درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۶-۷-۱۳۹۷, ۱۰:۴۶ صبح 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
نامه خداحافظي مهدوي كيا همراه با خشم و اندوه؛چطور جرات كرديد ما را وطن فروش بخوانيد؟
نویسنده پیام
کاربر 5 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 1,106
تاریخ عضویت: ۷ ارديبهشت ۱۳۸۸
اعتبار: 8
سپاس ها 0
سپاس شده 47 بار در 28 ارسال
ارسال: #1
نامه خداحافظي مهدوي كيا همراه با خشم و اندوه؛چطور جرات كرديد ما را وطن فروش بخوانيد؟

نامه خداحافظي مهدوي كيا همراه با خشم و اندوه؛چطور جرات كرديد ما را وطن فروش بخوانيد؟
مهدوي كيا در بخشي از نامه خود نوشته است : كارنامه ما در راه بدست آوردن عزت و افتخار براي وطن و مردم داراي نمرات خوب و بد بسياري است اما هر چه هست روشن است
2009/7/7 13:03:51
Photo Gallery
Zoom
Photo Gallery
Zoom
Mehdi Mahdavikia of HSV Hamburg
سايت گل – مهدي مهدوي‌كيا با انتشار تصوير نامه‌اي سه صفحه‌اي در سايت شخصي‌اش، دلايل خداحافظي خود را از تيم ملي ايران برشمرد و با حمله به كساني كه در روزهاي آخر فوتبال ملي مهدي مهدوي‌كيا و برخي ديگر از همقطارانش، آنها را خائن لقب داده بود، كمي از بار غم و خشم سنگين اين روزها را كم كرد. مهدوي‌كيا، كه 13 سال پيراهن تيم ملي را به تن داشت، در نامه خود، به نكات مختلفي اشاره كرده است كه مطالعه آن مي‌تواند براي شما جذاب باشد. او نامه‌اش را با نام خدا و خطاب به مردم و عذرخواهي بابت قصورات احتمالي در دوران فوتبالش آغاز كرده است: «درود بر مردم با فرهنگ و متمدن ايران در سراسر دنيا.در ابتدا با شما سخن مي‌گويم كه در همه حال و همواره حامي و پشتيبان تيم ملي و بازيكنان آن بوده‌ايد و در تمامي پيروزي‌ها و شكست‌ها در كنار ما و در غم‌ها وشادي‌هاي يكديگر شريك بوده‌ايم با پيروزي‌هاي تيم ملي اشك شوق و با شكست‌ها گريسته‌ايم.

تلاش براي سربلندي ايران و به وجود آوردن لحظات شاد و زيبا براي شما، از وظايف اصلي من و همبازي‌هايم در طول اين سال ها بوده است اما از جهت شكست‌ها و لحظات بدي كه در ذهن شما نشانده‌ايم به نوبه خود از همه شما عذرخواهي مي‌كنم و براي تك تك شما عزيزان آرزوي سلامتي وموفقيت در راه رسيدن به اهدافشان را دارم. »

نوبت جوان‌هاست كه افتخار بيافرينند

اولين باري كه با پيراهن تيم ملي به ميدان رفتم را فراموش نخواهم كرد و مدت حضورم در تيم ملي از بهترين زمان عمرم، به حساب مي‌آيد از آنجا كه در عمل به جوانگرايي اعتقاد خاصي داشته‌ام و به همين دليل از شركت در بسياري از بازي‌هاي ملي به خاطر حضور جوانان و تجربه‌اندوزي آنان، صرف نظر كرده‌ام زمان را مناسب مي‌بينم كه براي هميشه از فوتبال ملي كناره‌گيري كرده و تا اين جوانان برومند و توانا در سال‌هاي آينده افتخارات بي‌شماري را براي ايران به ارمغان آورند. آرزوي موفقيت مي‌كنم براي تيمي كه هميشه عاشقانه دوستش داشته‌ام و براي سربلندي‌اش تلاش كرده‌ام واز اين به بعد به عنوان هوادار و حامي، بازي‌هاي تيم ملي را دنبال خواهم كرد.

تشكر از همه

از مربيان عزيزم بازيكناني كه در طول اين سال ها در تمي ملي همبازي بوده‌ايم و هميشه از دوستان خوب من هستند از تمامي عزيزاني كه در طول اين سالها افتخار همكاري با آنها را در تيم ملي داشته‌ام از مطبوعات و رسانه‌هاي ورزشي كه هميشه سعي كرده‌ام احترام متقابلي بين ما باش از همه شما صميمانه تشكر و قدرداني مي‌كنم. از تك تك اعضاي خانواده‌ام دوستان خوبم در سراسر دنيا كه همواره مرا ياري كرده‌اند از همسر ودختر عزيزم كه در طول اين سالها به علت حضورم در اردوها و مسابقات بيشتر اوقات را تنها بوده‌اند و سهم بزرگي در موفقيت‌هاي من داشته‌اند صميمانه تشكر وقدرداني مي‌كنم.

اخطار به مسئولان فوتبال ايران

و در پايان بعد از هفته‌ها سكوت لازم مي‌دانم كه نسبت به دو نكته اظهار نظر كرده وبعد از اين هيچ اظهار نظر و مصاحبه‌اي در مورد تيم ملي وفوتبال ايران انجام نخواهم داد.

اول آنكه همه مي‌دانيم با راه نيافتن تيم ملي به جام جهاني و حذف نمايندگان فوتبال ما از جام باشگاه‌هاي اسيا، زنگ خطر براي فوتبال ايران به صدا درآمده است. از تمامي پيشكسوتان واهالي فوتبال كه در فوتبال اين مملكت زحمت كشيده‌اند و دلشان براي فوتبال ايران مي‌سوزد درخواست مي‌كنم دست به دست هم داده و با همت و تلاش و دورانديشي شرايطي را به وجود آوريد تا فوتبال ايران به جايگاهي كه استحقاقش را دارد بازگردد و از مسئولين فوتبال كشور و افرادي كه به هر نحوي در اداره فوتبال ايران نقشي دارند خواهش مي‌كنم به جاي نامه‌نگاري و پيگيري مسائلي كه اصولا از وظايف آنها به شمار نمي‌رود به دنبال اجراي طرحي منظم و دقيق و درازمدت همراه با امكانات لازم براي فوتبال ايران باشند به مانند ديگر كشورهاي آسيايي كه در فوتبال در حال پيشرفت هستند، تا در آينده شاهد شكوفايي و درخشش فوتبال ايران در سطح آسيا و جهان باشيم.

پاسخ به فدراسيون فوتبال

اما بند آخر، پراهميت‌ترين بخش نامه كاپيتان سابق تيم ملي است. او در اين قسمت شبيه لحظه‌اي شده كه با خشم روي خط برنامه 90 آمد و به كساني كه او را در بازي‌هاي جام‌ملت‌هاي آسيا لبنان 2000 متهم به كم‌فروشي كردند، حمله جانانه‌اي كرد. روح اين بازيكن بزرگ تيم ملي ايران، از نكاتي آزرده شده است. گرچه مشخص نيست كه هدف او دقيقا چه كسي است، اما اشاره او به اينكه فيفا بايد به جرائم بازيكنان در بازي‌هاي انتخابي جام‌جهاني رسيدگي كند، مشخص مي‌كند دلگيري او از مسئولان فدراسيون فوتبال است كه در گفت‌وگوهاي غيررسمي، از بازيكنان به دليل استفاده از مچ‌بند سبز در بازي ايران مقابل كره‌جنوبي، انتقاد كرده‌اند. او مي‌گويد:

وجدان داشته باشيد

كلام آخر خطاب به افرادي است كه بازيكنان ملي را وطن‌فروش خوانده‌اند:

شما با ارائه كدام مدرك و با چه جراتي به خود اجازه مي‌دهيد در مورد بازيكنان ملي اينگونه قضاوت كنيد بازيكناني كه در طول اين سال ها با كوچكترين چشم‌داشتي با تحمل اردوهاي سخت و طاقت‌فرسا و فشارهاي روحي و رواني ناشي از بازي‌هاي مهم و سرنوشت ساز ملي و تحمل دوري از خانواده‌هايشان تنها به دنبال كسب افتخار براي وطن و مردم‌شان بوده‌اندو تلاش نموده‌اند كه در تمامي مسابقات آسيايي و جهاني و ليگ‌هاي معتبر اروپايي از اعتبار ايران در فوتبال جهان دفاع كندو بازيكنان ملي همه اين تلاش‌ها را نكرده‌اند كه حالا شما افراد اندك آنها را با اين القاب ناشايست بخوانيد.

توصيه مي‌كنم شب هنگام كه سر بر بالين مي‌گذاريد كمي به شرف و وجدان فكر كنيد تا فردا روز قبل از بيان هر مطلبي اين دو ارزش انساني كه در وجود هر انساني بايد پيدا شود را مد نظر قرار داده و از اين به بعد بازيكنان ملي را با القابي كه شايسته آنها است بخوانيد .

كارنامه ما در راه بدست آوردن عزت و افتخار براي وطن و مردم داراي نمرات خوب و بد بسياري است اما هر چه هست روشن است. از شما تقاضا دارم با ارائه نام و كارنامه خود به ما اين افتخار را بدهيد تا با ورق زدن كارنامه درخشان و زرين وطن‌پرستيتان ،‌ما نيز مقداري بر وطن‌پرستي خود بيفزاييم گرچه معتقدم مردم به خوبي بين ما و وطن‌فروشان و شما وطن‌پرستان قضاوت خواهند كرد.

ما جوانمرديم نه متخلف

و جملات پاياني. كيا با لحني آرام‌تر، نامه را اينطور تمام مي‌كند: بازيكنان تيم ملي هميشه سعي كرده‌اند نماينده شايسته‌اي براي مردم كشورشان باشند.

از اين رو در ميادين جوانمردانه‌ حضور پيدا كرده‌اند و تخلفاتي كمي را مرتكب شده‌اند گرچه بسياري از بازي‌ها را باخته‌ايم ولي اخلاق را فراموش نكرده‌ايم.

در اين دوره نيز ما كمترين تخلفات را داشت و به عنوان كاپيتان تيم از تك تك بازيكنان متشكرم و از آنها دفاع مي‌كنم و لازم به ذكر است كه بررسي تخلفات در بازي‌هاي بين‌المللي فوتبال فقط بر عهده فدراسيون فوتبال جهاني فيفاست و نه هيچ فرد و سازمان ديگري.

با آرزوي موفقيت و سلامتي براي همه ايرانيان

با كمال احترام

مهدي مهدوي‌كيا

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
جدايي قطعي نكونام از اوساسونا/ پرداخت 2.5 ميليون يورو براي دريافت رضايت نامه
علي كريمي و مهدوي كيا قرارداد خود را با پرسپوليس ثبت كردند
چوب حراج اينتر براي فروش اسنايدر
خداحافظي يائو مينگ از بسكتبال افول ستاره‌اي شرقي در ميان آسمانخراشهاي غربي
جرات مسابقه دادن نداشتم/ در این سالها کسی به داد دوندگان استقامتی نرسید
متن نامه علی دایی به باشگاه پرسپولیس
نشست خبري سرمربي جديد تيم فوتبال سايپا به همراه مديرعامل دوشنبه برگزار مي‌شود
كانتونا با شاگردانش در جشن خداحافظي اسكولز شركت مي‌كند
كانتونا با شاگردانش در جشن خداحافظي اسكولز شركت مي‌كند
دايي با بازيكنان پرسپوليس خداحافظي كرد
تالار گفتگوی ایرانیان
شما قادر به مشاهده لينک ها نمي باشيد . برای عضویت سریع کلیک کنید.
۱۷-۴-۱۳۸۸ ۰۹:۳۹ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جدال سرنوشت ساز نمایندگان همدان برای بقا در کورس قهرمانی maryam joon19 0 1,271 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  شرایط خاص فدراسیون مانع از ادامه همکاری شد maryam joon19 0 1,238 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  خوش خدمت‌ها پاسخگوی جام‌حذفی باشند/ پیدا کردن جانشین افشین سخت است maryam joon19 0 1,125 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  اسامی 30 بازیکن برای غرب آسیا اعلام شد/ رویارویی کی‌روش و رایکارد maryam joon19 0 1,112 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19
  فوتبال ایران 14 پله در رده‌بندی فیفا صعود کرد/ 4 آسیا، 44 دنی maryam joon19 0 1,182 ۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ عصر
آخرین ارسال: maryam joon19


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان