درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۲۴-۷-۱۳۹۷, ۱۱:۲۳ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
پاسخ کوبنده به معاندانی که به تعدد زوج های پیامبر را شبهه میکنند چیست؟
نویسنده پیام
*
آفلاین
ارسال‌ها: 3
تاریخ عضویت: ۱۸ شهريور ۱۳۸۹
اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال
ارسال: #1
پاسخ کوبنده به معاندانی که به تعدد زوج های پیامبر را شبهه میکنند چیست؟

ش: در سایت‌های اسلام ستیز، ضمن اهانت به پیامبر اکرم (ص)، مباحث بسیاری راجع به ازدواج‌های ایشان مطرح می‌کنند (که نمونه‌ی آن ارسال می‌شود). پاسخ کوبنده به آنها چیست؟

 

با توجه به شیوع این گونه شبهات بی‌اساس در سایت‌ها و برخی محافل، لازم است به نکات ذیل دقت نمایید:

الف همان‌گونه که اشاره کردید، این نکات را «اسلام ستیزان» سر هم کرده و نشر می‌دهند، لذا هیچ پاسخ کوبنده‌ای در آنها اثر ندارد. چرا که مشکل آنان تعداد ازدواج‌های پیامبر (ص) یا ... نیست، بلکه هدف و برنامه‌ی تعهدیشان، اسلام‌زدایی است. پس سعی در پاسخ دادن نیز کار عبثی است که خداوند متعال از آن پرهیز داده است و می‌فرماید:

«إِنَّ الَّذينَ كَفَرُوا سَواءٌ عَلَيْهِمْ أَ أَنْذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنْذِرْهُمْ لا يُؤْمِنُونَ» (البقره - 6)

ترجمه: كسانى كه كافر شدند بر ايشان يكسان است، چه ايشان را اندرز بكنى و چه اندرز نكنى ايمان نخواهند آورد.

ب – با کسی که اصلی را قبول ندارد، بحث کردن پیرامون فروعات نیز کاری غلط و عبث است. مثل این است که کسی بگوید: من وجود شخصیتی به نام فلان را قبول ندارم، اما بگویید چرا مویش مشکی است؟ یا چرا دیشت نخوابید؟ یا چرا چنین گفت و ...؟ واقعاً پاسخ او چیست؟ حال کسی در اصل خدا را قبول ندارد، چه رسد به رسول خدا، چه رسد به وحی، و چه رسد به عملکرد آن رسول! حال جواب کوبنده به وی چیست؟!

در واقع به آنها باید گفت: اگر تو به «الله» و «رسول‌الله» و «کلام‌الله»، علم، معرفت، اعتقاد و ایمانی نداری، برای تو چه فرقی می‌کند که یک نفر در 1400 سال پیش چند زن گرفته و هر کدام چند ساله بودند؟! پس، چرا اینقدر ناراحت و منفعلی و این همه تلاش می‌کنی تا او را تنقید و محکوم کنی؟! آیا غیر از این است که در قلب تو مرض است و می‌خواهی اسلام ستیزی کنی؟! آیا انتظار داری که من هم فریب این مکاری و خدعه‌ی تو را بخورم و بنشینم با تو بحث بی‌نتیجه در باره‌ی چگونگی و چرایی ازدواج‌های پیامبر اکرم (ص) بنمایم؟! چه مشکلی از شما حل می‌شود؟ آیا اگر بفهمید ایمان می‌آورید؟! تنها مشکل اسلام آوردن شما همین بود؟! یا نه، بلکه در قهقرای خود به سرعت پیش می‌روید و این حرف‌ها بهانه است. پاسخ را هم که بدانید، بهانه‌های دیگری می‌آورید و به اسلام‌ستیزی ادامه می‌دهید:

«وَ أَمَّا الَّذينَ في‏ قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ فَزادَتْهُمْ رِجْساً إِلَى رِجْسِهِمْ وَ ماتُوا وَ هُمْ كافِرُونَ» (التوبه - 125)

ترجمه: و اما كسانى كه در دل‌هايشان مرض بود پليدى بر پليديشان افزود، و بمردند در حالى كه كافر بودندو

به آنها باید گفت: می‌خواهید اسلام ستیزی کنید و مدعی علم و عقل هستید، عیبی ندارد. اما با بحث راجع به زنان پیامبر اکرم (ص) هیچ مسئله‌ای نفی و اثبات نمی‌شود. مگر مشکل شما با حضرت موسی (ع) که با دو خواهر ازدواج کرد حل شد؟ مگر بنامش قصد جان حضرت عیسی (ع) نکردید و مگر به نامش صهیونیسم را به راه نیانداختید و سبب این همه ظلم و جنایت نشدید؟ مگر مشکل شما با حضرت عیسی (ع) که به قول شما اصلاً ازدواج نکرد حل شد؟ مگر برای فریب مردم او را خدا و پدر و پسر و روح‌القدس ننامیدید و مگر جنگ‌های عالم را شما به پا نکردید؟ حالا ازدواج پیامبر اسلام (ص) چه مشکلی از شما و فرهنگ منحط شیطان‌پرستی و ظلم و فسادتان حل می‌کند؟ پس، بیایید راجع به خدا و ضرورت هدایت بحث کنیم. بیایید باهم به جای بحث راجع به همسر یا همسران یک شخصیت در 1400 سال پیش، راجع به او دعوت او شعار الهی‌اش مبنی بر «لا إله الا الله» و این که «الله ولی الذین امنوا» و نیز «والذین کفروا اولیائهم الطاغوت» بحث کنیم و ببینیم واقعاً چنین هست یا نه؟ بیایید بحث کنیم که آیا «رب اعلی» فرعون شما آمریکاست، یا الله جل جلاله؟! مگر در قرآن فقط راجع به زنان حضرت بحث شده است؟ اگر از این بحث‌ها اعراض می‌کنید، پس شما مرض و غرض دارید و با چنین کسانی بحث و پاسخ روا نیست و نتیجه نمی‌دهد.

ج – لذا آن چه ذیلاً ایفاد می‌گردد، برای شخص شما و مخاطبان عزیز سایت است و نه ارسال پاسخ برای آنها و بهتر است خود را مخاطب آیات شیطانی قرار ندهید. زندگی بسیار کوتاه است و راه بسیار طولانی و خطرناک و سخت و برای شنیدن هر حرف بیهوده و پاسخ به آن وقت نداریم. خداوندی که باورش داریم به ما فرمود:

«وَ قَدْ نَزَّلَ عَلَيْكُمْ فِي الْكِتابِ أَنْ إِذا سَمِعْتُمْ آياتِ اللَّهِ يُكْفَرُ بِها وَ يُسْتَهْزَأُ بِها فَلا تَقْعُدُوا مَعَهُمْ حَتَّى يَخُوضُوا في‏ حَديثٍ غَيْرِهِ إِنَّكُمْ إِذاً مِثْلُهُمْ إِنَّ اللَّهَ جامِعُ الْمُنافِقينَ وَ الْكافِرينَ في‏ جَهَنَّمَ جَميعاً» (النساء -140)

ترجمه: (يكى از مظاهر عزتش همين است كه در سوره انعام آيه 168) اين معنا را بر شما نازل كرد كه هر گاه شنيديد به آيات خدا كفر ورزيده مى‏شود و به آن استهزاء مى‏كنند با آنان منشينيد تا به سخنى ديگر بپردازند و گر نه شما نيز مثل آنها خواهيد بود و بدانيد كه خدا كافران و منافقان را در جهنم فراهم خواهد آورد.

ج/1 – در این که پیامبر اکرم (ص) یک مرد کامل بوده و مانند هر مرد کامل دیگری علاقه به زن (چه به لحاظ نیاز جنسی و چه به لحاظ روحی و معنوی) داشته شکی نیست و خود ایشان نیز همین مطلب را تصریح می‌فرمایند. و قرآن می‌فرماید که برای شما زوج و زوجه را جهت تسکین قرار دادیم. پس همسر موجب تسکین روح و روان است و البته هر مردی همین‌طور است و هر زنی نیز نیاز به همسر دارد.

ج/2 – اما اگر ایشان (الیعاذ بالله) قرار بود به خاطر شهوت ازدواج کنند، در حالی که امکان ازدواج با زیباترین دختران جوان را داشتند، هرگز با زنانی که بزرگ‌تر از ایشان بودند ازدواج نمی‌کردند. پس معلوم است حکمت‌های دیگری در نظر بوده است.

ج/3 – اگر خداوند متعال برای او ازدواج با 9 زن و برای سایرین ازدواج با 4 زن را حلال نمود (البته نه محصنه محصنه یعنی زن شوهردار)، به خاطر تفاوت شرایط و ضروریات بود، چنان چه در یک مقطع دیگر هر گونه ازدواج، حتی طلاق یکی و ازدواج با دیگری را بر پیامبر حرام نمود، اما برای دیگران آزاد چنین ممنوعیتی قرار نداد. پس اگر ایشان دنبال صدور مجوز و توجیه مردم بودند، هیچ گاه ازدواج مجدد را بر خود حرام نمی‌نمود.

ج/4 – اگر چه در شرع مقدس اسلام، تنها راه مجاز برای ارضای غریزه‌ی جنسی ازدواج است، اما ضرورتی ندارد که هر ازدواجی حتماً برای رابطه‌ی جنسی باشد. ازدواج در اسلام تشکیل زیربنایی‌ترین کانون اجتماعی است و حقوق فراوانی را بر زن و شوهر و اطرافیان مترتب می‌نماید. لذاست که ایشان در عصر حرمسرایی، همسرانی بزرگسال داشت و در عصر ازدواج‌های زودرس از یک سو و کشتن دختران، دختری را به خانه می‌برد تا رسم نحس شمردن دختران و کشتن آنها بیش از پیش برچیده شود.

ج/5 – اگر خداوند به او فرمود هر زنی که مایل باشد می‌تواند با تو ازدواج کند، به شرطی که خودت بپذیری. شرطی است که خداوند برای همگان جایز نموده است. این اصل برای من و شما هم همین‌طور است. هر زنی می‌تواند تمایلش به ازدواج با ما را اعلام دارد و البته اجبار نیست، اگر ما هم متقابلاً مایل بودیم می‌پذیریم. و این امر از نمودهای دیگر حرمت اسلام برای زنان است که انتخاب و اعلام را برای آنان جایز شمرده و قبول را بر عهده‌ی مرد گذاشته است. چنان چه در خطبه‌ی نکاح رایج بین مسلمین نیز ایجاب از طرف زن و قبول از طرف مرد است.

ج/6 – اگر ایشان با زن مطلقه‌ی پسر خوانده ازدواج نمودند، چون ازدواج با هر مطلقه‌ای برای همگان جایز است. اما اعراب یک رسم سنتی «پسر خواندگی» داشتند و اسلام این سنت جاهلی را منسوخ اعلام کرد. برای همه. نه فقط برای ایشان.

ج/7 – اگر [چنان چه آیات شیطانی مدعی شده] جواز ازدواج به مثابه‌ی دور زدن حجاب است، جواز بسیار خوب، منطقی و مبارکی است. برای همه. اصلاً فلسفه‌ی حجاب همین است که زن از عامل رایگان و همگانی لذت بودن خلاص شود و فقط «محرم» از او لذت ببرد و این اصل برای همه است و نه فقط ایشان. مضاف بر این که اگر حکم خدا نباشد، ایشان چه نیازی دارد که حجاب را ضروری و واجب کند، بعد دچار مشکل شود و ازدواج کند تا حجاب را دور بزند؟!

ج/8 – اگر اسلام مبحث کنیز و اسیر را قانونمند کرد و دستور به آزادی کنیزان و غلامان یا خرید آنها و آزاد کردنشان و یا امر به اجتناب از روابط جنسی زوری با آنها یا جواز ازدواج با آنها را داد، از این رو است که تصاحب مردان، زنان و حتی کودکان در جنگ، رسم بشریت بوده و هست و خواهد بود. و این فقط اسلام است که در این زمینه قانونمند است و نه دیگر مکاتب.

آیا اکنون این رسم برچیده شده است؟ آیا این آمریکایی‌های به اصطلاح حقوق بشری، به هر کجا که وارد می‌شوند و سلطه‌ای (با جنگ یا بدون جنگ) پیدا می‌کنند، به زنان و دختران آنها تجاوز نمی‌کنند؟! آیا اسیر نمی‌گیرند؟ آیا ابوغریب و گوانتانامو ندارند. آیا از ضعفاء و اسیران خود از زن و مرد و بچه، سوء استفاه جنسی نمی‌کنند؟! حال یک قانون جامع و کامل خوب است و یا این بی‌قانونی که از اعراب جاهلیت نیز بدتر است؟!

د – البته غیر مسلمانان، به ویژه کفار و بالاخص آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها، اصلاً نباید در مورد ازدواج که معمولاً منطبق با شرایط و فرهنگ زمانی و مکانی صورت می‌گیرد، حرفی زده یا انتقادی داشته باشند.

کسانی که ازدواج با هم جنس را نیز قانونی و از مصادیق حقوق بشر می‌دانند – کسانی که با افتخار آمار می‌دهند (مثل ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی و آمریکا) بیش از 50٪ از جوانانشان برای اولین بار با خانواده‌ی اول (و معمولاً به شکل تجاوز) رابطه‌ی جنسی را تجربه می‌کنند کسانی که اگر چه سن قانونی ازدواج را 18 سال بیان داشتند، اما دختر بالای 13 سال و باکره را سرزنش می‌کنند که مگر چه عیبی داشتی که تا کنون کسی به تو توجه نکرده است؟ کسانی که جانشینی مردان به جای زنان (همو *****وال- گای) و جانشینی زنان به جای مردان (*****) در روابط جنسی و بازگشت به فرهنگ متحجرانه قوم لوط و اقوام مشابه را نه تنها جایز، بلکه نوعی افتخار می‌دانند کسانی که درآمدشان از فروش بدن و عکس و فیلم دختران زیر 9 سال در سایت‌ها است کسانی که زنای محصنه را آزادی جنسی قلمداد می‌کنند و روابط نامشروع هر کسی با هر کسی از محارم گرفته تا زن دیگران یا ... را نوعی موفقیت و رشد جنسی قلمداد می‌کنند - کسانی که هم خوابی با سگ خود را پیشرفت جنسی می‌خوانند و ...، حالا نباید نگران باشند که چرا کسی در آن زمان به جای حرم‌سراهای رسمی و غیر رسمی که در همین قرن ما بیشتر مد شده است، 9 ازدواج داشت؟  یا چرا اسلام 4 ازدواج را جایز می‌شمارد یا چرا ازدواج موقت دارد، یا چرا سن ازدواج پایین است!

وقتی پارلمان سوئد با افتخار اعلام می‌کند که بیش از 70٪ وکلای مجلس مردان هم جنس‌باز هستند، و وقتی وکیل مجلس اروپایی می‌گوید: دختران و زنان ما نقش نفت در خاورمیانه را برای ما دارند و برای کشور درآمدزا هستند (که از هر نوع آدم فروشی و کنیز فروشی بدتر است و ...، بهتر است اصلاً در مقوله‌‌هایی چون: انسان، حقوق بشر، آزادی زن، خانواده، ازدواج، تعدد و ... وارد نشوند.

آیا اگر پیامبر اسلام (ص) فقط یک ازدواج داشت و یا اصلاً ازدواج نمی‌نمود، آنها امروز به خدا ایمان می‌آوردند؟ آیا به فلسطین و لبنان و افغانستان و عراق و ایران و ...، لشکر کشی نمی‌کردند؟!‌ آیا بمب اتمی بر سر مردم ژاپن فرو نمی‌ریختند؟ آیا جنگ‌های جهانی اول و دوم را به راه نمی‌انداختند ... و جنایاتی که قابل شمارش نیست؟

خاطره:

یک آقای هلندی به یک مسلمان ایرانی گفت: شما مسلمانان عقب افتاده هستید و هنوز چهار ازدواج را جایز می‌دانید! بدیهی است که چون اسم اسلام و مسلمان به میان آمده بود، دلیلی نداشت که راجع به توحید و نوبت و دین با او بحث شود، چون نتیجه‌ای نمی‌داد. لذا فرد مسلمان به او گفت: اولاً که تو قوانین اسلام را نمی‌دانی که ازدواج مجدد شرط عدالت دارد و می‌فرماید چون نمی‌توانید، همان یک ازدواج کافیست. اما بالاخره من نفهمیدم که ارتباط جنسی زیاد و داشتن زنان متعدد، خوب و از آثار تکامل است و یا بد و از آثار تحجر؟!

چطور شده است که وجود این همه فاحشه‌خانه و چند برابر آن فاحشه‌ی غیر رسمی در هر شهری از شهرهای بزرگ و کوچک شما نشان از مدنیت است، هفته‌ای یک بار به دیسکو رفتن و با زنی روی هم ریختن، نشان از پیشرفت است، فروش زنان و دختران در کازینوها و حتی تجارت آنان توسط باندهای کلان مافیایی، اقتصاد پیشرفته است؟! رابطه‌ی جنسی با هر زن و دختری اعم از محرم و نامحرم، حتی دختر خود یا زن مردم و به شکل مسالمت آمیز یا تجاوز، نشان از تکامل ارضای غرایض جنسی است؟ خرید و فروش دختر بچه‌ها و سوء استفاده‌ی جنسی از آنها یک روش نوین اقتصادی است ....؟ اما قانونمند شدن ازدواج و آن هم نهایتاً با چهار زن، تحجر است؟! شما (مردان آمریکایی و اروپایی) که در سال بیش از 52 زن را تجربه می‌کنید و به این تحجرها و بربریت خود افتخار هم می‌کنید؟!

فقط سرخ شد و خندید و گفت: شما ایرانی‌ها همیشه حاضر جواب هستید!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
دانلود کتاب اسلام، هویت همیشه زنده - اثبات حقانیت دین اسلام و پاسخ به برخی از شبهات
علت تعبیرات مختلف از عذاب روز قیامت چیست؟
می‌گویند اگر فضلیت‌هایی که به پیامبر (ص) یا امامان (ع) داده شده، به ما نیز داده می‌شد
دوست سنی سه سؤال مطرح کرده: پیامبر اکرم (ص) علم غیب داشت. پس اگر با ابوبکر و عمر دوست
شبهه‌ی اعتراض در مورد سهیمه خانواده شهدا
آیا ذوالقرنین همان کوروش و کوروش نیز پیامبر بوده است؟
برخی به شعار «جانم فدای رهبر» شبهه وارد کرده و ایراد می‌گیرند. پاسخ چیست؟
چند شبهه و پاسخ محکم آن در مورد حادثه ی عاشورا
شبهه می‌کنند: این چه خدایی است که مرگ را این چنین سخت قرار داده، ن***** و منکر چنان وحش
فرق متعه (ازدواج موقت) با زنا چیست؟ آیا تا به حال کسی به خاطر غیر شهوت ازدواج موقت کر

A
۱۸-۶-۱۳۸۹ ۰۴:۱۰ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود کتاب اسلام، هویت همیشه زنده - اثبات حقانیت دین اسلام و پاسخ به برخی از شبهات امشاسپند 0 924 ۱۷-۹-۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ صبح
آخرین ارسال: امشاسپند
  شیعیان به چه علت بر تربت سجده می کنند؟ امشاسپند 0 853 ۱-۸-۱۳۹۲ ۰۱:۵۴ صبح
آخرین ارسال: امشاسپند
  آیا خواندن قرآن بدون فهم آیات فایده دارد ؟ امشاسپند 0 974 ۲۸-۶-۱۳۹۲ ۰۲:۱۴ صبح
آخرین ارسال: امشاسپند
  علت تعبیرات مختلف از عذاب روز قیامت چیست؟ امشاسپند 1 1,299 ۶-۶-۱۳۹۲ ۰۲:۰۲ صبح
آخرین ارسال: امشاسپند
  مبارزه با تحریک شیطان mobilefa 0 988 ۱۱-۵-۱۳۹۲ ۰۱:۳۷ عصر
آخرین ارسال: mobilefa


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان