درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۵-۷-۱۳۹۷, ۰۶:۰۷ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
در برخی صندوق‌ها 70 درصد آرا با یک خودکار و یک خط نوشته شده
نویسنده پیام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۴-۱۳۸۸ ۰۵:۲۷ عصر، توسط pedramm.)
کاربر 5 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 1,106
تاریخ عضویت: ۷ ارديبهشت ۱۳۸۸
اعتبار: 8
سپاس ها 0
سپاس شده 47 بار در 28 ارسال
ارسال: #1
در برخی صندوق‌ها 70 درصد آرا با یک خودکار و یک خط نوشته شده

در برخی صندوق‌ها 70 درصد آرا با یک خودکار و یک خط نوشته شده
اگر نظر نهایی این هیأت بتواند مردم را توجیه و مجاب کند، می‌تواند آرامش نسبی را به فضای عمومی جامعه بازگرداند، اما اگر باز هم به صورت نگاه از بالا به پایین به مسأله نگریسته شود و به صورت دستوری موضوعی به مردم و نامزدهای معترض دیکته شود، ممکن است در ظاهر اعتراض‌ها از بین برود، اما در باطن این موضوع همچنان در ذهن مردم باقی بماند..بهتر است به جريان آقاي ميرحسين موسوي و كروبي و دو نامزد ديگر اجازه داده شود علاوه بر آنكه داراي حزب و رسانه مكتوب باشند، بتوانند تلويزيون خصوصي هم داشته باشند
روزنامه «خبر» در مصاحبه‌ای با دکتر امیدوار رضایی، نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی و یکی از اعضای ارشد ستاد محسن رضایی، نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تلاش کرده است آشکارا پاسخ برخی از پرسش‌های مطرح در جامعه پیرامون انتخابات اخیر را از ایشان جویا شود.

در این گفت‌وگو آمده است: پس از انصراف آقای رضایی اعلام کرده بودید که اطلاعات لازم برای پیگیری شکایتان را از شورای نگهبان و وزارت کشور دریافت نکرده‌اید. پس چگونه ‌آقای رضایی از پیگیری اعتراضاتشان به انتخابات ریاست جمهوری دهم انصراف دادند؟

بله، متأسفانه شورای نگهبان و وزارت کشور به ‌رغم توافق صورت گرفته با آقای رضایی اطلاعات لازم را به ما ندادند. آقای رضایی هم به همین دلیل انصراف دادند. قرار بود وزارت کشور، علاوه بر فهرست صندوق‌ها و آرای جدا شده در آنها فرم‌های 22، 23 و 28 هر حوزه را که مربوط به صورت جلسه‌ها و شمارش اولیه آرا در هر صندوق بوده است، به ما بدهند. همچنین قرار بود آمار کلی شورای نگهبان و وزارت کشور از شمارش آرا به ما داده شود، چرا که مقایسه آنها می‌توانست در تأیید درستی شمارش آرا به ما کم کند، چون این اطلاعات به ما داده نشد، نمی‌توانستیم اعتراضاتمان را پیگیری کنیم. از همین روی، آقای رضایی کنار کشید.

اما پرسش دیگر «خبر» از امیدوار رضایی درباره بازشماری 10 درصد صندوقها و ماجرای پیرامون آن به ویژه موضعگیری شورای نگهبان و وزارت کشور پس از اعتراض رضایی به این شرایط بود که رضایی در پاسخ گفت: یکی از قرارهای شورای نگهبان با آقای محسن رضایی این بود که برای بازشماری 10 درصد صندوق‌ها، نخست شمارش آرا در هزار صندوق آغاز شود و پس از ارایه نتیجه این بازشماری، سپس آرای ده هزار صندوق مورد بازشماری قرار گیرد. قرار بود بنا بر این توافقات پیش ‌رویم، اما این توافق در همان وهله اول شکسته شد و انجام نشد.

ادعای وزارت کشور در بازشماری صندوق‌ها، در نوعی بازشماری غیررسمی از برخی صندوق‌ها قبل از اطلاع جامع به نامزدها بوده است. البته در همین بازشماری غیررسمی مشخص شد که 70 تا 80 درصد آرا با یک نوع خودکار و با یک خط مشترک به نفع یک کاندیدای خاص به صندوق‌ها ریخته شده است. البته از آنجا که اطلاعات اولیه لازم به دست ما نرسید، عملاً این نوع بررسی‌ها هم بی‌فایده بود و چیزی را اثبات نمی‌کرد.

این نماینده مجلس هشتم درباره شایعه انصراف رضایی از پیگیری هایش به دلیل کاهش آراء وی در بازشماری ها گفت: نه اصلاً این طور نیست. این یک استدلال غیرمنصفانه است چون آقای رضایی از اول هم گفتند که حاضرند آرایشان را به بقیه دوستان بدهند. حتی در گفت‌وگوی ویژه خبری نیز که اخیراً حضور یافتند. نیز بر این موضوع تاکید کردند آقای رضایی هرگز دنبال افزایش آرای خود نبود. ایشان فقط برای اثبات صحت انتخابات و اطمینان بیشتر از نتایج اعلام شده در انتخابات ریاست جمهوری دهم، پیگیر این مسئله بود و اعتراضاتش را به شورای نگهبان ارائه کرد. ایشان می‌خواستند نشان دهند که این‌گونه شکایات را می‌توان از مسیر قانون و با رویکردی مدنی دنبال کرد.

وی در ادامه با انتقاد از ترکیب اعضاء و زمان شکل‌گیری هیات ویژه شورای نگهبان گفت: هیأت ویژه شورای نگهبان دیر هنگام تشکیل شد. در حال حاضر شورای نگهبان وقت کمی دارد و زمان بررسی‌های آن فردا (امروز دوشنبه) به پایان می‌رسد.

اعضای این هیأت نیز اگرچه افرادی مورد وثوق و قابل احترام هستند اما عمدتاً کسانی هستند که در مراکز دیگر مشغولیت‌هایی دارند به نظر می‌رسد اگر از حضور افرادی که کمتر موضع‌گیری‌های خاص انتخاباتی داشته‌اند استفاده می‌شد، بهتر بود.
با تمام اینها نفس تشکیل این هیأت از سوی شورای نگهبان گام مثبتی بود همین که شورای نگهبان حاضر به تشکیل این هیأت شده است، اقدام موثری است که امیدواریم به سرانجام برسد و حرکت مثبتی برای ایجاد آرامش در کشور ایجاد شود.

رضایی در باره میزان موفقیت هیات ویژه شورای نگهبان و توان اقناع کنندگی این شورا در مقابل اعتراضات صورت گرفته نیز بیان داشت: این به چگونگی برخورد هیأت ویژه شورای نگهبان با شکایات و اعتراضات نامزدها و مردم دارد. اگر نظر نهایی این هیأت بتواند مردم را توجیه و مجاب کند، می‌تواند آرامش نسبی را به فضای عمومی جامعه بازگرداند. اما اگر باز هم به صورت نگاه از بالا به پایین به مسئله نگریسته شود و به صورت دستوری موضوعی به مردم و نامزدهای معترض دیکته شود، ممکن است در ظاهر اعتراض‌ها از بین برود اما در باطن این موضوع همچنان در ذهن مردم باقی می‌ماند. از آنجا که اعتراض نامزدها در ادامه اعتراض افکار عمومی است اگر مردم و افکار عمومی نسبت به نظر نهایی شورای نگهبان قانع شوند، نامزدها هم قانع خواهند شد.

در همین باره وی همچنین امروز طی مصاحبه دیگری با بیان اینکه مدتی است صداوسيما اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها را گزينشي منتشر می کند، اظهار داشت: متاسفانه رسانه ملی اطلاعيه دكتر رضايي مبني بر عدم پيگيري شكايت انتخاباتي از شوراي نگهبان را به نحوي منعکس نمود كه گويي ايشان شكايتهاي خود را پس گرفته اند در حاليكه ايشان، به دليل عدم همكاري‌ها و بی‌نتيجه ماندن شکایتشان، با توجه به شرایطي كه قبلاً به آن شورا اعلام كرده بودند، پيگيري شكايت‌ها را متوقف كردند.

وی در حاشيه جلسه امروز مجلس شوراي اسلامي به خبرنگاران گفت: به محض آنكه شوراي نگهبان زمان را تمديد و هيئت ويژه را پيشنهاد كرد، ايشان مجدداً بر پیگیری شکایتشان تاکید کردند، ولي رسانه ملی از اين اعلان آمادگي هيچ خبري منتشر نکرد و يا اطلاعيه مجمع تشخيص مصلحت نظام را به نحوي قرائت كرد كه گويا مجمع تنها به نامزدها توصيه كرده ولي به شوراي نگهبان توصيه اي نداشته است.

به گزارش سایت شخصی دکتر رضایی ،نماينده مسجدسليمان تصريح كرد: اگر صداوسيما به اين شيوه ادامه بدهد، ما طرحي را در مجلس براي راه اندازي تلويزيون‌هاي خصوصي تهيه و به تصويب مي‌رسانيم.

دكتر اميدوار رضايي همچنین افزود: بهتر است به جريان آقاي ميرحسين موسوي و كروبي و دو نامزد ديگر اجازه داده شود علاوه بر آنكه داراي حزب و رسانه مكتوب باشند، بتوانند تلويزيون خصوصي هم داشته باشند و هواداران خود را با مجوزهاي قانوني در مكانهايي جمع كنند و بصورت مسالمت آميز نظرات خود را به آنها منتقل كنند.

ادامه گفت‌وگوی وی با "خبر" را اینجا بخوانید.
لینک :http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=53492

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد
قیمت بلیت هواپیما باید 100 درصد افزایش می‌یافت/ اعمال قیمت‌های جدید از امروز
شبکه آبیاری و زه کشی زرینه رود به 70 درصد پیشرفت رسید
کدام بهتر است، سمند LX یا پژو 206 صندوق‌دار؟+مقایسه فنی و قیمت
7 تا 27 درصد طلاق‌ها به دلیل عدم توجه به مشاوره‌
افزایش شهریه مهدهای کودک بیش از 17 درصد، غیرقانونی است
بیش از 40 درصد ارز تخصیصی برای واردات از محل صادرات تامین شد
چند درصد دختران قلیان می کشند؟
سفرهای نوروزی در كشور 30 درصد افزایش یافت
75 درصد حوادث تعطیلات نوروزی در جاده های كشور رخ می دهد
تالار گفتگوی ایرانیان
شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
۸-۴-۱۳۸۸ ۰۵:۲۶ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

نویسنده پیام
کاربر جدید بدون ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 11
تاریخ عضویت: ۸ تير ۱۳۸۸
اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #2
RE: در برخی صندوق‌ها 70 درصد آرا با یک خودکار و یک خط نوشته شده

دروغها معمولا بدون اسم و ادرس هستند و اکثرا با بعضی شاید اما اگر شروع میشوند
موجیم ولی زعمق دریا آبیم

ما حاوی اسرار دل دریاییم

ای سبزه کوچک کنار مرداب

برخیز و برو، فاتح دریا ماییم
۸-۴-۱۳۸۸ ۱۱:۲۹ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
********
آفلاین
ارسال‌ها: 38,512
تاریخ عضویت: ۳ اسفند ۱۳۸۷
اعتبار: 163
سپاس ها 686
سپاس شده 2806 بار در 1259 ارسال
ارسال: #3
RE: در برخی صندوق‌ها 70 درصد آرا با یک خودکار و یک خط نوشته شده

سلام محمــــــد جواد جان ... خوش اومدی عزیزم به انجمن A (35)
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۸-۴-۱۳۸۸ ۱۱:۴۸ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 984 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,002 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,471 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,760 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان