درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۵-۷-۱۳۹۷, ۰۳:۵۴ عصر 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
تمام دغدغه هاى تلخ و شيرين سرمربى تيم ملى(علي دايي)
نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 97
تاریخ عضویت: ۱۱ فروردين ۱۳۸۸
اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال
ارسال: #1
تمام دغدغه هاى تلخ و شيرين سرمربى تيم ملى(علي دايي)


جدا از بحث كليشه اى دعوت از كريمى به تيم ملى كه ديگر علاقه اى به صحبت در مورد آن نداريم على دايى به عنوان سرمربى تيم ملى دغدغه هاى فراوانى براى تقابل با عربستان در روز هشتم فروردين سال ۸۸ دارد. دغدغه هايى اما تلخ و شيرين كه مى توانند راه رسيدن به موفقيت را براى تيم ملى هموار كنند. البته در صورت اجراى دقيق آن از سوى دايى. اين روزها اكثر كارشناسان با هراس از بازى حساس با يكى از قدرتمندهاى آسيا يعنى عربستان صحبت مى كنند كه همين موضوع در كنار ضعف هاى تيم ملى از نقطه نظر فنى به بزرگ ترين مشكل دايى پيش از تقابل با عربستان تبديل شده است. على دايى هم اين مساله را مى داند و از هم اكنون در حال اصلاح اين نقاط ضعف است تا شايد بتواند از بازى با عربستان به عنوان پلى براى كسب صدرنشينى گروه استفاده كند. آيا سرمربى تيم ملى در برطرف كردن دغدغه هاى فنى خود موفق مى شود يا اينكه نمى تواند از سدى به نام عربستان عبور كند اينها تمام دغدغه هاى تلخ و شيرينى است كه از حالا در ذهن دايى مى گذرد و سرمربى تيم ملى براى موفقيت بايد با تدابيرى خاص آنها را از افكار خود پاك كند. آيا او مى تواند

انتخاب سيستم، هنوز OK نشده
اينكه تيم ملى با چه سيستمى مقابل عربستان آرايش شود سوالى است كه كادر فنى بايد پاسخگوى آن باشد، تيم ملى در ديدارهاى اخير خود با ۲ سيستم ۲-4-4 و ۱-3-2-4 پا به ميدان گذاشته اما هنوز نوع سيستم تيم براى تقابل با عربستان مشخص نشده است. البته نكته اى كه مى توان از بازى هاى تداركاتى تيم ملى به آن پى برد استفاده از روش ۲-4-4 است. روشى كه در ذهن دايى قرار دارد و شايد بتواند با توجه به نوع دعوت از بازيكنان، تيم ملى را به موفقيت برساند.

خط دفاعى، پاشنه آشيل هميشگى
در بازى هاى گذشته خط دفاعى تيم ملى به خصوص مركز آن پاشنه آشيل تيم ملى بوده و كادر فنى هم نتوانسته كيفيت اين منطقه از ساختار تيم ملى را به حداكثر ممكن برساند. ديدار مقابل عربستان هم بازى سختى به شمار مى رود و مشكل خط دفاعى دغدغه اى است كه دايى را مجاب كرده تا هرچه زودتر اين مساله را برطرف كند. از سويى ديگر خبر محروميت كعبى هم به عنوان يك معضل، تيم ملى را در بر گرفته و احساس مى شود مى تواند ميزان تزلزل خط دفاعى را به حد بالاى خود برساند. البته بايد ديد تفكرات دايى چه موضوعى را دنبال مى كند و او چه برنامه اى براى انتخاب جانشين كعبى در سر دارد.

خط ميانى، شيرين ترين دغدغه
خط ميانى تيم ملى از نظر حضور مهره هاى آماده و اسمى با كيفيت ترين نقطه در ساختار تيم ملى به شمار مى رود. حضور مهدوى كيا (درصورت عدم حضور در پست مدافع راست)، معدنچى، نكونام، كاظمى، شجاعى و خلعتبرى اين منطقه از زمين را به نقطه قوت اصلى تيم ملى بدل كرده و اين طور برداشت مى شود كه بازيكنان اين خط مى توانند لقب برگ برنده تيم ملى مقابل عربستان را به خود اختصاص دهند. البته اين خط ميانى پرقدرت اگر با حضور جادوگر تكميل مى شد از حالا تصور پيروزى بر عربستان در اذهان فوتبال دوستان نقش مى بست.

خط حمله اى مثل آتش سرد
در چند ديدار گذشته تيم ملى مهاجمان نتوانسته اند گلى را به ثمر برسانند و تمام گل هاى زده تيم ملى توسط هافبك ها و مدافعان به تور دروازه حريفان رسيده است. اينكه تيم ملى گل بزند موضوع خوشايندى است اما اينكه مهاجمان در اين گل ها سهيم نباشند مى تواند دغدغه اى بزرگ براى سرمربى تيم ملى باشد. در حال حاضر مهاجمان تيم ملى به قدرى نا آماده اند كه حتى نمى توانند يك پِخ كوچك مقابل دروازه حريفان انجام دهند. البته دايى هم در چند مورد مى توانسته معضل باز شدن پاى مهاجمان به گلزنى را حل كند اما اين كار را انجام نداد. به عنوان مثال در بازى مقابل كنيا قادر بود به جاى كاظمى يكى از مهاجمان را مأمور نواختن ضربه پنالتى كند تا شايد انگيزه گلزنى در فورواردهاى بى خطر تيم ملى بيدار مى شد. در اين بين سوال ديگرى مطرح است اينكه على دايى از مهاجمان گلزنى مى خواهد يا چيزى ديگر مثل فضا سازى اين سوال را بايد از سرمربى تيم ملى پرسيد.

Zoom
آيا دايى مى تواند

بى شك صعود به مسابقات جام جهانى بزرگ ترين هدف على دايى به همراه تيم ملى است و به همين دليل بازى مقابل عربستان ديدارى سرنوشت ساز براى على دايى به شمار مى رود، دايى در اين ديدار از يك سو بايد پله هاى صعود را طى كند و از سويى ديگر خود را مقابل انتقادات كارشناسان به اثبات برساند. پس بايد قبول كنيم دايى تا پيش از تقابل با عربستان روزهاى پردغدغه اى را خواهد داشت. آيا او مى تواند با مشكلات مقابله كرده و تيم ملى را به جام جهانى رهنمون سازد--------------------------------------------------------------------------------


حق پخش، مانعى براى همزمانى بازى ها

بحث همزمانى بازى هاى ۴ هفته پايانى ليگ برتر با توجه به قرارداد حق پخش تلويزيونى بازى ها معضل بزرگى را براى فدراسيون و كميته مسابقات به وجود آورده است. پيش از اين قرار بود در ۴ هفته آخر مسابقات به دليل رقابت ميان مدعيان و همچنين تيم هاى ته جدولى همزمان برگزار شود اما در حال حاضر قراردادى كه ميان فدراسيون و صدا و سيما منعقد شده راه رسيدن به اين هدف را كمى ناهموار كرده است. البته عزيز محمدى رييس سازمان ليگ معتقد است كه فدراسيون به دنبال راهكارى است تا تيم هاى ليگ برترى اعتراضى به اين موضوع نداشته باشند:


«طبق قرارداد حق پخش تلويزيونى و تبليغات كنار زمين تحت هيچ شرايطى نمى توانيم به گونه اى برنامه ريزى كنيم كه بازى ها همزمان برگزار شود چرا كه در شرايط فعلى اجراى اين موضوع انجام پذير نيست.» اين صحبت هاى عزيز محمدى اما با اعتراض تيم هاى مدعى و همچنين مديران تيم هاى قعر جدولى كه براى بقا مى جنگند روبه رو شد. منصور ابراهيم زاده كه تيمش پا به پاى استقلال براى قهرمانى در ليگ برتر قدم برمى دارد سخت به اين تصميم سازمان ليگ معترض است و صحبت هاى اعتراض آميز خود را اينگونه بيان مى كند: «در جلسه اى كه چندى پيش با حضور اعضاى هيات رييسه ليگ برگزار كرديم قرار بر اين شد تا هفته هاى پايانى به صورت همزمان برگزار شود اما نمى دانم چرا به يكباره اين موضوع شكل واقعى به خود پيدا نكرد. البته اگر قرار به بازى كردن طبق روال قبلى باشد چرا اول ما بازى كنيم و بعد از اطلاع از نتيجه بازى ما استقلالى ها ديدار خود را برگزار كنند به نظرم با اين حالت در حق ما اجحاف مى شود و يكى بايد پاسخگوى اين مسائل باشد.» پس از اطلاع از صحبت هاى ابراهيم زاده، عزيز محمدى اما صحبت هاى ديگرى مطرح كرد: «قبول دارم. هم حرف ابراهيم زاده و هم حرف مديران تيم هاى قعر جدولى درست است اما هيات رييسه بايد تدبيرى بينديشد تا اين مسائل لطمه اى به تيم ها وارد نكند البته سعى مى كنيم در صورتى كه جنگ براى قهرمانى تداوم داشته باشد ۲ هفته پايانى، قيد پخش مستقيم بازى ها را زده و ديدارهاى ليگ برتر را همزمان برگزار كنيم كه فكر مى كنم اين مسأله مورد تاييد اعضاى هيات رييسه هم قرار گرفته است.»

ZOOM
كسى به قعر جدول نگاه نمى كند

عزيزمحمدى مدعى است اگر تكليف قهرمان تا پايان هفته سى و دوم مشخص نشود ۲ هفته پايانى همزمان برگزار خواهد شد اما نكته اى كه وجود دارد اينكه رقابت ميان تيم هاى قعر جدولى هم براى بقا نزديك است و اين موضوع مى تواند دليلى اساسى براى برگزارى همزمان بازى ها باشد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
دالگلیش: نباید رقابت با منچسترسیتی را تمام شده بدانیم
کوهیان: شناختی از حریفان عربی نداریم/کاش با قدرت تمام در غرب‌آسیا شرکت می‌کردیم
دايي به کميته فيفا دعوت شد
قهقهه هاي تمام ناشدني آقاي کفاشيان (عکس)
پاسخ زادمهر به دايي:‌ برايش آرزوي سلامتي دارم!‌
تشويق دايي و قلعه نويي در ورزشگاه آزادي
پرداخت نيمي از طلب شاكيان راه‌آهن و تبريك رابين‌كازان به دايي
تمام برنامه‌هاي تداركاتي لغو شد سرمربي تيم ملي هندبال جوانان: تنها در سالن مي‌دويم و
سپاهان با علي دايي مذاكره كرد
سپاهان عمادرضا را براي دايي گرفت!
۱۴-۱-۱۳۸۸ ۰۷:۱۱ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جدال سرنوشت ساز نمایندگان همدان برای بقا در کورس قهرمانی maryam joon19 0 1,271 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  شرایط خاص فدراسیون مانع از ادامه همکاری شد maryam joon19 0 1,238 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  خوش خدمت‌ها پاسخگوی جام‌حذفی باشند/ پیدا کردن جانشین افشین سخت است maryam joon19 0 1,122 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  اسامی 30 بازیکن برای غرب آسیا اعلام شد/ رویارویی کی‌روش و رایکارد maryam joon19 0 1,112 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  فوتبال ایران 14 پله در رده‌بندی فیفا صعود کرد/ 4 آسیا، 44 دنی maryam joon19 0 1,182 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان