درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۵-۷-۱۳۹۷, ۰۱:۰۶ صبح

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
زبان آذري پشتوانه فرهنگ ملت ايران است
نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
آفلاین
اعتبار: 163
سپاس ها 686
سپاس شده 2806 بار در 1259 ارسال
ارسال: #1

احمدي‌نژاد در اجتماع بي‌نظير مردم تبريز

خبرگزاري فارس: رئيس جمهوري گفت: زبان آذري يكي از بهترين، كامل‌ترين و با كيفيت‌ترين زبان‌هايي است كه پشتوانه فرهنگ ملت ايران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، محمود احمدي‌نژاد ظهرر امروز در جمع 100 هزار نفر از طرفداران خود در ورزشگاه تختي تبريز افزود: آذربايجان همواره ديار پرورش و خيزش و قيام مردان و زنان مجاهد، عالم، فقيه، عارف و سياستمداري بوده است.
وي با تاكيد بر اينكه ملت ايران از هر قوم و زبان كه باشند مديون مردم آذربايجان هستند، اظهار داشت: ملت ايران به وجود اين مردم افتخار مي‌كند.
رئيس جمهور اضافه كرد: اگر نبود 29 بهمن 56 معلوم نبود كه امروز ملت ايران در كجاي تاريخ قرار داشت.
احمدي‌نژاد تاكيد كرد: انسجام، ايمان و شجاعت مردم تبريز در 29 بهمن در حقيقت كمر طاغوت را شكست و پيروزي انقلاب را تضمين كرد.
وي اضافه كرد: در دوران دفاع مقدس سرداران اين ديار مردان و مجاهدان مومن در صف دفاع ايستادند و با شجاعت و فداكاري از كيان، شرف، ناموس و از تماميت ارضي ملت ايران با قدرت دفاع كردند.
احمدي‌نژاد در ادامه خاطر نشان كرد: ما امروز امنيت، عزت و استقلال خود را مديون رزمندگان به ويژه رزمندگان سلحشور لشكر سرافراز عاشورا هستيم.
وي اضافه كرد: فرهنگ، ادبيات و سنت‌هاي مردم آذربايجان سرمايه‌اي بي‌بديل و ارزشمند براي ملت ايران، انقلاب اسلامي و براي همه ملت‌هاي آزاديخواه و عدالتخواه است، آذربايجان سرزمين فرهنگ، هنر و تمدن است.
رئيس جمهور گفت: ايمان، سلحشوري، مردانگي، عشق، محبت و مودت مردم آذربايجان ذخيره‌اي پايان‌ناپذير براي انقلاب، فرهنگ و عزت ايران زمين است.
وي در ادامه با بيان برخي شعارهاي تركي اظهار داشت: آذربايجان اوياخدي انقلابا داياخدي، آذربايجان جانباز خامنه‌اي دن آيريلماز.
اين نامزد دهمين دوره رياست جمهوري ادامه داد: همه ويژگي‌هاي فرهنگي آذربايجان ذخيره ملت و پشتوانه ملت ايران است.
وي تاكيد كرد: زبان آذري يكي از بهترين، كامل‌ترين و با كيفيت‌ترين زبان‌هايي است كه پشتوانه فرهنگ ملت ايران است.
احمدي‌نژاد زبان تركي را زبان حماسه، مرثيه، غيرت، شرف، ايمان و مروت ايران خواند و افزود: بايد اين زبان را حفظ و ترويج كنيم.
رئيس جمهور با اشاره به فعاليت هشت ساله خود در آذربايجان اظهار داشت: در طول اين مدت با كمال ميل و صميم قلب تلاش كردم براساس قاعده، قانون و دستور زبان پرارزش تركي آذري را فرا بگيرم و امروز يكي از افتخارات من اين است كه به راحتي مي‌توانم با برادران و خواهران آذري با زبان هنر و ادب، تركي آذري صحبت بكنم.
وي زبان آذري را از سرمايه‌هاي فرهنگ و تمدن ملت ايران خواند و افزود: به همين دليل است كه در شوراي عالي انقلاب فرهنگي از همكارانم خواستم تا اجازه دهند براي صيانت، ترويج و توسعه اين زبان اصيل، كرسي‌هاي زبان تركي در دانشگاه‌ها بر پا شود.
رئيس جمهور خطاب به مردم آذربايجان گفت: امروز يك روز تاريخي براي ملت آذربايجان است چرا كه مدت‌ها بود بحث تدريس اين زبان در دانشگاه‌ها مطرح مي‌شد ولي برخي‌ها ابراز نگراني مي‌كردند.
وي ادامه داد: در پاسخ مخالفان مي‌گفتم اين زبان سرمايه فرهنگي ايران است بايد حفظ شود ولي برخي‌ها ابراز نگراني مي‌كردند كه من از آنان مي‌خواستم بگويند نگران چه چيزي هستند در حالي كه مردم آذربايجان حافظ و سر ايران است.
رئيس جمهور اضافه كرد: من در مقابل مخالفان گفتم، شما كه اين قدر در برابر اين زبان كه ظرف مرثيه، ادب، هنر و حساسيت ماست، ‌ابراز نگراني مي‌كنيد چرا در برابر ترويج زبان استعمار انگليسي اين قدر نگران نيستيد.
وي تصريح كرد: من به آنان گفتم كه مشكل اين است كه شما با زبان تركي آشنا نيستيد، اي كاش يك ماه محرم ميهمان مردم آذربايجان باشيد و ببينيد كه مداحان ائمه اطهار چگونه با بيان يك كلمه تمام وجود شما را با زبان آذري زير و رو مي‌كنند.
احمدي‌نژاد افزود: زبان تركي، زبان عشق به اهل بيت و اسلام ناب ايران عزيز و سرافراز است.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
تلاش کشورها براي حذف از فهرست تحريم نفت ايران
ارتقا و توسعه فرهنگ بیمه‌ برای آسایش جامعه امری اجتناب ‌ناپذیر است
"م.ز" ميلياردر افسانه‌اي ايران كيست؟+عكس
نهادینه سازی فرهنگ حفظ و صیانت منابع طبیعی از طریق آموزش و پرورش
بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از كتابخانه آیت الله مرعشی
با فرهنگ سازی سرانه مصرف زیتون كشور باید به یك كیلوگرم برسد
استاد دانشگاه: نقد فرهنگ، لازمه تعلیم و تربیت است
اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه با آرمان‌های امام خمینی (ره) تجدید بیعت می كنند
با زبان خوش از دریافت یارانه انصراف دهید...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نخست وزیر لبنان دیدار و گفت وگو کرد
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۱۷-۳-۱۳۸۸ ۰۴:۲۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 984 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,002 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,470 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,759 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان