درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۵-۷-۱۳۹۷, ۱۲:۵۵ صبحارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
ميرتاج‌الديني: اصلاحات واقعي را احمدي‌نژاد در اقتصاد كشور آغاز كرد
نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
********
آفلاین
ارسال‌ها: 38,512
تاریخ عضویت: ۳ اسفند ۱۳۸۷
اعتبار: 163
سپاس ها 686
سپاس شده 2806 بار در 1259 ارسال
ارسال: #1
ميرتاج‌الديني: اصلاحات واقعي را احمدي‌نژاد در اقتصاد كشور آغاز كرد

همايش فرهيختگان و دانشگاهيان حامي دولت اسلامي
ميرتاج‌الديني: اصلاحات واقعي را احمدي‌نژاد در اقتصاد كشور آغاز كرد


خبرگزاري فارس: نماينده مردم تبريز در مجلس گفت: اصلاحات واقعي را احمدي‌نژاد در اقتصاد كشور آغاز كرد و كارهايي را انجام داد و پيگيري مي‌كند كه در گذشته جرات انجام آن را نداشتند.‌

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، سيد محمدرضا ميرتاج‌الديني نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي دوشنبه ‌شب در همايش فرهيختگان و دانشگاهيان حامي دولت اسلامي با تاكيد بر اينكه دولت نهم كارهاي بسيار بزرگي را شروع كرد، افزود: اصلاحات واقعي را احمدي‌نژاد در اقتصاد كشور آغاز كرد برخلاف تكنوكرات‌ها كه فقط پز مي‌دهند.
وي با بيان اينكه خاتمي در آخرين نشست با خبرنگاران آرزويش را اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها عنوان كرد، گفت: اين در حالي است كه احمدي‌نژاد در سال دوم به اين مسئله رسيد و پس از كار كارشناسي لازم آن را به مجلس ارائه كرد.
ميرتاج‌الديني آمار يارانه‌ها در حامل‌هاي انرژي را بر‌اساس اعلام دولت 90 ميليارد دلار عنوان كرد و گفت: آقاي موسوي مي‌گويد كه مگر مي‌شود به سرعت هدفمند كردن را انجام داد و 10 سال طول مي‌كشد يعني 900 ميليارد دلار به قيمت امروز بايد ناعادلانه توزيع شده و هدر برود.
اين نماينده مجلس با بيان اينكه زمزمه هدفمند كردن يارانه‌ها از برنامه دوم وجود داشته و در برنامه‌هاي سوم و چهارم جدي شده‌ اما اجرا نشده ‌است، افزود: تا زماني كه از اين گذرگاه عبور نكنيم اقتصاد كشور درست نخواهد شد.
عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه اگر در بين چهار كانديدا همه چيز يكسان باشد به كانديدايي راي خواهم داد كه هدفمند كردن يارانه‌ها را جدي دنبال كند، اظهار داشت: اين لايحه كه در كميسيون‌ها راي آورده‌بود در صحن راي نياورد چون يك گروه از خودي‌ها ترسيدند و جريان مخالف دولت هم راي نداد بعد هم يكي از آن مخالفين به من گفت چون در مجلس منتشر شد كه اين لايحه برگ برنده احمدي‌نژاد در انتخابات است به آن راي ندادند در حالي كه عده زيادي آن را تهديد مي‌دانستند.
وي با بيان اينكه همگان بر هدفمند كردن يارانه‌ها اذعان دارند، افزود: اين در حالي است كه وقتي اين مسئله از سوي دولت مطرح مي‌شود او را به اقتصاد صدقه‌اي و گداپروري متهم مي‌كنند اما وقتي خودشان مي‌گويند يك بحث كارشناسي است.
ميرتاج‌الديني با تاكيد بر اينكه ديگران جرات اجراي آن را نداشتند چون راهش را بلد نبودند، ادامه دا‌د: احمدي‌نژاد شهامت، شجاعت و جرات اجراي آن را داشت و گفت كه به تدريج قيمت‌ها را آزاد مي‌كنيم و همزمان قدرت خريد را بالا مي‌بريم كه ديگران بحث تورم و اقتصاد صدقه‌اي و ... را مطرح كردند اما در نهايت ديدند كه عدالتمندترين و هدفمندترين روش همان است كه احمدي‌نژاد مي‌گويد.
اين نماينده مجلس تصريح كرد: هر زماني كه جلوي توزيع غيرعادلانه و غير هدفمند كردن اين 90 ميليارد دلار را بگيريم به سمت عدالت حركت كرده‌ايم.
نماينده مردم تبريز در مجلس با تاكيد بر اينكه افراد ثروتمندتر و مرفه‌تر بيشترين استفاده را از يارانه‌هاي حامل‌هاي انرژي در شرايط فعلي دارند، اضافه كرد: بر‌اساس گزارش رسمي مركز پژوهش‌هاي مجلس دهك بالايي جامعه 37 برابر بيشتر از دهك پاييني انرژي مصرف مي‌كند و ما در دحال حاضر پرمصرف‌ترين كشور در زمينه گاز هستيم.
وي به سهميه‌بندي بنزين در كشور اشاره و اضافه كرد: اگر هدفمند كردن يارانه‌ها اجرا شود با توجه به مبلغي كه در اختيار مردم قرار مي‌گيرد و هزينه قبض‌هايي كه بدون يارانه مي‌آيد كم‌كم يك مديريت مصرف طبيعي در كشور شكل مي‌گيرد.
ميرتاج‌الديني به افزايش بودجه‌هاي عمراني دولت از 9هزار ميليارد تومان در سال 83 به 26 و نيم هزار ميليارد توامن اشاره كرد و گفت: در سال نخست مجلس بودجه پيشنهادي دولت را كاهش داد اما در سال‌هاي بعد وقتي كار و تلاش دولت را ديد بودجه‌هاي عمراني را تصويب كرد.
اين نماينده مجلس با بيان اينكه آقاي موسوي همشهري من است و هيچ كجا عليه‌اش صحبت نكرده‌ام، ادامه داد: اما ديشب ديگر برايم عجيب بود كه چگونه اين آدم به خودش جرات مي‌دهد در مقابل ميليون‌ها انسان به رئيس ‌جمهور تهمت دروغگويي بزند، حالا فرض كنيم آمارهاي بانك مركزي و مركز آمار هم غلط باشد آيا بايد تهمت دروغگويي به آن‌ها زد.
عضو هيئت رئيسه مجلس با بيان اينكه آقاي موسوي در زمان نخست‌وزيري از كجا آمار مي‌داده‌ است؟ گفت: آقايان هاشمي و خاتمي از كجا آمار مي‌داده‌اند و اگر احياناً چند دانشگاهي و كارشناس در آن زمان‌ها آمار بانك مركزي و مركز آمار را رد مي‌كردند آيا به رئيس‌ جمهور دروغگو مي‌گفتند.
وي ادامه داد: خود را داعيه‌دار اخلاق مي‌دانند تازه از كوره دررفته و مي‌گويند كه ايران پر از دروغ و نفاق است.
اين نماينده مجلس به ضريب جيني و تلاش‌هاي دولت نهم براي كاهش فاصله طبقاتي اشاره و اضافه كرد: توزيع سهام عدالت، افزايش حقوق بازنشستگان، توجه ويژه به عشاير و روستايي‌ها و... از جمله فعاليت‌هاي دولت براي كاهش فاصله طبقاتي بوده ‌است.
ميرتاج‌الديني در ادامه از ميرحسين موسوي خواست تا صادقانه نظرش را درباره سياست‌هاي اصل44، اقتصاد دولتي و مردمي و هدفمند كردن يارانه‌ها براي مردم بگويد.
عضو هيئت رئيسه مجلس با بيان اينكه امام (ره) در زمان جنگ دستوري همچون سياست‌هاي اصل 44 را داد اما آقاي موسوي به آن عمل نكرد، ادامه داد: بدبختي و مشكلات كشور متعلق به آن زمان است.
وي با بيان اينكه كاش آقايان طرح و برنامه داشتند و مي‌بينم كه برنامه ندارند، افزود: طبيعي است كه املاي نانوشته غلط ندارد اما اينها مي‌خواهند با هچوم و تخريب همه‌جانبه دولت، راي مردم را جذب كنند.
اين نماينده مجلس با تاكيد براينكه در مجموع دولت نهم معدل خوبي مي‌گيرد، اضافه كرد: مردم احساس خطر كرده‌اند كه چه كساني پشت صحنه هستند لذا با تمام توان و يكپارچه وارد صحنه خواهند شد و ثابت خواهند كرد كه حامي دولت مكتبي و عدالت‌محور هستند.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
عناوين روزنامه دنياي اقتصاد
آغاز ساخت اولین پتروشیمی تعاونی ایرانی - ترکیه ای
پس از برادران لاریجانی، احمدی نژاد هم به رهبر انقلاب نامه نوشت
وزیر اقتصاد: کاهش نرخ ارز ادامه می‌یابد
وزیر سابق دولت احمدی نژاد:برکناری پی در پی وزیران به بدنه دولت آسیب زد
مخالفت اژه‌ای با احمدی‌نژاد
فروش رسمی مازراتی آغاز شد
به زودی صدور کارت هوشمند ملی آغاز می شود
شهیدی که در قبر خندید/ کدخدایی،عابدزاده و وردی‌نژاد چه گفتند/ آرزوی مهران مدیری
وزیر اقتصاد:بنده پاسخگوی اظهارات رحیمی درباره بازار ارز نیستم
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۱۹-۳-۱۳۸۸ ۰۲:۲۹ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 984 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,002 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,470 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,759 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان