درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۸-۶-۱۳۹۷, ۰۸:۵۸ عصر

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
ايران؛ تجلي ذوق زيبا و هنر والاي ايرانيان
نویسنده پیام
کاربر 8 ستاره
*
آفلاین
اعتبار: 50
سپاس ها 0
سپاس شده 21 بار در 17 ارسال
ارسال: #1

جام جم آنلاين: در ايران بزرگ و متحد، تفاوتي بين تبريز و كرمان و ساير نقاط وجود ندارد و كشور ايران، تجلي ذوق زيبا و هنر والاي ايرانيان است.
كارنما، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كرمان پس از بازديد از نقاط مختلف آذربايجان شرقي با اعلام اين مطلب گفت: ايران مجموعه‌اي از زيبايي‌هاست و اين زيبايي‌ها با تنوع خود، نشان‌دهنده شعور و ذوق هنري والاي مردمان اين ديار كهن است.

وي هدف از سفر خود را به آذربايجان شرقي، ديدار از آثار تاريخي و فرهنگي استان و الگوبرداري از فعاليت‌هاي موثر و با اهميت صورت گرفته در استان عنوان كرد و افزود: آذربايجان شرقي به عنوان يك استان تاريخي و فرهنگ پرور، عملكرد خوب و موفقيت‌آميزي در معرفي تاريخ و فرهنگ خود داشته است و بايد از اين اقدامات به بهترين شكل الگو گرفت.

وي در مورد بازديد از روستاي تاريخي كندوان گفت: روستاي كندوان نمونه كم‌نظيري از برنامه‌ريزي در جهت گسترش گردشگري و معرفي آثار تاريخي و جاذبه‌هاي طبيعي است.

به گفته رئيس سازمان ميراث فرهنگي كرمان با توجه به شباهت‌هاي موجود بين روستاي كندوان و شهربابك ميمند، كه داراي تاريخي در حدود 8000 سال است، مي‌توان براي معرفي بيشتر اين منطقه بكر و بي‌نظير برنامه‌ريزي كرد.

كارنما افزود: با استفاده از اطلاعاتي كه دريافت كرديم مي توانيم مجموعه تاريخي و دست كند ميمند را به 3 بخش مجزاي سكونت‌گاه، پايگاه تاريخي و هتل و اقامتگاه گردشگران تقسيم كرده و به بهبود وضعيت معرفي آن اقدام كنيم.

وي نقش اكو موزه‌هاي منطقه‌اي را در گسترش گردشگري بسيار مهم و حائز اهميت دانست و تاكيد كرد: بايد از مناطقي مانند كندوان و ميمند براي معرفي منطقه و كشور بيشترين بهره را گرفت كه با وجود بافت تاريخي، زندگي بومي را نيز در خود حفظ كرده‌اند.

تراب محمدي، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي نيز در اين ديدار، از تبادل اطلاعات و تجربيات بين آذربايجان شرقي و ساير نقاط كشور از جمله استان پهناور و تاريخي و زيباي كرمان استقبال كرد و گفت: به واقع معتقديم تفاوتي بين نقاط مختلف ايران وجود ندارد و همه جاي ايران عزيز سراي ماست و بايد براي اعتلاي آن نهايت تلاش خود را به كار ببنديم.

وي افزود: هر گونه اقدامي در جهت توسعه و گسترش گردشگري مي تواند نتايج مثبت كوتاه مدت و بلند مدتي در پي داشته باشد و باعث معرفي شايسته كشورمان به جهانيان شود.

وي از همكاري با استان تاريخي كرمان در جهت بهسازي و معرفي شهر تاريخي و زيباي ميمند استقبال نمود و گفت: در تلاشيم تا همكاري‌هاي دو استان بيش از پيش گسترش يابد و باعث رونق بخشيدن به گردشگري و اقتصاد كشور شود.

تبريز ــ خبرنگار جام‌جم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
گل در فرهنگ ايران / از عهد باستان تا كنون
كتاب سوزي در ايران
نقش ساسانيان در حمله اعراب به ايران
بي توجهي تاريخي ايرانيان به گردشگري
روزي كه عراق جنگ هشت ساله با ايران را آغاز كرد و نتايج آن تا به امروز
"يادبود يكي از هنرهاي ديرين ايران، شمشير قرا خراساني شاه عباس كبير در دست نادرشاه افش
نگاهي گذرا به سير کاپيتولاسيون در ايران ‌
ملي شدن صنعت نفت در ايران
كودتاي 28 مرداد و بازگشت محمد رضا شاه پهلوي به ايران
امضاي قرارداد استعماری 1919بين ايران و انگليس
اگر ايران به جز ويرانسرا نيست
من اين ويرانسرا را دوست دارم
اگر آب و هوايش نيست دلكش
من اين آب و هوا را دوست دارم
تمام عالم از آن شما باد
من اين يك تكه جا را دوست دارم
۱۱-۵-۱۳۸۸ ۰۲:۳۷ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان هاي كوتاه و جالب و آموزنده *پرستو* 33 3,091 ۱۶-۱۱-۱۳۹۳ ۰۴:۴۸ عصر
آخرین ارسال: محمود11
Thumbs Up دعـــــای کــــــوروش کبیــــــــر زندگی کن 1 789 ۱۶-۱۱-۱۳۹۳ ۰۴:۳۳ عصر
آخرین ارسال: محمود11
  10 تمدن باستانی که تاریخ از یاد برده است mary.sdi 0 928 ۲۰-۷-۱۳۹۳ ۰۷:۳۲ عصر
آخرین ارسال: mary.sdi
  تاریخچه جام جهانی فوتبال mary.sdi 0 671 ۱۴-۷-۱۳۹۳ ۰۳:۲۲ عصر
  بزرگ‌ترین فوران‌های آتشفشانی تاریخ mary.sdi 0 722 ۱۴-۷-۱۳۹۳ ۰۳:۰۶ عصر

درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان