درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۴-۷-۱۳۹۷, ۰۲:۱۹ صبحارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
رهبر انقلاب:نباید افراد انقلابی به دیگران كه به زعم خود در درجات پایین‌تر هستند...
نویسنده پیام
مدیر بازنشسته تالار
مدیر بازنشسته
***
آفلاین
ارسال‌ها: 14,148
تاریخ عضویت: ۱۲ خرداد ۱۳۸۸
اعتبار: 90
سپاس ها 84
سپاس شده 484 بار در 427 ارسال
ارسال: #1
رهبر انقلاب:نباید افراد انقلابی به دیگران كه به زعم خود در درجات پایین‌تر هستند...

رهبر انقلاب:نباید افراد انقلابی به دیگران كه به زعم خود در درجات پایین‌تر هستند، هرچه بخواهند بگویند

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار جمعی از اعضای بسیجی هیأت‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در سخنان مهمی تأکید کردند.
 
به گزارش ایلنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار جمعی از اعضای بسیجی هیأت‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در سخنان مهمی ضمن تبیین برهه بسیار حساس کنونی و موضع انفعال و از هم گسیختگی نظام استکباری در مقابل حرکت اسلامی که نماد آن نظام جمهوری اسلامی است، تأکید کردند: دیروزمهمترین نیاز کشور اتحاد و یکپارچگی است و هرگونه سخن، حرکت و نوشته‌ای که حتی با نیت صادقانه باشد، ولی موجب شکاف و انشقاق در‌جامعه، و ظلم به افراد شود، برخلاف مصالح کشور و نظام اسلامی است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: حفظ وحدت، همدلی و انسجام در جامعه و پرهیز از هرگونه اختلاف‌و شکاف، نظر‌رهبری در این برهه حساس است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ‌هنر انقلاب اسلامی این بود که توانست تمام دیوارهای کاذب میان ملت را از میان بردارد و همه کشور را به یک عرصه وسیع برای ملت ایران تبدیل کند، حال برخی می‌خواهند دوباره این دیوار‌کشی‌های نادرست و ناحق را ایجاد کنند.
ایشان تأکید کردند : ‌مبانی،‌اصول و جهت حرکت، مشخص و روشن است و‌ هرکسی که در چارچوب اصول و در این جهت حرکت کند، جزو مجموعه نظام اسلامی است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأکید مکرر خود درخصوص ظلم نکردن به افراد، افزودند: رعایت طهارت دل و عمل، یکی از وظایف اصلی است و نباید با یک کلمه و یا نوشته و یا حرکتی نابجا در مورد فرد یا افرادی که مستحق آن نیستند، به آنان ظلم شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری سیره پیامبر اسلام (ص) در مورد رعایت حقوق افراد، حتی افرادی که مرتکب گناه و یا خطایی شده‌اند، خاطرنشان کردند:‌باید منصف و عادل بود و زیادتر از آن چیزی که واقعیت و بایسته است،‌ نگفت.
ایشان افزودند: نباید اینگونه تصور شود که چون برخی افراد مجاهد، مبارز و انقلابی هستند، می‌توانند در مورد برخی افراد دیگر که به زعم خود از این لحاظ در درجات پایین‌تر قرار دارند، هرچه بخواهند بگویند.
ایشان با تأکید بر تفاوت طبیعی ایمان و خطوط افراد افزودند: با وجود تفاوت ایمان، در مقام زندگی جمعی باید ضمن رعایت عدالت و انصاف، اتحاد و انسجام حفظ شود.
رهبر‌انقلاب اسلامی مسئله مهم را فراموش نکردن اهداف و شاخص‌های اصلی دانستند و تأکید کردند: استکبار ستیزی، ایستادگی قاطع در مقابل حرکت کفر و نفاق در سطح جهان، و مرزبندی شفاف با دشمنان انقلاب و دین، شاخص‌های اصلی هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص مرزبندی شفاف با دشمنان افزودند: اگر کسی مرزبندی شفاف با دشمنان انقلاب و دین نکند، قدر خود را کاهش داده است و اگر به آنها گرایش پیدا کند، از دایره نظام خارج می‌شود.
ایشان خاطرنشان کردند: این شاخص‌ها، مبانی و خطوط اصلی حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی است که باید با حفظ شاخص‌ها این حرکت ادامه پیدا کند.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین برهه بسیار حساس کنونی به شرایط جهانی و تلاش‌های قدرت‌های استکباری برضد نظام اسلامی اشاره کردند و افزودند: حساسیت شرایط کنونی به این علت است که مراکز استکباری جهانی در مقابله با حرکت اسلامی که نماد واقعی آن نظام جمهوری اسلامی ایران است، زمام امور را از دست داده‌اند و با حالتی دستپاچه و از هم گسیخته، آخرین تلاش‌های خود را انجام می‌دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به بن‌بستی که نظام استکباری گرفتار آن شده است، خاطرنشان کردند: کمربندی را که نظام استکباری به دور مسائل جهانی بویژه منطقه حساس خاورمیانه کشیده بود، پاره شده و بسیاری از شگردهای تبلیغاتی قدیمی آنها برای مردم دنیا آشکار شده است.
ایشان با اشاره به گسترش خشم و نفرت جهانی از رژیم امریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کردند: امروز حتی در جامعه امریکا، خشم عمیقی از حضور قدرتمند لابی صهیونیستی در‌حال گسترش است و با وجود شرایط بسیار سختگیرانه رژیم امریکا بر مردم این کشور، نشانه‌های این خشم آشکار شده است.
رهبر انقلاب اسلامی، ظهور و حضور نظام جمهوری اسلامی ایران را عامل اصلی مشکلات کنونی برای نظام سلطه دانستند و افزودند: دلیل دشمنی آنها با نظام اسلامی به همین دلیل است،اما اقدامات سراسیمه برای صدور قطعنامه و بزرگنمایی غیرواقعی تحریم‌ها و بعد هم تهدید نیم‌بند نظامی، همه نشانگر انفعال نظام استکباری در مواجهه با حرکت عظیم و متین در جهان اسلام است.
حضرت آیت الله خامنه ای تحمل زحمت‌ها را زمینه ساز رسیدن به منافع بزرگتر برشمردند و خاطرنشان‌کردند: نیاز امروز دانشگاه‌ها کار و تلاش علمی و پژوهشی، کار معنوی و ایمانی، حاکم کردن روحیه مجاهدت و جهاد در همه فعالیت‌های علمی، حضور دائم و به هنگام، و تقویت بصیرت در مجموعه دانشگاهی است.
ایشان با یادآوری نحوه شکل گیری بسیج اساتید در دوازده سال پیش و تبدیل آن به یک حرکت عظیم، وجود آنرا یک نعمت برای نظام اسلامی دانستند و خاطر‌نشان کردند: البته این به‌معنای این نیست که اساتید مومن و انقلابی منحصر به این مجموعه است بلکه اکنون جمع گسترده‌ای از اساتید بسیجی در دانشگاه‌های کشور حضور دارند که نقش آنها بسیار برجسته و تأثیرگذار است.
رهبر‌انقلاب اسلامی بسیج را یک حرکت بی‌نظیر در انقلاب اسلامی و یادگار امام حکیم و بزرگوار توصیف کردند و افزودند: شکل گیری بسیج در واقع از همان روز اول انقلاب و از زمانی که امام (ره) با اعتماد به مردم، آنان را به عرصه جامعه کشاند، اتفاق افتاد و این اعتماد موجب بروز اعتماد به نفس در مردم شد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه فرهنگ و حقیقت بسیج منشأ برکات فراوانی در نظام اسلامی شده است، خاطرنشان کردند: بسیج در واقع یک ارتش بی‌‌رنگ، بی ادعا و همه‌گیر در سطح کشور است.
ایشان با تأکید بر اینکه عرصه حضور بسیج بسیار وسیع و فراتر از عرصه محدود نظامی است، افزودند:بسیج را نباید یک نهاد نظامی به حساب آورد،بلکه بسیج، عرصه‌ای عمومی است که در همه مکانها، زمان‌ها، عرصه‌ها و قشرها حضور دارد.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به موضوع جایگاه و نقش اساتید در دانشگاه‌ها به ویژه اساتید مؤمن و انقلابی و همچنین توقع نظام اسلامی از دانشگاه‌ها و نیاز امروز مراکز علمی و دانشگاهی پرداختند و افزودند: وظیفه استاد بسیجی حضور به موقع، مخلصانه، مجاهدانه و تأثیرگذار در دانشگاه و پرورش انسان‌های دانشمند و با ایمان در طراز شهید چمران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص توقع از دانشگاه‌ها تأکید کردند: ادامه پرشتاب حرکت علمی کشور تا رسیدن به جایگاه علمی والا و شایسته ملت و تاریخ ایران، اصلی‌ترین خواسته از دانشگاه‌ها و مراکز علمی است.
ایشان با اشاره به گزارش یک مرکز معتبر علمی بین‌المللی درخصوص سرعت پیشرفت علمی و تولید علم در‌کشور، افزودند: در این گزارش سرعت پیشرفت علمی ایران یازده برابر متوسط سرعت علمی دنیا ارزیابی شده که نشان‌دهنده حرکت رو به جلو علمی است، اما نباید به این حد قانع بود بلکه باید برای رسیدن به قله تلاش و برنامه‌ریزی کرد.
رهبر انقلاب اسلامی حضور تعداد کثیری از دانشمندان متخصص، مؤمن به خدا و جهاد در راه او و اهداف الهی در جمهوری اسلامی ایران را از برکات امام (ره) و در دنیا بی‌نظیر دانستند و افزودند: مطالبات نظام اسلامی، مطالباتی در سطح بین‌المللی است، بنابراین توقع رسیدن به قله پیشرفت علمی و تربیت انسان‌های دانشمندی همچون شهید چمران، توقع دور از انتظاری نیست.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به دیدگاه‌های نظام اسلامی درخصوص انسان، حکومت، زن، اخلاق و علم و ارائه این دیدگاه‌ها در سطح بین‌المللی خاطرنشان کردند: باید، همت عالی و بلند، و افق نگاه نیز وسیع باشد و از طرح این مطالبات در سطح بین‌المللی و برخی سخنان تمسخرآمیز به دلیل طرح بین‌المللی این ایده‌ها و دیدگاه‌ها، نهراسید.
ایشان با تأکید بر اینکه آرمان ها و اهداف نظام اسلامی بسیار گسترده و در عین‌حال مورد قبول انسان‌های آگاه و منصف است، خاطرنشان کردند: نظام اسلامی داعیه محو نظام سلطه، برقراری عدالت جهانی، و استفاده از علم برای آسایش و راحتی بشر را دارد.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ملتی با چنین آرمان‌هایی، و با بکارگیری همت‌های عالی ایمانی، و یقین به وعده‌های قرآنی در زمینه یاری مؤمنین، و نهراسیدن از مرگ و آرزوی شهادت، قطعاً افق‌های روشنی پیش‌روی خود دارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مصطفی چمران، این شهید را انسانی مؤمن، مجاهد، شجاع، بصیر، دانشمند، منصف، هنرمند، با صفا، اهل مناجات ، دارای روحیه‌ای لطیف و بی‌اعتنا به نان، نام و مقام دنیا توصیف کردند و افزودند: شهید چمران نمونه کاملی از استاد بسیجی و در واقع ترکیب علم و عمل، سنت و تجدد، و عشق و عقل است.
ایشان تأکید کردند: انتظاری که از دانشگاه‌های جمهوری اسلامی می‌رود، این است که انسان‌هایی همچون شهید چمران تربیت کنند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین پیشنهاد نامگذاری سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران به عنوان روز بسیج اساتید را پیشنهادی معنادار و پرمغز خواندند.
در ابتدای این دیدار:
- دکتر رضا روستا آزاد معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی شریف
- دکتر زلفی‌گل استاد و دبیر انجمن شیمی، دانشمند برگزیده بین‌المللی و رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان
– دکتر فضل الله موسوی استاد حقوق و رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
– دکتر سیدمحمد تقی علوی رئیس دانشگاه تبریز و دانشیار گروه حقوق این دانشگاه،
- خانم دکتر خزعلی دانشیار زبان و ادبیات عرب و رئیس دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه الزهرا،
- دکتر جهانبخش رئوف استاد دانشکده شیمی دانشگاه مازندران،
- حجت الاسلام دکتر گرجیان دانشیار رشته فلسفه و عضو گروه فلسفه و کلام دانشگاه باقرالعلوم قم،
- و دکتر سیدحسن امامی رضوی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دیدگاه‌های خود را درخصوص مسائل علمی و دانشگاهی و برخی مسائل کشور بیان کردند.
محور‌های مطالبی که این اساتید مطرح کردند عبارتند از:
- ضرورت اجرای بیمه پژوهش برای حمایت از محققان و پژوهشگران.
- انتقاد از کاهش بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
- استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها در طرح‌های بزرگ ملی از جمله
هدفمند سازی یارانه‌ها
- رعایت انصاف درخصوص دستاوردهای سی ساله نظام اسلامی و قربانی نکردن این دستاوردها در دعواهای سیاسی
- لزوم فراتر رفتن حوزه فعالیتهای تشکل‌های دانشجویی از برگزاری صرف سخنرانی های سیاسی
- جدی گرفتن آموزش مدیران
- شناخت صحیح روش‌های جنگ نرم در دانشگاه‌ها و راهکارهای مقابله با آن
- ضرورت تحول اساسی در حوزه علوم انسانی و بومی‌سازی آن
- ایجاد فرصت‌های مطالعاتی داخلی برای اساتید نخبه
- نگاه جدی و دقیق به رشته مطالعات زنان و خانواده و تصحیح متون و دروس آن براساس جهت گیریهای دینی و بومی
- تشکیل قطب علمی زنان
- ایجاد گسترش آموزش مجازی در رشته‌های مختلف علمی
- در نظر گرفتن همزمان معیارهای علمی و ارزشی در گزینش اعضای هیأت علمی
- ضرورت توجه جدی‌تر به علوم پایه
- اجرای آمایش سرزمینی در حوزه آموزش عالی
- و پرهیز از کارهای فرهنگی مقطعی در دانشگاه‌ها
در این دیدار همچنین دکتر بختیاری رئیس سازمان بسیج اساتید گزارشی از فعالیت‌های این سازمان ارائه کرد و گفت: ظرفیت سازی و یکپارچه‌سازی اساتید برای حضور در جهاد علمی، و نهضت نرم افزار علمی، شناسایی مستمر مسائل اساسی کشور و تعامل با دستگاه‌ها برای حل آنها، و حضور مؤثر در عرصه‌های فرهنگی از جمله اهداف سازمان بسیج اساتید است.
 

منبع: ilna.ir
 موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
تنظیم بازار داخل نباید موجب ممنوعیت صادرات شود
پس از برادران لاریجانی، احمدی نژاد هم به رهبر انقلاب نامه نوشت
هشدار رهبر انقلاب خط نهایی برای سران قوا بود
نظر رهبر انقلاب در مورد ارتباط با آمریکا
نامه رییس قضا به رهبر انقلاب
ترور ناکام پایین کشنده پهپاد RQ170 آمریکایی
حذف رطوبت از مسجد جامع عباسی/ خیابان کنار مسجد پایین می آید
پیام مهم رهبر انقلاب درپی اهانت نفرت انگیز دشمنان اسلام به ساحت پیامبر
وزارت علوم برای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مسوولیت بزرگی بر دوش دارد
وزارت بهداشت: نیمی از مبتلایان به سل در كشور به سل ریوی مبتلا هستند

حتی روز" مرگم "هم با هم تفاهم نداریم
من سفید میپوشم
تو سیاه...
۳-۴-۱۳۸۹ ۰۲:۱۵ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 983 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,002 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,470 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,759 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان