درود مهمان گرامی!   ورود   )^(   ثبت نام زمان کنونی: ۳۰-۷-۱۳۹۷, ۰۱:۱۰ عصرارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حالت موضوعی | حالت خطی
آقاي محترم : دست همسرت را بگير ! ***(حتما بخونيد مفيده)
نویسنده پیام
مهمان
 
سپاس ها
سپاس شده بار در ارسال
ارسال: #1
آقاي محترم : دست همسرت را بگير ! ***(حتما بخونيد مفيده)

دست همسرت را بگير! دست همسرت را بگير!

از راه نرسيده، دنبال چيزي مي‌گردد كه به آن گير بدهد. چرا خانه بوي پياز داغ مي‌دهد؟ چرا روي تلويزيون خاك نشسته؟ دستشويي چرا صابون ندارد؟ اين چه غذايي است كه درست كردي؟
انگار آرام و قرار ندارد. حواسش اين‌جا نيست. دايم از اين طرف خانه اجاره‌اي قدم مي‌زند به آن طرف، سرجايش نمي‌تواند بنشيند.
غذا را خورده و نخورده، بلند مي‌شود، از اين كار به آن كار، خودش را مشغول مي‌كند. اين يعني استرس همسر شما را در چنگ خودش گرفته. فكر مي‌كنيد شما به‌عنوان يار غم‌خوار و شريك غم و شادي مي‌توانيد كمكي به او بكنيد؟

فرقي ندارد منشأ اين استرس چيست، گاه ممكن است سركار براي شوهرتان اتفاقي افتاده‌باشد، مشكلي كه آن را مثل يك كلاف در هم پيچيده، كاملا غير قابل‌حل مي‌داند.
گاه ممكن است فقط ديدن منظره يك تصادف، احساس تلخ و پرآشوبي را در روح زنانه همسرتان، به پا كرده‌باشد. شما مي‌توانيد در مقابل اين صحنه‌هاي داد و فرياد يا اشك و زاري، در مقابل شروع كنيد به ايراد گرفتن و به هم ريختن اعصاب خودتان و همسرتان، يا بزنيد به شوخي و مسخره‌بازي، كه «از اين لوس‌بازي‌ها در نيار!»، اما مي‌توانيد راه‌هايي را ياد بگيريد، كه با استفاده از آن استرس همسرتان را كم كنيد.
دستم را بگير
نتايج آخرين تلاش‌هاي محققان مي‌گويد كه يك راه مهم و موثر براي كم كردن استرس همسر، اين است كه همسرش دست او را بگيرد.
قابل توجه خانم‌هايي كه از سختي‌ها و مشكلات روزگار به تنگ آمده‌اند، محققان مي‌‌گويند در اين حالت گرفتن دست همسر، مي‌تواند كمك كند تا با اين سختي‌ها بهتر كنار بيايند. هفته پيش پايگاه اينترنتي Health Day گزارش كرد كه تحقيقات دانشمندان دانشگاه ويرجينيا، نشان مي‌دهد كه براي خانم‌هايي كه دچار تنش و اضطراب هستند، لمس دست هر آدمي موثر است، اما بهتر از همه دست همسر است.
آن‌ها براي فهميدن اين اثر، گروهي از خانم‌هاي داوطلب را انتخاب كردند و آن‌ها را به سه گروه تقسيم كردند، در يك گروه موقع اضطراب همسرشان دست آن‌ها را لمس مي‌كردند، در گروه ديگر، يك فرد غريبه دست آن‌ها را لمس مي‌كرد و گروه سوم هم به‌‌عنوان شاهد، هيچ كاري انجام نمي‌دادند. در اين حالت سيگنال‌هاي مغز هر سه گروه در هنگام اضطراب، بررسي شد.
محققان متوجه شدند بهترين اثر را گرفتن دست همسر دارد، زيرا فرد را از حالت هيجاني و برانگيخته، به وضعيتي آرام‌تر و متعادل‌تر مي‌رساند. آن‌ها مي‌گويند كه اين حس احتمالا يادآوري‌كننده دوران كودكي و آرامش و امنيتي است كه از لمس دست مادر، در آن دوران، به آن‌ها دست مي‌داده است.
ازدواج جلوي فشار زندگي را مي‌گيرد
صميميت با همسر فايده‌هاي بي‌شماري دارد. شايد فكر كنيد اين محققان با پدر و مادرهايي كه آرزوي عروس و داماد شدن بچه‌هاي‌شان را دارند، دست‌شان توي يك كاسه است، اما آن‌ها اعلام كرده‌اند كساني كه ازدواج مي‌كنند، فشار خون پايين‌تري دارند و كمتر از بقيه در معرض خطر بيماري‌هاي قلبي و عروقي هستند. البته اين به شرطي است كه ازدواج، ازدواج موفقي باشد و شب و روزش جنگ و دعوا نباشد.
سخنگوي موسسه قلب بريتانيا در اين باره مي‌گويد: «داشتن يك حمايت احساسي از سوي كسي كه او را دوست داريم، به ما كمك مي‌كند تا درست با استرس‌ها كنار بياييم. ما در پي اثبات و يافتن چگونگي اين پديده هستيم» دانشمندان كانادايي هم به تازگي ثابت كرده‌اند كه محبت و حمايت همسر و صميميت بين زوجين باعث پيش‌گيري از ابتلا به يكي از خطرناك‌ترين بيماري‌هاي بدن انسان، يعني فشار خون بالا مي‌شود.
دانشمندان دانشگاه تورنتو در يك تحقيق جالب روي 216 زن و مرد، به مدت يك سال، دريافتند كه كساني كه داراي شغل‌هاي پراسترس هستند، ولي روابط صميمي با همسرشان دارند، دچار فشار خون بالا نمي‌شوند.
محققان كانادايي ابتدا تمام اين 216 نفر را كه 40 تا 65 سال سن داشتند، از نظر ميزان فشار خون و استرس‌هاي شغلي و ميزان صميميت آن‌ها با همسرشان بررسي كردند. پس از يك سال، دوباره ميزان فشار خون و استرس‌هاي شغلي و همبستگي زناشويي اين 216 نفر را ارزيابي كردند. نتيجه اين بود كه فشار خون همه افرادي كه مشاغل سخت و پرتنش داشتند، اما در منزل از حمايت رواني همسرشان برخوردار بودند، پس از يك سال مختصري كاهش يافت.
در حالي كه هم‌سن‌وسالان اين افراد، حتي با مشاغل بسيار كم‌استرس‌تر و راحت‌تر، به طور معمول مختصري دچار افزايش فشار خون مي‌شوند.مطالعه ديگر نشان داده كه ازدواج موفق مي‌تواند افسردگي دو طرف را تا حد زيادي پايين بياورد. البته نه اين‌كه داروهاي ضد افسردگي‌تان را بي‌خيال شويد و فقط گرماي زندگي زناشويي را بالا ببريد!
چند پيشنهاد
كم كردن استرس راه‌هاي متفاوتي دارد، كه شما مي‌توانيد با پيشنهاد آن به همسرتان به او كمك كنيد از شر اين استرسي كه دارد روحش را مي‌جود، راحت شود.

برو حمام: استفاده از دوش آب گرم مي‌تواند به همسرتان كمك كند، آرام‌تر شود و بتواند به فكر حل منطقي مشكل‌هايش باشد.
درباره احساسي كه داري، حرف بزن: از او بخواهي درباره حسي كه دارد و فكر ناجوري كه در ذهنش مي‌چرخد، حرف بزند. مسايل پرتنش و گرفتاري‌هاي پرگره، وقتي از ذهن انسان، جدا مي‌شود و به دنياي كلمه‌ها وارد مي‌شود، ذهن را آزاد مي‌كند. براي حرف زدن درباره ناراحتي‌ها، چه كسي بهتر از همسر محترم؟
نفس عميق بكش و يك ليوان آب بنوش: البته مراقب باشيد اين جمله‌ها را با مهارت به‌كار بگيريد و به موقعيت هم توجه كنيد، ممكن است همسرتان، به خصوص آقايان، با شنيدن اين جمله نزديك‌ترين گلدان را روي سر شما بشكند. «من مي‌گم حالم بده، تو مي‌گي نفس عميق بكش؟ اين سوسول‌بازي‌ها را از كي ياد گرفته‌اي؟» (آن‌وقت ممكن است ديگر اجازه ندهد، همشهري خانواده را بخوانيد!)
بخواب، فردا حرف مي‌زنيم: گاهي وقت‌ها خواب ناكافي باعث مي‌شود آدم همه چيز را قاطي كند. تمركزش كم شود و نتواند درست تصميم بگير. اين‌ها همه باعث مي‌شود يك حلقه معيوب درست شود. يعني استرس بيشتر مي‌شود و استرس بيشتر مشكل‌ها را بيشتر مي‌كند و مشكل بيشتر هم باز استرس را بيشتر مي‌كند. بنابراين يك توصيه مناسب به همسرتان، به خصوص اگر مي‌بينيد اخيرا خوابش كم شده، اين است كه به اندازه كافي براي خوابيدن وقت بگذارد.

برنامه‌ريزي داشته باش: زمان را كه درست مديريت كني، استرس‌ات كم مي‌شود. به همسرتان كمك كنيد به برنامه‌هايش اولويت بدهد. كدام كارها لازم‌تر و حياتي‌تر است و كدام كارها را مي‌توان براي بعد گذاشت.
بزن به دنده شوخي: البته در به كار بردن اين روش احتياط كنيد، درست مثل روش‌هاي قبلي، ممكن است هميشه جواب ندهد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
اگر مشكلات خواب داريد حتما بخوانيد
افرادي كه عادت دارند در روشنايي بخوابند حتما بخوانند
از كجا بفهميم عاشقيم؟ (كاملا علميه حتما ببينين ضرر نداره)
17 راز جالب آقایان که دختران حتما باید بدانند
حسود های محترم بخوانند
حتما دست همسرتان را بگیرید!
حتما قبل از خرید از تکنیک «غریبه مهربان» استفاده کنید!!
۲۷-۵-۱۳۸۸ ۰۲:۵۸ عصر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

نویسنده پیام
کاربر 3 ستاره
*
آفلاین
ارسال‌ها: 586
تاریخ عضویت: ۱۳ مرداد ۱۳۸۸
اعتبار: 11
سپاس ها 0
سپاس شده 20 بار در 16 ارسال
ارسال: #2
RE: آقاي محترم : دست همسرت را بگير ! ***(حتما بخونيد مفيده)

خوبه بعضي از آقايون ياد بگيرن . بازم نكته هاي خوب خوب به نفع خانوما بذار.A (92)
وقتي دستهايت لرزيد
و دلت ليز خورد
در رودخانه اي كه ماهي هاي قزل
تسليم نمي شوند
تازه مي فهمي عاشق شده اي .
۲۷-۵-۱۳۸۸ ۰۴:۳۸ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
پرش به انجمن:


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Thumbs Up ازدواج و طلاق به سبک دهه هفتاد زندگی کن 0 607 ۱۸-۱۱-۱۳۹۴ ۰۵:۵۰ عصر
آخرین ارسال: زندگی کن
  برای رسیدن به آرامش مداد شوید !! tanha37 0 856 ۱۱-۴-۱۳۹۴ ۰۷:۵۸ عصر
آخرین ارسال: tanha37
  عادت هایی که شما را باهوش می کند tanha37 0 822 ۱۲-۳-۱۳۹۴ ۰۸:۰۸ صبح
آخرین ارسال: tanha37
Photo Doodling راهی برای تنظیم ذهن و روح darya1477 0 884 ۷-۲-۱۳۹۴ ۱۲:۰۰ عصر
آخرین ارسال: darya1477
  دانلود مقالات,پایان نامه,نمونه سوال و دیگر فایلهای آموزشی روانشناسی mahmoodhl70 0 1,028 ۲۶-۱-۱۳۹۴ ۰۳:۴۴ عصر
آخرین ارسال: mahmoodhl70


درباره ایران فروم

تالار گفتگوی ایرانیان از سال 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با بیش از 850.000 کاربر ثابت بزرگ ترین تالار گفتگوی فارسی زبان در جهان می باشد.

برای سفارش تبلیغات در ایران فروم کلیک کنید

لینک دوستان

لینک دوستان