درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۳۰-۷-۱۳۹۷, ۰۸:۳۶ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
تجمع دانشجويان مقابل سفارتخانه‌هاي انگليس و فرانسه
نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
********
آفلاین
ارسال‌ها: 38,512
تاریخ عضویت: ۳ اسفند ۱۳۸۷
اعتبار: 163
سپاس ها 686
سپاس شده 2806 بار در 1259 ارسال
ارسال: #1
تجمع دانشجويان مقابل سفارتخانه‌هاي انگليس و فرانسه

گزارش فارس از تجمع دانشجويان مقابل سفارتخانه‌هاي انگليس و فرانسه

خبرگزاري فارس: جمع زيادي از دانشجويان تهراني در اعتراض به حمايت دولت هاي انگليس و فرانسه از اغتشاشگران در ايران و همچنين نقش شبكه‌هاي خبري انگليسي در هدايت اغتشاشگران، در مقابل سفارتخانه‌هاي اين دولت ها در تهران تجمع اعتراض‌آميزي برگزار كردند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، جمع زيادي از دانشجويان دانشگاه‌هاي تهران با تجمع در مقابل سفارت انگليس در تهران، عليه سياسـت‌هاي استكباري و مداخلات آشكار اين كشور در امور داخلي كشورمان به شدت اعتراض كردند.
اين دانشجويان با در دست داشتن پلاكاردهايي با مضامين محكوم كردن اقدامات دولت انگليس و دخالت اين كشور در امور داخلي ايران، شعارهاي «مرگ بر انگليس»، «آمريكا، انگليس، حامي آشوبگران»، «حسين حسين شعار ماست، شهادت افتخار ماست»، «مي‌جنگيم، مي‌ميريم، ذلت نمي‌پذيريم»، «دانشجو بيدار است، از انگليس بيزار است»، «ما همه سرباز توئيم خامنه‌اي، گوش به فرمان توئيم خامنه‌اي»، «سفارت انگليس تعطيل بايد گردد، سفير روباه پير اخراج بايد گردد» و ... سر دادند.
اين دانشجويان در اعتراض به رفتارهاي شبكه تلويزيوني فارسي بي‌بي‌سي و هدايت خبري اغتشاشات در تهران، خواستار برخورد جدي با اين شبكه شدند.
بنابراين گزارش محمدجواد اخوان فعال دانشجويي و دانشجوي دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي در اين تجمع با بيان اينكه دانشجويان هيچ‌گاه ذلت را نمي‌پذيرند،‌ اظهار داشت: انگليس 30 سال خشم ملت ايران را كه خشم تمام ملت‌هاي مستضعف دنيا است، بر نمي‌تابد به همين دليل تمام ملت ايران به خصوص دانشجويان در مقابل اين گستاخي انگليس ايستادگي خواهند كرد.
وي ادامه داد: سفارتخانه انگليس در واقع لانه جاسوسي بريتانيا، اين روباه پير و مكار هدف مقابله با ملت ايران را در سر دارد و ما دانشجويان در مقابل اين هتاكي بزرگ دولت انگليس مقاومت خواهيم كرد و خطاب به سران دولت بريتانيا مي‌گوييم كه اين كشور حق دخالت در امور داخلي ايران را ندارد.
اين فعال دانشجويي در ادامه سخنانش با اشاره به حماسه ملت ايران در 22 خرداد گفت: امروز ملت ما يك انتخاب اساسي انجام داده است و در واقع راي ملت ما در انتخابات راي به استكبارستيزي و قطع‌شدن دست تمام غارتگران بيت‌المال است؛ همان‌ها كه سال‌ها براي خشنودي انگليس تمام منافع ملت را در قرارداد ننگنين سعدآباد نابود كردند.
اخوان با بيان اينكه چرا عده اي امروز نمي‌خواهند راي ملت ايران را بپذيرند، خاطرنشان كرد: بر كسي پوشيده نيست، آنچه امروز در كشور به عنوان اغتشاش به راه افتاده از كانون فتنه سرچشمه مي‌گيرد؛ كانون اول،‌ كانون فتنه دولت انگليس، آمريكا و صهيونيست و كانون فتنه دوم مربوط به افراد داخل كشور است كه 24 ساعت به مردم ستم كرده و بيت‌المال را به نفع خود مصادره مي‌كردند.
وي با بيان اينكه ملت ايران در انتخابات ثابت كرد كه هيچ اعتبار و ارزشي براي موضع‌گيري‌ها و اظهارنظرهاي قدرت‌هاي استكباري در جهان قائل نيست، تاكيد كرد: مردم ايران ديروز ثابت كردند كه پشت سر انتخاب خود هستند و آنها هيچ‌گاه خط امام و رهبري را رها نكرده و خط آمريكا و انگليس جنايت خوار را رد خواهند كرد.
همچنين در ادامه اين تجمع احسان ياوري دبير شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران بزرگ با بيان اينكه دانشجويان بيدار بوده و هيچ‌‌گاه تحت تاثير تبليغات قدرت‌هاي بيگانه قرار نخواهند گرفت، اظهار داشت: ما به تمام دولت‌هايي كه خواب براندازي نظام را مي‌بينند مي‌‌گوييم كه با بيداري ملت و دانشجويان آگاه خواب شما هيچ‌گاه تعبير نخواهد شد و شما روياي دست‌اندازي به منافع اين كشور را به گور خواهيد برد.
وي با اشاره به موافقان داخلي آشوب در كشور تصريح كرد: موافقان داخلي اين اغتشاشات كه معلوم نيست چگونه از انگليس مدرك گرفته‌اند، چه فكري در سر دارند؟ آن خانمي كه امروز در صدر اغتشاشات قرار گرفته در قبال دريافت مدرك، چه تعهدي به دولت انگليس داده كه به جاي حمايت از منافع مردم به دنبال تحقق منافع انگليسي‌ها در ايران است و در واقع تمام مفسدين اقتصادي و خائنان در داخل كشور همان ادامه‌دهندگان راه استعمارگر پير هستند.
ياوري خطاب به دولتمردان آمريكا و انگليس گفت: اين دولت‌ها بدانند كه ملت ايران هيچگاه از آرمان‌هاي بلند انقلاب كوتاه نخواهند آمد و وحدت خود را از دست نمي‌دهند و با روي كار آمدن رئيس جمهور مكتبي مطمئناً منافع كشور در عرصه بين‌المللي تامين خواهد شد و به كوري چشم دشمنان اين مرز و بوم به بالاترين قله‌هاي علمي دست خواهيم يافت.
دبير شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي همچنين تاكيد كرد:‌ امروز خواسته جنبش دانشجويي تعطيلي لانه اين روباه پير در كشور است.
به گزارش فارس، دانشجويان دانشگاه‌هاي تهران پس از تجمع در مقابل سفارت انگليس و سردادن شعارهايي عليه اقدامات آشوبگرانه و رفتار مداخله‌جويانه دولت اين كشور در امور داخلي ايران، به سمت سفارت فرانسه در تهران حركت كرده و سخنان تحريك‌آميز دولتمردان اين كشور و همچنين حمايت آنها از اغتشاشگران در تهران را به شدت محكوم كردند.
دانشجويان در طي مسير سفارتخانه‌هاي انگليس و فرانسه شعارهايي همچون «مرگ بر انگليس»، «مرگ بر آمريكا»، «مرگ بر صهيونيسم»، «مرگ بر فرانسه»، «مرگ بر ساركوزي صهيونيست» را سر مي‌دادند.
اين دانشجويان با ابراز انزجار از آشوب‌طلبي برخي اراذل و اوباش كه به بهانه حمايت از يكي از كانديداهاي ناكام صورت مي‌گيرد، هدايت اغتشاشات اخير از سوي بيگانگان را به شدت محكوم كرده و با سر دادن شعارهاي «هيهات من الذله»، «‌مفسد اقتصادي، اعدام بايد گردد»، «خميني شاهد باش، ما اعتراض كرديم»، «حسين حسين شعار ماست، شهادت افتخار ماست»، «احمدي قهرمان، رئيس‌جمهور ايران»، «مرگ بر اخلال‌گر»، «مرگ بر فرانسه»، «آزادي انديشه، با اغتشاش نمي‌شه»، «مي‌جنگيم، مي‌ميريم، ذلت نمي‌پذيريم» و ... نسبت به رفتارهاي اغتشاشگران و همچنين حمايت همزمان برخي احزاب و گروه‌هاي داخلي و بيگانگان از اين اغتشاشات به شدت اعتراض كردند.
همچنين تعدادي از دانشجويان حاضر در اين تجمع طي سخناني در جمع تجمع‌كنندگان، به موسوي به دليل عملكرد قانون‌گريزانه و سخنان تحريك‌آميز هشدار داده و اعلام كردند: مسئوليت تمامي اغتشاشات و خسارت به اموال عمومي و آزار و اذيت مردم در خيابان‌ها در وهله اول بر عهده موسوي و هاشمي است.
بر اساس اين گزارش، احسان ياوري دبير شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي در سخناني در جمع دانشجويان تجمع‌كننده مقابل سفارت فرانسه اظهار داشت: ‌جنبش دانشجويي از دامن‌زدن به اغتشاشات داخلي كشور توسط عمال بيگانه خشمگين است.
وي ادامه داد: دانشجويان از سران كشورهاي انگليس و فرانسه مي‌پرسند كه شما به چه حقي به خود اجازه مي‌دهيد كه آزادي ودموكراسي ملت ايران را زير سوال برده و در امور داخلي كشور دخالت كنيد؟
اين فعال دانشجويي خطاب به "كوشنر " گفت: تو كه در قبال كشتار زنان و كودكان در غزه سكوت كردي، چگونه امروز با دفاع از عده‌اي آشوبگر مي‌خواهي از حقوق مردم ايران دفاع كني؟
ياوري در ادامه سخنانش با بيان اينكه دانشجويان و ملت ايران هيچ‌گاه اجازه دست‌اندازي در امور داخلي كشور را به هيچ قدرتي نخواهند داد، تصريح كرد: بعضي‌ها به خيال خام خود مي‌خواهند در ميان مردم ايران تفرقه بيندازند، ولي دانشجويان مي‌دانند كه اين افراد از حضور حداكثري مردم و انتخاب رئيس‌جمهور 24 ميليوني اينگونه آشفته‌اند.
وي با اشاره به اينكه از روزي كه ساركوزي در فرانسه بر روي كار آمده ما هر روز در آن كشور شاهد اغتشاشات گوناگون هستيم،‌ خاطرنشان كرد: دانشجويان خطاب به كوشنر و ساركوزي مي‌گويند كه شما به جاي دلسوزي براي مردم ايران به فكر منافع داخلي كشور خود باشيد.
دبير شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي تهران بزرگ ادامه داد: دولت فرانسه اگر پرچم دلسوزي ملت‌ها را به دست گرفته، شايسته است كه ابتدا حقوق مسلمين و مردم كشور خود را بدهد و ملت ايران نيازي به دلسوزي اين‌گونه دولت‌ها ندارند.
ياوري تاكيد كرد: هر كس امروز از آشوب‌هاي داخلي و تخريب اموال عمومي در داخل كشور حمايت كند، مطمئناً نوكر انگليس است.
وي با اشاره به همكاري دولت فرانسه با دولت عراق در جنگ هشت ساله ايران و عراق گفت: ملت ايران هنوز طعم تلخ بمب‌هايي را كه دولت فرانسه به صدام مي‌داد و اين بمب‌ها را بر سر مردم اين كشور مي‌ريخت، فراموش نكرده‌ است، حال شما چگونه به خود اجازه مي‌دهيد در امور داخلي مردم ايران دخالت كنيد و عده‌اي اراذل و اوباش را جامعه مدني بخوانيد؟
اين فعال دانشجويي ادامه داد: مردم ايران هنوز آثار بمب‌هاي شيميايي اهدايي شما به دولت عراق را در تن فرزندان اين مرز و بوم مي‌بينند و هيچگاه آن خاطرات تلخ از خاطرات اين ملت پاك نشده كه شما وقيحانه به دولت عراق براي نابودي اين مرز و بوم كمك مي‌كرديد.
ياوري با بيان اينكه دانشجويان امروز بازماندگان دليرمردان و شيرزنان مبارز ديروز اين كشور هستند، تصريح كرد: دانشجويان و جوانان جامعه ايراني تا آخر خط از آرمان امام خميني(ره) دفاع مي‌كنند.
وي خطاب به سران كشورهاي آمريكا، انگليس و فرانسه گفت: شما امروز جوانان ايراني و امت حزب‌الله را از چه مي‌ترسانيد؟ از آشوب و اغتشاش، تهديد و بمب؟ اما جوانان ايراني با سر دادن شعارهاي «حسين حسين» شهادت را افتخار خود مي‌دانند.
اين فعال دانشجويي در پايان سخنانش تاكيد كرد: ملت ايران مي‌دانند كه ريشه تمام اين فتنه‌ها از اسرائيل برپا مي‌شود.
در ادامه اين تجمع اسماعيل احمدي مسئول روابط عمومي سازمان بسيج دانشجويي با بيان اينكه ملت ايران امروز رئيس‌جمهوري پايبند به ارزش‌ها دارند، تصريح كرد: احمدي‌نژاد همان شعار امام خميني(ره) و رهبري را سر مي‌دهد و دليل آشفتگي دشمنان خارجي و داخلي نيز از انتخاب مجدد احمدي‌نژاد، همين پيروي وي از ولايت فقيه است.
وي در ادامه سخنانش با اشاره به حضور حداكثري مردم در انتخابات 22 خرداد گفت: با حضور حداكثري مردم و انتخاب رئيس‌جمهور 24 ميليوني بيني تمامي قدرت‌هاي استكباري كه چشم ديدن اتحاد در كشور را نداشتند، به خاك ماليده شد.
مسئول روابط عمومي سازمان بسيج دانشجويي خاطرنشان كرد: دانشجويان امروز به 400 نفري كه براي مردم نيز شناخته شده‌اند و آشوب‌هاي اين روزهاي كشور را به راه‌ انداخته‌اند، نگاه نمي‌كنند، بلكه ملت بزرگ ايران امروز همانند رهبري، از حضور حداكثري مردم در صحنه خوشحال است.
در پايان اين تجمع نيز بيانيه پاياني دانشجويان قرائت شد كه متن اين بيانيه به شرح ذيل است:
ما دانشجويان مسلمان ضمن اعلام انزجار از دخالت دولت فرانسه در امورات داخلي ايران به وزارت خارجه فرانسه اعلام مي‌كنيم، معدود افرادي كه شما آنها را طرفداران جامعه مدني ناميديد، عقبه استكباري شما در اين كشور هستند كه به غارت و تخريب اموال عمومي مي‌پردازند. آنها نيز مانند شما از راي 40 ميليوني ما شوكه شده‌اند و ما با صراحت به شما اعلام مي‌كنيم، از اين آئينه تمام‌نماي دموكراسي در ايران عصباني باشيد و از اين عصبانيت بميريد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
تجمع نمازگزاران تهرانی در میدان فلسطین
فردا؛ تجمع دانشجویان مقابل سفارت سوییس در تهران
سرمربی شهرداری تبریز: خط دفاعی تیم، روز پراشتباهی مقابل صبای قم داشت
تهدید کرده بودند اگر اعتراف نکنم، مقابل همسرم به من تجاوز خواهند کرد
موسسه مودی نیز نسبت به کاهش رتبه اعتباری فرانسه هشدار داد
مخالفان حمله به ایران مقابل سفارت آمریکا در لندن تجمع می‌کنند
ظهر امروز دانشجویان مقابل سفارت فرانسه، آلمان و انگلیس تجمع می‌کنند
خبرگزاري دانشجويان ايران - زنجان سرويس: اجتماعي قائم مقام سرپرستي کميته امداد امام
بازتاب اعترافات جاسوس دستگیر شده سیا در خبرگزاری فرانسه
خبرگزاری فرانسه:محموله رادیواکتیو به مقصد تهران در فرودگاه مسکو ضبط شد/یک شرکت تسلیحا
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۲۵-۳-۱۳۸۸ ۰۹:۴۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,142 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 985 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,006 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,474 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,762 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان