درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۷-۸-۱۳۹۷, ۰۴:۵۶ صبحارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
دشوارترين بخش عدالت اجراي آن در مقابل اقويا و زورگويان متوقع است
نویسنده پیام
کاربر 5 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 1,106
تاریخ عضویت: ۷ ارديبهشت ۱۳۸۸
اعتبار: 8
سپاس ها 0
سپاس شده 47 بار در 28 ارسال
ارسال: #1
دشوارترين بخش عدالت اجراي آن در مقابل اقويا و زورگويان متوقع است

دشوارترين بخش عدالت اجراي آن در مقابل اقويا و زورگويان متوقع است

خبرگزاري فارس: رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به موانع پيش روي تحقق عدالت افزودند: دشوارترين بخش اجراي عدالت، آنجايي است كه طرف مقابل اقويا و زورگويان متوقع هستند كه بايد در برابر آنها ايستادگي كرد و فقط خداوند متعال و مُر قانون را در نظر گرفت.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز در ديدار رئيس و مسئولان قوه قضاييه، اصلي ترين وظيفه اين قوه را تأمين عدالت، و تحقق آن را در گرو عمل به قانون دانستند و با اشاره به مسائل اخير كشور تأكيد كردند: حل و فصل قضايا از طريق معيارهاي قانوني امكان پذير است و همه نخبگان، فعالان و جناح هاي سياسي از هر دو طرف نيز بايد از هرگونه تحريك احساسات و ايجاد خلل در يكپارچگي ملت پرهيز كنند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه هدف از طراحي اين ترورها، تهي كردن انقلاب اسلامي از شخصيت‌هاي برجسته و نخبه زدايي بود، خاطرنشان كردند: برخلاف تصور دشمنان، انقلاب اسلامي با وجود اين ترورها، آسيب نديد بلكه پايه اصلي آن كه ارتباط مردم با نظام است، مستحكم تر شد.
ايشان با اشاره به نقش بارز و برجسته شهيد آيت الله بهشتي در انقلاب اسلامي و همچنين در پايه گذاري دستگاه قضايي اسلامي افزودند: در طول 30 سال گذشته كارهاي خوبي در قوه قضاييه انجام شده است، بخصوص در 10 سال گذشته كه شخصيت ممتاز و عالِمي همچون آقاي شاهرودي در رأس اين قوه بوده است كه بايد از زحمات ايشان و همچنين مديران ارشد دستگاه قضايي تشكر و قدرداني شود.
رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري وظيفه اصلي قوه قضاييه براي تأمين عدالت تأكيد كردند: معيار عدل، عمل به قانون است و اگر قانون ملاك عمل در جامعه قرار گيرد، عدالت تحقق مي‌يابد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه تحقق عدالت بسيار سخت و نيازمند زيرساخت‌هاي نرم افزاري و سخت افزاري متعددي است افزودند: تأمين عدالت در جامعه علاوه بر همه اين زيرساخت‌ها نيازمند توكل بر خدا و عزم راسخ است كه اين روحيه بايد در قوه قضاييه گسترش يابد.
ايشان خاطرنشان كردند: مهمترين مسئله نتيجه و خروجي كار است كه اگر اين خروجي عدالت باشد، در پيشگاه خداوند متعال، مردم و نفس خود سرافراز خواهيم بود.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به موانع پيش روي تحقق عدالت افزودند: دشوارترين بخش اجراي عدالت، آنجايي است كه طرف مقابل اقويا و زورگويان متوقع هستند كه بايد در برابر آنها ايستادگي كرد و فقط خداوند متعال و مُر قانون را در نظر گرفت.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به مسائل اخير كشور، معيارهاي قانوني را راه حل قضايا دانستند و خاطرنشان كردند: در اين قضايا نبايد احساسات مردم بويژه جوانان را تحريك كرد و آنان را در مقابل يكديگر قرار داد زيرا ملت ايران با وجود اختلاف سليقه ها، ملت يكپارچه‌اي است كه با نظام خود روابط حسنه‌اي دارد.
ايشان افزودند: همين حضور گسترده مردم در پاي صندوق هاي رأي نشان دهنده اعتماد آنان به نظام اسلامي است.
رهبر انقلاب اسلامي نتيجه بي قانوني را بسيار تلخ‌تر از اجراي قانون و احساس تلخي در كام برخي افراد دانستند و تأكيد كردند: به لطف خداوند، ملت ايران، ملتي مؤمن، آگاه، و آماده حضور در صحنه است و مشكلي با نظام خود ندارد، و اين نخبگان و خواص سياسي هستند كه بايد مراقب رفتار و سخنان خود باشند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با توصيه مؤكد به فعالان و جناح‌هاي سياسي از هر 2 طرف، براي تحريك نكردن احساسات طرف مقابل خاطرنشان كردند: اگر ملت و نخبگان سياسي همدل و متحد باشند، در آن هنگام، وسوسه خناسان بين‌المللي و سياستمداران ظالم و مداخله‌گر ديگر اثري نخواهد داشت.
ايشان با اشاره به اظهارات مداخله‌جويانه برخي مقامات امريكايي و اروپايي درخصوص مسائل داخلي ايران تأكيد كردند: اين سردمداران با اظهار نظر سخيف درباره ايران به گونه‌اي صحبت مي‌كنند كه گويا همه مشكلاتشان تمام شده و فقط مشكل ايران باقي مانده است، در حاليكه آنها غافل از اين هستند كه هرجا از نظر مواضع سياسي پابگذارند، آنجا از نظر ملت ايران نجس خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه ملت ايران، ملتي هوشمند و صاحب تجربه است، افزودند: اينگونه جانبداريها نتيجه عكس خواهد داد زيرا ملت ايران مي‌دانند كه در طول 8 سال دفاع مقدس و در زماني كه در حق اين مردم جنايت شد و خانه هاي آنها را با بمب و موشك ويران و از بمب شيميايي نيز استفاده كردند، اين دولتها هيچگونه اظهار ترحمي نكردند بلكه به دشمن ملت ايران كمك كردند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به جنايات و بي رحمي‌هاي امريكا و برخي دولتهاي اروپايي در حق مردم افغانستان، عراق، پاكستان و فلسطين تأكيد كردند: ترحم و مردم دوستي به دور از اين دولت‌ها است و اينكه اكنون نسبت به ملت ايران يا برخي افراد در داخل كشور، اظهار طرفداري مي كنند، هدف آنها مشخص است و مردم هم اين موضوع را متوجه مي‌شوند.
ايشان در پايان خاطرنشان كردند: اگر اتحاد و روحيه استحكامي كه انقلاب اسلامي به ملت داده است، حفظ شود، دشمني، دشمنان اثري نخواهد داشت و هيچگاه نخواهند توانست به ملت ايران آسيبي وارد كنند.
در ابتداي اين ديدار آيت الله شاهرودي رئيس قوه قضاييه حضور گسترده مردم در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري را برگ زرين ديگري در تجربه مردم سالاري ديني دانست و با تبريك انتخاب مجدد دكتر احمدي نژاد به عنوان رئيس جمهور اسلامي ايران با رأي بالاي مردم و قدرداني از سخنان رهبر انقلاب اسلامي در خطبه هاي نماز جمعه گزارشي از فعاليتهاي انجام شده در قوه قضاييه در ده سال گذشته ارائه كرد.
رئيس قوه قضاييه با گراميداشت ياد شهداي حادثه هفتم تير بويژه شهيد مظلوم آيت الله دكتر بهشتي، در بيان سرفصل هاي برخي اقدامات انجام گرفته، به تدوين سياستهاي كلان و توسعه قضايي، اصلاح فرآيند دادرسي و زيرساختهاي دستگاه قضايي، و ايجاد نظام برنامه محور در اين قوه اشاره كرد و افزود: اصلاح سياستهاي كيفري و حبس زدايي، قضازدايي و استفاده از نهادهاي شبه قضايي و مدني، كاهش اطاله دادرسي، تدوين سياستهاي بهداشت حقوقي و قضايي، توسعه فرهنگ وكالت و مشاوره، و بهره برداري از فناوري اطلاعات و نرم افزارهاي جامع در فرآيند دادرسي از جمله خدمات انجام گرفته است.
وي در پايان گفت: ارتقاي وضعيت حقوق شهروندي، ارتقاي سطح آموزشي و علمي قضات و كاركنان، ارتقاي سامانه هاي نظارت بر عملكرد قضات و كاركنان، اصلاح قوانين و مقررات، و نهادينه كردن پاسخگويي و تكريم ارباب رجوع از طريق ايجاد سامانه ملاقاتهاي مردمي از ديگر مواردي بود كه آيت الله شاهرودي در گزارش خود به آنها اشاره كرد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
اگر عملی برخلاف مجرای عدالت باشد، انحراف است
مجلس و دیوان عدالت به موضوع جدایی ری از پایتخت ورود کنند
فردا؛ تجمع دانشجویان مقابل سفارت سوییس در تهران
سرمربی شهرداری تبریز: خط دفاعی تیم، روز پراشتباهی مقابل صبای قم داشت
معاونت نظارت بر اجرای احكام در دیوان عدالت اداری راه اندازی می شود
رییس دیوان عدالت اداری: بیداری اسلامی از تشعشات انقلاب اسلامی است
تهدید کرده بودند اگر اعتراف نکنم، مقابل همسرم به من تجاوز خواهند کرد
مخالفان حمله به ایران مقابل سفارت آمریکا در لندن تجمع می‌کنند
ایران و کوبا مسئولیت سنگینی در برپایی نظم جدید جهانی بر محور عدالت و انسانیت دارند
ظهر امروز دانشجویان مقابل سفارت فرانسه، آلمان و انگلیس تجمع می‌کنند
تالار گفتگوی ایرانیان
شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۸:۳۲ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,174 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 996 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,011 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,481 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,770 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان