درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۳-۵-۱۳۹۳, ۰۸:۰۸ صبح

دکتر مریم یوسفی
سرزمین بلاگ حامد اسکندری

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
آموزش نرم افزار ادیوس از پایه
نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
اعتبار: 162
سپاس ها 686
سپاس شده 2590 بار در 1169 ارسال
ارسال: #1
آموزش نرم افزار ادیوس از پایه

سلام دوستان 

قصد دارم در این تاپیک برنامه ادیوس رو از پایه توضیح بدم . 

انشا الله که مفید باشه .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
آموزش مقدماتی ادیوس 6 در 10 قسمت
آموزش كاربردي Eduis (بخش اول)
آموزش EDIUS 5
edius قدرت مند ترين نرم افزار مونتاژ
مشکل در نصب ادیوس 6
آشنایی و کار با نرم افزار قدرتمند میکس : Edius pro
تدوین غیر خطی با استفاده از نرم افزار Edius
آموزش ادیوس از پایه
آموزش های فارسی تصویری و کتابهای فارسی ادیوس
معرفی سایت های خارجی آموزش ادیوس
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۱۹-۱-۱۳۸۹ ۱۰:۱۳ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط negar_zamani

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
سپاس ها 686
ارسال: #2
RE: آموزش نرم افزار ادیوس از پایه

آشنايي اوليه با edius

وقتي نرم افزار edius را باز ميكنيد يك صحفه اي به اين شكل باز ميشود

گزينه recent projects : در صورتي كه پروژه اي كه قبلاً ذخيره كرده ايد نام پروژه در اين ليست ديده ميشود. گزينه new projects براي باز كردن يك پروژه جديد وگزينه open projects براي باز كردن پروژه ذخيره شده وگزينه close براي خارج شدن .

روي گزينه new كليك كنيد . قسمت بعدي project setting است

در اين قسمت شما ميتوانيد تنظيم هاي 

مربوط به پروژه ي خود را انجام دهيد : در قسمت بالا شما ميتوانيد مسير كه ميخواهيد در آنجا ذخيره شود را 

بدهيد وبعد نام را انتخاب كرده .در قسمتlist of preset گزينه DV PAL 4:3,43KHz را انتخاب كرده 

در قسمت output divice نوع كارت كپچري كه به كامپيوتر خود وصل كرده ايد را انتخاب كنيد

قسمت stup را دست نزنيد وبگذاريد به همان حال بماند در قسمت track شما ميتوانيد انتخاب كنيد كه چند تا vtrack يا چند تا atrack داشته باشيد كه بايد عددي انتخاب كنيد (بهتره اين هم دست نزنيد )
خوب حالا روي ok كليك كنيد . wow ورود شما را به نرم افزار edius تبريك ميگم .
شما در اين نرم افزار چند نوع پنجره ميبينيد
A.پيش نمايش (Preview window) كه شامل دو بخش Player(براي ديدن و شنيدن تمام فرمتهاي صدا وتصوير ) و بخش Recواسه ديدن خروجي 

B:پنجره Time line

C: پنجره Bin window: .

D: پنجره information. 

E: پنجره افكتها و ترنزيشن ها 

۱۹-۱-۱۳۸۹ ۱۰:۱۴ صبح
 سپاس شده توسط dreamsss2011 ، negar_zamani

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
سپاس ها 686
ارسال: #3

كل پروژه درپنجره timeline انجام ميشه وكلا از چهار لايه با كارايي متفاوت .
لايه ويديو كه ميتوانيد تصوير قرار دهيد .لايه آديو ويديو كه هم تصوير وهم صدا را ميتوان قرار داد ولايه بعدي title است .وآخرين لايه لايه audio است كه در آن فقط ميتوانيد فايل هاي صوتي قرار دهيد .در همه لايه ها يك آيكون قفل وجود دارد كه اگر آن را فعال كنيد نميتوان آن لايه را دستكاري كرد.وآيكن ديگري هست به نام video mute كه اگر فعال باشد تصويري ديده نميشود وبراي audio mute نيز همين طور است .
اگر يك فايل صوتي را در timeline قرار دهيد(بعدا ميگم از كجا)ميتوانيد ميتوان ارزش هاي صدا را ديد(با كليك روي فلش سمت راست لايه audio).با كليك راست كردن روي لايه audio وبعد track height ميتوانيد لرزش فايل صوتي را بزرگ يا كوچك كنيد.
بزاي اضافه كردن لايه به اين پنجره شما ميتوانيد با كليك راست روي قسمت خالي پايين لايه audio لايه مورد نظر را وارد كنيد. پنجره timeline ابزارهاي زيادي دارد كه بايد در يك مبحث جدا بحث شود
 سپاس شده توسط dreamsss2011

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
سپاس ها 686
ارسال: #4

پنجره بين براي وارد كردن عكس فايل صوتي فيلم است.پنجره بين از دو قسمت folder وroot تشكيل شده. براي وارد كردن فايل شما از دو راه ميتوانيد 1-دوبار روي قسمت root كليك كرده 2-روي قسمت root كليك راست كرده وبعد add file .

پيش نمايش (Preview window) كه شامل دو بخش Player(براي ديدن و شنيدن تمامفرمتهاي صدا وتصوير ) و بخش Recواسه ديدن خروجي.
اين پنجره ابزار هايي مانند شكل زير را دارا مي باشد. 

قسمت هاي قرمز مورد نظر ما هستند.
وقتي شما يك كليپ يا فيلمي را از پنجره بين باز ميكنيد ميتوانيدد آنرا روي پنجره player كشيده وتنظيمهايي را روي آن انجام دهيد.مثلا شما ميخواهيد تكيه اي از اين فيلم را داشته باشيد. خوب اول روي اول قسمت مورد نظر برويد(چي با چي اين كار رو بكنيم!خوب معلومه با اين ابزار:

وبعد set in را فشار دهيد وبعد قسمت آخر موردنظر رفته وset out را زده ودر آخر براي اينكه فيلم كوتاه شده خود را استفاده كنيد آن فيلم را از پنجره player كشيده وروي پنجره time line بياوريد(قبلا گفتم تو كدوم قسمتش اي پنجره).
كپچر اين دكمه در صورتي كه يك كپچر به سيستمتون وصل باشد وبا اين نرم افزار همخواني داشته باشد روشن است ويا يك دوربين با فرمت dv در غير اين صورت اين دكمه خاموش است.اين يك توضيحي بود فقط درباره پنجره player rec بمونه براي آخر كه خواستيم پروژه اي رو با هم انجام ورندر كنيم.

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
سپاس ها 686
ارسال: #5

ابزار هاي پنجره timeline

حالا برگرديم به پنجره time line ودرباره ابزار هاي آن به ترتيب صحبت كنيم:
New project براي باز كردن پروژه جديد open project براي باز كردن پرژه هايي كه از قبل ذخيره كرديم save project براي ذخيره پروژه.cut:براي برداشتن يك فايل از اين پنجره وبعد از آن ميتوانيد جايي ديگر آن را قرار دهيد.replace:اين دكمه براي جايگزيني يك فايل روي يك فايل ديگر است .ابزار delet فايل select شده را پاك ميكند.دكمه undo كه همان ctrl+z است يك حركت به عقب برميگردد.
براي بريدن يا نصف كردن يك فايل روي قسمت مورد نظر كليك كنيد وبعد دكمهmatch cut كليك كنيد.خوب تا اينجا فعلا معرفي ابزار ها بسه بقيه را در جاي مورد نظر توضيح ميدم .فقط يك ابزار ديگه بگم اگر پنجره ي bin را به اشتباه بستيد ميتوانيد با ابزار show bin يا دكمه Bروي كيبور اين پنجره را دوباره ظاهر كنيد.
۱۹-۱-۱۳۸۹ ۱۰:۱۵ صبح

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
سپاس ها 686
ارسال: #6

خوب ما با ويديو ----- شروع ميكنيم .در پنجره ي effect زير مجموعه اي است .كه توضيحي در باره تك تك آنها ميپردازيم.
----- color correction كه اين افكت نيز از 5 زير مجموعه ديگر تشكيل ميشود."يك توضيح درباره پنجره information :ما براي هر افكت صوتي وتصويري تنظيماتي داريم كه براي دسترسي به آنها از اين پنجره استفاده ميكنيم ."خوب اولين ----- color balance هست .يك عكس يا فيلمي را از پنجره بين باز كرده وروي تايم لاين آورده واين ----- را روي اون فايل بكشيد.خوب براي تنظيمات اين ----- بايد به پنجره ي information رفته(از اين به بعد ديگه نميگم بريد روي تنظيمات وقتي توضيح ميدم يعني روي قسمت تنظيمات هستم) وروي color balance دوبار كليك كرده پنجره تنظيمات باز ميشود.شما در اين پنجره سه قسمت ميبينيد يكي براي تنظيم نور وديگري براي رنگ وآخري براي ديدن.كه در قسمت نور ميتوانيد نور مورد نظر را تنظيم كرده ودر قسمت رنگ .رنگهاي تركيبي براي فايل خود ايجاد كنيد ودر قسمت preview شما ميتوانيد محدوده اي كه ميخواهيد ----- روي آن قسمت ايجاد شود را تنظيم نماييد.
----- color wheel and monotone :اين فيلترها نيز مانند ----- قبلي كار ميكند وبراي تنظيم رنگ است (بيشتر از اين توضيحي براي اين ----- ندارم!)
فيلترwhite balance :اين ----- هم براي تنظيم رنگ است اما به صورت خيلي حرفه اي تر كه از سه قسمت تشكيل شده .
----- yuy curve :اين ----- هم براي تنظيم رنگ است اما به صورت منحني كه با دستكاري اين منحني ها رنگ نيز عوض ميشود. (خوب چرا ميخندي مگه من پنج تا ----- براي تنظيم رنگ گذاشتم! البته اينها را گذاشتند تا هركس با هر كدوم كه را حت تره كار كنه كه نظر من روي ----- اولي است )
خوب ديگه از رنگ خارج شويم .
----- anti flicker :اگر در فيلمتون لرزشي وجود داشته باشه اين ----- ميتوناند لرزش را تا حدودي بگيرد كه با تنظيمات آن كه از صد درصد تا صفر درصد.
Bleand filter:اين يكي از مهمترين فيلترها هست كه دو ----- را با هم تر كيب ميكند(خوب داريم به جاهاي سخت سخت ميرسيم )ت

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
سپاس ها 686
ارسال: #7

همون طور كه در قسمت قبلي گفته بودم اين ----- ميتواند دو ----- را با هم ادغام كند واقعا توضيح اين ----- سخته ولي من با يك مثال اين رو بيشتر براي شما آشنا ميكنم.
اول يك فايل تصويري رو به پنجره ي timeline كشيده بعد ----- bleand filter را روي اون فايلي كه در پنجره ي time line برده بوديد كشيده خوب حالا در قسمت تنظيمات همچين پنجره ي رو ميبينيد :

در قسمت filter 1 مثلا ميتونيد ----- colorbalance را قرار دهيد در قسمت filter 2 هم ميتونيد از ----- هاي ديگر يا همون colorbalance قرار دهيد در كنار ----- 2 به قسمت تنظيماتش رفته وهر رنگي كه دوست داريد انتخاب كنيد خوب حالا تيك key feram را فعال كنيد درسمت راست پايين دو گزينه ميبينيد به نام هاي :spline و polyline .اولي براي تنظيم به صورت قوس دار ودومي براي تنظيم خطي يا هر چي كه شما بگيد !گزينه دومي را فعال كنيد وروي خط سفيد چند تا نقطه با فاصله بگذاريد وآنها را به شكل زير در آوريد و بعد 
ok

.خوب حالا play كنيد ميبينيد كه رنگ تصويرتون مانند تپش قلب عوض ميشود .البته خودتون ميتونيد با ----- هاي ديگه كار كنيد.
(يه معلم جبر داشتيم يادش بخير خيلي ما رو نصيحت ميكرد ميگفت الان داغيد نميفهميد بشينيد از الان درس بخونيد سال بعد كه رفتيد پيش وقتي مختون تركيد پاشيد روي در و ديوار اون وقت ميفهميد!همين جوري گفتم جو عوض شه !!!)

Block filter
اين ----- ميتواند يك تك رنگ درست كرد يعني فايلتون را به يك رنگ كه خودتون انتخاب ميكنيد تبديل ميكند !زياد استفاده اي نداره
Blur
اين افكت تصويرتون رو بلور ميكند وزيبايي خاصي ميبخشه بهتره درجش روي 5 باشه

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
سپاس ها 686
ارسال: #8

یسری توضیح درباره key frame در blend filters
به این عکس نگاه کنید:

5قسمت مشخص شده
قسمت 1 :در این قسمت از کلیپ مورد نظر ----- شماره 2 نمایش داده میشود که من poster رو گذاشتم
قسمت 2:در این قسمت ----- 1 نمایش داده میشود که من old movie گذاشتم
قسمت 3:در این قسمت تلفیقی از 2 ----- نمایش داده میشود
قسمت 4و5:برای مثال من دارم اول یه بار کلیپ رو نگاه میکنم وتصمیم میگیرم در زمانه خاصی یک ----- اعمال کنم در اون ثانیه کلیک میکنم و از قسنت marker حرف M رو میزنم،همچین مثلثی ایجاد میشه،
روی مثل کلیک راست میکنم وگزینه ی edit marker comments رو میزنم و هر چی دلم میخواد مینویسم،
من نوشتم <----- الد مووی>که بعدا یادم بمونه که در اینحا میخوام چکار کنم
همون طور که میبینید من در همان ثانیه ----- رو اعمال کردم

حالا قسمت white balance
به عکس نگاه کنید

شما میتوانید رنگ های مختلفی را اعمال کنید 
قسمت 2 مربوط به دایره گرد میشه که میتونید رنگی رو انتخاب کنید و با حرکت دادن قسمت کناری که در شماره بک مشخص شده بازه های رنگی مختلی بدست آورید
موفق باشید

۱۹-۱-۱۳۸۹ ۱۰:۱۶ صبح

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
سپاس ها 686
ارسال: #9

برای اینکار ابتدا دو لایه فیلم را بروی هم قرار میدهیم 
2-از گزینه transition گزینه alpha custom رو بر یکی از کلیپ ها دراگ میکنیم 2-2 alpha custom را از ابتدا تا انتهای کلیپ میکشیم
3 - بر روی گزینه alpha custom در information plate دو بار کلیک میکنیم
4- در پنجره تنظیمات alpha custom به تب alpha map میرویم 
5-مسیر مت خود را مشخص میکنیم 
6-به تب key frames رفته اندازه تاثیر پزیری زمان شروع و پایان را تعیین میکنیم
۱۹-۱-۱۳۸۹ ۱۰:۱۷ صبح

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
سپاس ها 686
ارسال: #10

فيلترchrominance

با اين ----- ميتوانيد يك رنگ انتخابي يا خاصي را روي صفحه تغيير داد.
براي انتخاب رنگ چهار روش وجود دارد.
در قسمت 1ميبينيد 
شما ميتوانيد قطره چكان را برداريد ويك نوع رنگ در عكس خود را انتخاب كرده
در قسمت 2
درقسمت insidefilter يك ----- انتخاب ميكنيم (مثلا كالور بالانس ) 
در قسمت edge filter ميتوان لبه هاي رنگي كه انتخاب كرديد را تغيير دهيد.
ودر قسمت out side filter به ما كمك ميكند تا قسمت هايي كه انتخاب نكرديم را تغيير دهيم
حالا به قسمت 3 نگاه كنيد
اين قسمت باعث ميشه تا لبه هاي انتخاب شده يا همون edge filter هاله اي بگيرد كه با تنظيمش ميتوانيد اين هاله رو كم يا زياد كنيد كه البته به تنظيم edge filter بستگي دارد
من يه چيزي تو اين مايه ها درست كردم
بقيه قسمت هاي اينجا براي تنظيم بيشتر است من فكر كنم اين ----- تا همين جا بس باشه 
خودتون هم بايد بگيرديد وتمرين كنيد اگه چيزهاي بيشتري يادگرفتيد در اين جا قرار بدهيد.

۱۹-۱-۱۳۸۹ ۱۰:۴۳ صبح

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow آموزش مقدماتی ادیوس 6 در 10 قسمت words smile 8 7,123 ۲۹-۱۱-۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ عصر
آخرین ارسال: armin-a
  آموزش كاربردي Eduis (بخش اول) admin 3 3,507 ۵-۱۰-۱۳۹۲ ۱۰:۳۴ عصر
آخرین ارسال: md3000
  اموزش كامل اديوس6 اواز 1 1,342 ۱۶-۶-۱۳۹۱ ۰۱:۴۱ عصر
آخرین ارسال: words smile
Rainbow اتصال تلویزیون و لپ تاپ mms.blessedblest 0 895 ۹-۳-۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ عصر
آخرین ارسال: mms.blessedblest
  مجموعه ترفندهای كاربردي Edius admin 14 4,244 ۱۸-۱-۱۳۹۱ ۰۳:۰۳ صبح
آخرین ارسال: mixer17

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 750.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

جستجو در انجمن