درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۳۰-۷-۱۳۹۷, ۰۹:۱۸ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
بايد با عناصر پشت پرده اغتشاشات بي ‌تعارف و قاطع برخورد شود
نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
********
آفلاین
ارسال‌ها: 38,512
تاریخ عضویت: ۳ اسفند ۱۳۸۷
اعتبار: 163
سپاس ها 686
سپاس شده 2806 بار در 1259 ارسال
ارسال: #1
بايد با عناصر پشت پرده اغتشاشات بي ‌تعارف و قاطع برخورد شود

آيت‌الله نمازي در گفتگو با فارس:
بايد با عناصر پشت پرده اغتشاشات بي ‌تعارف و قاطع برخورد شود

خبرگزاري فارس: دادستان سابق كل كشور گفت: اگر عناصر پشت پرده اغتشاشات حاضر به تسليم در برابر مصالح كشور نشدند، بايد با آنها به عنوان عناصر نامطلوب و اخلالگر در امنيت ملي بدون ‌تعارف و قاطعانه برخورد كرد.

آيت‌الله عبدالنبي نمازي دادستان سابق كل كشور و نماينده استان تهران در مجلس خبرگان رهبري در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس اظهار داشت: برگزاري انتخابات در نظام‌هاي سياسي چارچوبي دارد و در نظام جمهوري اسلامي نيز 30 سال است كه انتخابات بر اساس قانون اساسي و قوانين عادي مصوب مجلس در منظر جهانيان برگزار مي ‌شود.
وي افزود: در تمامي انتخابات‌ كشورمان كه از سوي وزارت كشور برگزار مي شود، شوراي نگهبان و هيات‌هايي كه در سيستم طولي نظام در استان ها و شهرستان ها مركب از معتمدين مناطق تشكيل مي شوند و در قانون اساسي جايگاه حقوقي دارند، بر انتخابات نظارت مي كنند و نامزدها و نمايندگان آنها نيز اجازه دارند تا پايان شمارش آرا بر روند برگزاري انتخابات نظارت كنند.
اين عضو مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: انتخابات رياست جمهوري دهم بر اساس قانون برگزار شده ولي عده‌ اي مي‌خواستند كساني بر سر كار آيند كه در جهت تضعيف ارزش‌ هاي انقلاب و براندازي نظام حركت مي كنند و در آرزوي ايجاد انقلاب مخملين بودند و چون آرزوي آنها محقق نشده، عصباني شده اند و انتخابات را زير سئوال مي‌ برند.
آيت‌الله نمازي افزود: بعد از رفراندوم جمهوري اسلامي كه بالاترين ميزان مشاركت در انتخابات را شاهد بوديم، انتخابات 22 خرداد با حضور 40 ميليون راي دهنده و مشاركت 85 درصدي انتخاباتي بي ‌سابقه در كشور بوده و كساني كه مدعي دموكراسي هستند، بايد بدانند كه ملاك راي اكثريت و ميزان راي ملت است.
وي ادامه داد: اگر كساني انتقاد يا اعتراضي به روند برگزاري انتخابات دارند، در چارچوب تعريف شده در قانون و از مجاري قانون بايد شكايات خود را پيگيري كنند و قانون شوراي نگهبان را به عنوان مرجع رسيدگي به شكايات معرفي كرده و اين شورا هم بر اساس قانون موظف است كه بر اساس مستندات به گزارشات ترتيب اثر دهد.
"در هيچ كجاي دنيا اينگونه نيست كه نتيجه انتخابات به سود همه گروه‌ها و جريانات باشد و نبايد هر شخص و هر جرياني توقع داشته باشد كه تحولات مطلوب آنها و بر اساس ميل و خواسته آنان و اينكه معدودي دست به تحركات غير قانوني و تخريب اماكن دولتي و مراكز خدماتي و حتي اماكن شخصي زده‌اند، نشانه ضعف و عدم پايبندي آنها به قانون است ".
دادستان سابق كل كشور گفت: كساني كه در اثبات خواسته و ايراد و اعتراض خود عاجز هستند، دست به اقدامات خلاف قانون و خلاف مصالح ملي و ايجاد اغتشاش و آشوب مي‌ زنند و اگر آنها خود را واقعا عضوي از ملت و دلسوز كشور مي‌ دانند، نبايد دست به تحركات غير قانوني بزنند و به خاطر دستمالي قيصريه را به آتش بكشند.
نمازي افزود: انتخابات 22 خرداد با شكوه و عظمت و مشاركت گسترده مردم برگزار شد و همه دشمنان انقلاب عصباني شدند ولي چاره ‌اي جز پذيرش راي ملت بزرگ ايران نداشتند و از سوي ديگر، علاقمندان به اسلام و انقلاب اسلامي خوشحال شدند، اما متاسفانه برخي افراد مغرض و نادان با اقدامات غير منطقي و غير قانوني تلاش مي كنند شيريني اين حماسه را تلخ كنند.
وي با تاكيد بر اينكه جمهوري اسلامي نظام مقتدري است و اجازه نمي‌ دهد اقليتي انتخابات سالم و آزاد و پرشور را زير سئوال برده و تخريب كنند، به كساني كه خط اغتشاش و بحران آفريني را دنبال مي ‌كنند، توصيه كرد كه خلاف اراده ملت حركت نكنند و با مخدوش خواندن انتخابات، موجبات شادي دشمنان و نگراني ملت را فراهم نكنند.
"دستگاه‌هاي ذيربط ابتدا بر اساس تدبير با سعه صدر، نصيحت، تذكر و ارشاد با برهم زنندگان نظم و امنيت برخورد مي‌كنند اما اگر آنها بخواهند به فعاليت‌هاي غير قانوني خود ادامه دهند، بي ترديد قبل از آنكه نظام با آنان برخورد كند، خود ملت با آنها برخورد كرده و آنها را براي هميشه به قعر تاريخ مي فرستد ".
نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان به فعالان دانشجويي نيز توصيه كرد "حساب خود را از اراذل و اوباش جدا كرده و مراقب باشند سن بسيار حساس و تعيين كننده جواني خود را صرف تحصيل علم و تلاش براي رشد و تعالي كشور كنند و از رفتارهاي غير قانوني كه نفعي براي كشور و خود آنها ندارد، جدا پرهيز كنند ".
آيت‌الله نمازي در خصوص برخورد با عوامل و عناصر پشت پرده اغتشاشات نيز متذكر شد: كساني كه پشت پرده اغتشاشات هستند، بايد احضار شده، به آنها تذكر داده شده و از آنان تعهد كتبي بگيرند و اگر تسليم مصالح كشور نشده و به فعاليت‌هاي خود ادامه دادند، بايد به عنوان عناصر نامطلوب، آشوب‌طلب و اخلالگر در امنيت ملي با آنها قاطعانه و بي‌ تعارف برخورد كرد.
وي تصريح كرد: اقدامات خلاف قانون و مخرب نه تنها به صلاح كشور و ملت نيست، بلكه به نفع اشخاص و گروه‌ها و جريانات سياسي پشت پرده اينگونه اقدامات نيز نيست و مردم متوجه مي شوند چه كساني خلاف مصالح حركت مي‌كنند، آن افراد و جريانات و گروه‌ها براي هميشه در نگاه ملت سقوط خواهد كرد و توده مردم ديگر هيچگاه به نظرات آنها وقعي نمي نهد و اين كارها باعث انزواي اجتماعي و سياسي آنان مي شود.
دادستان سابق كل كشور در بخش پاياني گفتگو با فارس به دخالت بيگانگان و رسانه‌هاي وابسته به دشمنان جمهوري اسلامي در امور داخلي كشورمان اشاره كرد و اقدام آنها را فاقد وجاهت قانوني دانست و تاكيد كرد جمهوري اسلامي همواره با چنين تحركاتي مخالف بوده است.
آيت‌الله نمازي خاطر نشان كرد: كساني كه به صراحت گفته‌اند كه خواستار ارتباط و حمايت از معدودي معترض هنجارشكن داخل ايران هستند، در امور داخلي يك ملت فهيم و بزرگ دخالت مي كنند كه بلوغ سياسي خود را همواره اثبات كرده اند و لذا بايد با آنها بدون هيچگونه مماشات و قاطعانه برخورد صورت گيرد.
وي با تاكيد بر اينكه "انگليسي ‌ها و آمريكايي ‌ها غلط مي‌ كنند به خود اجازه دهند اقليتي معاند را ياري دهند و اگر عرضه و قدرت دارند، كشور خود را اداره كنند و مانع از فروپاشي نظام سرمايه‌داري شوند "، به دستگاه ديپلماسي كشورمان توصيه كرد: در چارچوب قوانين بين ‌المللي اين كشورها را رسوا كرده و از مجاري قانوني با آنان برخورد كند.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با گرانفروشان برخورد می کند
سازمان کنفرانس اسلامی دولت آمریکا را مکلف به برخورد با مسببان این فاجعه کند
برخورد دوباره با بدحجابی در کنسرتی دیگر
فرمانده سپاه شهداي آذربايجان غربي : سپاه در برخورد با هرگونه تهديدات داخلي و خارجي آم
طرح تشدید برخورد با مزاحمین نوامیس
پرده برداری از مجسمه حزب 'الاغ' در کردستان + عکس
12 خودرو در نقطه صفر محور زنجان - قزوین با یكدیگر برخورد كردند
معامله پشت پرده اوباما و نتانیاهو
معاون قوه قضاییه بر برخورد اصولی با جرایم انتخاباتی تاكید كرد
استاندار هرمزگان: با مقصرین سانحه دریایی برخورد می شود
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۲۵-۳-۱۳۸۸ ۰۹:۴۷ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,142 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 985 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,006 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,474 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,762 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان