درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۵-۷-۱۳۹۷, ۰۷:۳۷ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
جنتي: وای به حال مقصران حوادث اخیر
نویسنده پیام
کاربر 5 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 1,106
تاریخ عضویت: ۷ ارديبهشت ۱۳۸۸
اعتبار: 8
سپاس ها 0
سپاس شده 47 بار در 28 ارسال
ارسال: #1
جنتي: وای به حال مقصران حوادث اخیر

جنتي: وای به حال مقصران حوادث اخیر
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اينكه ما مسلمان شيعه هستيم و در نظام جمهوري اسلامي زندگي مي‌كنيم كه هزاران شهيد داده و خسارات زيادي را تحمل كرده است، خاطر نشان كرد: ما با هم برادر هستيم و نبايد آن را بر هم زنيم و كسي كه وحدت مردم را بر هم بزند در حق نظام جمهوري اسلامي خيانت كرده است.
امام جمعه موقت تهران از پخش احتمالي اعترافات بازداشت شدگان تحولات اخير خبر داد و گفت: از افراد دستگير شده كم‌كم اعترافات هم گرفته مي‌شود و در صورت صلاح‌ ديد مسوولان بخشي از آن به اطلاع مردم خواهد رسيد.
به گزارش خبرنگارايلنا، آيت‌الله احمد جنتي در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تقدير و تشكر از مردم به خاطر حضور در انتخابات رياست جمهوري گفت:‌ در حالي كه دشمن زمزمه‌هايي مي‌كرد تا حضور مردم را در انتخابات كم كند، شما با حضور گسترده در داخل و خارج كشور دوستان را شاد و دشمنان را نااميد كرده‌ايد.
وي با قدداني از همه كساني كه در حماسه انتخابات نقش داشتند به خصوص مقام معظم رهبري، دستگاه‌هاي امنيتي و انتظامي، بسيج و صدا و سيما تصريح كرد: انتخابات تمام شد و مردم ما هم خوشحال؛ اما گويا دشمن اين خوشحالي را نپسنديد و تلاش كرد تا زهري را در كام مردم بريزد و تلخي آن شيريني انتخابات را بپوشاند كه بر اساس اطلاعات موجود از قبل انقلاب مخملي را پيش‌بيني كرده بودند.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اسفندماه گذشته در يكي از سايت‌هاي اينترنتي وابسته به وزارت خارجه انگليس پيش‌بيني شده بود كه در ماه ژوئن احتمال دارد پس از انتخابات شورش‌هايي رخ دهد و لذا به اتباعشان توصيه كرده‌ بودند در مكان‌هاي عمومي حضور نيابند و اينها دم خروس‌هايي است كه توسط خود آنها بيرون مي‌آيد.
جنتي با بيان اينكه افرادي از وابستگان آنها در همين رابطه دستگير شدند كه طبعاَ اعتراف هم مي‌كنند، تصريح كرد: مساله بالاتر از اينهاست و مسلماَ آنها بيكار نمي‌نشينند زيرا باورشان نمي‌شد كه اين قضايا ادامه پيدا نكند و در كشور آرامش برقرار شود.
دبير شوراي نگهبان با اشاره به اين سخن مقام معظم رهبري كه مشكل دشمنان در آنجاست كه مردم ما را نشناخته‌اند، خاطر نشان كرد: اينها همان مردمي هستند كه پيش از انقلاب هزاران شهيد دادند و نشستند و پس از انقلاب هم علي‌رغم تمام فعاليت‌هاي منافقين اين روند ادامه يافت و نظام هم تكان نخورد و لذا دشمنان ديدند كه اين كارها به نفعشان تمام نشد و ضربه‌اي به نظام وارد نيامد زيرا مردم پشتيبان آن هستند.
جنتي ادامه داد: در اين شرايط آنها انتظار دارند اينجا مانند اكراين و گرجستان شود و حكومت دلخواه خود را روي كار بياورند كه نشان مي‌دهد واقعاَ حماقت آنها مرزي ندارد.
امام جمعه موقت تهران در ادامه خاطرنشان كرد: در اين مدت عده‌اي شورش كردند، به خيابان‌ها ريختند و به مردم ضررهاي مالي،‌حيثيتي و جاني زدند و در مقابل نيروهاي انتظامي و بسيج هم تمام تلاش خود را كردند تا ضررهاي وارده به مردم كم شود كه در اين راه شهيد هم دادند و جاي غصه است.
دبير شوراي نگهبان با طرح اين سوالات كه عاملان اين شورش‌ها چه مي‌خواستند؟ آيا كارهاي آنها جز بي‌قانوني و هرج و مرج معناي ديگري دارد، مگر كشور قانون ندارد. مگر اصلي براي ابطال انتخابات وجود ندارد و مگر تابحال انتخاباتي در كشور انجام نشده است،‌تصريح كرد: در همه انتخابات شكايتي وجود داشته و اقدام مناسب هم انجام شده است و گاهي‌اوقات به ابطال هم كشيده شده است و ما بايد توجه داشته باشيم مملكت ما قانون و ولي‌فقيه دارد كه هر جا گره‌اي باز نمي‌شود دست تواناي او آن را باز مي‌كند.
جنتي خطاب به معترضان گفت: دنبال چه چيزي مي‌گرديد و آيا اين كارها جز اينكه قانون، هيات معتمد شوراي نگهبان،‌وزارت اطلاعات را قبول نداريد معناي ديگري دارد؟
دبير شوراي نگهبان با بيان اينكه از هر گروهي براي وارد كردن خدشه در انتخابات استفاده شد گفت: در يكي از شهرها به امام جمعه خبر داده بودند كه تعرفه راي كم آمده و مردم در صفوف راي‌گيري معطل ماندند اما وقتي وي با فرماندار آن شهر تماس گرفت متوجه شد كه اين مطلب صحت ندارد و آيا اين كارها به اين معنا نيست كه نظام را قبول نداريم؟
جنتي تاكيد كرد: اگر هيچ‌كدام از نهادها را قبول نداشته باشيم به اين معناست كه فقط خودمان را قبول داريم و اين كار معنايي جز ديكتاتوري ندارد كه آيا مساوي با تقابل نظام و ضد نظام نيست؟
امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه از افراد دستگير شده كم‌كم اعترافات هم گرفته مي‌شود ودر صورت صلاح‌ديد مسوولان بخشي از آن به اطلاع مردم خواهد رسيد، گفت: از قبل برنامه‌ريزي شده بود كه نتيجه انتخابات به سود هر كس تمام شود در كشور شلوغي ايجاد شود و چنين اقداماتي كه اموال عمومي به آتش كشيده شود جز اينكه دشمن كف بزند نتيجه ديگري ندارد.
وي با اشاره به اينكه ما از اول گفته‌ايم هر كاري كه دشمن از آن دفاع كرد به ضرر ما و هر كاري كه با آن مخالفت كرد به نفع ماست، هشدار داد: به دشمنان و آشوب‌گران مي‌گويم اگر همه شما هم دست به دست هم بدهيد همين اعتكاف و آه و ناله‌هاي مردم به قوت خود باقي مي‌ماند و جز شرمساري هيچ خاصيتي براي شما نخواهد داشت.
دبير شوراي نگهبان با بيان اينكه حداكثر بررسي در مورد شكايت‌ها صورت گرفت و در اقدام بي‌سابقه مدت بررسي با موافقت مقام معظم رهبري تمديد شد، تاكيد كرد: ما هر كاري توانستيم انجام داديم و انتخابات واقعاَ انتخابات سالمي بود كه هيچ اشكالي نداشت و در 10 درصد آرا هم شمارش شد اختلاف ناچيزي وجود داشت.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اينكه ما مسلمان شيعه هستيم و در نظام جمهوري اسلامي زندگي مي‌كنيم كه هزاران شهيد داده و خسارات زيادي را تحمل كرده است، خاطر نشان كرد: ما با هم برادر هستيم و نبايد آن را بر هم زنيم و كسي كه وحدت مردم را بر هم بزند در حق نظام جمهوري اسلامي خيانت كرده است.
وي خطاب به مردم گفت: وحدت به ارزاني به دست نيامده و چشم دنيا هم به ما است و بايد براي آنها الگو باشيم؛ حالا بايد دست هم را ببوسيم و در كنار هم در نماز جمعه و جماعات شركت كنيم زيرا اين برادري خيلي ارزش دارد.

جنتي در پايان با بيان اينكه در هفته‌هاي اخير غيبت، دروغ، تهمت، فحاشي و بدزباني در كنار خسارات مالي و جاني فراوان، رخ داد اظهار داشت: كساني كه در اين موارد مقصر بوده‌اند و مرتكب آنها شده‌اند در ماه رجب و رمضان توبه كنند و واي به حال آنها اگر با اين گناهان وارد قيامت شوند.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
75 درصد حوادث تعطیلات نوروزی در جاده های كشور رخ می دهد
افزایش آمار فوتی ها و مجروحان تصادفات در تعطیلات اخیر
بكارگیری سیستم اطلاعات جغرافیایی، جان مصدومان حوادث را نجات می دهد
نخستین جلسه دادگاه متهمان پرونده فساد مالی اخیر دهه سوم بهمن ماه برگزار می شود
مواد منفجره در ترور اخیر از نوع موادی است که رژیم صهیونیستی در اختیار دارد
مطالب جدیدی در پرونده فساد مالی اخیر کشف شده است
وزیر کانادایی: حوادث سوریه همان انقلاب سبز ساختگی غرب در ایران است
وقوع دو سوم حوادث طبیعی جهان در ایران
وقوع دو سوم حوادث طبیعی جهان در ایران
رویدادهای اخیر داخلی ، بورس تهران را به سراشیبی کشاند: افت شدید
تالار گفتگوی ایرانیان
شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
۱۲-۴-۱۳۸۸ ۰۸:۱۳ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 984 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,002 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,471 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,760 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان