درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۵-۷-۱۳۹۷, ۰۱:۳۷ صبح

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
كروبي:يك خانه بيشتر ندارم/موسوي:آمارتورم 15درصدي غيرواقعي است
نویسنده پیام
مدیر پرتال ایران فروم
آفلاین
اعتبار: 26
سپاس ها 0
سپاس شده 50 بار در 42 ارسال
ارسال: #1
كروبي:يك خانه بيشتر ندارم/موسوي:آمارتورم 15درصدي غيرواقعي است

جام جم آنلاين: حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي كروبي و مهندس ميرحسين موسوي كانديداهاي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري شامگاه يكشنبه در مناظره‌ تلويزيوني شبكه 3 سيما كه پنجمين مناظره دو به دوي نامزدهاي انتخابات دهم بود به تشريح ديدگاه هاي خود پرداختند.

در ابتداي اين مناظره مهدي کروبي که بر اساس قرعه کشي آغاز کننده گفتگو بود در پاسخ به سئوال رضا پورحسين مجري مناظره که از وي درخواست کرد انگيزه هاي متفاوت خود با ميرحسين موسوي براي حضور در انتخابات را بيان کند، گفت: من ابتدا لازم مي دانم براي دفاع از خودم مطالبي را بيان کنم، تا حد امكان مراقب بوده‌ام تا وارد بحث‌هاي خصوصي نشوم و علت آن اين است كه اگر انسان كاري انجام مي‌دهد بايد براي خدا باشد اما وقتي آن را براي ديگري انجام مي‌دهد اجرش از بين مي‌رود.

وي افزود: متاسفانه اين روزها اينقدر دروغ گفته شده است كه ممكن است حرف‌هاي راست نيز باور عده‌اي نشود و من براي ابهام اين امر مجبورم امشب موضوعاتي را توضيح دهم تا در جرايد درج شود.

اين كانديداي انتخابات رياست جمهوري دهم گفت: قبل از ورود به هر بحثي بايد بگويم كه در اين دوره انتخابات ابتكار تازه‌اي پيدا شد كه قابل تقدير است و آن هم مناظره بين كانديداها بود، اما متاسفانه در سطح جامعه و برخي مطبوعات خاص مسئله‌اي وجود داشت و عده‌اي با تهمت زدن به ديگران راه خود را باز مي‌كنند كه در مناظره همه مردم نمونه آن را ديده‌اند.

كروبي ادامه داد: عده‌اي با تهمت و ترور شخصيت‌ مي‌خواهند كار خود را پيش ببرند و نه تنها در مورد ميرحسين موسوي بلكه ديگران نيز مانند بنده كه مانع راه استبداد طلبيشان مي‌داند و به دليل سابقه روشن انقلابي و روحاني من نمي‌توانستند تهمتي بزنند به شايعه‌پراكني متوسل شدند.

هيچ اتهامي در دادگاه جزايري به من وارد نشد

وي با اشاره به وقايع مجلس ششم گفت: زماني كه من در خصوص زنداني شدن لقمانيان نماينده همدان موضع شديدي اتخاذ كردم آن‌ها داستان شهرام جزايري را عليه من علم كردند و زماني كه من گفتم در مجلس نمي‌مانم هفته بعد آن جريان جزايري را عليه من به راه انداختند.

اين كانديداي انتخابات رياست جمهوري دهم ادامه داد: اين روزها هم در سمپاشي‌هاي خود اين مسائل را مطرح مي‌كنند و ماجراي شهرام جزايري از چه قرار بود و چه دست‌هايي در آن در كار بوده است از آن مي‌گذرم و در موقع خودش مسائل را براي همه بازگو مي‌كنم، اما بد نيست كه به روزنامه‌هاي همان زمان مراجعه كنيم تا ببينيم تا چه افرادي از مقامات كشور پول گرفتند و صداي آن را هم در نياوردند و چه كساني از دو طرف در جريان بودند و چون هياهويي به پا نشد نام آنها برده نشد و چون من وارد جريان آقاي لقمانيان شدم لذا بايد هزينه آن را مي‌پرداختم.

كروبي افزود: شهرام جزايري وقتي به عنوان كمك‌هاي خيريه به عده اي از افراد وجوهاتي را پرداخت مي‌‌كرد هنوز اتهامي نداشت و مانند ميليونها انسان ديگري بود كه در هزار سال گذشته وجوهاتي را به علما داده‌اند و علما نيز هميشه براي فعاليت‌هاي ديني از مردم و افراد حقيقي پول دريافت مي‌كردند و حتي شناسنامه آنها را هم چك نمي‌كردم و دريافت پول يا هبه در هيچ جاي جهان ممنوع نيست اما آن چيزي عيب دارد انجام كار غيرقانوني براي دريافت پول و نه دريافت بي‌قيد و شرط آن است.

وي بيان داشت: اگر در رابطه شهرام جزايري جرمي واقع شده بود در حكم دادگاه عليه شهرام جزايري نوشته مي‌شد اما تنها چيزي كه در حكم دادگاه وجود ندارد همين مسئله است و دست كم در اين خصوص شهرام جزايري محاكمه شده و هيچ اتهامي نيز متوجه بنده نشده است و اگر من از يك نفر آن هم بدون كاري در عوض آن مبلغي گرفته‌ام. هزاران سال است كه علما از خيرات پول دريافت مي‌كنند و خرج مستمندان مي‌كنند و قبل از انقلاب از امام راحل و ديگر مراجع اجازه كتبي داشته‌ام كه وجوهات را دريافت و در راه كشور مصرف كنم.

اين كانديداي انتخابات همچنين اظهار داشت: از بيت‌المال كه ديگران ميلياردي برداشته‌اند و جواب هم نمي‌دهند پولي برداشت نكرده‌ام و همين‌جا هم اعلام مي‌كنم كه اگر از من سندي داريد كه از اموال عمومي و دولتي حتي اگر ناچيز هم باشد پولي برداشته‌ام آن را منتشر كنيد اما خود آنها بايد بگويند كه پول‌هاي بيت‌المال را چه كردند.

دختر ندارم كه در عروسي سرش سكه بريزم

كروبي گفت: در زمان ديگري هم شايعه كرده‌اند كه من در عروسي دخترم سكه‌هاي طلا را بر سر عروس و داماد ريخته‌ام كه برخي آن را باور كرده‌اند اما اين در حاليست كه من اصلا دختر ندارم و امروز عروس‌هاي من مانند دختران من هستند و در زماني كه من رئيس مجلس سوم بودم و قرار بود اولين پسرم ازدواج كند اوراق آن وقف شد و بعد از اينكه اين اوراق پخش شد در منجيل زلزله آمد كه من هم بعنوان رئيس مجلس به آنجا رفتم و چون نمي‌توانستيم اوراق را پس بگيريم عروسي برقرار كرديم كه حتي بلندگو و آواز هم نداشت اما آنقدر اين جريان را دنبال كردند و كروبي و حسين فرزندش ماجرايي است كه اگر آن را بگويم زمان طول مي‌كشد.

يك خانه بيشتر ندارم

وي گفت: بعضي با روشهاي عوامفريبانه خانه افراد را متر مي کنند که با اين روشها نيمي از مردم ايران هم مورد اتهام قرار مي گيرند. من از 10 سال قبل از شكل‌گيري حكومت جمهوري اسلامي ساكن شميران بودم و امروز نيز هستم و داستان من اين است كه سال 50 به خيابان حكمت مسجد‌ صاحب‌الامر آمدم و آقاي طالقاني بنده را معرفي كردند و مجموعه‌اي از بچه‌هاي انقلابي آنجا حضور داشتند و آنجا يكي از كانون‌هاي انقلاب بود كه من چند سال هم در زندان بودم و از آن اول زندگي تا به امروز من يك خانه داشته‌ام و ارزش خانه ما نيز از 16 هزار تومان كه آن زمان قيمتش بود، افزايش يافت.

اين كانديدا افزود: بخاطر انتخابات سه دانگ از خانه را فروخته‌ايم و در حال حاضر سه دانگ داريم و مشغول ساخت آن هستيم و در حال حاضر مستاجر هستم؛ بگونه‌اي كه به من مي‌گويند امنيت تو در اين ساختمان خوب نيست و من در گذشته كه رئيس مجلس بودم بارها اموال خود را اعلام كرده‌ام و من جز يك نيمه خانه چيز ديگري ندارم.

كروبي با اشاره به فعاليت همسرش اظهار داشت: همسر من از اموال خود ساختمان كوچكي را خريد و آن را كم كم بزرگ كرده كه مقابل ساختمان شهيد شيرودي است و آن را وقف كرده و وقف‌نامه آن وجود دارد و گفته است كه من نمي‌خواهم براي فرزندانم اموالي بماند و مي‌خواهم آن را وقف امام حسين(ع) و ايتام كنم و چون پدر او روحيه كاسبي داشت همسر من نيز چنين روحيه‌اي دارد و از ستاد اجرايي زميني خريده است و پول آن را كامل پرداخت كرده است و آن را ساخته و در حال حاضر آن را به دانشگاه آزاد اجاره داده است و وقف نكرده و پول آن را براي كاري را كه مشخص است تعيين كرده است.

وي افزود: اين روزها برخي روزنامه‌ها درخصوص خانه، زمين و همسر من صحبت كردند و ايشان آن زمين براي خودشان بوده و براي دانشگاه آزاد ساخته و آن را وقف كرده و گفته است كه هيچ چيز براي فرزندانم نمي‌خواهم اما باز متاسفانه چنين حرف‌هايي بيان مي‌شود.

اين كانديداي انتخابات دهم رياست جمهوري با تاكيد بر اينكه حاضرم از وقتم كم شود و از وقتم كم كنيد، گفت: اخيرا در روزنامه كيهان در خصوص طبقه 11 بنياد شهيد نوشته‌اند و برخي هم آن را تكرار كردند و اين در حالي است كه در بنياد شهيد نيز مانند ديگر سازمان‌هاي دولتي به خاطر حرمت ويژه خانواده شهدا يك شعبه قضايي وجود داشت چنانچه در بعضي از سازمان‌هاي حكومتي هم شعبه‌هاي قضايي وجود دارد و من به خاطر اينكه شديدا مخالف تعدد زوجات بودم اجازه نمي‌دادم افرادي زن دوم بگيرند و بيشتر به دنبال ازدواج موقت بودند و از امام هم با احكامي اجازه گرفتم.

كروبي با بيان اينكه ما در آن زمان مراقب دو جريان بوديم، تصريح كرد: زماني كه جنگ شروع شد دو حادثه رخ داد كه اولي اين بود كه پدران شهدا بچه‌هاي كوچك را از همسران مي‌گرفتند بخصوص همسراني كه خلبان بودند و حقوق خوبي داشتند و مي‌آمدند و ازدواج مي‌كردند و شهيد فكوري خدمت امام رفت و گفت كه اگر اوضاع به اين شكل باشد وضعيت به هم مي‌ريزد و برخي هم به دنبال سوء استفاده بودند و امام و آيت‌الله صانعي حكم دادند كه بايد يك شعبه قضايي با همه اختيارات به كروبي داده شود اما يك قاضي براي رسيدگي تعيين شود و ما ناچار بوديم براي اينكه اموال فرزندان شهدا از بين نرود و برخي سوء استفاده نكنند تا حدودي جلوي پدرها را مي‌گرفتيم.

وي با بيان اينكه هيچ زنداني نداشتيم نيز گفت: در شرايطي پيش مي‌آمد كه يك پدر فرزند را مخفي كرده بود و او را پس نمي‌داد و ما او را در شعبه قضايي نگه مي‌داشتيم و مي‌گفتيم تا بچه را ندهي در اينجا خواهي ماند كه يكي از زحمات بسيار سخت و دشواري بود كه بر عهده ما بود.

كروبي گفت: برخي گفتند كه 20 ميليارد تومان براي پيامك‌ها از سوي من پرداخت شده اما بچه‌هاي ما امروز رفتند و گفتند كه ما تنها 7 ميليون تومان براي پيامك‌ها داده‌ايم و يك مورد ديگر كه احمدي‌نژاد كه مورد مزمت نيست شب گذشته مانور بسياري داد و گفت كه روزنامه من عليه او مطلب زده و چون من اين موارد را اخلاقا مراقب هستم آن موضوع را بررسي كردم و ديدم كه آن روزنامه، روزنامه اعتماد است و ايشان كه رئيس جمهور است و از كارشناسي ارشد دم مي‌زند بين روزنامه اعتماد و روزنامه اعتماد ملي فرق نگذاشته است ( روزنامه اعتماد توسط او نشان داده شد) و در اين مطلب نيز عكس رهنورد، همسر بنده و همسر احمدي‌نژاد وجود دارد و بنده نمي‌دانم كه حتي اين مطلب چيست؟ چرا كه روزنامه اعتماد آن را چاپ كرده و آقاي حضرتي مسئول آن است و خوب و بد آن را نمي‌دانم.

آمارتورم 15درصدي غيرواقعي است

ميرحسين موسوي كانديداي در مناظره تلويزيوني خود با مهدي كروبي با اشاره به اينكه مسائل زيادي براي تبليغات انتخاباتي داريم، افزود: در تبليغات مسائل زيادي از جمله مسائل داخلي و خارجي و قانون گريزي دولت، اقتصاد ملي در جاهاي واقعا خسارت‌هاي جبران ناپذيري به كشور وارد شده و در رابطه به مسائل فرهنگي بسته بودن فضاي اجتماعي بستگي فضاي اجتماعي از جمله اين مسائل است.

موسوي ادامه داد: در اينجا با توجه به صحبت‌هاي بيان شده در رابطه با دو شاخص مطالبي را بيان مي‌كنم و اين موضوعات برگشت به اين پيدا مي‌كند كه مردم چقدر متوجه مي‌شوند كه آمار غلط مي‌دهند و چگونه اين آمار را عوض مي‌كنند و اگر آمار غلط باشد، طبيعي است كه بر اساس آن نتيجه گيري غلط مي‌شود و امكان نقد نظام از بين مي‌رود و نمي توان قديمي به پيش گذاشت و برنامه ريزي كرد.

كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اضافه كرد: مهمتر از اين مسئله آن است كه ما بايد گمان سوء نيت هم در دگرگون كردن آمار بدهيم، مخصوصا اگر اين موضوع تكرار شود.

وي با بيان اينكه بنده چند مورد از اين مسائل را با خود به همراه آورده ام كه حدود 20 شاخص است كه به بيان همه آنها نمي‌رسم و فقط به يكي دو مورد اشاره مي‌كنم، افزود: در صحبت‌هاي قبلي بحث شده كه نرخ تورم 15 درصد است. بنده يك جدول در اين خصوص نشان مي‌دهم كه آنرا از آمار بانك مركزي گرفته‌ام. اين جدول نشان مي‌دهد در ابتدا آمار به چه نحوه بوده و چگونه تصاعد پيدا كرده است و به 25.4 دهم درصد رسيده است.

موسوي خاطر نشان كرد: ادعا شده كه اين آمارها 14 يا 15 درصد است كه اتفاقا همين موضوع را يك مقدار در موردش اسناد و مداركي براي نشان دادن، آورده‌ام.

اين كانديداي دهمين دوره رياست جمهوري يادآور شد: يكي از مواردي كه مي توانم در اين خصوص نشان دهم كه مردم به حساسيت اين قضيه پي ببرند كه چگونه مي‌شود كه يك امر بسيار روشن و حساس در اقتصاد ملي ما اينچنين قلب بشود يا اينكه دروغ آگاهانه از آن را بيان كند.

وي تصريح كرد: اين جزوه‌اي كه به همراه آورده‌ام متعلق به بانك مركزي جمهوري اسلامي (مديريت كل آمار اقتصادي است) كه مهمترين سازماني است كه توليد آمار مي‌كند. در رابطه با شاخص بهاي كالاها اينجا همينطور كه در اين آمار آمده مربوط به اسفند 1387 است ما در صفحه اين آمار خواهيم ديد كه در اينجا با علامت سبز نشان داده شده و ارتباطي با موج سبزي كه در كشور ايجاد شده ندارد، گرچه بينندگان اين ارتباط را بدهند بايد خيلي به فال نيك گرفت.

موسوي اضافه كرد: در اينجا نوشته شده كه متوسط سال 1387 نسبت به متوسط 1386 ، 4/25 دهم درصد است. آيا مي‌شود گفت كه مسئولين نظام اين را نديده‌اند و آيا مي‌شود گفت كه اين سند رسمي دروغ است؟ يا بايد به فكر ديگري باشيم كه مقاصد خاصي اين رقم صراحتا در جلوي دهها ميليون ايراني به اين شكل بيان شده و آنها را به بيراهه مي‌برد.

كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري تصريح كرد: ما سوالهاي زيادي در اين رابطه دارم كه بنده يك موردش را در مورد تورم مقداري باز مي‌كنم و به يك شاخص ديگري رجوع مي‌كنم كه آن هم به همين اندازه براي مردم آشكار خواهد بود كه چقدر در اينجا انحراف صورت گرفته است.

وي گفت: تورم يا گراني مسئله نيست كه فقط با آمار بيان شود. مردم آن را پيش خود احساس مي‌كنند. بنده عنوان كردم كه 25 درصد تورم يعني كوچك شدن سفره‌هاي مردم. 25 درصد تورم يعني پايين آمدن امنيت. 25 درصد تورم يعني پايين آمدن سلامت، آموزش، اعتياد، بد اخلاقي و دور نماي تيره براي جوان‌هاي ما. اين چيزهايي است كه قشرهاي مستضعف ما بايد گواهي بدهند كه وضعشان دارد خيلي خوب مي‌شود و تورم پايين مي‌رود يا خير.

موسوي اضافه كرد: آن چيزي كه در دست بنده است، دهها قلم كالاي اساسي است كه باز هم بانك مركزي آمار آن را ارائه داده كه به طور مثال در اين آمار آماده است كه ماست پاستوريزه در سال 1383، 538 تومان و در حال حاضر قيمت 994 تومان است و يا نخود 710 تومان و الان 1566 تومان و يا پياز در سال 83 ، 200 تومان و در حال حاضر قيمتش به 413 تومان است و البته اين ميانگين قيمت ها است.

وي ادامه داد: گوشت گوسفند تازه با استخوان كه همه مردم از قيمت آن مطلع هستند 4899 تومان كه در حال حاضر 9 هزار و 293 تومان است كه به اعتقاد بنده گوشت خوب، قيمت بالاتري دارد.

خود مردم از وضع مسكن با اطلاعند

كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اضافه كرد: يكي ديگر از مهمترين مسائل مسكن است و مردم خودشان احساس مي كنند كه در 4 سال پيش آيا وضعيت اجاره مسكن چگونه و در حال حاضر به چه صورت است. دو نكته در اينجا مطرح است يكي مسئله اقتصادي است كه مي‌گويم وضعيت كشور و اقتصاد خوب نيست كه اين خود يك مسئله است ولي مهمتر از آن اين است كه بيائيم به مردم بگويم كه شما اصلا تورم نداريد و وضعيت شما خيلي خوب است و ارقام را دگرگون كنيم.

موسوي با نقل حديثي از امام صادق (ع) گفت: از امام صادق (ع) پرسيدند آيا ممكن است يك مومن دزدي بكند؟ ايشان فرمودند ممكن است دزدي بكند و در آن موقع از خدا دور مي‌شود و با توبه گناهش بخشوده مي‌شود و چند گناه ديگر در اين حديث شمرده مي‌شود. سوال مي‌شود كه آيا مومن ممكن است دروغ بگويد؟ مي‌گويد «لا ولله لا ولله»، آيا ممكن است جلوي مردم با اين كثرت و فراواني چيز آشكاري كه سند در مورد آن وجود دارد و غير ممكن است از آن را ترديد كند، انكار كنيم ؟

موسوي گفت: هيچ دولتي در جهان نيست كه يكي از اولويت هايش مبارزه با گراني نباشد به دليل اينكه گراني و آثار و عواقب وخيمي براي اقتصادي ملي دارد.

وي با نشان دادن دو گراف ديگر گفت: يكي گرافيك نشان داده شده در جلوي مردم است. منحي به اين معنا است كه هر چقدر اين رقم پايين بيايد نشان مي‌دهد كه شكاف طبقاتي كمتر شده و اگر بيشتر شود نشان مي‌دهد كه وضع بدتر شده است.

موسوي گفت: يكي از گراف‌ها كه دولت‌ها نسبت به آن حساس هستند اين است كه مبادا قشرهاي پايين دست ثروت و امكاناتشان كم شود كه معناي آن ناامني، دزدي و فساد است. اين چيزي است كه نشان داده شده كه در سال 84، 3 هزار و 996 ده هزارم شاخص ما است تا برسد به 38. ما چيزي كه نشان شده با اين انحنا را به كارشناسان داديم تا هم رقم ها را مطابق آمار تعيين كنند و هم گراف ها را بر اساس آمار بالا و پايين كردند و چيزي كه به دست آمده و واقعي است به اين شكل است و چرا ما بايد به مردم دروغ بگوييم؟

وي با اشاره به روايتي در سيره حضرت رسول گفت: ما يكي از مواردي كه حكومت به اين طريق با حكومت صحبت مي‌كند و امكان اين فراهم مي‌شود كه پاسخگو در مقابل مردم باشد و به اين ترتيب نيز در دنياي مدرن اين شرايط را فراهم مي‌كند كه وضعيت كشور به سمت صلاح برود، آمار است.

وي افزود: وقتي در همين مسئله تشكيك وارد كنيم و گراف‌ها با بالا و پايين كنيم و بعد در شب انتخابات جلوي مردم اين آمارها را نشان دهيم و بخواهيم يك نتيجه بر عليه رقباي خود بگيريم، واقعا در اين كشور روي چه چيز بايد بايستيد و نقادي كه مي‌خواهد نقد كند و در اين خصوص تصميم گيري كند ؟

موسوي گفت: بيان شده كه 17 ميليون ظرفيت فولاد ما است و اين در حالي است كه بحث ظرفيت و توليد با هم متفاوت است و مقدار توليد ما 11 ميليون تن است و چرا بايد به مردم دروغ بگوييم ؟ چرا به مردم اطلاعات غلط بدهيم و آيا اين به نفع كشور است ؟ آيا براي 2 روز روي پستي ماندن و مقامي را حفظ كردن درست است كه به مردم دروغ بگوييم؟

هيچ چيز بدتر از اين نيست كه حكومت به مردم دروغ بگويد

كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: حضرات چيزي عجيب مي‌گويند كه نزديك 300 ميليارد دلار درآمد نفتي از مقدار در آمدي كه دولت در زمان جنگ داشته كه 2 سالش 7 يا 7 و نيم ميليارد دلار بوده، آن موقع 7 و نيم ميليارد دلار قدرت خريدش خيلي بيشتر از الان بوده است. البته نه وضعيت جنگ و نه هزينه هاي آن موقع را در نظر مي ‌گيرند و نمي دانم با چه معياري اين موضوع را بيان مي‌كنند و يكي از مشكلات ما است كه با يك پديده واقعا شگفت آوري مواجه هستيم كه مي تواند در برابر مردم به دوربين نگاه كند و بگويد سفيد، سياه است. هزار را بگويد 2 هزار، 2 ضربدر 2 را بگويد 4 نمي شود، مي‌شود 10 و من اين مسائل را براي احساس خطر نسبت به كشور بيان مي‌كنم و هيچ چيز بدتر از اين نيست كه حكومت به مردم دروغ بگويد و ما با اين پديده روبه رو هستيم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟
انهدام خانه بزرگ فساد در تبریز!
در یک مکان سری مخفی می شوم و به خانه ام باز نمی گردم!
آقای وزیر نتوانست ثابت کند پول خرید خانه اش را ازکجا آورده
بار مالی بیمه زنان خانه دار از محل یارانه ها تامین می شود
خانه از پای بست ویران است
آقای مجیدی! انحلال جمهوری اسلامی مهمتر است یا خانه سینما؟
حمایت 8 صنف سینمایی از اقدام وزارت ارشاد در انحلال خانه سینما
خانه سینما مرکز رانت‌خواری بود/ صنوف از این به‌‌بعد مستقل عمل می‌کنند
ادعای حمایت خانه سینما از حقوق هنرمندان شبیه یک لطیفه است
۱۸-۳-۱۳۸۸ ۰۱:۴۰ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 984 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,002 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,470 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,759 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان