگ ماهسون از گذرا بودن و عجیب و غریب بودن دنیا حرف می زند و اشاره می کند که جز خدا کسی در این دنیا نمی ماند.

آهنگ "بیزدن دییلدیر" هفتمین آهنگ از آلبوم 2004 و یکی دیگر از شاهکارهای هنری ماهسون در عرصه موسیقی، که او در این آهنگ با تکیه بر کتابهای بزرگ آسمانی و پیام آورانشان اشاره به این دارد که کسانی که غرق در دنیا گشته اند و به دیگران ظلم می کنند، قانون و کتاب را فراموش کرده اند و ظلم رو روا داشته اند از امت پیغمبران نیستند. نکته جاب توجه در این آهنگ این است که آن ابتدا با اذان شروع شده و با آیاتی از قران و جملاتی از کتابهای انجیل و تورات پایان می یابد.

آهنگ "باشرولدییم" دوباره از همین آلبوم، که از کسی سخن می گوید همیشه در نقش اول هر صحنه ای قرار دارد اما هیچ کسی یارای او نیست و جز ریاکاران کسی دورو برشان نیست.

آهنگ "دایه" بازهم از همین آهنگ که دوباره عشق ، علاقه و ارادت ماهسون به مادرش را نشان می دهد.

آهنگ "مملکتیم" دوباره از همین آلبوم 2004 که این بار علاقه ماهسون و نیز علاقه هر کسی را به وطنش نشان می دهد. او می گوید که وطن شیرینی خاص خود را برای هر کسی دارد و هم دوست دارند در وطن خود بمیرند.

اما جدیدترین آهنگ از آلبوم جدیدش که آهنگی فوق العاده است "چوربایا تاش کاتانلار وار" نام دارد که سخن از کسانی به میان می آورد که نان و غذایی برای خوردن ندارند و مادران برای آنکه فرزندانشان را سیر کنند در آششان سنگ می ریزند. :(

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
ماهسون زمانی که نوجوان بود !
عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است
زندگینامه ماهسون از زبان خودش
ماهسون در یک نگاه -Mahsun Kirmizigul bir bakisda
زندگینامه ماهسون از زبان یاشار سیمان ( فارسی )
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۷-۱۲-۱۳۸۷ ۱۱:۲۹ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  mahsun kirmizigulun hakkinda - mahsun kirmizi gulden Kisa bilgiler admin 2 1,993 ۲۰-۲-۱۳۸۸ ۱۲:۲۹ صبح
آخرین ارسال: mahsun6387
Brick ماهسون زمانی که نوجوان بود ! admin 0 2,395 ۸-۱۲-۱۳۸۷ ۰۳:۱۲ صبح
آخرین ارسال: admin
  عکسهایی از اتاق و خانه ای که ماهسون در آن متولد شده است admin 0 4,128 ۸-۱۲-۱۳۸۷ ۰۳:۰۹ صبح
آخرین ارسال: admin
  Mahsun kirmizigul'un Hayati - Kendi Dilinden admin 0 1,683 ۸-۱۲-۱۳۸۷ ۰۲:۵۹ صبح
آخرین ارسال: admin
Brick زندگینامه ماهسون از زبان خودش admin 0 14,895 ۷-۱۲-۱۳۸۷ ۱۱:۴۷ صبح
آخرین ارسال: admin


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان