درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲-۴-۱۳۹۷, ۱۰:۴۶ صبح

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
اخبار سینمای ایران
نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
اعتبار: 1
سپاس ها 0
سپاس شده 2 بار در 1 ارسال
ارسال: #1
اخبار سینمای ایران

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از پايگاه خبري تحليلي فرهنگ ايثار و شهادت، كارگردان فيلم اخراجي‌ها در وبلاگ شخصي خود در اعتراض به موج تخريب‌هايي كه عليه فيلمش در برخي سايت‌ها و مطبوعات به راه افتاده است، نوشت: سايت خبري حيات وابسته به بنياد شهيد كه مي‌بايست در جهت ترويج فرهنگ جهاد و شهادت حركت كند علي‌رغم اطلاع مسئولان رسمي بنياد شهيد و همكاري تعداد زيادي از آزادگان با فيلم سينمائي «اخراجي‌ها» در راستاي وظيفه الهي خود، با ترتيب دادن مصاحبه‌هاي كاملاً منفي عليه اخراجي‌ها به توپخانه‌اي عليه «اخراجي‌ها» بدل شده است.

ده‌نمكي در ادامه مي‌افزايد: البته در زمان ساخت «اخراجي‌ها1» نيز بخشي از اموال بنياد شهيد در خدمت تخريب «اخراجي‌ها1» قرار گرفت كه به‌زودي گزارش مفصلي از دلايل اين كينه‌ورزي و فتنه‌گري را منتشر خواهم كرد "تا سيه‌روي شود هر كه در او غش باشد. "

وي بيان ادامه تخريب‌ها در رسانه‌هاي مختلف عليه فيلم «اخراجي‌ها» مي‌نويسد: البته تمام رسانه‌هاي مربوط به شهرداري تهران نيز از روزنامه همشهري گرفته تا مجلات اقماري و سايت‌هاي مرتبط نيز در اين تهاجم با اموال عمومي و دولتي عليه «اخراجي‌ها» با بنياد شهيد رقابت مي‌كنند. اين در حالي است كه گروه كثيري از خانواده شهدا و رزمندگان و ايثارگران با برپائي مراسم و گردهمائي و جلسات نقد و بررسي حمايت خود از فيلم را اعلام نموده‌اند.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
نقد و بررسی سینمای جشنواره‌ای در «مناظره»
فرامرز قریبیان: سینمای ایران «سوپراستار» ندارد
محرم بسیم پدر بزرگ سینمای ایران درگذشت
هنرپیشه مطرح ترکیه در راه ایران؟!+عکس
سوتی جدید مجری زن تلویزیون ایران
پرفروش ترین سینمای کشور
خبرساز ترین طلاق های سینمایی ایران
ابی و گوگوش و ستار در تلویزیون ایران
ابی و گوگوش در تلویزیون ایران
جکی چان به خاطر علی ضیاء به ایران می‌آید
شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۴:۳۴ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #2
RE: اخبار سینمای ایران

در حالیکه شایعه درگذشت ایرج قادری سه روز قبل در محافل هنری و تعدادی از رسانه‌ها مطرح شد نهایتا خود ایرج قادری به این موضوع واکنش نشان داد.
ماجرای پخش شایعه خبر مرگ ایرج قادری که به صورت پیامک چهارشنبه شب در گوشی تلفن‌های همراه اهالی سینما رد و بدل شد و بسیاری را نگران کرد به واکنش قادری انجامید و وی در این خصوص گفت: «نمی‌دانم چه کسانی این شایعات را مطرح می‌کنند و از مطرح کردن آن چه لذتی می‌برند؟ با شایعه شدن خبر درگذشت من لحظات سختی بر بستگان، نزدیکان و خانواده من گذشت».
قادری در ادامه عنوان کرد که این روزها در سلامت کامل به سر می‌برد.

به نوشته بانی فیلم ایرج قادری این روزها فیلم سینمایی «پاتو زمین نذار» را بر پرده سینما دارد
منبع: shafaf.ir.
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۴:۳۵ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #3

آغاز امیدوارکننده «درباره الی» زیر سایه انتخابات - 3 روز، 52 ميليون تومان
با آغاز اکران فیلم سینمایی "درباره الی" ساخته اصغر فرهادی اکران تابستان 88 شروع شد و از امروز "امشب شب مهتابه" روی پرده رفت تا رقابت میان فیلم‌های اکران تابستان جدیتر از گذشته شود. تب و تاب روزهای انتخابات و بازار داغ فعالیت‌های سیاسی بر فروش فیلم‌ها تاثیر گذاشته است. به نظر می‌رسد پس از پایان انتخابات و آغاز فصل تابستان اکران تابستان 88 به طور رسمی
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۴:۳۶ عصر

نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #4

کارگردان «خروس جنگی»:سعی کردم با موقعیت، تماشاگر را بخندانم
شنبه 23 خرداد ماه سال 1388

مسعود اطیابی گفت: «خروس جنگی» از معدود فیلم‌های کمدی است که برای خانواده ساخته شده و آن‌ها در کنار هم می‌توانند فیلم را ببینند.
این کارگردان سینما که دومین ساخته سینمایی‌اش را در حال اکران دارد، با بیان اینکه علاقمند به تجربه گونه‌های مختلف سینمایی است، اظهار داشت: سعی می‌کنم در کارهایم تنوع باشد و دوست ندارم در یک خط حرکت کنم. «خروس جنگی» در جریان پیش تولید «ماریا» ساخته شد و بعد از آنکه شرایط ساخت آن فیلم مهیا نشد، این فیلمنامه را دست گرفتم.
وی ادامه داد: ساخت فیلمنامه «خروس جنگی» نوشته قربان محمد‌پور از سوی سرمایه‌گذارفیلم پیشنهاد شد و از داستان دو خطی‌اش خوشم آمد و دیدم پتانسیل لازم را برای انتقال پیامش که رعایت اعتدال در همه ارکان زندگی است را دارد و با یک بازنویسی و تغییرات آن‌ را ساختیم.
اطیابی با بیان اینکه در «خروس جنگی» از ابتذال فاصله گرفته است، تصریح کرد: متأسفانه به بهانه جذب مخاطب فیلم‌هایی به اسم کمدی ساخته می‌شود که ابتذال است و از نظر مضمون، نگاه،‌ بازی‌ها و ساخت شایسته فیلم‌های ایرانی نیست و خانواده در کنار هم به سختی می توانند آنرا ‌بینند، در واقع اگر فیلمی برای خانواده می‌سازیم، باید در کنار هم آنرا ببینند.

وی افزود: «خروس جنگی» به لحاظ مضمون نگاه فمنیستی ندارد و نگاه معتدلی به مرد و زن دارد و جایگاهشان بدون افراط و تفریط تعریف می‌شود و سعی کردم با موقعیت تماشاگر را بخندانم.
این کارگردان تصریح کرد: تلاش کردیم فیلم هم قصه‌گو باشد و هم فضای مفرحی را ایجاد کنیم و تماشاگر هم خوب می‌خندند. البته جاهایی احتیاط کردم که می‌توانست کم‌تر باشد. تجربه ساخت این فیلم باعث شد در کمدی بعدی‌ام احتیاط کمتری کنم و بدون هیچ ابتذالی بیشترین خنده‌ها را ایجاد خواهم کرد.
وی با اشاره به بازیگران این فیلم گفت: خوشبختانه برای انتخاب بازیگران به اولین ترکیب ایده‌آل که در ذهن داشتم رسیدم و دچار دردسر نشدیم. با رضا عطاران برای فیلم «ماریا» صحبت کرده بودیم و در این پروژه مشغول شد و مریلا زارعی هم انتخاب اولم بود.
اطیابی درباره اکران این فیلم نیز اظهار داشت: اکران خوب است. البته اگر دست خودم بود یکی دو هفته عقب می‌انداختم. این روزها مردم شور و هیجان انتخاباتی دارند و کم‌تربه سینما توجه می‌کنند و ما هفته اول را عملا از دست داریم و از هفته آینده با شروع تبلیغات کار اصلی مان آغاز می‌شود.
وی پیش‌بینی کرد: فکر می‌کنم «خروس جنگی» مورد توجه قرار ‌گیرد و توصیه می‌کنم فیلم را بصورت خانوادگی ببینند چون برای هر سنی مناسب است.
اطیابی با اشاره به ساخت فیلم «ماریا» گفت: «ماریا» فیلم‌نامه خاصی درباره انتظار است که چندسالی است که به دنبال ساخت آن هستم. این فیلم نیاز به حمایت دولت دارد. اما مستقل بودن من باعث شده در جریان انحصاری تقسیم منابع مالی دولت قرار نگیرم.
این کارگردان«صبح روز هفتم»، سومین ساخته سینمایی‌اش را در مرحله صداگذاری دارد.
«خروس جنگی» با بازی رضا عطاران و مریلا زارعی داستان زن و شوهری است که یک روز جایشان را با هم عوض می‌کنند و این جابه‌جایی باعث ایجاد حوادثی می‌شود.
منبع:ایسنا
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۴:۴۰ عصر

نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #5

رخشان بنی‌اعتماد در نمایش جدیدترین مستند
در مستند «ما نیمی از جمعیت ایران هستیم» قصد بیان سرفصل‌ها را داشتم

رخشان بنی‌اعتماد که به‌ تازگی ساخت مستند «ما نیمی از جمعیت ایران هستیم» را به پایان رسانده،معتقد است: اکنون انتخابات شرایطی ایجاد کرده که بهترین زمان برای ساخت این اثر محسوب می‌شود.
مستند «ما نیمی از جمعیت ایران هستیم» که به تازگی توسط رخشان بنی‌اعتماد و به منظور آگاهی‌رسانی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری ساخته شده، بعد از ظهر روز چهارشنبه ـ بیستم خردادماه ـ از طرف انجمن مستندسازان در خانه سینما به نمایش درآمد.
سپس با حضور رخشان بنی‌اعتماد (کارگردان)، پیروز کلانتری (مشاور کارگردان)، رضا بهرامی‌نژاد (تدوینگر)، مهناز محمدی (دستیار کارگردان) و با اجرای ناصر صفاریان (مستندساز) مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
بنی‌اعتماد در ابتدای جلسه با تاکید بر این‌که در این فیلم قصد بیان سرفصل‌ها را داشته است، توضیح داد: برای ساخت فیلمی در باره مطالبات زنان، تحقیق این کار را از بیش از یک سال قبل شروع کردم. با نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری وشکل‌گیری تشکل‌های زنان در غالب همگرایی و ائتلاف با وجود تفاوت دیدگاهی مناسب‌ترین وقت را برای ساخته شدن فیلم تشخیص دادم.
این کارگردان با بیان این‌که همواره بحث‌های مربوط به زنان به نوعی حیطه ممنوعه تلقی می‌شده، تصریح کرد: خواسته‌های زنان مقوله‌ای کاملا جدی و نه فقط به حقوق زنان بلکه مرتبط با کل جامعه است. آسیب‌های نگاه تبعیض‌آمیز وخلاء‌های قانونی و عدم پاسخگویی بخشی از قوانین به نیازهای امروز آثار مخرب مشخصی دارد که نتایج آن در وضعیت خانواده‌ها دیده می‌شود.
رخشان بنی‌اعتماد درباره‌ی روند ساخت «ما نیمی از جمعیت ایران هستیم» توضیح داد: فیلمبرداری این فیلم از پنجم اردیبهشت ماه آغاز و به طور همزمان، تدوین آن نیز انجام شد. البته زمان، برای ساخت این فیلم آن‌قدر فشرده بود که حتی بیداری و بی‌خوابی بیست و چهار ساعته گروه هم گاه کارساز نبود.
او در ادامه با بیان این‌که به دلیل اطلاع‌رسانی قصد داشته است، حتما این فیلم را تا پیش از انتخابات به پایان برساند، گفت: چند روز پیش تکثیر این فیلم را با ده نسخه آغاز کردیم و اکنون هزاران نسخه از این فیلم در شهرها و فضاهای مختلف دیده شده است و خوشحالم که این تلاش‌ها جواب داده است.
بنی‌اعتماد در ادامه‌ی این جلسه و در پاسخ به سوالی که مبنی بر نمایش این فیلم در تلویزین مطرح شده بود، هم اظهار کرد: نه زمانی برای مذاکره با مسوولان صدا و سیما داشتم و نه امیدواری به قبول پخش، به همین دلیل هم از این مساله صرف‌نظر کردم.
او در پاسخ به سوال دیگری که درباره‌ی مدت زمان این فیلم مطرح شده بود، گفت: از ابتدا زمان دقیقی برای این فیلم مشخص نکرده بودم، اما با توجه به این که قراربود این کار، فیلمی کاربردی باشد و حتما در دوران انتخابات دیده شود مطمئنا نمی‌بایست فیلمی بلند باشد. ضمن آن که موضوع کاملا گسترده است و در فرصت این فیلم فقط می‌شد به سرفصل‌ها پرداخت.
تصمیم داشتم فیلم را از طریق رسانه نمایش خانگی توزیع و تکثیر کنم، اما فشردگی زمان و نبود هزینه لازم برای انجام این کار موجب شد که تصمیم بگیرم تعداد محدودی از کپی فیلم را با این اشاره که تکثیر و توزیع این فیلم به جهت آگاهی رسانی عمومی از نطر تهیه کننده بلامانع است پخش و ادامه کار را به عهده بینندگان بگذارم. نتیجه‌ای که اتفاق افتاد قابل باور نبود. فیلم در مدت کوتاهی به سرعت در تهران و شهرستانها پخش شد و بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد.
او در بخش دیگری از این جلسه هم در جواب به مطلبی که مبنی بر عدم بیان صریح مشکلات زنان در این فیلم مطرح شده بود، اظهار کرد: مسائل مختلفی وجود دارد که می‌توان به صورت جزء جزء به آنها پرداخت، اما در این زمان کوتاه ما می‌بایست به سرفصل‌های اصلی می‌پرداختیم. من در ابتدا تصمیم داشتم که در این فیلم درباره‌ی موضوعاتی مختلف دیگری هم صحبت کنم اما به دلیل اهمیت این مسائل، احساس کردم که اشاره‌ی جزئی به آنها درست نیست. به همین دلیل پرداختن به چنین مسائلی را به فیلم بلندم موکول کردم.
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۴:۴۱ عصر

نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #6

علی سرتیپی با اشاره به فروش 53 میلیونی روز گذشته :
«درباره الی» بیش از 200 میلیون تومان در یک هفته فروخت

«درباره‌ی الی» روز گذشته پنج‌شنبه ـ 21 خرداد ماه ـ 53 میلیون تومان فروخت.
علی سرتیپی پخش‌کننده این فیلم گفت: فروش این فیلم در پنج‌شنبه با توجه به فضای انتخابات بسیار خیره‌کننده و فوق‌العاده است و مردم تا ساعت 3 بامداد در سینماهای «آزادی» و «ایران» به تماشای این فیلم نشستند.
وی افزود: فروش خوب این فیلم نشان می‌دهد، در هر شرایطی اگر فیلم خوب اکران شود، سینما می‌تواند رونق داشته باشد که این کمک بزرگی به سینماها است.
سرتیپی با بیان این‌که «درباره‌ی الی» در 25 سینما در حال اکران است، مجموع فروش آن را بعد از یک هفته بیش از 200 میلیون تومان اعلام کرد.
او در عین حال از شروع تبلیغات وسیع فیلم و همچنین نصب بیلبورد‌ها از شنبه آینده خبر داد.
در فیلم «درباره الی...» بازیگرانی چون«ترانه علیدوستی»، «گلشیفته فراهانی»، «شهاب حسینی» و «مریلا زارعی» ایفای نقش داشته‌اند و در خلاصه داستان آن آمده است «سه روز تعطیلی در پیش‌روست و چند خانواده برای تفریح راهی شمال‌اند، اما شلوغی‌های شمال باعث می‌شود محل مناسبی برای اسکان پیدا نکنند و...»
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۴:۴۲ عصر

نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #7

اصغر فرهادی:علت واقعی برداشتن برخی بیلبوردهای «درباره الی» ...
پنجشنبه 21 خرداد ماه سال 1388

در پی بردشتن برخی از بیلبوردهای تبلیغاتی فیلم «درباره الی»،اصغر فرهادی گفت: من علت واقعی این اتفاق را نمی‌دانم، امروز صبح خبردار شدم بعضی بیلبوردهای «درباره‌ الی» پایین کشیده شده است.
اصغر فرهادی در پاسخ به علت برداشته شدن برخی بیلبوردهای تبلیغاتی فیلم «درباره‌الی» به گفت: من علت واقعی این اتفاق را نمی‌دانم، امروز صبح خبردار شدم بعضی بیلبوردهای «درباره‌ الی» پایین کشیده شده و در مسیر محل کارم جای خالی، بیلبورد بزرگی را که دو شب پیش در میدان شهرک غرب نصب شده بود، دیدم و تعجب کردم. هنوز برای این‌که بگویم علت این اتفاق چیست، زود است. هرچند در طول این ماهها، از این رفتارها کم ندیدم. این فیلم برای رسیدن به اکران عمومی مسیر پرفراز و فرودی را طی کرد.
او خاطرنشان کرد: روز 28 و 27 اسفندماه، درحالی که همه مراحل قانونی را که هر فیلمی برای رسیدن به اکران ملزم به انجام آن است فیلم «درباره الی» طی کرده بود، به اصرار برخی از آقایان از اکران بدون هیچ دلیل موجه و قانونی بازماند و به جای این‌که برای این رفتار دلیلی ارایه شود، اساسا کسانی که باعث اکران نشدن فیلم شده بودند، رفتار خود را انکار کردند.
فرهادی در پاسخ به اینکه چرا اسفندماه فیلم «درباره الی» اکران نشد، پاسخ داد: عده‌ای برخلاف ظاهر دلسوز منشانه‌شان و اخباری که مبنی بر استقبال از نمایش فیلم در همان روزها صادر می‌کردند، در نهایت بی‌صداقتی در خفا، از هیچ تلاشی برای به نمایش درنیامدن فیلم فرو گذار نکردن و در نهایت هم سعی و تلاش‌شان منجر به اکران فیلم، در شرایط نامناسبی مثل امروز شد. اما خوشبختانه تا اینجای داستان همه عداوتها سبب خیر شده است.
این کارگردان در پاسخ به شرایط اکران فیلم با توجه به شرایط انتخاباتی این روزها مطرح کرد: قطعا این چند روزی که تا انتخابات باقی مانده با توجه به تمرکزی که برروی انتخابات وجود دارد، زمان مناسبی برای اکران نیست. توقع استقبال عظیم در این روزها از فیلم با شرایط موجود، کمی خوشبینی است، هر چند فیلم در این روزها فروش خوبی داشته است.
او ادامه داد: به هرحال اتفاق بزرگ‌تر و مهم‌تری در جامعه درحال رخ دادن است. خود من هم بیشتر از آن‌که درگیر اکران فیلم باشم، درگیر انتخابات هستم، مثل اغلب مردم.
فرهادی در پاسخ به اینکه آیا فرصت بهتری نبود، فیلم بعد از انتخابات اکران شود نیز به ایسنا مطرح کرد: نمایش فیلم در فصل بهار، شرایط مطلوب‌تری می‌توانست داشته باشد. حذف فیلم به قیمت خالی ماندن یکی از گروه‌های سینمایی که با اصرار مسوولین سینمایی ارشاد اتفاق افتاد، باعث شد به این نکته پی ببرم، هنوز حواشی فیلم پایان نپذیرفته است.
کارگردان «درباره الی» درباره‌ی تغییرات نسخه‌ی فعلی نسبت به نسخه‌ی جشنواره نیز گفت: تنها دو مورد ممیزی بر آن اعمال شد، که بر کلیت اثر تأثیر نگذاشته است. مایل نیستم با گفتن این موارد باعث پیش‌داوری مخاطب شوم.
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۴:۴۳ عصر

نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #8

کمک 600 هزار دلاری برای «کپی برابر اصل» کیارستمی

فیلم «کپی برابر اصل» جدیدترین پروژه‌ فیلم «عباس کیارستمی» از انجمن فیلم «توسکانی» ایتالیا کمک مالی قابل‌توجهی دریافت می‌کند.
انجمن فیلم توسکانی روز گذشته در حاشیه جشنواره‌ کن پروژه‌های فیلم‌سازی جدیدی که از این نهاد سینمایی کمک مالی دریافت خواهند کرد را معرفی کرد.
انجمن فیلم توسکانی برای دو سال آینده مجموعا 12 میلیون دلار بودجه برای کمک به ساخت فیلم‌های سینمایی، مجموعه‌های تلویزیونی و آثار مستندی که حداقل 50 درصد آنها در توسکانی فیلم‌برداری شوند، درنظر گرفته است.
از جمله فیلم‌هایی که قرار است در توسکانی ساخته شوند، فیلم «کپی برابر اصل» به کارگردانی «عباس کیارستمی» و نقش‌آفرینی «ژولیت‌ بینوش» خواهد بود.
به گزارش ورایتی، این فیلم که از ابتدای ژوئن در این شهر ایتالیا کلید می‌خورد، طبق اعلام انجمن فیلم توسکانی، 600 هزار دلار کمک مالی دریافت خواهد کرد.
این اولین فیلم «کیارستمی» است که در خارج از ایران ساخته می‌شود و کمپانی «MK2» فرانسه به‌همراه «آنجلو بارباگالو» تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارند.
داستان این فیلم درباره نویسنده‌ای است، که کتابش برنده جایزه بهترین ترجمه سال شده است. او برای انجام مصاحبه مطبوعاتی به فلورانس آمده و عنوان می‌کند ایده کتابش را در فلورانس به دست آورده است. در این سفر او با زنی که صاحب یک گالری آنتیک است، آشنا می‌شود و بحث‌های متعددی درباره اصل‌بودن و کپی‌بودن اشیای عتیقه میان آن‌ها انجام می‌شود و ....
بر اساس اعلام انجمن فیلم توسکانی، کارگردانان اول نیز که آثارشان را در توسکانی بسازند، 270 هزار دلار کمک مالی دریافت می‌کنند.
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۴:۴۴ عصر

نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
سپاس ها 0
ارسال: #9

سرنوشت "فرزند صبح" افخمی پس از پنج سال همچنان مبهم است
پروژه سینمایی "فرزند صبح" که پنج سال از کلید خوردن آن می‌گذرد، با از دست دادن فرصت نمایش به مناسبت 30 سالگی انقلاب همچنان در مراحل فنی متوقف مانده و امیدی به خروج آن از این موقعیت راکد نمی‌رود.
به گزارش خبرنگار مهر، "فرزند صبح" به عنوان پروژه درازمدت بهروز افخمی تیرماه سال 83 در نوفل لوشاتو فرانسه کلید خورد و امسال با ورود به پنج سالگی همچنان در مراحل آماده‌سازی قبل از نمایش به سر می‌برد.
این فیلم که داستان آن برگرفته از زندگی امام خمینی (ره) است با سرمایه‌گذاری موسسه حفظ و نشر آثار حضرت امام (ره) و شرکت عروج فیلم تولید شده و از همان ابتدا با مسائلی دست به گریبان بود. در مرحله اول دکورهای این فیلم که از سال 81 در منطقه شهریار در حال ساخت بود، به دلایلی نامعلوم دچار حریق شد و امیر اثباتی بازسازی لوکیشن را از 15 خرداد 83 به عهده گرفت.

بازیگران و عوامل فیلم در طول این سالها و در مقاطع مختلف تغییر پیدا کردند و از ابتدا مناقشاتی بر سر حضور برخی بازیگران همچون هدیه تهرانی و محمدرضا شریفی‌نیا در نقش‌های اصلی آن مطرح شد که البته به نتیجه نرسید. از جمله اینکه آبان‌ماه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به دلیل حضور این بازیگران به ساخت " فرزند صبح " اعتراض کرد.
تهرانی در نقش دایه امام (ره)، شریفی‌نیا در نقش یادگار امام (ره)، آتیلا پسیانی، فرهاد قائمیان، هادی حیدری، آرمان ایرانپور و جمعی از تئاتری‌ها بازیگران، فرج حیدری و فرخ مجیدی فیلمبردار و ناهید طلوع و مرجان شیرمحمدی طراح صحنه و لباس فاز اول و دوم، سعید ملکان طراح چهره‌پردازی و محمدرضا شرف‌الدین تهیه‌کنندگی پروژه را بر عهده داشتند که سال 84 در لوکیشن شهریار ادامه پیدا کرد.
این مجموعه به علت بزرگ شدن کودک بازیگر نقش دوران کودکی امام خمینی (ره)؛ آرمان ایرانپور متوقف و از 20 شهریور 85 از سر گرفته شد. در این میان از سوی برخی، متوقف شدن پروژه متأثر از مسائل سیاسی و تغییر و تحولات اعلام شد که تهیه‌کننده آن را تکذیب کرد و مرتبط با مشکلات مالی دانست.
سال 85 نیمی از تدوین فیلم توسط بهروز افخمی و هادی نائیجی و ساخت موسیقی بخش‌هایی از فیلم توسط کیوان هنرمند در حال انجام و قرار بود جمشید هاشم‌پور نقش 63 سالگی امام (ره) را ایفا کند که عبدالرضا اکبری جای او را گرفت. از همان زمان وعده نمایش "فرزند صبح" در بیست و ششمین جشنواره فجر داده شد که البته گذشت زمان نشان داد این اتفاق به این زودی‌ها محقق نخواهد شد.
اردیبهشت 86 در حالیکه پروژه "فرزند صبح" وارد سومین سال تولید خود شده بود، مردادماه به عنوان مقطع پایان فیلمبرداری اعلام شد تا مراحل فنی آن که به طور همزمان انجام می‌شد، دنبال شود. همچنین قرار شد از فیلم دو نسخه 170 و 110 دقیقه‌ای تهیه شده و نسخه 110 دقیقه‌ای آن در بیست و ششمین جشنواره فجر به نمایش دربیاید.
اما فیلمبرداری شهریورماه در شهریار با سکانس‌های مربوط به کودکی امام ادامه یافت که سحر دولتشاهی و الیکا عبدالرزاقی نیز به گروه بازیگران پیوستند. در این میان شرف‌الدین اعلام کرد به علت خراب شدن برخی راش‌ها چند صحنه باید بازفیلمبرداری شود و پایان پروژه به تعویق افتاد.
مهرماه از سوی گروه تولید اعلام شد پروژه "فرزند صبح" تا یک ماه دیگر با فیلمبرداری صحنه پایانی که مربوط به رفتن امام خمینی (ره) به کشور ترکیه است، در فرودگاه قلعه مرغی به پایان می‌رسد. در این مقطع سیف‌الله داد تدوین نهایی پروژه را که در مرحله راف‌کات بود به عهده گرفت.
بالاخره 23 آبان آخرین سکانس فیلم در پایگاه شکاری فرودگاه مهرآباد مقابل دوربین رفت تا پرونده فیلمبرداری "فرزند صبح" بسته شده و به مراحل فنی منتقل شود. همچنین موضوع ساخت موسیقی فیلم توسط یک آهنگساز بین‌المللی از سوی کارگردان اعلام شد که به دنبال آن انیو موریکونه به عنوان گزینه قطعی معرفی شد.
پرویز آبنار نیز به عنوان صداگذار پروژه اعلام شد تا در نهایت فیلم برای دالبی کردن سیستم صدا به فرانسه فرستاده شود. تکذیب حضور موریکونه از سوی رسانه‌های خارجی و همینطور ناصر طهماسب به عنوان دوبلور نقش امام (ره)، حاشیه‌هایی ایجاد کرد که سرنوشت "فرزند صبح" را مورد توجه قرار داد.
این فیلم سینمایی ادامه سال 86 را در سکوت خبری گذراند در حالیکه وعده نمایش در جشنواره بیست و ششم فجر نیز عملی نشد. بالاخره مردادماه 87 اعلام شد پروژه به دلیل مشکلات مالی در مراحل فنی متوقف مانده و پس از پایان تدوین توسط سیف‌الله داد صداگذاری و آهنگسازی آن آغاز نشده است.
محمدرضا شرف‌الدین رایزنی برای جذب بودجه را مهمترین کار برای راه افتادن "فرزند صبح"‌ اعلام کرد و در نهایت کیوان هنرمند ساخت همه بخش‌های موسیقی فیلم را بر عهده گرفت. در ادامه شهریور پارسال حسن ابوالصدق و مهدی صادقی مراحل اولیه صداگذاری را آغاز کردند تا با آماده شدن سکانس‌های دوبله شده صداگذاری به طور کامل انجام شود.
تهیه‌کننده پروژه مهرماه از کادربندی فیلم در آلمان یا کانادا، دوبله با مدیریت بهرام زند و تلاش برای حضور "فرزند صبح" در بیست و هفتمین جشنواره فجر خبر داد. اما دی‌ماه شواهد و قرائن نشان داد که با آغاز نشدن دوبله فیلم به دلیل تأمین نشدن بودجه از سوی موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره)، حتی در سی سالگی انقلاب و چهار ساله شدن پروژه، این فیلم آماده نمایش نخواهد شد.
در آخرین گزارش تولید فارابی در اردیبهشت 88 اعلام شد "فرزند صبح" همچون اسفند 87 در مرحله صداگذاری متوقف شده و سکوت خبررسانی درباره این پروژه می‌تواند یادآور شود که امیدی به آماده شدن این فیلم در سال 88 هم نمی‌رود. بخصوص که بهروز افخمی از آن دسته فیلمسازانی حرفه‌ای نیست که برای به نمایش درآمدن آثارش معطل شود و در طول این مدت پروژه‌های متعدد تلویزیونی و سینمایی را به سرانجام رسانده است.
ساخت سری اول مجموعه "عملیات 125"، فیلم در حال تولید "سن‌پترزبورگ"، فیلم تلویزیونی "یازده دقیقه و سی ثانیه"، مستند "فیلمبرداران" و "خوابگرد" و ابراز علاقه به در دست گرفتن پروژه تلویزیونی "جمع مستان"، سه‌گانه تلویزیونی زندگی شهیدان حاج علی موحد دانش، حسین اسکندری و یدالله کلهر، فیلمی از نمایشنامه "شب‌های آوینیون" و رمان "تنگسیر" این نکته را مؤکد می‌کند.
منبع:مهر
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۴:۴۶ عصر

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گزارش تصویری موسیقی ایرانیان از کنسرت گروه موسیقی «شمس» dinator 0 1,248 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۱۰:۲۴ صبح
آخرین ارسال: dinator
  نقد و بررسی سینمای جشنواره‌ای در «مناظره» dinator 0 892 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۱۰:۲۲ صبح
  ساخت مستند «زندگینامه مقام معظم رهبری -دومین رهبر انقلاب» یک ضرورت تاریخی است dinator 0 841 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ صبح
  یک اشتباه دیگر dinator 0 934 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ صبح
  چوب رهبری ارکستر ملی پس از ۴ سال بر دستان فرهاد فخرالدینی dinator 0 829 ۱۱-۸-۱۳۹۲ ۱۰:۲۰ صبح

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان

لینک دوستان