http://www.ads.iran-forum.ir/banner/img/sarzaminblog.gif

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانستنیهای کوتاه و جالب تاریخی
نویسنده پیام
مشخصات كاربر:
pedramm
کاربر 5 ستاره
*
تاريخ ثبت نام: ۷ ارديبهشت ۱۳۸۸
عضو شماره:294
اعتبار: 8

سپاس ها 0
سپاس شده 37 بار در 20 ارسال
ارسال: #1
Information دانستنیهای کوتاه و جالب تاریخی
" ارتور ستیل ول " ثروتی گرد اورد باور نکردنی .! هزاران کیلومتر راه اهن احداث کرد و 40 شهر را ساخت. ولی هیچگاه بدون مشورت با افرادی که او انها را " دوستان نامرئی " مینامید – قدمی برنداشت . خانم و اقای " ستیل ول " مانند بیشتر زن و شوهرها, زندگی زناشوئی خود را با پول اندک شروع کردند . پدر و مادر "ستیل ول " در " ایندیانا " مزرعه دارانی فقیر – ولی قانعه و صرفه جو بودند, با اینحال درامدشان کفاف زندگی انان را نمی داد . " ارتور ستیل ول " از اینکه به اولیای همسرش کمک میکرد و درامد ناچیزش را با انها تقسیم مینمود – احساس مباهات میکرد . یک تنه, فعالیت را اغاز کرد . نخستین کار او راندن یک واگن باری بود . چند هفته بعد به سمت کارمند دفتری راه اهن ارتفاء یافت و در همان جا ماندگار شد . دوران دبیرستان را به زحمت به پایان رسانده بود, پول و پله ای در بساط نداشت و به هیچوجه امیدوار نبود که اینده ای درخشان در انتظارش باشد . ولی شبهای متوالی, مرتبا" نداهائی میشنید . گاهی صداها هنگام خواب به سراغش می امدند و زمانی هنگامیکه زیر نور چراغ به مطالعه مشغول بود – این صداها توجه او را به خود جلب میکردند. این صداهای پنهانی که در ضمیرش طنین می انداخت, بهیچوجه برایش تازگی نداشتند و او را به وحشت نمی انداختند, زیرا از پانزده سالگی با اینگونه صداها مانوس شده بود . در دفتر خاطراتش به این نداهای پنهانی اشاره کرده و نوشته بود که این صدا به او خاطر نشان ساخته بود که در خلال چهارسال با دختری بنام " جنویو وود " ازدواج خواهد کرد . در ان زمان کسی را به این نام نمیشناخت . ولی به زودی این پیشگوئی به حقیقت پیوست و با دختری با این نام ازدواج کرد . از ان تاریخ به بعد " ستیل ول " کاملا به این نداهای غیبی اعتقاد پیدا کرد . هیچگاه درباره این صداها با کسی جز همسرش سخن نمی گفت, زیرا از این بیم داشت که دیوانه اش خطاب کنند و بگویند عقلش را از دست داده است . هنگامیکه پشت میز کارش نشسته بود – این صداهای غیبی مرتبا" به او نهیب میزدند و او را تشویق میکردند که به غرب برود و به ساختن راه اهن – که در ان زمان شاخه های فولادین خود را به هر سو می گستراند – مبادرت ورزد . سرانجام " ارتور " و همسرش " جنی " در برابر این نداها سر تسلیم فرود اوردند . او کارش را رها کرد و دار و ندار خود را درون ارابه ای که به عاریه گرفته بود گذاشتند و راهی " کانزاس سیتی " شدند . " ارتور " در انجا در یک شرکت حق العمل کاری شغلی پیدا کرد, ولی صداهای ناشناخته دوباره به سراغش امدند و همانگونه که خود میگوید- او را تشویق به ساختن راه اهن کردند .! باور کردنش دشوار است, ولی این کارمند ساده که هفته ای چهل دلار درامد داشت سرانجام موفق شد یک راه اهن بسازد . بانکداران او را میشناختند و به او اعتماد داشتند . بنابر این بدست اوردن سرمایه کار دشواری نبود . بی سر وصدا زمینش را خرید و دست بکار شد, وپیش از انکه سرمایه گذاران "نیویورک " دریابند چه اتفاقی در شرف وقوع بود, راه اهن < خط کمربندی کانزاس سیتی > را درست بغل گوش انها راه انداخته بود . در طول زندگی این شخصیت عجیب, واقعه ای شگفت انگیزتر از ان نبود که تصمیم گرفت راه اهنی بسازد که مزارع گندم " کانزاس " را به خلیج مکزیک متصل میساخت . این اقدامی چشمگیر و کاملا منطقی بود که سالمندان با تجربه ان زمان, ان را نادیده گرفته بودند . " ارتور ستیل ول " سرمایه گذار 26 ساله ای که ادعا میکرد از سوی صداهای غیبی هدایت میشود – از فرصت استفاده کرد و برای انجام چنین کاری دل بدریا زد . هر بار که با مشگلات بزرگی روبرو می شد و تصمیم میگرفت از کار کناره گیری کند – در خلوت به استغاثه میپرداخت و از مشاوران نامرئی خود درخواست میکرد تا او را راهنمائی کنند . همه موانع یکی پس از دیگری از میان میرفت – تا انکه خط اهن او به 50 مایلی " گال وستن " رسید . او بعدا" نوشت که در اینباره از مشاوران نامرئی اش کسب دستور کرد, به او گفته شد که بی درنگ کار را متوقف سازد – چون در غیر این صورت زندگی اش تباه خواهد شد . زیرا سرنوشت ناگواری در انتظار شهر " گال وستن " است.! و بهتر است او شهر را دور بزند و به راهش ادامه دهد . البته ستیل ول از این موضوع دچار حیرت و سرگردانی شد, با اینحال چاره ای جز اطاعت نداشت . همکارانش ایراد میگرفتند و سخنان او را درباره راهنمائی غیرمتعارف باور نداشتند, ولی او مجبور بود بی درنگ تغییر مسیر را صادر کند . " ستیل ول " دندانهایش را بهم میفشرد و همه دشواریها را تحمل میکرد . همکارانش پیش از همه درباره این تصمیم پر خرج و بیهوده – از او توضیح میخواستند . ولی " ستیل ول " همچنان سکوت میکرد . مردم " گال وستن " که به این راه اهن دلخوش کرده بودند و امیدوار بودند کار و کسب شان بهتر شود- با این تغییر مسیر ناگهانی سخت به خشم امدند . اما " ستیل ول " همچنان در تصمیم خود پایدار بود و راه اهن جنوب "کانزاس سیتی " از نقطه ای دور افتاده ای که به افتخار " ارتور ستیل ول " بندرگاه " پورت ارتور " نام گرفت به خلیج مکزیک رساند. چندی بعد فاجعه اغاز گشت و طوفان سهمگینی شهر " گال وستن " را نابود ساخت , لیکن به بندر " پورت ارتور " و تاسیسات راه اهن که دور از مرکز فاجعه قرار داشت اسیبی وارد نیامد .! همکارانش که قبلا او را به شدت مورد سرزنش قرار داده بودند, اکنون بخاطره اقبال بلندش او را ستایش میکردند ." ستیل ول " که اکنون به او لقب " ستیل ول " خوش اقبال میدادند – تنها لبخندی میزد و سخنی بر زبان نمیراند . او وهمسرش " جنی " خوب میدانستند که مردم هیچگاه سخنان انان را درباره مشاوران نامرئی و اسرارامیز باور نمی کنند . انها در این پروژه بیش از یک میلیون دلار درامد کسب کرده بودند و تمام این ثروت بخاطره مشاوران نامرئی بود . " ستیل ول " همیشه می گفت : مردم چگونه باور می کنند که من بدون انکه همسرم را دیده باشم – چهار سال قبل از ازدواج نام او را میدانستم.؟ چگونه باور می کنند که ظرف مدت هفت سال از یک کارمند ساده و فقیر به یک میلیونر سازنده راه اهن تبدیل شدم – انها چگونه باور می کنند من حادثه ناگوار " گال وستن " را میدانستم .! این مرد جمعا" به ساختن هفت راه اهن مبادرت نمود . بندر " پورت ارتور " را برای کشتی ها احداث کرد – 40 شهر بزرگ و کوچک ساخت که وجه تسمیه دو شهر ان – یعنی " پورت ارتور " در تکزاس و شهر " ستیل ول " در " اکلاهما " بنام اوست . در طول زندگی شگفت انگیز خود ثروت چشمگیری گرد اورد . به هر چه دست میزد تبدیل به پول میشد و تمام اینها را مدیون مشاوران اسرار امیز خود بود . او به احضار ارواح اعتقادی نداشت و در دوران زندگی پر مشغله خود فرصتی یافت تا 30 جلد کتاب به رشته نگارش دراورد . یکی از معروفترین کتابهای او " روشنائی که هیچگاه خاموش نشد " نام داشت که تا مدتها, پر فروش ترین کتاب زمان خود بود . در سال 1910 کتابی نوشت که در ان به تفضیل وقوع جنگ جهانی اول را پیشگوئی کرده بود . در سال 1914 کتاب جالب دیگری نوشت که به " همه جهان – جز المان " نام داشت . در این کتاب شکست المان و متحدین, سقوط رژیم سلطنتی در روسیه, استقلال فنلاند و لهستان و پیدایش " اسرائیل " را پیشگوئی کرده است . " ارتور ستیل ول " در سال 1928 دیده از جهان فرو بست . دو هفته پس از درگذشت وی – همسرش " جنی ستیل ول " بر اثر سقوط از پنجره اسمانخراشی در " من هتن " جان سپرد و به شوهرش – که سالها قبل بنا به راهنمائی ان صداهای اسرا امیز او را بههمسری برگزیده بود پیوست

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
تاریخچه گنبد تاریخی سلطانیه
سفر تاریخی رضاخان به ترکیه (+عکس)
خصلتهای جالب ایرانیان باستان از زبان هرودوت یونانی
چرا بعد از هزار سال این اتفاق تاریخی افتاد تا یک حکومت دینی حاکم شود؟
داستان های تاریخی - ارد دوم و سورنا
عکس های اثر تاریخی دوره هخامنشیان،نقش رستم واقع در شهرستان مرودشت
حقیقت های عجیب و جالب تاریخی
تالار گفتگوی ایرانیان
http://www.iran-forum.ir

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۲-۱۳۸۸ ۱۲:۱۸ عصر، توسط pedramm.)
۲۹-۲-۱۳۸۸ ۱۱:۵۳ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مشخصات كاربر:
pedramm
کاربر 5 ستاره
*

سپاس ها 0
ارسال: #2
RE: بارگذاري مجدد صفحه دانستنیهای کوتاه و جالب تاریخی
جام جم آنلاين: مجسمه هايي به وزن بيش از 5 هزار كيلو گرم كه گفته مي شود متعلق به يكي از بزرگترين فراعنه مصر باستان يعني رامسس دوم است در شمال شرقي قاهره پيدا شد.
به گزارش اسوشيتدپرس ، شوراي عالي آثار باستاني مصر اين خبر را اعلام كرد: رامسس دوم از سال 1304 تا 1237 قبل از ميلاد مسيح بر مصر حكومت مي كرد و به علت قدرت فراوان مجسمه ها و پرستشگاه هاي فراواني از خود در سراسر قلمرو خود بر پا كرده بود ، گفته مي شود رامسس دوم در زمان حضرت موسي فرعون بود.
شوراي عالي اعلام كرد: اين مجسمه ها شباهت بسياري به رامسس دوم دارد و وزن آنها بين 4 تا 5 هزار كيلوگرم است. سر يكي از مجسمه ها 2 تا 3 تن وزن دارد و مجسمه نشسته ديگري به ارتفاع 5.1 متر نيز پيدا شده است كه آن نيز به رامسس دوم تعلق دارد.
اين مجسمه ها در يك معبد خورشيد در شمال شرقي قاهره در شهر باستاني هليوپوليس كه مردم آن خورشيد را مي پرستيدند ، ساخته شده است.
تالار گفتگوی ایرانیان

۲۹-۲-۱۳۸۸ ۱۱:۵۴ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مشخصات كاربر:
mitra-soleimani
کاربر 8 ستاره
*
تاريخ ثبت نام: ۱۰ تير ۱۳۸۸
عضو شماره:2007
اعتبار: 50

سپاس ها 0
سپاس شده 19 بار در 16 ارسال
ارسال: #3
RE: دانستنیهای کوتاه و جالب تاریخی
خلاصه اي از تاريخ عالم در سه كلمه

جواني سعادتمند به قدرت رسيد و چون بي اندازه شوق داشت كه به تاريخ دنيا و گذشت كار جهان آشنا بشود از مردي پر تجربه خواست كه خلاصه اي از تاريخ عالم را براي او تدوين كند تا هر وقت فراغتي دارد آن را مطالعه نمايد
مرد مورخ ، اطاعت كرد و بعد از 10 سال با يك قطار شتركه بر پشت هر يك از آنها ده ها جلد كتاب قطور و سنگين بود به حضور شاه رسيد و گفت اين مجلدات خلاصه از تاريخ جهان است و از اين خلاصه تر كردن آن ميسر نبود .
شاه از ديدن آن همه كتاب بزرگ به وحشت امان آمد وگفت من با اين مشغله هايي ، كه در كار سلطنت دارم هرگز به خواندن آنها موفق نخواهم شد ، ولي چون تشنه دانستن خلاصه تاريخ دنيا هستم تقاضا دارم كه باز هم آن را خلاصه كني و از آن چيزي ترتيب دهي كه وقت من به خواندن آن وفا كند و معرفتي كه طالب آنم ، مرا حاصل آيد .
دانشمند كه جز فرمانبرداري چاره اي نداشت به خانه بازگشت و بعد از چندين سال در حالي كه قدش چون كمان خميده و برف پيري بر سر و رويش نشته بود با دو جلد كتاب متوسط الحجم به خدمت پادشاه رسيد و آنها را تقديم كرد . شاه كه بر اثر مشغله زياد و ملالت روزگار ف نشاط گذشته خود را از دسته داده بود و بر لب بام بودن آفتاب عمر خود را احساس مي كرد به پيره مرد گفت ، كه ديگر ايام حيات من معدود است و اميد آنكه به مطالعه اين دو جلد كتاب هم برسم ، در پيش نيست و افسوس مي خورم كه مي ميرم و از دانستن خلاصه تاريخ جهان محروم مي مانم ؛ اگر عنايت و لطفي شود كه ازاين خلاصه تر چيزي در دسترس من بگذاري آبي بر آتش سوزان درون من ريخته اي و نفسي را در اين ايام آخر حيات ، آسوده خاطر ساخته اي . پيرمرد مورخ ، باز اطاعت كرد و بعد از 1 سال عصا زنتن و افتان و خيزان خود را به خدمت شه رساند و يك جلد كتاب كوچك كه آخرين خلاصه تاريخ عالم بود به حضور شاه آورد در حالي كه شاه به علت بيماري گوناگون و لاعلاج بر بالين اختضار بود . شاه محتضر به زحمت چشم باز كرد و پير مرد و كتاب كوچك او راديد و گفت : افسوس كه ديگر دقايق آخر عمر من است و مجال آنكه حتي چشمم بر يك صفحه بيفتد فراهم نيست ، اي پير مرد روشن ضمير جاي هزار دريغ است كه مردم و بلاخره خلاصه سرگذشت ابناي بشر را ندانستم ! آيا اين شرگذشت را نمي شود در چند كلمه خلاصه كني تا من از دار دنيا بي نصيب نرفته باشم ؟ پير مرد مورخ ، كه شاه را در ان حال ديد و تضرع و تمناي اور ار مشاهده كرد گفت : حال كه اصراري در اين باب هست ، تاريخ نوع بشر را در يك جمله مختصر مي كنم : « آمدند و رنج بردند و مردند !»
اگر ايران به جز ويرانسرا نيست
من اين ويرانسرا را دوست دارم
اگر آب و هوايش نيست دلكش
من اين آب و هوا را دوست دارم
تمام عالم از آن شما باد
من اين يك تكه جا را دوست دارم

۱۴-۴-۱۳۸۸ ۱۱:۵۱ صبح
مشخصات كاربر:
mitra-soleimani
کاربر 8 ستاره
*

سپاس ها 0
ارسال: #4
صلیب شکسته یا سواستیکا یا گردونه مهر یک چلیپا با شاخه‌های ۹۰ درجه به سمت راست یا چپ است. که معمولاً با جهت افقی یا گوشه‌هایی با زاویه ۴۵ درجه می‌باشد. در شکل هندی نقطه‌هایی در هر ربع آن قرار می‌دهند.

واژه سواستیکا swastika از سانسکریت می‌باشد و آمیزه‌ای از سو = خوب و خوش + استی =هستی و استی، می‌باشد؛ یعنی، خوش بختی و نشان خوشبختی. در ایران باستان چنین نشانه‌ای را «گردونه مهر» می‌گفته‌اند.

سواستیکا در تمام هنرها و طراحی‌های تاریخ بشری پدیدار می‌باشد، نشان بسیاری از چیزها، همچون خوش اقبالی، خورشید، برهما یا هندوها بود. در روزگار باستان، صلیب شکسته در بین سومری‌ها، سلت‌ها و یونانی‌ها استفاده می‌شد.

در غرب، سواستیکا عموماً با نام صلیب شکسته و به عنوان نماد نازیسم شناخته می‌شود (به خاطر آنکه به عنوان نشان حزب ملی کارگران سوسیالیست آلمان به‌کار می‌رفت). پس از جنگ جهانی دوم، این نماد چهره مشهوری در غرب پیدا کرده‌است.

خاستگاه

نشان سواستیکا جزئی از میراث فرهنگی اقوام آریایی است که از هزاران سال پیش به کار می‌رفته‌است. نشانه‌هایی از آن در تروی و ایران پیدا شده‌است.نمونه‌ای از آن گردن بندی بسیار زیبا می‌باشد که در شمال ایران یافت شده‌است.

آیین مهر

در آیین مهر این نشان را گردونه مهر می‌نامند .برخی می‌پندارند چهار پره آن آمیزش چهار عنصر اصلی آّب ، باد ، خاک ، آتش را می‌رساند. برخی دیگر آن را ساده شده شکل خورشید و درخشش پرتو‌های آن می‌دانند
اگر آب و هوايش نيست دلكش
تمام عالم از آن شما باد

۱۴-۴-۱۳۸۸ ۱۲:۱۰ عصر
مشخصات كاربر:
mitra-soleimani
کاربر 8 ستاره
*

سپاس ها 0
ارسال: #5
[تصویر:  Swastika1.png]
اگر آب و هوايش نيست دلكش
تمام عالم از آن شما باد

۱۴-۴-۱۳۸۸ ۱۲:۱۱ عصر
مشخصات كاربر:
mitra-soleimani
کاربر 8 ستاره
*

سپاس ها 0
ارسال: #6
صد و یک نام برای خداوند در دین کهن ایران

1-ایزد (به معنی سزای پرستش) 2-هروسپ توان (به معنی توانای مطلق)

3-هروسپ آگاه (به معنی دانای مطلق) 4-هروسپ خدا (به معنی خداوند مطلق)

5-آُبده (به معنی بی آغاز) 6-ابی انجام (به معنی بی انجام) 7-بنشت (به معنی ریشه آفرینش) 8-فراخ تنهه (به معنی پایان آفرینش) 9-جمغ (به معنی ازهمه بالاتر) 10-فرجه تره (به معنی از همه برتر) 11-تام آُفیچ (به معنی ویژه تر)

12-اُبره ونده (به معنی از چیزی بیرون نیست) 13-پرواندا (به معنی به همه پیوند دارد) 14-ان ایاپ ( ” اوست نایاب –کسی او را نمی بیند.) 15-هم ایاپ (اوست همه یاب-اورا همه می بینند.) 16-آدُرو (راست ترین) 17-گیرا (دستگیر) 18-اُچم (بی سبب) 19-چمنا (مسبب الاسباب) 20-سپنا (پیشرفت دهنده) 21-اُفزا (افزاینده)

22-ناشا (با انصاف) 23-پَروَرا (پرورنده) 24-پانه (پاسبان) 25-اَئین آئینه (دارای چندین شکل) 26-ان آئینه (بدون شکل) 27-خَروشید توم (بی نیاز ترین)

28-مینوتوم (روحانی ترین) 29-واسنا (در همه جا حاضر) 30-هروسپ توم (وجود کل) 31-هوسپاس (سزاوار سپاس) 32-همید (امید همه به اوست)

33-هرنیک فره (اوست هرفر نیکی) 34-بیش ترنا (رنج زدا) 35-تروبیش (دافع درد) 36-انوشَک (بی مرگ) 37-فَرَشک (مراد دهنده) 38-پژوهَدهَه (قابل پژوهش) 39-خاورافخشیا (نور النوار) 40-ابَرزا (بخشاینده) 41-استو(برتری دهنده)

42-رَخو (ستوه نشونده) 43-ورون (بی نیاز) 44-افریفه (از تباهی نجات دهنده) 45-بفریفته (فریب ندهنده) 46-ادوای (یکتا) 47-کام رد (صاحب کام) 48-فرمان کام (به میل خود فرمان دهد) 49-آیختن (بی شریک است) 50-افَرموش (فراموش نکننده) 51-همارنا (شمارکننده ثواب و گناه) 52-شنایا (قدردان) 53-اتَرس (بی ترس و بیم) 54-ابیش (بی رنج) 55-افرازدم (سر افرازترین) 56-هم جون (همیشه یکسان) 57-مینوستی گر(آفریننده جهان مینوی) 58-امینوگر(آفریننده جهان مادی) 59-مینونهب (روح مجرد) 60-آدرُبادگر (سازنده هوا ازآتش) 61-آدرُنم گر (سازنده آب از آتش) 62-بادآدرگر(سازنده آتش ازهوا) 63-بادنم گر(سازنده هوا ازآب) 64-بادگل گر (سازنده خاک ازهوا) 65-بادگرتوم (آفریننده جولایتناهی)

66-آدرکبریت توم (فروزنده کل آتشها) 67-بادگرجای (تولید کننده باد)

68-آب توم (خالق آب) 69-گل آدرگر(سازنده آتش از خاک) 70-گل وادگر(سازنده هوا ارخاک) 71-گل نم گر(سازنده آب ازخاک) 72-گرکر(سازنده کل) 73-گراگر(سازنده سازندگان) 74-گرآگرگر(_____) 75-آگرآگرگر(_____) 76-اگرآگرگر(_____) 77-اگمان (بی گمان) 78-ازمان (بی زمان-همیشگی) 79-اخوان (بی خواب) 80-آمُشت هشیار (همیشه هوشیار) 81-پشوتنا (پاسبان تن ) 82-پدمافی (پیمانه دار) 83-چیر (زبردست) 84-پیروزگر (فاتح) 85-اورمزد (دانای مطلق)

86-خداوند (خداوند) 87-ابرین کُهن توان (_____) 88-ابرین نُتَوان (_____)

89-ِوسپان (نگهبان همه) 90-ِوسپار (آفریننده همه) 91-اهو (حاکم مطلق)

92-اوخشیدار (بخشنده) 93-دادار (دادار) 94-رایومند (نورانی) 95-خروه مند (باشکوه) 96-کرفه گر (نیکوکار) 97-داور (داور) 98-بوختار (نجات دهنده)

99-فرشوگر (رستاخیز کننده) 100-هَدهَه (بخودی خودپیدا شده)

101-اشم وُهی (اشم وهی)
اگر آب و هوايش نيست دلكش
تمام عالم از آن شما باد

۱۴-۴-۱۳۸۸ ۱۲:۱۶ عصر
مشخصات كاربر:
pedramm
کاربر 5 ستاره
*

سپاس ها 0
ارسال: #7
اجنه در هندوستان و ایران باستان:.

ادیان هندوستان و ایران باستان پیوند نا گسستنی با هم دارند . این مردم آریایی که دین اصلی آنها پرستش اجنه بود هزاران هزار سال پیش در ایران و هندوستان امروزی ساکن شدند و همگی به یک زبان تکلم می کردند.

ایرانیان شرح حال خدایان متعدد خود را به زبان اوستایی نوشتند و هندیان همان مطالب را به زبان سنسکریت در ودا ها نگاشتند. اگرچه بخش اعظم ادبیات اوستایی ایران از بین رفته اما وداهای هندیان دست نخورده وجود دارد و در خانه و کاشانه ی همه ی آنها دیده و خوانده می شود.

ظلم و جنایت موبدان ایرانی پیش از زرتشت به قدری بود که بر اساس آنچه که در حفاریها به دست آمده و آنچه که در کتب باقی مانده - موبدان مردم را وادار به پرستش هزاران خدا در آن واحد می کردند و آتش عنصر اساسی این پرستش بوده چرا که جن آتش به نام آگنی مسئول پیشکش کردن هدایا به سایر اجنه بوده است.

زرتشت بر علیه آیین جن پرستی که آن را آیین اوستایی می نامیدند ایستاد و کسی به او ایمان نیاورد به جز چند نفر از بستگانش. و زرتشت مجبور شد که ارومیه را ترک کند و به سمت شرق برود . در آن زمان که گشتاسب پادشاه کیانی در شرق بود و به زرتشت ایمان آرود و مردم جن پرست ایران را به زور شمشیر به آیین زرتشتی که آیین یگانه پرستی بود در آورد اما روزگار خوشی زود تمام شد و با مرگ گشتاسب مردم دوباره به سراغ آیین پدران خود رفتند. با مرگ زرتشت - موبدان تعالیم زرتشت را به میل خو دوباره نویسی کردند و با آیین چند خدایی و چند ایزدی مخلوط کردند و به این ترتیب زرتشتیت پایان یافت.
برخلاف مردم ایران - مردم هند هیچ وقت هدایتگری به خود ندیدند تا زمان بودا .

شرایط مردم هند امروزه از نظر دینی همانند وضیعت اسف بار ایرانیان پیش از اسلام است . در دوران باستان اجنه ی زیادی به مردم ظاهر شده و معجزاتی برای فریب دادن آنها انجام دادند. برهمنان(موبدان) که بالاترین طبقه ی اجتماعی بودند به پرستش و خدمت انجه ایستادند تا آنها هم قدرتهایی از اجنه بگیرند . این جریان تا امروز ادامه دارد و اگر شما برهمنی را مسخره کنید او با کمک اجنه از این مسئله خبر دار شده و مشکلی سر راه شما قرار می دهد. ترس از همین موجودات خطرناک است که مردم را ناچار به پرستش اجنه می کند.

پیش از اسلام مردم ایران اجنه را گرامی می دانستند و معابد متعددی می ساختند و در آن قربانی می کردند اما پس از اسلام برای نجات دادن میراث باستانی خود چهره ی یکتا پرستی به آیین خود داده و کم کم دیو ها نقش منفی به خود گرفتند به طوریکه پس از اسلام فردوسی بزرگ دیوها را مسبب بدی معرفی کرده و رستم پهلوان به جنگ آنها می رفته است تا مردم را نجات دهد.

در ادبیات هند این اجنه هستند که بر دنیای انسانها مسلط بوده و به آنها لطف و محبت می کنند . اجنه در هندوستان و ادبیات هندو خدایان مهم و بسیار مثبتی نام برده می شوند که وجود تناسخ را ترویج داده و روج بشر را وادار به پرستش آلات جنسی و تناسلی می کنند.
تالار گفتگوی ایرانیان

۳۰-۴-۱۳۸۸ ۰۶:۰۸ عصر
مشخصات كاربر:
pedramm
کاربر 5 ستاره
*

سپاس ها 0
ارسال: #8
اجنه در تمدن بین النهرین:.

تمدن بین النهرین با داستانها و زندگی اجنه در هم پیچیده شده است .
اجنه ی بسیاری مسئول مرگ و قربانی شدن هزاران هزار انسان بی گناه در این مناطق هستند . اقوامی مثل سدوم که دختران و پسران جوان را در معبد خدایان جن خود زنده به آتش کشیدند .

در لوجه های تمدن آشور و ایلام و سومر ارتباطات نزدیک بین اجنه و انسانها نمایش داده شده است و بسیاری از این لوجه های ترسیم می کند که چگونه اجنه با انسانها در آمیختند و چگونه موجودات وحشتناکی از نیمه انسان و نیمه جن ساختند.

اصولا هر کجا که در متون باستانی با نام خدایان روبه رو می شویم منظور اجنه هستند چون اجنه طول عمر بسیار زیادی داشته و مثلا جندین سال برای آنها به کوتاهی یک فصل قلمداد می شود . بنابراین می توان مطمئن بود که تمام اجنه ای که در باستان وجود داشتند هنوز هم زنده هستند و هنوز هم به دنبال راهی برای ورود به دنیای ما و فریب دادن انسانهای ضعیف النفس هستند. بسیاری از نویسندگان غربی که با مفهوم جن آشنایی ندارند به اشتباه آنها را به موجودات فضایی تعبیر می کنند ! و سبب گمراه کردن افکار می شوند.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::;;;

اجنه در مصر باستان:.

بر اساس کتب باستانی مصری این اجنه بودند که اساس مصر را بنا نهادند و بعد به مردم تعلیم دانش دادند.
این مسئله با قرآن هم نطابق می کند در آن جایی که هاروت و ماروت و جندین جن دیگر به باد دادن علوم ممنوعه به انسانها می پردازند .

توث نام یکی از این گروه جنیان بود که تعالیم فراوانی از خود به جای گذاشت از جمله کتاب مردگان.
مصریان بت پرست هم در اصل جنیان را می پرستیدند و چون جنیان صورت و شکل خاصی ندارند می توانند به شکلهای مختلف در بیایند و از این رو آنها را خدا تلقی می کنند. شکل آنها را از سنگ و چوب و فلزا ت می سازند و به پرستش آنها می پردازند.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::​:::::::::::;;;;;;;;;
اجنه در قبایل عرب پیش از اسلام:.

اعراب پیش از اسلام نیز جن پرست بودند و بسیاری از قوانین غلط و وحشیانه ی آنها که حتی امروز هم وجود دارد بر می گردد به دوران پیش از اسلام و پرستش اجنه.از آن دوران سند نوشته ای در دست نیست چون بت پرستان یا همان جن پرستان بسیار بدوی و وحشی بودند و چیزی نمی نوشتند . پس از اسلام که اعراب تعلیم داده شدند چندین دانشمند عرب به جمع آوری اسناد بت پرستی خودشان پرداختند و مهمترین این کتابها کتابی است به نام - کتاب الاصنام - یا کتاب بتها که روشهای به کار برده شده در پرستش بتها و اجنه در بیابان و مکانهای متعدد را توصیح می دهد.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
اجنه در یونان باستان:.

اجنه در تمام ملل به چشم می خوردند و در همه ی اسطوره ها و متون باستانی نام برده شده اند . خدایانی مثل زئوس و هرا و آتنا و ...همگی اجنه ای بودند و هستند که با نامهای دیگری در ایران و هند و بین النهرین و مصر و ...پرستش می شدند (می شوند). این تمدنهای نابود شده همگی به ترویج مسائل جنسی و یه پرستش آلت تناسلی می پرداختند و آثار آنها جتی پس از مسیحیت در مجسمه سازی آنها به وفور به چشم می خورد.

جن در روم باستان :.

اجنه در تمام ملل به چشم می خوردند و در همه ی اسطوره ها و متون باستانی نام برده شده اند . خدایانی مثل زئوس و هرا و آتنا و ...همگی اجنه ای بودند و هستند که با نامهای دیگری در ایران و هند و بین النهرین و مصر و ...پرستش می شدند (می شوند). این تمدنهای نابود شده همگی به ترویج مسائل جنسی و یه پرستش آلت تناسلی می پرداختند و آثار آنها جتی پس از مسیحیت در مجسمه سازی آنها به وفور به چشم می خورد در روم باستان نیر همانند یونان جن رواج داشت
تالار گفتگوی ایرانیان

۳۰-۴-۱۳۸۸ ۰۶:۱۰ عصر
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سلسله پيشداديان افسانه يا واقعيت kadmyn 17 1,128 ۲۵-۹-۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ عصر
آخرین ارسال: kadmyn
Bug گل در فرهنگ ايران / از عهد باستان تا كنون Arezou-66 3 493 ۲۱-۹-۱۳۹۱ ۰۵:۰۹ عصر
آخرین ارسال: Arezou-66
Bug پيدايش نوروز و برخي از رويدادهايي که در اين روز و يا به اين مناسبت روي داده است Arezou-66 2 446 ۲۱-۹-۱۳۹۱ ۰۵:۰۷ عصر
Bug گفتاری در مورد وضعیت راهها و جاده ها در دوران پادشاهی هخامنشیان Arezou-66 0 409 ۲۱-۹-۱۳۹۱ ۰۵:۰۳ عصر
Bug دليران تنگستان Arezou-66 3 497 ۲۱-۹-۱۳۹۱ ۰۵:۰۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
به ایران فروم امتیاز دهید

به اين صفحه امتياز دهيد

با تشکر از حمايت شما