درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۵-۷-۱۳۹۷, ۰۶:۳۵ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
احمدي‌نژاد حاشيه‌نشين‌ها را به نظام سياسي متصل كرد
نویسنده پیام
مدیر کل ایران فروم
مدیر کل سایت
********
آفلاین
ارسال‌ها: 38,512
تاریخ عضویت: ۳ اسفند ۱۳۸۷
اعتبار: 163
سپاس ها 686
سپاس شده 2806 بار در 1259 ارسال
ارسال: #1
احمدي‌نژاد حاشيه‌نشين‌ها را به نظام سياسي متصل كرد

زارعي در گفتگو با فارس:
احمدي‌نژاد حاشيه‌نشين‌ها را به نظام سياسي متصل كرد

خبرگزاري فارس: يك كارشناس مسائل سياسي گفت: انتخابات 22 خرداد نشان داد كه احمدي‌نژاد حاشيه‌نشين‌ها را به نظام سياسي متصل كرد و اين نشان دهنده كاهش فاصله مناطق فقير با مناطق مركزي و علاقمندي حاشيه‌نشين‌ها به مشاركت فعال در سرنوشت كشورشان است.

سعد‌الله زارعي كارشناس مسائل سياسي در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس با بيان اينكه در انتخابات 22 خرداد 88 مشاركت حداكثري مردم در پاي صندوق‌هاي راي به نحو كاملا بي‌سابقه‌اي اتفاق افتاد، اظهار داشت: آراي اين دوره از انتخابات، دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري را در صدر انتخابات گذشته قرار داد كه مي‌توان يكي از دلايل آن را گرم بودن فضاي انتخابات و به خصوص رقابت بين دو رقيب اصلي يعني احمدي‌نژاد و موسوي دانست.
وي افزود: ترديدي وجود ندارد كه اين رقابت تناتنگ در افزايش مشاركت مردم سهم قابل توجهي دارد، ولي در عين حال بايد ديد، چرا رقابت در انتخابات رياست‌جمهوي سال 76 و 84 كه تنگاتنگ هم بود ،از مرز 30 ميليون رأي فراتر نرفت.
اين كارشناس مسائل سياسي ادامه داد: نكته ديگري كه در مشاركت انتخابات نقش قابل توجهي داشت، مساله دعوت همه گروه‌ها به مشاركت در انتخابات بود، به صورتي كه تقريباً ادبيات تحريم در اين انتخابات كنار گذاشته شد، اما با اين وجود نبايد اين موضوع را مطلق ديد، چراكه دعوت‌كنندگان به تحريم بر اساس نتايج انتخابات‌هاي گذشته داراي سهم بسيار اندكي در مشاركت مردم هستند، به گونه‌اي كه اين سهم به چند درصد هم نمي‌رسد.
زارعي با تأكيد بر اهميت مسئله خدمت دولت به اقشار نيازمند جامعه،‌ تصريح كرد: همانطور كه آمار‌هاي انتخاباتي بيان مي‌كند، استان‌هاي دور دست كه در گذشته ميانگين مشاركت آنها 60 درصد بوده، در اين انتخابات سهم مشاركت آنها به90 و 95 درصد و در بعضي از حوزه‌هاي انتخابيه به صد‌درصد رسيده است، همچنين افزايش آراي چشم‌گير و بي‌سابقه احمدي‌نژاد نيز بيان‌كننده گرايش شديد مردم در شهرها و روستاهاي دوردست به شركت در انتخابات بوده است.

* خدمات احمدي‌نژاد مهمترين عامل حضور 85 درصدي در انتخابات بود

وي در خصوص شركت آراي خاكستري در انتخابات رياست جمهوري،‌ اضافه كرد: در گذشته كساني كه در انتخابات شركت نمي‌كردند به عنوان آراي خاكستري يا آراي معترضين خوانده مي‌شدند و اين طور وانمود مي‌شد كه كساني كه در پاي صندوق‌هاي رأي حضور ندارند، اساساً به نظام بي‌علاقه هستند، اما خدمات دولت نهم به شهرستان‌ها و روستاها طي چهار‌سال گذشته اكثريت قاطع اين جمعيت را به پاي صندوق‌هاي رأي كشاند و اثبات كرد كه اين جمعيت به نظام جمهوري اسلامي ايران علاقمند هستند و خدمات نظام را ارج مي‌نهند، در واقع اين انتخابات تعريف تازه‌اي از واجدين شرايط خاموش يا به تعبيري كه در گذشته آراي خاكستري عنوان مي‌شد، ارائه كرد.
اين كارشناس مسايل سياسي با بيان اينكه دولت احمدي‌نژاد با عنايت به حاشيه‌نشين‌ها و محرومين موجي از نشاط و مشاركت را در بين اين اقشار پديد آورد، ادامه داد: بنابراين با تاكيد بايد گفت كه احمدي‌نژاد و خدمات او در طي چهار سال گذشته، نقش اول را در مشاركت 40 ميليوني مردم به عهده داشت.

* مردم توجه ويژه‌اي به مسئله مبارزه با مفاسد دارند

زارعي انتخابات رياست جمهوري دهم را داراي پيام‌هاي متعددي عنوان و خاطرنشان كرد: در فضاي داخلي مي‌توان با تأكيد بر يكي از اين پيام‌ها كه اتصال حاشيه‌نشين‌ها به نظام سياسي بود، اثبات كرد كه فاصله مناطق فقير با مناطق مركزي كاهش پيدا كرده و حاشيه‌نشين‌ها علاقمند به مشاركت فعال در سرنوشت كشورشان هستند.
وي افزود: پيام ديگر انتخابات اين بود كه مردم نسبت به عدالت و تقسيم عادلانه فرصت‌ها و امكانات دولت بين اقشار مختلف جامعه با توجه خاصي نگاه مي‌كنند و خواستار پررنگ‌ شدن چنين جرياني هستند، همچنين اين انتخابات نشان داد كه در صحنه داخلي مردم در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادي و كنترل مسئولان كشور از لحاظ دست‌اندازي به اموال عمومي جديت دارند.
اين كارشناس مسايل سياسي با اشاره به مناظره تلويزيوني موسوي و احمدي‌نژاد تصريح كرد: نتيجه مناظرات تند ميان احمدي‌نژاد و موسوي كه نكته كليدي آن بحث استفاده مسئولان و اطرافيان آنها از اموال عمومي بود، موجب فاصله 24 درصدي ميان احمدي‌نژاد و موسوي در روز پس از مناظره شد و اين موضوع نشان مي‌دهد كه مردم توجه ويژه‌اي به مساله مبارزه با مفاسد دارند.
زارعي پيام ديگر اين انتخابات را حمايت مردم از ساده‌زيستي مسئولان و كم‌شدن فاصله ميان دولتمردان با اقشار پايين جامعه عنوان كرد و افزود: آراي 80 تا 95 درصدي روستاييان كشور به احمدي‌نژاد به خوبي نقش مؤثر و رضايت مردم از سفرهاي استاني و مواجه چهره به چهره رئيس‌جمهور با مردم در شهرستان‌ها را نشان داد.

* مردم از ادبيات دولت احمدي‌نژاد در عرصه جهاني كاملا راضي هستند

وي با بيان اينكه پيام انتخابات در عرصه خارجي در چند محور قابل فهرست شدن است، خاطرنشان كرد: مردم ايران در اين انتخابات نشان دادند كه از سهم كنوني كشور در مناسبات جهاني راضي نيستند و خواهان روي كار آمدن دولتي هستند كه از منزلت و شأن آنها در نظام بين‌المللي و مناسبات جهاني دفاع كرده و در صدد تأمين موقعيت جمهوري اسلامي برآيد.
اين كارشناس مسائل استراتژيك با تأكيد بر اينكه مردم از ادبيات دولت احمدي‌نژاد در عرصه جهاني كاملا راضي بوده‌، مردم فلسطين را دوست دارند و دفاعي مقتدرانه از حقوق آنها را مورد تاييد قرار مي‌دهند، اضافه كرد: مردم خواهان محو اسرائيل از صحنه جهان هستند و از ادبياتي كه ناظر به محور اين رژيم است و همچنين از ادبيات استقامت در مواجه با آمريكا و اروپا استقبال كرده‌اند و خواهان مواجه بدون ضعف و فارغ از تعارفات ديپلماتيك در مواجه با قدرت‌هاي جهان هستند.
زارعي همچنين تصريح كرد: مردم خواهان گسترش فعاليت‌هاي ديپلماتيك و ارتباطات سياسي با جهان خارج هستند و به طور كلي اين انتخابات نشان داد مردم با آنچه كه دولت در چهار سال گذشته در سياست‌خارجي انجام داد، موافقت كاملي دارند و خواهان تداوم اين روش در سياست‌خارجي هستند.

* نظام ديوان‌سالار اداري موجود ظرفيت تحقق مطالبات مردم را ندارد

وي با بيان اينكه مردم خواهان ادامه اين روش‌هاي دولت هستند، تأكيد كرد: در عين حال ترديدي وجود ندارد كه در لايه‌هاي مختلف جامعه انتظارات و اعتقاداتي هم در مورد برخي موضوعات وجود دارد و مطمئنا اين موضوعات شامل مباحثي است كه دولت به حل آنها اهتمام داشته و اهتمام وي اين مسائل را به صورت مطالبات جدي مردم درآورده، اما ساز و كار‌هاي اداري و نظام ديوان‌سالاري اداري موجود، ظرفيت و كشش تحقق آنها را ندارند.
اين كارشناس مسايل سياسي در ادامه گفت: مردم انتظار دارند، دستگاههاي فرهنگي، سياست‌خارجي، اقتصادي و به طور كلي نظام اداري كشور همزمان با روحيه تغيير طلبانه احمدي‌نژاد تغيير بپذيرند و مانند وي دنبال كننده تغييرات گسترده باشند.
زارعي در پايان اظهار داشت: ترديدي نيست وقتي دولت بسياري از مشكلات اقشار دور دست را حل مي‌كند، خواسته‌هاي جديدي در اين مناطق جايگزين مي‌شود و دولت بايد تداركات جديدي براي اين خواسته‌هاي تازه بياورد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
روش های چانه زنی از نظام مالیاتی کشور حذف می شود
ایجاد سامانه الکترونیکی نظام پذیرش/ اصلاح محیط کار در 10 گام
پس از برادران لاریجانی، احمدی نژاد هم به رهبر انقلاب نامه نوشت
وزیر سابق دولت احمدی نژاد:برکناری پی در پی وزیران به بدنه دولت آسیب زد
انديشه امام و رهبري علمي و فناوري اجتماعي دانشگاه و حوزه اقتصادي سياسي
مخالفت اژه‌ای با احمدی‌نژاد
شهیدی که در قبر خندید/ کدخدایی،عابدزاده و وردی‌نژاد چه گفتند/ آرزوی مهران مدیری
سپاه چهارمحال وبختیاری: 12 فروردین روز تثبیت نظام و ظهور شخصیت واقعی مردم ایران است
نقشه تحول نظام سلامت رونمایی می شود
مقطع پیش دانشگاهی از نظام آموزشی حذف می شود
اینکه زاده آسیایی رو میگن ، جبر جغرافیایی ...
۱۳-۴-۱۳۸۸ ۰۲:۳۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زن خشن، طعمه‌هايش را به صندلي مي‌بست eli joon 5 3,138 ۱۶-۱۰-۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ورزش 5
Question ممنوع شدن تبلیغ چیپس و پفک در تلویزیون ! زندگی کن 1 984 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  ایرانیان در مناطق مختلف کشور چقدر خانه هایشان را گرم می کنند؟ maryam joon19 1 1,002 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  درخواست افزایش قیمت محصولات سایپا ارائه شد maryam joon19 1 1,471 ۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۰۳:۱۵ عصر
آخرین ارسال: irantaha
  نرخ تورم مهرماه 24.9 درصد maryam joon19 2 1,760 ۱۲-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ عصر
آخرین ارسال: irantaha


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان